Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1960 : 16 Temmuz 2019, 14:35:22 »
Alıntı
NATO ülkeleri de S-400 ile ilgileniyor.

https://yetkinreport.com/2019/07/16/rusya-ile-s-400-anlasmasinin-abdnin-karizmasini-kotu-cizmesini-de-hesaba-katalim/

"Adını saklı tutma şartıyla YetkinReport'a konuşan resmî bir Amerikan kaynağı, "S-400'lerle ilgilenen başka NATO üyeleri olduğunu biliyoruz" dedi; "Elimizde istihbarat var".

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1961 : 16 Temmuz 2019, 15:51:34 »
Fırtına nın yazdıkları doğru ise Trump Erdoğan görüşmesin de ne konuşulduysa artık. Trump vazgeçmiş ben bunu Pentagon dan beklerdim.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1962 : 16 Temmuz 2019, 16:26:35 »
Fırtına nın yazdıkları doğru ise Trump Erdoğan görüşmesin de ne konuşulduysa artık. Trump vazgeçmiş ben bunu Pentagon dan beklerdim.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2878689-ortaya-cikti-trump-pentagonu-turkiye-konusunda-engelledi-yapmayin

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1963 : 16 Temmuz 2019, 18:38:13 »
S-400 teslimatından sonra ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un Türk- Amerikan ilişkilerini geri dönülmez bir noktaya taşıyacak basın toplantısı düzenlemek istemiş. Fakat ABD Başkanı Trump "bu kez değil" diyerek toplantıyı engellemiş. Bunun üzerine bakanlık toplantıyı Trump'tan cevap gelmediği için iki kere daha ertelemiş. En sonunda Trump "yapmayın" diye cevap verince toplantı süresiz ertelenmiş. ABD'li gazeteciler bile bu olayı inanılmaz olarak tarif ediyorlar.

Öyle anlaşılıyor ki ABD, Türkiye' yi tamamen kaybetmeyi göze alamıyor. Bu bize zaman kazandırır. 

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1964 : 16 Temmuz 2019, 20:39:08 »
CB 3. S400 filosu için yerli üretim konusunda görüşmeler devam ediyor demiş. Buna bir yandan sevindim bir yandanda canımı sıkan bir durum oldu. Sevindiğim konu (her ne kadar teknoloji transferi ümidim olmasada) yerli olarak üreteceğimiz kritik bir sistemi bir şekilde kapacagımızdır. Canımı sıkan nokta bizim üretim mantalitemiz... Ruslar alın şu füzeyi yerli üretin diyecek olsa , Yok tesis kurulumu yok ekipman alımı yok bilmem falan filanlar en az 5-6 yıl sürer onu yerli üretmek -ki hiç teknoloji transferi yapmayıp bizim mühendislere şu S400 füze teknolojilerini geliştirin deseniz zaten 5-6 yılda yerli üretimden kapacagın bilgiden daha çok şey öğrenirsin. Yerli üretimden soğur mu bir insan ya ben soğumuşum.

O iş şöyle olabilir. Seri üretimi kesin BMC ye verirler. Sonra Roketsanın tesislerini BMC ye tahsis ederler ve buna rağmen o füzeler hiç bir zaman üretilemez. :)

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1965 : 16 Temmuz 2019, 22:09:40 »
Sosyal Medya' ya, forumlara falan göz atıyorum da... ABD, F-35' leri vermeyecek diye feryat figan içindeler. Yav,  ne oluyoruz arkadaş! kıyamet mi koptu, ne oldu yani... Bu telaş niye? Böylesi daha iyi oldu, boş versenize... Daha iyi olduğunu zaman içinde anlayacaklar.

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1966 : 17 Temmuz 2019, 00:35:27 »
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımına ilişkin yaptığı açıklamada "Türkiye 100'den fazla savaş uçağı sipariş etti, ancak Rusya'dan S-400 aldığı için daha fazla satın alamayacak" dedi.

Ne yani 100 adeti verecekler mi?

https://tr.sputniknews.com/abd/201907161039683983-trump-turkiye-100den-fazla-savas-ucagi-siparis-etti-ancak-rusyadan-s-400-aldigi-icin-daha-fazla/

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 00:36:12 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1967 : 17 Temmuz 2019, 00:44:53 »
Sosyal Medya' ya, forumlara falan göz atıyorum da... ABD, F-35' leri vermeyecek diye feryat figan içindeler. Yav,  ne oluyoruz arkadaş! kıyamet mi koptu, ne oldu yani... Bu telaş niye? Böylesi daha iyi oldu, boş versenize... Daha iyi olduğunu zaman içinde anlayacaklar.

Sayın partikül, bence biz 10 yıla kadar s400 e yakın bir HSS üretebiliriz. Tabii ki Milli olarak. Fakat f35 ayarında bir muharip uçak bu süre zarfında çok zor. En azından 1 sene daha bekleyip 4 adet f35 i yurda getirdikten sonra S400 işini bitirseydik fena mı olurdu.

Aramız bozulacaksa en azından bir şeye değerdi ve elimizde koz olurdu. Remove only usa yazan her yerini söker incelerdik uçağın. En azında MMU için tersine mühendislikle bir çok problemi hızlıca sonuçlandırırdık.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1968 : 17 Temmuz 2019, 00:46:02 »
Sputnik ceviri hatasi yapmis. "Baska bir fuze sistemi aldigi icin bu ucaklari alamayacak" dedi. Hic yok yani.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1969 : 17 Temmuz 2019, 01:30:56 »

Sayın partikül, bence biz 10 yıla kadar s400 e yakın bir HSS üretebiliriz. Tabii ki Milli olarak. Fakat f35 ayarında bir muharip uçak bu süre zarfında çok zor. En azından 1 sene daha bekleyip 4 adet f35 i yurda getirdikten sonra S400 işini bitirseydik fena mı olurdu.

Aramız bozulacaksa en azından bir şeye değerdi ve elimizde koz olurdu. Remove only usa yazan her yerini söker incelerdik uçağın. En azında MMU için tersine mühendislikle bir çok problemi hızlıca sonuçlandırırdık.

Tamam da tek akıllı biz değiliz ki! Adamlar teslim edilen uçakların Türkiye' ye gelmesine bile müsaade etmedi. Ne yani, pilot eğitimleri Türkiye' de yapılamaz mıydı! Tabi ki de istedikten sonra her şey olabilirdi fakat adamlar işin o tarafına pek yanaşmadı. Ve ayrıca okuduğum başka bir bilgiye göre; Amerika' da eğitim görmüş olan pilotlarımız, sadece uçuş eğitimi almışlar. Yani elektroniklerin şurasını burasını kurcalamalarına müsaade edilmemiş diye biliyorum... veyahut da en kritik özelliklere dair eğitim vermemişler... Şimdi vaziyet bu şekildeyken, uçağın neresini alıp neresini kurcalayacaksın? Zaten belli başlı gövde parçalarını biz üretiyorduk. Adam, en kritik tarafını kendine saklıyor. Kodları vermiyor falan... Amerika' ya karşı tersine mühendislik nasıl yapılır, yapılabilir mi? Türkiye' nin böyle bir kabiliyeti var mı? Bunlar da bambaşka sorular...

Boş ver arkadaşım, bence böylesi daha iyi oldu:)