Gönderen Konu: Kuzey Kore - Güney Kore Gerginliği  (Okunma sayısı 68963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: Kuzey Kore
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2009, 22:22:54 »
Peki olası bir Kuzey Kore - Güney Kore savaşında Dünya'nın tutumu ne olur ? Japonya sizce nasıl davranır ?

Abd dünya kamuoyunu yanına alarak G.Kore'nin arkasında duracaktır. Japonya kendine bir saldırı gelmediği sürece direk müdahil olmaz elbette ama diken üstünde olcaktır. Savaşın sonunda ise mutlaka K.Kore yönetimi yıkılacaktır.Zaten bir tehdit olan K.Kore yönetiminin artık ayakta kalmasına müsaade edilmez.

ama çin buna izin vermez arkasında olur uzey Kore'nin buda bölgesel savaşı çok büyük alanlara yayılabilir bence ameria bu riski alamaz.

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Kuzey Kore
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2009, 22:29:15 »
Sayın Hiram, bir savaş diyorsanız elbette ne kadar etkili olduklarını ben bilmiyorum ama K.Kore'de, birçoğunun temeli eski sovyet teknolojiside olsa, etkili füzeleri var;

Kısa Menzilde; KN-2 · Hwasong-5 · Hwasong-6
Orta Menzilde; Rodong-1 · Rodong-2 · Taepodong-1 · Musudan
ICBM'de (Intercontinental Ballistic Missile) ise Taepodong-2. Bunlar büyük kuvvet çarpanı onlar için.

Ayrıca iki ülkeninde hareket sahası çok kısıtlı K.Kore 120,540 km^2, G.Kore ise 100,032 km^2, ufacık alanda füzeler işin içine girmese de nufüsları fazla 22 Milyon Kuzeyliye, 48 Milyon Güneyli. Ben tabii Güneylilerden yana olurum, Dünyanın geri kalan büyük kısmıda bana uyar :)
Araya hemen ABD'si, Japonya'sı, Rusya'sı, Çin'i girer de ortayı bulurlar. Japonların ben kendilerine bir saldırı olmadığı sürece hemen duruma müdahil olacağını sanmıyorum.
Savaşda, çok ağır kayıplar ve tek kelime ile kıyım olur her iki tarafada.

Ama derseniz ki çatışma orası başka ilk saatlerde kim kimi götürürse orasınıda kapsamlı araştırmak lazım, ne kadar savaşa hazır Amerikan askeri G.Kore toprağında bilmek lazım. Japonların hangi gemileri sığ sulara yakın Kore'nin ? Yani iş karışık o kadar Amerikan ve Japon yatırımı G.Kore'deyken kimse onları yanlız bırakmaz sayın Hiram bir savaşta.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
K. Kore'den füze denemeleri
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2009, 01:52:03 »
Kuzey Kore, ABD'ye Bağımsızlık Günü'nde gözdağı vermek amacıyla bir dizi füze denemesi yaptı.

Güney Kore, son 24 saatte yedi füze denemesi yapıldığını ve Kuzey Kore'nin doğu kıyısından fırlatılan füzelerin kendi şehirlerine ulaşacak menzile sahip olduğunu belirtti.

Güney Kore Genelkurmay Başkanı, denemelere tepki olarak yaptığı açıklamada, ordularının Amerikan silahlı kuvvetleriyle iş birliği içinde Kuzey Kore'den gelecek her tür tehdit ve kışkırtmaya yanıt vermeye hazır olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanlığının açıklamasında da, "Bu, BM Güvenlik Konseyi kararlarını ihlal eden provokatif bir eylemdir." denildi.

Japonya da Kuzey Kore'nin füze denemelerinden rahatsızlık duyduklarını açıkladı.

Japonya Dışişleri Bakanlığının açıklamasında füze denemeleri protesto edilerek, denemelerin "komşu ülkelerin güvenliğine karşı ciddi bir provokasyon eylemi" olduğu belirtildi.

Güney Kore'nin Yonhap haber ajansı, askeri yetkililerden edinilen bilgileri kaynak göstererek, denenen füzelerin Scud füzesi tipinde olduğunu ve bu füzelerin kısa menzilli füze sınıfında kabul edildiğini duyurdu.

