Gönderen Konu: Rusya Komşu'ya silah satıp domates alacak  (Okunma sayısı 10989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
Rusya Komşu'ya silah satıp domates alacak
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2010, 23:32:38 »
TOMA, Yunanca "zırhlı muharebe aracı" kelimesinin kısaltmasıdır.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2010, 23:48:26 »
Sayın orko o zaman yunanistan bizim akıcı zma ayarında bir araç mı alıyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2010, 23:50:51 »
Bunlardan alıyor...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2010, 23:54:31 »
Bir ara FNSS BMP kulesini ACV-300 aracına monte etmişti. Ortadoğu pazarı için güzel bir çalışmaydı. Bu alçak kule pek de fena durmamış bence.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2010, 00:04:37 »
Almanlarında bu ayarda puma zmaları var neden rusları seçmişler ki, almanyaya silah alıcaz deseler seve seve satarlardı.

buda pumanın hafif top monteli modeli

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2010, 00:11:10 Gönderen: skywalker »

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2010, 00:07:50 »
Bir ara FNSS BMP kulesini ACV-300 aracına monte etmişti. Ortadoğu pazarı için güzel bir çalışmaydı. Bu alçak kule pek de fena durmamış bence.

Sayın skywolf acv-300 deki top gayet etkili duruyor topun kalibresi kaçlık?
Akabinde bir sorum daha var elimizdeki m-48lerin yerine konulabilecek bir sistem mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2010, 00:35:58 »
BMP-3 armament

100mm 2A70
The main armament of the BMP-3 is a 100mm 2A70 semi-automatic rifled gun / missile launcher, which is stabilised in two axes and can fire either 3UOF HE-FRAG rounds or 3UBK10 anti-tank guided missiles. Effective range for the HE-FRAG round is 4,000m. Muzzle velocity is 250m/s. 22 HE-FRAG rounds can be carried in the automatic loader, total ammunition load being 40 rounds. Rate of fire is ten rounds a minute.
"The BMP-3F
can endure continuous amphibious operation for seven hours."

3UBK10
The gun fires the 3UBK10 anti-tank guided missile round, which consists of the 9M117 laser beamriding missile and container. This missile is used in the Bastion missile system (Nato designation AT-10 Stabber). It can engage tanks with explosive reactive armour as well as slow, low-flying targets such as helicopters.

9M117 Lazer güdümlü füze, 30mm top mermisi ve 100mm ana silahın mermisi
Range is 100m to 4,000m. Hit probability is given as at least 0.8 with armour penetration of 600mm. Ammunition load is eight rounds.

30mm 2A72 Otomatik Silah

Armament also includes a 30mm 2A72 automatic gun, stabilised in two axes, which fires 3UOR-6 and 3UOR-8 rounds. Ammunition load is 500 AP (Armour-Piercing) or HE-FRAG rounds. Rate of fire is more than 300 rounds a minute and range is 1,500m to 2,000m. There is also one 7.62mm PKT coaxial machine gun and two 7.62 bow machine guns.

100mm 2A70 ve onunla eş eksenli olarak yerleştirilmiş 30mm 2A72 Otomatik Silah

M 48'ler ana muharebe tankı, bunlar ise daha hafifi olan zırhlı araçlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2010, 00:40:17 »
buda pumanın hafif top monteli modeli

Bu Puma değil, CV-90.
Burada epey fotoğrafı var: http://www.defenceturk.com/index.php?topic=200.0

Puma Almanların en yeni ZMAsı. BMP ile aralarında oldukça büyük bir fiyat farkı vardır. Almanların domates karşılığında Yunanlılara Puma vereceklerini sanmıyorum.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2010, 01:02:16 »
m-48 yerine ikame edilebilir mi diye sormamın sebebi m-48lerin zırh gücünü sağlamasa da ona yakın bir ateş gücü sağlar mı diye düşündüğüm için, malum m-48lerin ne kadar eski olduğu ortada.

İki resimde cv-90la puma görünüş olarak pek fark yok gibi duruyor, göze çarpan uygulanan zırhın şekli gibi duruyor, ya da uykusuzluktan gözüme öyle gözüktü

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2010, 13:27:22 »
Bizde hıyar satalım :) Artık bizede bi T-50 verirler.:D Tomat biber hıyar gel abi gel :D 1 kilo tomat bir T-50 eder.:D Adamlar korkudan ne satıp ne alcaklarını bilmiyor.Yazık yazık... :)