Gönderen Konu: Patria AMV  (Okunma sayısı 7512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Patria AMV
« : 06 Mart 2013, 05:34:38 »
Patria AMV

Patria'dan İsveç'e İlk Teslimat

Patria İsveç Savunma Materyal İdaresi (FMV) için ilk Patria AMV tekerlekli zırhlı araçlarını teslim etti. Bu araçlar, 2010 yılında İsveç Savunma Kuvvetleri için FMV ile imzalanan anlaşmaya dayalı 113 Patria AMV tekerlekli zırhlı araç sözleşmesinin ilk partisidir. Sözleşmenin toplam değeri yaklaşık 250 milyon Euro'dur.

Patria Kara Sistemleri ve Patria Kara Hizmetleri Başkanı, birinci araç teslimatı sırasında. "Patria AMVs üretim planlarına göre ilerledi ve şimdi ilk araçları teslim edilmeye hazır. Patria AMV state-of-the-art teknoloji temsil eder ve araç kullanıcıları tarafından takdir edilmektedir. Geniş deneyimini ve know-how ile birleştirir. İsveç askerleri mükemmel hareketlilik ve yüksek bir koruma düzeyi sunan modern bir araca sahip oldular. Bu yeni tekerlekli zırhlı araçlar uluslararası operasyonlarda performans için mükemmel tepkiler alan Patria AMV ürün ailesinin devamını temsil ediyor" dedi.

İsveç Savunma Materyal İdaresi Patria'nın zırhlı tekerlekli araç en çok kullanan kurumlardan biridir. 2011 yılının başında, Patria ve FMV arasında daha önceden satın alının yaklaşık 200 XAortaklık aracı da kapsayan bir modernizasyon ve teknik bakım anlaşması imzalandı. Anlaşmanın her yıl güncellenmektedir ve aynı zamanda Patria AMV tekerlekli zırhlı araçlar yeni nesil yaşam döngüsü desteği kapsayacak şekilde devam ediyor. Bu ortaklık anlaşması her iki taraf için stratejik önem taşımaktadır.

Modern zırhlı 8x8 Patria AMV, Patria'nın en önemli ihracat ürünüdür ve piyasa lideri konumundadır. Patria'nın yedi müşteri yaklaşık toplam 1400 araç içeren anlaşmaları vardır. Patria AMV 2004 yılında piyasaya girdi. AMV ürünleri sürekli gelişim altındadır ve en son güvenilir teknolojiler uygulanmaktadır. Bu araçların yapısal çözümleri, yüksek yük taşıma kapasitesi, yüksek bir koruma düzeyi ve ağır silah sistemlerinin entegrasyonu sağlar. Patria AMV Afganistan ve Çad'da kriz yönetimi performansı için mükemmel tepkiler aldı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2016, 12:17:33 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Birleşik Arap Emirlikleri Patria'dan Zırhlı Araç Alıyor
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2016, 22:54:25 »
Birleşik Arap Emirlikleri Patria'dan Zırhlı Araç Alıyor

Finlandiyalı Patria savunma şirketi AMV 8x8 zırhlı araçlarının Birleşik Arap Emirlikleri'ne satışı için bir sözleşme duyurdu. Araçlar Patria'nın Polonyalı ortağı tarafından Polonya'da imal edilecek.

Patria AMV farklı silah sistemleri, sensörler ve iletişim sistemlerinin kullanımını sağlayan, modüler bir tasarıma sahiptir. Saatte 60 mil hıza ve 530 millik bir menzile sahiptir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Zırhlı Araçları Hazırlanıyor
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2016, 11:01:36 »
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Zırhlı Araçları Hazırlanıyor

Polonyalı Rosomak S.A. tarafından Birleşik Arap emirlikleri için üretilecek olan 40 8x8 zırhlı araç ile ilgili olarak Rosomak şirketi sözcsü Michal RUMIN bazı açıklamalarda bulundu. Buna göre 170 milyon PLN değerindeki sözleşme kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri için üretilecek araçlar, şu an Polonya Ordusu tarafından kullanılan araçlardan farklı olarak Amfibi yeteneğine sahip olmayacaklar. Ancak zırh koruma seviyeleri daha fazla olacak. Finlandiya şirketi Patria, üretimi ve teslimatı gerçekleştirecek olan Rosomak şirketine gerekli baz platformları teslim etti.

Araçlar 12.7 mm makinalı tüfek veya 40 mm otomatik bombaatar ile silahlı uzaktan kontrollü silah istasyonları ile donatılmış olacak.

Anlaşmada isteğe bağlı seçenek olarak belirtilen 50 8X8 araç ise, büyük kalibreli silah ile donatılmış 8X8L tipi olacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Araçları Yola Çıktı
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2016, 17:54:13 »
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Araçları Yola Çıktı

Birleşik Arap Emirlikleri, Polonyalı Rosomak S.A şirketine 40 Partia 8x8 AMV aracı sipariş etmişti. Bu siparişin ilk partisi olan zırhlı personel taşıyıcılar 25 Haziran Cumartesi günü, Polonya Gdansk'da, BAHRI CİDDE (Ro-Ro Yük) gemisiyle yola çıktılar.

Patria AMV; etkin koruma, artan hareketlilik, modülerlik ve muharebe kanıtlanmış performans sunar. Aracın yapısal çözümleri; yüksek yük kapasitesi, ağır silah sistemleri korunması ve entegrasyonu yüksek düzeyde sağlar. Patria AMV Afganistan ve Çad'da savaş ve kriz yönetimi operasyonlarında performansı için müşterilerden mükemmel geri bildirim aldı. Patria'nın 1400 üzerinde Patria AMV araçları için sözleşmeleri var.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avrupa’ya bir 8x8 Kullanıcısı Daha
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2018, 08:51:45 »
Avrupa’ya bir 8x8 Kullanıcısı Daha

Slovakya, 8x8 zırhlı muharebe aracı alımına ilişin kararını verdi. Savunma Bakanlığı’nın 8x8 Vydra (Su Samuru) alım kararını bakanlar kurulu da onayladı. Savunma Bakanlığı, teklif üzerine önümüzdeki hafta departmanlar arası değerlendirmelerin de tamamlanacağını, bunun ardından bir sonraki safha olan prototip tedariki ve teknik değerlendirme safhasına geçileceğini açıkladı.

Fin menşeili AMV araçlarının Slovakya ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş versiyonu olan araçların tedarik sürecinde, Slovakya konuşlu 16 firma da görev alacak. Bu sayede yerli katkı üst seviyede tutulacak. Araçların birim maliyetinin vergiler hariç 3,33 milyon, vergilerle birlikte 4 milyon Euro’yu geçmemesi hedefleniyor. Slovakya, 81 adetlik araç tedariki ön görüyor. Programın toplam maliyeti için üst sınır ise 417 milyon Euro. Bu bütçenin 17 milyon Euro’luk kısmı lojistik destek, 65 milyon Euro’luk kısmı mühimmat, 5 milyon Euro’luk kısmı yapı ve 5,8 milyon Euro’luk kısmı ise prototip tedarikine ayrıldı.

http://www.c4defence.com/Gundem/avrupaya-bir-8x8-kullanicisi-daha/7279/1