Gönderen Konu: JSF ile ilgili YARDIM  (Okunma sayısı 32111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2010, 00:05:44 »
Çanakalede Truva atını ziyaret edenler varmı?

Ayrıca bu tür sistemler Dünyanın en ünlü şirketlerinden Microsoftta dahi uygulanıyor ve istediği sistemdeki verileri çalıyor ve MİT ve Emniyet te bu yüzden yerli üretim Pardus'a geçti.
Şimdi bunu yapan Microsoft hiç düşünmedimi ticari itibarını ve ekonomik kaybı?
Ayrıca Sayın doruk kimin dost kimin düşman olduğu belli olmaz.Dünkü düşman iran bugün can ciğer...
Bir soru daha
Sence Savaş kazanmak yada ulusal güvenliğini korumakmı daha öncel yoksa para kazanmakmı?
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 00:11:30 Gönderen: arrrow »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2010, 00:12:20 »
İyi de bütün bunlar yine sağlam birer kanıt olarak değerlendirilemez.  :D
İnternet sitelerinde yazılan konulardan ibaret. Daha fazla açık ve net bilgi var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2010, 00:14:34 »
Derdim sizi inandırmak değil zaten...Somut verilere yenilerini eklemek yada bilmediğim başka somut veri varsa onlara ulaşmak

Ha ispat isterseniz bunuda yazarım ama başta dediğim gibi gavurlar başka ispatlarda istiyor....
Mesela
Amerikan Kongresi'nde yapılan konuşmalar var.Internet'ten ABD senatosunun ZABITLARINDA bunlara ulaşmak mümkün. ABD'li senatörler diyorlar ki, "Biz kredilerle başka ülkelere sattığımız silahların yazılımları içine birer tane virüs koyalım. İleride onlar bu silahları bizim amacımızın dışında kullanamasınlar. Ben ABD'nin istemediği bir ülkeye karşı uçağımı kullanmak istersem, ABD buna karşı geleceği için bir kod göndererek o silahı çalıştırmayabilir. Yazar Alvin Toffler "Savaş ve Savaş Karşıtı" kitabında ABD'de konuştuğu generallerin kendisine "Biz herhangi bir uçağı herhangi bir boylamı geçmesi halinde düşecek şekilde önceden ayarlayabiliriz" dediğini yazıyor.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 00:32:17 Gönderen: arrrow »

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2010, 01:55:05 »
Elektronik dalgalar ile helikopter uçak düşüyorsa buda olabilir.Hani uzaktan kumandalı oyuncaklar olur ya onların içini açtığında çip çıkar ve bu aletin işlemcisidir.F-35 MERSO BMW hertürlü uçakta tankta bilmem nede.Ana kontrolu oluşturan çipler bulunur.Mesala anakart diyebiliriz o olmadımı ne işlemci çalışır ne ram ne ekran kartı bilgisayarın içindeki hiç bir şey çalışmaz.Bunu varsayarak bu uçaklardada uydu destekli işlemci üzerine kurulu bir sistem varsa %100 müdahale olur filmden fırlamış gibiyim ama doğru.

Uzaktan kumandalı arabayı bir uçak diyelim çip ile birlikte kumanda ise uydu olsun uydudan yönetende biz olduğumuzu varsayarsak olabilir olmayacak bir şey değil.Bize uçağı getirsinler tornacıda sökelim bakalım ne var ne yok.:D Olur olmuyacak bir şey yoktur.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2010, 02:09:39 »
Neden yapmış olmasınlar en basit en düz mantıkla bu kadar teknolojiyi geliştiren adam uçakları etkisiz kılmak için sistem geliştiremez mi? çok mu zor.

