Gönderen Konu: BTR Zırhlı Personel Taşıyıcı  (Okunma sayısı 7900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
BTR Zırhlı Personel Taşıyıcı
« : 01 Temmuz 2010, 18:47:30 »
BTR
 Zırhlı Personel Taşıyıcı

Rusya'dan Filistin'e zırhlı personel taşıyıcı

Rusya, iç güvenlik sistemini güçlendirmesi için Filistin'e yakın zamanda 50 adet zırhlı personel taşıyıcı araç gönderecek.
01 Temmuz 2010 Perşembe, 17:12:01

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrey Nesterenko yaptığı açıklamada, "50 adet zırhlı personel taşıyıcı şu anda Ürdün'de, birkaç gün içinde Batı Şeria'daki Filistin güvenlik güçlerine teslim edilecek" diye konuştu.

Moskova, 2005 yılında söz verdiği zırhlı personel taşıyıcıları, İsrail'in karşı çıkması nedeniyle bugüne kadar teslim edememişti.

AA

http://www.haberturk.com/dunya/haber/528530-rusyadan-filistine-zirhli-personel-tasiyici
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 09:19:21 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2010, 19:16:54 »
BTR-80 falan sanırım elden düşme olanlardan çünkü Resimdeki 6x6 gibi Rusya'da öyle araçlar yok. Daha öncedende Filistin'de BRDM-1/2 ve BTR-40 gibi araçlar vardı hatta T-34 tankı bile vardı.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2010, 19:20:11 »
İsrail e rağmen demek ki İsrail düşman cephesini genişletiyor.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2010, 19:43:23 »
Bence Rusya İsrail'e karşı cephe almak istiyorsa Suriye'ye Silah satışı yapsın başka bir başıkta Suriye'nin ihtiyacı olan Rusya'dan alınması gereken silahları geniş bir şekilde işlemiştim.

36 Mig-29 SMT
12 Mig-31
Ve Yeni Nesil Tanklar (Modernize T-72,T-80 veya T-90 gibi)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2010, 11:21:32 »
Resimdeki araç, Alman yapım ı FUCHS zırhlı personel taşıyıcı. Ruslarla alakası yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2010, 12:59:18 »
Resimdeki araç, Alman yapım ı FUCHS zırhlı personel taşıyıcı. Ruslarla alakası yok.

Aynen. Sonunda biri uyandı. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Endonezya'nın Ukrayna'dan Aldığı ilk BTR-4M Araçları
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2016, 09:36:32 »
Endonezya'nın Ukrayna'dan Aldığı ilk  BTR-4M Araçları

Fotoğraf Yörük Işık

Endonezya daha önce Ukrayna ile BTR-4M amfibik zırhlı personel taşıyıcıların satışı konusunda bir sözleşme imzalamıştı. Bu sözleşmenin ilk partisi olan 5 araç 28 Eylül'de MV Texel gemisi ile Endonezya'daki Tanjung Priok  limanına geldi. MV Texel gemisi  BTR-4M amfibik zırhlı personel taşıyıcılarla Ağustos ayında İstanbul Boğazından geçerken Yörük Işık tarafından görüntülenmişti.

Endoneyza bu araçları, deniz piyadelerinin kullandığı eski BTR-50 araçlarının yerine alıyor. Endonezya'nın 55 araca ihtiyacı bulunuyor.

BTR-4M aracının yeni sürümü Deutz motoruna sahip ve ona tam amfibik yetenekleri veren yükseltme paketi ile donatılmış. Yeni zırhlı amfibi araç , herhangi bir hazırlık yapmadan deniz ve göllerde yüzebilir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 21:11:10 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Rus Ordusunun BTR-82AM Siparişi
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2016, 15:31:42 »
Rus Ordusunun BTR-82AM Siparişi

Rus Ordusu, Batı Askeri Bölgesi içerisinde bulunan Voronezh, Belgorod ve Bryansk Bölgelerindeki motorize silah birimlerine 100'den fazla BTR-82AM zırhlı personel taşıyıcı alacak.

BTR-82AM, standart BTR-80 8x8 zırhlı aracın geliştirilmiş bir versiyonudur. Yeni donanım, personel taşıma ve motorlu silah birimlerine ateş desteği sağlamak için tasarlanmıştır. Daha güçlü bir motor, 30mm silah, ona eş eksenli yerleştirilmiş 7.62mm makineli tüfek, modern gözlem ve nişan ekipmanları ile donatılmıştır. Silahlar elektrikli sürücülerle hedeflere yönlendirilir. Araç eski modellerinden çok daha üstün koruma sağlar. Çok katmanlı taban zırhı mayınlar ve patlayıcı tuzaklara karşı araç ekibini korur.

Araç ayrıca yeni nesil R-168 5 radyo istasyon ve elektronik harita üzerinde konum koordinatlarını gösteren yönlendirme sistemine de sahip.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Ynt: BTR Zırhlı Personel Taşıyıcı
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2016, 17:55:17 »
yineliyorum ! biz neden hala yeni nesil ttza lar almıyo? araçlarımız ihraç ediliyor fakat biz kullanmıyoruz sebebi nedir ?
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: BTR Zırhlı Personel Taşıyıcı
« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2016, 17:59:14 »
yineliyorum ! biz neden hala yeni nesil ttza lar almıyo? araçlarımız ihraç ediliyor fakat biz kullanmıyoruz sebebi nedir ?

Mevcut araçların henüz kullanım ömrünü doldurmamış olması olabilir mi?