Reuters haber ajansı da, füzelerin 400-500 kilometre menzili bulunduğunu belirtti.

Nükleer çalışmaları ve füze denemeleri nedeniyle uluslararası tepkileri üzerine çeken Kuzey Kore, iki gün önce de dört füze denemesi yapmıştı.

Kuzey Kore'nin 300 ila 500 kilometre menzile ulaşan 600'den fazla Scud füzesi olduğu sanılıyor.

Pyongyang yönetiminin ayrıca 300'den fazla da orta menzilli Rodong füzesine sahip olduğu tahmin ediliyor.

http://www.bbc.co.uk/turkish/news/story/2009/07/090704_nKorea_missiles.shtml
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: K. Kore'den füze denemeleri
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2009, 14:46:39 »
Kominist bir ülke normaldir , ayrıca geçen haberlerde gördüm  ülkelerinde ilk defa reklam verilmiş,
ülkelerinde reklam bile yok    :o ???

Bana göre G.Kore VE ABD'ile savaşa girmese iyi olur ekonomileri yok   halkı zaten açlıktan sefaletten ölüyor

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2009, 21:37:28 »
Bu adamlar gerçektende dünyaya kapılarını kapatmış...Kendilerini 1950'lerde sanıyorlar.400-500 km menzilli füzelerle bırak abd'yi, afganistanı bile korkutamassın :)

K Kore'nin sonu uzakta değil gibi görünüyor.Canları çok kaşınıyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2009, 21:41:30 »
O füzelere nükleer başlık takıp Güney Kore, Japonya gibi ülkelerin tepesinde patlatırsa o zaman neden korktuklarını anlarsın belki. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 03 Ekim 2009, 21:49:22 »
:)

ama ellerinde nükleer teknoloji olduğu konusunda kesin bir bilgide yok...

ayrıcadan, öyle birşey yaptıklarını düşünelim, 1 atarlarsa 5 yerler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 03 Ekim 2009, 22:15:07 »

Ama Aynı şey İran için de geçerli ve bütün dünya bu konuda çok hassas davranıyor. 1 atınca da zarar veriyor. Hem de çok. Kuzey Kore oldukça uzun menzilli füzeler de geliştiriyor. Yakın tarihlerde yaptıkları deneme atışlarında fırlattıkları füzeler Japonya'nın üzerinden geçip okyanusa düşmüştü.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2009, 22:27:30 »

Ama Aynı şey İran için de geçerli ve bütün dünya bu konuda çok hassas davranıyor. 1 atınca da zarar veriyor. Hem de çok. Kuzey Kore oldukça uzun menzilli füzeler de geliştiriyor. Yakın tarihlerde yaptıkları deneme atışlarında fırlattıkları füzeler Japonya'nın üzerinden geçip okyanusa düşmüştü.

Valla, açıkcası ben ne iranın, nede Kore'nin elinde büyük tehdit oluşturacak ICBM'lerin oldugunu ve nukleer başlığa sahip olduklarını sanmıyorum.Yine iran bi ihtimal ama Kore de imkansız gözüyle bakıyorum...Çok farklı bir ülke öyle böyle değil...yine iran abd'yle filan ilişkisi olmasa bile rusya vs ile ilişkisi var.ama Kore'de insanlar korkuyorki sokaklara çıksınlar...konu başka yerlere kaydı biraz ama... :)

anlatmaya calıstıgım, iranın elinde o uzun menzilli nükleer silah olma ihtimali %20, k Kore de ise %1....

hergün deneme yapıyorlar, dünyanın en büyük silah üreticisi olan abd bile okadar deneme yapmiyor.niye bu Kore'nin elinde ne varki ne denemesi yapiyor...zaten iran'ın bi denemesi fake cıktı...photoshop ile fazladan roket koymuşlardı fotografa

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 03 Ekim 2009, 23:07:19 »
Ama sürekli tatbikat yapıyorlar. İran'ın füzeleri de aslında Kuzey Kore'nin füzelerinin birazcık makyajlanmış hali. Kısacası Kuzey Kore füze işinde İran'dan daha önde. Her ikisi de bu konuda gelişme çalışma sağlıyorlar ve her iki ülkeninde uranyum zenginleştirme çalışmaları var.