Amerika her türlü şeyi düşünür ve ona göre hazırlık yapar. Ayrıca amerikaya göre mültefik yoktur herkes potonsiyel düşmandır.Buna en basit örnek İran

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #15 : 06 Temmuz 2010, 02:46:17 »
  ;D BU DefenceTalk adlı sitedeki konunun açılmasına sebep gavurcuklarda kabullenmeye başladı söylediklerimize

cisco IOS defends DoD networks'ler ile ilgili konuşup durdular bizim mesajın ardından en son cümle bu oldu F 35 ile ilgili

so? cisco IOS defends DoD networks ... does DoD have unrestricted access to IOS? does that mean other countries who use cisco products (or other vendor) should demand and receive said source code? i would say network security and intrusion to interior networks are just as much a defense of one's country as a fighter platform...if not more-so.

if the source code were included, the price would skyrocket. the buyer would be paying for much, much more than the platform itself. i think that's quite obvious what is entailed when viewing low-level code/algorithms (EW), and so forth... and while you state the product is meant to defend your country, i think it's clear that by limiting source code publishing is exactly what the US is doing for itself.
-then they have the capability to deny purchase and choose another product.

I agree. exactly. we should look for another product, a product where we will be in the position of master, not the position of dog. even if the F-35 ends up being everything LM says it will be, we need the freedom and security to decide for ourselves which companies, (our own), that should be able to upgrade, service and produce weapons for this jet. the most costly fighter-jet we have ever bought. and if they do not open up the F-35 let's use our time, be smart, and in a couple of year, let's go another road.

Sarı yazılara dikkat sürekli F 35 den başka ürün seçelim,alalım demeye başladılar ;D
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 02:58:20 Gönderen: arrrow »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2010, 10:31:12 »
Güzel, işte böyle bol bol kaynak gösterirsen etkili olacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #17 : 06 Temmuz 2010, 10:59:58 »
Uçak veya benzer sistemler ancak mikrodalga veya güneşte olan radyoaktif tepkimeler sonucu etrafa saçılan yüksek radyasyon taşıyan dalgalar veya yüksek enerji lazerlerinin devreleri kızartması sonucu bozulabilir. Onun dışında uzaktan kumanda radyo dalgalarıyla makinaların uzaktan kontrol edilmesi de tabii mümkün ama bu söylendiği gibi rahatlıkla farkedilebilir ve fark edildiğinde çok vahim sonuçlar doğurur. Hiçbir üretici o riski almaz.
BMW de ve Mercedes te o sistem var hatta audi araçları çalınmaya karşı uydu ile takip edip gerekirse uydu müdahelesiyle kilitliyo. Ama bunlar siz aracı alırken size sunulan donanım paketine eklenen sistemler. Yani istemezseniz takmıyo adamlar. Takılması da mantıklı çünkü araçlar çok pahalı. Hatta artık cep telefonlarında da bu sisteme geçildi şimdi hatırladım. Nokia felan yapıyo çalınınca nokia ya haber verip telefonu kitletebiliyosun.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2010, 13:09:52 »
Uzaktan kumanda misali böyle aletler vardır ama ortaya çıkartmak için artık abd başkanımı olursun bilmem ne olursun bilemem.Zor Ölüm 4de F-35i radyosuna girerek yanlış bilgi verdiler böyle bir şeyde olabilir film ama bazı yerler gerçek.Coninin uyduları sayarsak bitmez yani mutlaka o uyduların birinde böyle bir sistem vardır ve uçaklardada.Elektromanyatik dalgalar ile uçağı fırında patates yaparsın.

Elimde bir video var o videoya onlara çevirebilirseniz öğrenirler ne yaptıklarını linki az sonra eklerim.
Kendi konumda mevcut: http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1946.10 [DİKKAT YOUTUBE VİDEOSU DNS DEĞİŞTİREREK GİRİN]
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 19:51:36 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JSF ile ilgili YARDIM
« Yanıtla #19 : 06 Temmuz 2010, 14:07:12 »
tanesi 200 Milyon Dolar değildir fazla abartılmış bir rakam 100 Milyon Dolar olması lazım. Kaynak Kodları benim bildiğim kadarıyla sadece uçaklara kendi sistemlerimizi entegre etmemizi sağlıyor object code alındığı taktirde dost düşman tanıma sistemimizi kendimiz ayarlıyoruz ve bu da bize yeter tabi yinede başka projelere yönelmek lazım