Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715681 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2000 : 25 Temmuz 2019, 10:31:57 »
olmaz diye birşey olmazmış

kıbrıs

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2019, 10:34:51 Gönderen: zirfak »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2001 : 25 Temmuz 2019, 10:55:10 »
+1

Kastamonu ideal bir konuşlandırma. Gerisini zırt pırt Karadeniz’e giren US Navy düşünsün  👌

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2002 : 25 Temmuz 2019, 11:19:20 »
Farklı renkler ne anlama geliyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2003 : 25 Temmuz 2019, 11:52:54 »

Hava hedeflerin farklı irtifada görünebilinir alanı. İrtifa farkları haritanın sağ alt köşesinden alabilirsin.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2004 : 25 Temmuz 2019, 11:53:57 »

Hava hedeflerin farklı irtifada görünebilinir alanı. İrtifa farkları haritanın sağ alt köşesinden alabilirsin.

Aynen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2005 : 25 Temmuz 2019, 11:59:01 »

O zaman sanıyorum buradaki radar sistemi çukurda kalmış. Merkezden sağa doğru 5000 metre altında uçan her cisim radarın üzerine kadar fark edilmeden gelebilir. Mesela İsrail uçakları bu istikamette radarı rahatlıkla imha edebilirler. Ya da bir seyir füzesi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2006 : 25 Temmuz 2019, 12:16:47 »

O zaman sanıyorum buradaki radar sistemi çukurda kalmış. Merkezden sağa doğru 5000 metre altında uçan her cisim radarın üzerine kadar fark edilmeden gelebilir. Mesela İsrail uçakları bu istikamette radarı rahatlıkla imha edebilirler. Ya da bir seyir füzesi!
Açıkçası kıbrısda hava savunma mevzimiz varmı?varsa da yerini bilmiyorum.google earth den güneyi açık olan en büyük yükseltiyi arayarak burayı buldum.
Bu program s400 radar kapsama alanı programı değil sadece genel olarak askeri radarların muhtemelen de batı tipi askeri radarların kapsama sahası ile ilgili bir program ve evet coğrafik şekiller çok önemli bunun yüzünden ülkemiz hava savunma mevzilerini kullandım ama kıbrıs özelinde en avantalı yer bilmiyorum.
Şekile dönecek olursak sarı alan 5000 m ve üstü irtifayı kapsıyor. Ama şu da var programda 4 irtifa hedefi seçebiliyorsun yani ben 5000 değil de 4000 seçseydim belki merkezin sağ tarafını kapsayacaktı.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2007 : 25 Temmuz 2019, 12:49:47 »
s400ler görece mobil sistemler olduğundan Türkiye çapındaki hava savunma mevzilerine gerekli altyapı çalışmaları önceden hazırlanırsa, farklı senaryo ve durumlara göre s400ler kaydırılabilir.örneğin barış zamanında malatya hekimhan ve kütahya gerekli kapsama alanını sağlarken fıratın doğusuna operasyon yapılacağında mardin ve antepe buralardan kaydırma yapılabilir.doğuda farklı bir senaryo olduğunda hekimhandaki sistem direk kaydırılabilirken, egede veyahut trakyadaki farklı senaryolarda kütahyadaki kaydırılabilir.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2019, 12:50:46 Gönderen: zirfak »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2008 : 25 Temmuz 2019, 13:53:52 »
S-400 teslimatında ilk bölüm tamamlandı
Rusya'dan yapılan S-400 teslimatında ilk bölüm tamamlanırken, toplam 30 uçak iniş yaptı. İkinci grup sevkiyatın da Ankara'ya yapılacağı belirtildi.

Rusya’dan alınan S-400 teslimatlarının birinci bölümü, bugün itibarıyla  tamamlandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, S-400'lerin ilk bölümünün teslimatı için Rusya'dan Türkiye'ye 30 uçak geldi.

PATRİOT GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR
Patriot için ABD ile görüşmelerin devam ettiği belirtilirken, Türkiye'nin F-35’ten çıkarılmasının tek taraflı ve adli olmayan bir karar olduğu kaydedildi. F-35 programından çıkarılmanın NATO'nun gücünü de olumsuz etkileyeceğine dikkat çekilirken, F-35’lerin güvenliğinin Türkiye için büyük önem taşıdığı ifade edildi.

İKİNCİ GRUP SEVKİYAT DA ANKARA'YA YAPILACAK
Askeri kaynaklar, S-400'lerin ikinci grup sevkiyatının da Ankara'ya yapılacağını belirtti. Kaynaklara göre, F-35 eğitimi alan pilot ve personelin ABD'den ayrılması için çalışmalar sürüyor.

SAMP-T BATARYASI GÜNEY VE DOĞU SINIRINA YERLEŞTİRİLECEK
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Güvenli Bölge tesisi ile ilgili müşterek çalışma yapılmıştır. Çalışmaların önümüzdeki dönemde devam etmesi planlandı.  SAMP- T bataryası güney ve doğu sınırına yerleştirilecek." denildi.

https://www.ensonhaber.com/s-400-teslimatinda-ilk-bolum-tamamlandi.html

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2009 : 25 Temmuz 2019, 20:24:37 »
Rusya devlet savunma sanayisi şirketi Rosoboronexport'un Başkanı Miheyev, S-400 füze savunma sisteminin diğer ülkelerinin hava savunma sistemlerine “fonskiyonunu kaybetmeden” entegre edilebileceğini söyledi.

Miheyev, Ankara ve Rusya’nın S-400’ün bazı parçalarının lisans altında Türkiye’de üretilmesi için görüşmelerin sürdügünü dile getirdi.

Miheyev, Rosoboronexport'un Türkiye ile muharebe havacılığı ve hava savunma sistemleri de dahil olmak üzere bazı projeler yürütmeye hazırlandığını açıkladı.

Miheyev, S-400 sistemleri için bir grup Türk uzmanın eğitimlerinin tamamlandığını, dğer uzmanların da takvim çerçevesince eğitimlere tabi tutulacağını belirtti.

Miheyev, 12 Temmuz'dan 25 Temmuz'a kadar Türkiye’ye S-400 sistemi bileşenlerinin ilk parça teslimatlarının 30 özel uçuşla tamamlandığını belirtti.