Gönderen Konu: Dahiler üssüne girdim: TAI  (Okunma sayısı 19744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #30 : 11 Ocak 2011, 18:44:23 »
hür kuşun motoru aslında epey güçlü gibi..o motoru tei üretmeyecekmiydi? ankanın daha büyüğü..hürkuş motoru ile ucabilirmi acaba

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #31 : 11 Ocak 2011, 19:09:44 »
o motorun yakir harci bir iha icin fazla bence.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #32 : 11 Ocak 2011, 19:25:02 »
hür kuşun motoru aslında epey güçlü gibi..o motoru tei üretmeyecekmiydi? ankanın daha büyüğü..hürkuş motoru ile ucabilirmi acaba

Ankanın büyüğünden kasıtlı silahlı olacak B versiyonu ise henüz bu versiyona ait teknik bilgiler belli değil.Ama uçak motoru kullanacağını sanmıyorum çok fazla yakıt tüketmesi ve istenilenden daha güçlü olduğu motor gücünün bir kısmının atıl durumda kalması gibi handikaplar mevcut.

Ben anka 2 nin Predator(daha doğRusu reaper) kadar silahlı birşey olacağını sanmıyorum. Mq 9 reaper lgb falan da taşıyabiliyor.

Aslında sorun şu silahlı iha yeniden tasarlanıp mı üretilecek yoksa Ankaya cirit entegre edilmesinden mi ibaret olacak.Murad Bayarın şöyle bir açıklaması vardı ''Eğer Anka 24 yerine 12 saat uçarsa 150 kg lik ekstra faydalı yük taşıyabilme şansı doğuyor.''

Her iki kanat altına 2 şer cirit entegre edersek ciritin elektronik aksamıyla beraber 150 kg eder gibi.Aşağıya silahlı predator resmini ekledim.Anka üretilirken hedef predator gibi bir iha yapılmasıydı.Reaper tarzı ağır silahlı iha yapana kadarki boşluğu ankayı hafifce silahlandırarak doldurabiliriz.

Yok daha büyük silahlar taşınacaksa tasarımın yeniden yapılması gerekebilir.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 19:32:30 Gönderen: _darkraven_ »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Dahiler üssüne girdim: TAI
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2014, 01:38:01 »
Silahli iha büyük ihtimal yeniden tasarlanacaktir. Adex2014 sergilenen Anka tasiyabilirmi bilmiyorum ama o bile kismen degisime ugramis görünüyor. Dahiler üssü ne giris deyince gecenlerde bir arkadas da Tai de görsel videolarda gösterilen yarasa seklindeki iha yi gördügünü paylasiyordu. Baska bi forumda. Sanirim ilk kez burada yazmis galiba. Bu konu hakkında baska bir gelismeden haberi olan varmi acaba...