Gönderen Konu: ERDOĞAN:İthal silahla güvenlik olmaz!  (Okunma sayısı 21293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arrrow

• Arrrow
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ERDOĞAN:İthal silahla güvenlik olmaz!
« Yanıtla #20 : 26 Haziran 2010, 21:07:58 »
:) Diyorum ki; İsrail ile savaşın eşiğine falan gelmedik, gelseydik muhtemelen başta donanma olmak üzere K.K.K ve Hv.K.K alarm durumuna, bir diğer deyişle hazırlık durumuna geçerdi. Siz, '' İskenderunda Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na gerçekleştirilen saldırıdan bahsedildiğini zannettiniz, halbuki sözkonusu olan israil''. Umarım anlamışsınızdır artık.

Dışişleri Bakanının bir televizyonda yaptığı “üstü kapalı” açıklamayı herkes, “savaşın eşiğinden dönük” olarak yorumladı. Hani İsrail’e 24 saat mühlet vermiştik ya... “25” inci saat çok önemliymiş. Davutoğlu “bunun cevabını, iki ülkenin başbakanları bilir” diyor ki doğrudur.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 26 Haziran 2010, 21:53:23 »
:) Diyorum ki; İsrail ile savaşın eşiğine falan gelmedik, gelseydik muhtemelen başta donanma olmak üzere K.K.K ve Hv.K.K alarm durumuna, bir diğer deyişle hazırlık durumuna geçerdi. Siz, '' İskenderunda Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na gerçekleştirilen saldırıdan bahsedildiğini zannettiniz, halbuki sözkonusu olan israil''. Umarım anlamışsınızdır artık.
Nereden biliyorsun alarm durumuna geçilmediğini , Genelkurmay sitesinde biz kırmızı alarm durumuna geçtik mi diyecekti?
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 28 Haziran 2010, 09:30:42 »
Alarm durumunun nedenini tam olarak bilmiyorum ki turuncu alarmdalar daha ve belli bir neden yok ortada 31 Mayıstan sonra geçtiler ve ikmal birliğine saldırıdan dolayı büyük ihtimal(şu an bahsettiğim denizcilerin yer).

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 05 Temmuz 2010, 14:50:44 »
Tabiri caizse goygoyculuk yine başlamış  ;D

Tamam ben de diyorim ki sarı alarma falan geçilseydi deniyorya zaten birliklerde böyle bir şey var topluca alarmda :D

Hangi birlikler topluca alarmda? (İsrail hususunda  ;))Bi zahmet yazıverseniz.

“üstü kapalı” açıklamayı herkes, “savaşın eşiğinden dönük” olarak yorumladı. Hani İsrail’e 24 saat mühlet vermiştik ya... “25” inci saat çok önemliymiş. Davutoğlu “bunun cevabını, iki ülkenin başbakanları bilir” diyor ki doğrudur.

Helal olsun size, lafla peynir gemisini yürüttünüz.

Onu yapan, bunu da yaptı;

''Öğle saatlerinde açıklanacağı belirtilen metin üzerinde yapılan görüşmelerde kriz çıktı. AK Parti, metnin son paragrafında yer alan, "Meclis İsrail'e karşı, ekonomik ve askeri tedbir almasını beklemektedir" ifadesine itiraz edince kriz çıktı.''
02 Haziran 2010 Çarşamba. HaberTürk.

Nereden biliyorsun alarm durumuna geçilmediğini , Genelkurmay sitesinde biz kırmızı alarm durumuna geçtik mi diyecekti?

Siz nereden biliyorsunuz geçildiğini? laf-ü güzaf çabaları hiç yormaz mı sizleri?
Ben sana ne diyebilirim ki 3 kişiye aynı anda cevap veriyorsun ;D ayrıca geçilip geçilmediğini ben idda etmiyorum bunu siz söylüyorsunuz.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: ERDOĞAN:İthal silahla güvenlik olmaz!
« Yanıtla #24 : 10 Ekim 2019, 08:00:27 »
Alıntı
Turan Oguz SSS
@TRex_SSS

Aldigim bilgiye gore, bu harekatta digerlerinden farkli olarak TSK rahatlayinca envanterdeki tum yerli silahlari muharebe onayli olsun diye 1 kez bile olsa kullanacak.  Ileride biraz rahatlayinca muharebe onayli (combat proven) olsun diye.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #25 : 10 Ekim 2019, 20:57:42 »
Bu konuya mesaj yazılınca fark ettim birlikteliğimiz neredeyse 10 yıl olmuş , zaman ne hızlı aktı gitti , daha dün gibi herşey.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ERDOĞAN: 60 milyar dolar bütçeli 700 savunma projemiz var.
« Yanıtla #26 : 21 Temmuz 2020, 15:54:45 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Erdoğan:
60 milyar dolar bütçeli 700 savunma projemiz var
Milli İHA motoru ilk uçuşunu ANKA ile yaptı.
Gps'ten bağımsız otonom sürü iha projesi KERKES'i başlattık.
15 adet ANKA İHA, 58 adet Bayraktar İHA/SİHA, 206 adet kamikaze mini İHA teslim edildi.
Sungur hava savunma sistemi envantere girmeye hazır.
HİSAR-A envantere girme aşamasında
ATMACA seyir füzemizin testlerinde sonra gelindi.
KORKUT projesinde ilk sistemler envantere girdi.
BORA füzemizin teslimatları sürüyor.
Milli güdüm kitlerinin teslimatları hızla sürüyor
UMTAS, LUMTAS ve Nüfuz Edici Bombaların teslimatları aksama olmadan devam ediyor.
ALTAY tankı için milli güç grubu geliştirilmesi çalışmaları başlatıldı.
PULAT aktif koruma sisteminin Kalifikasyon testleri tamamlandı.
1.800 zırhlı araç kurumlara teslim edildi.
Çok maksatlı amfibi hücum gemisi ANADOLU denize indirildi. Ardından inşallah bir veya iki tanesini daha almanın gayreti içinde olacağız.
"TCG ANADOLU tam olmasa da yarım bir uçak gemisi. Ama şimdi bunun tamamını yapacağız. İnşallah bizim de uçak gemimiz olacak, onun da görüşmelerini yapıyoruz."
Yeni tip denizaltı projesi kapsamında ilk denizaltımız PİRİREİS havuza çekildi.
Test ve eğitim gemimiz UFUK'un inşası tamamlanarak deniz kabul testleri başlatıldı.
ULAK milli baz istasyonları bin yerde kurularak faaliyete geçirildi.
Türksat 5A uydusu, bu yılın üçüncü çeyreğinde teslim alınacak ve dördüncü çeyrekte uzaya fırlatılacak.
Türksat 5B uydusu 2021 yılının ikinci çeyreğinde uzaya gönderilecek
Yerli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı 2022 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz
https://mobile.twitter.com/oztrk_aydnTR/status/1285548099218350081

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 21 Temmuz 2020, 16:17:48 »
Gezgin füzesi ne oldu haber yok

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 21 Temmuz 2020, 16:38:31 »
En son mock-up hazırdı ama bilmiyorum. 2-3 sene var rahat hocam envantere girmesi.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #29 : 21 Temmuz 2020, 16:53:41 »
Şunu açalım...

Alıntı
İNŞALLAH BİZİM DE UÇAK GEMİMİZ OLACAK

Şu anda tam değil ama yarı da olsa artık bizim de bir uçak gemimiz hamdolsun var. Ama şimdi bunun tamamını yapacağız. Onun da görüşmelerini yapıyoruz. İnşallah bizim de uçak gemimiz olacak. Görüşmelerini yapıyoruz.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar-41569392
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com