Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2070 : 26 Ağustos 2019, 17:51:09 »
s 400 gelecek diye abd kiytirik 35 vermedi gizliligini cözer diye

en pahali kiytirik 35 -medyada  sisirinmis-35 görünmüyormus35  dahada varda aklima gelince

yasacagim buraya  her zaman sorun cikaran-düsen-kaybolan 35 ortaklikdan atildigimiz 35 dersini biz verecegiz

bunu yasin bir gün bu haber cikacak
Madem bu uçak kıytırık neden bizim için üretilecek uçaklar için Polonya'sından İsrail'ine kadar diğer ülkeler sıraya girdi safmı bunlar kıytırk uçak için sıraya giriyorlar. Üretime ortak firmalarımızın zararını Putin mi karşılayacak? F-35B modeli ile donanmamız ciddi bir güç kazanacaktı TCG Anadolu'ya ebabil kuşu konuşlandırırız artık.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2071 : 26 Ağustos 2019, 19:10:59 »
Seviniyorsunuz demiyorum. Sevimlisiniz diyorum.  ;D ;D
😁😁

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2072 : 26 Ağustos 2019, 21:16:47 »
kiytirik 35 yastim ama kumandani ucak  TCG Anadolu da kiytirk  F-35B  ile donanmamiz güc kazanmacakdi

cünkü kumanda her zaman abd elinde bunu bilen büyük ülkeler kendileri ucak yapmaya basladi

bunlar ingiltere-Almanya-fransa dir bunlar kumanda ucak almakda vazgecti

polanya -israil büyük ülke  ingiltere aldi ama  abd istegi icin aldi sonra kendi ucak projesini acikladi

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #2073 : 26 Ağustos 2019, 21:20:22 »
s 400 gelecek diye abd kiytirik 35 vermedi gizliligini cözer diye

en pahali kiytirik 35 -medyada  sisirinmis-35 görünmüyormus35  dahada varda aklima gelince

yasacagim buraya  her zaman sorun cikaran-düsen-kaybolan 35 ortaklikdan atildigimiz 35 dersini biz verecegiz

bunu yasin bir gün bu haber cikacak
Madem bu uçak kıytırık neden bizim için üretilecek uçaklar için Polonya'sından İsrail'ine kadar diğer ülkeler sıraya girdi safmı bunlar kıytırk uçak için sıraya giriyorlar. Üretime ortak firmalarımızın zararını Putin mi karşılayacak? F-35B modeli ile donanmamız ciddi bir güç kazanacaktı TCG Anadolu'ya ebabil kuşu konuşlandırırız artık.

Sanırım arada girip hatırlatmak gerekiyor S-400 ve F-35  konusu Ayakkabı kutuları, FETÖ dersaneleri, Reza Zarrab, 15 Temmuz, Papaz vs  muhabbetlerinin açıkça dile getirilmeyip mazeret aranması sebebiyle ortaya çıktı.

15 temmuzdan sonra Amerikaya tepki olarak S-400 konusu dile getirildi. Amerika da geri adım atmam sizi F-35’den çıkartırım dedi. Sonra ikisi de oldu. Arada Amerikanın YPG’yi beslemesi Suriyede bize ters düşmesi var.

Hep konuştuk. S-400 mazeret dedik ama medya başarısı işte unutturuyorlar her şeyi.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2074 : 26 Ağustos 2019, 21:35:18 »
kiytirik 35 yastim ama kumandani ucak  TCG Anadolu da kiytirk  F-35B  ile donanmamiz güc kazanmacakdi

cünkü kumanda her zaman abd elinde bunu bilen büyük ülkeler kendileri ucak yapmaya basladi

bunlar ingiltere-Almanya-fransa dir bunlar kumanda ucak almakda vazgecti

polanya -israil büyük ülke  ingiltere aldi ama  abd istegi icin aldi sonra kendi ucak projesini acikladi
Bakım için bile S400'ün kapağını açamıyoruz hala yok komuta yok kontrol  yok kumanda, daha fazla uzatmayacağım tamam siz haklısınız deyip geçiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2075 : 27 Ağustos 2019, 13:24:43 »
S-400'ün füze bataryaları Ankara'da

Rusya'dan gelen füze bataryalarının teslimatı Ankara Mürted'de yapılıyor, Milli Savunma Bakanlığı sevkıyatın bir ay süreceğini duyurdu.
Son dakika... S-400'ün füze bataryaları Ankara'da
Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 füze savunma sisteminde ikinci sevkıyat başladı. Ankara Mürted'e inen Rus kargo uçaklarının içinde füze bataryaları yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi açıklamayla sevkıyatı duyurdu: "Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmış, sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci batarya malzemelerinin intikali 12-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında tamamlanmıştı.

Bu kapsamda S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/Ankara’ya intikaline bugün itibariyle başlandı. İntikal faaliyeti takriben bir ay sürecektir."

http://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-s-400un-fuze-bataryalari-ankarada-6023179
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2076 : 30 Ağustos 2019, 17:49:01 »
S-400 ikinci parti teslimatı için 3 uçak daha geldi

Rusya’dan satın alınan S-400 hava füze savunma sisteminin ikinci partisinin sevkiyatı sürüyor.

Bugün 2 adet Antonov An-124 ve 1 adet İyushin İl-76 tipi nakliye uçağı teslimata devam etti.

http://www.kokpit.aero/s-400-ikinci-parti-teslimat

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2077 : 04 Eylül 2019, 13:07:53 »
MSB duyurdu: Rusya'da S-400 eğitimi başladı

Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında; Rusya’nın Gatchina şehrinde S-400 Eğitimi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu personelin katılımı ile başladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-rusyada-s-400-egitimi-basladi-41321160
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2078 : 04 Eylül 2019, 17:07:46 »
MSB duyurdu: Rusya'da S-400 eğitimi başladı

Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında; Rusya’nın Gatchina şehrinde S-400 Eğitimi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu personelin katılımı ile başladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-rusyada-s-400-egitimi-basladi-41321160

Bu eğitim daha önce başlamamış mıydı yoksa biz mi yanlış hatırlıyoruz üstadım çünkü daha önce de personel gitmişti Rusyaya

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2079 : 04 Eylül 2019, 18:57:41 »
belki pratik eğitimidir