Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 719944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1930 : 13 Temmuz 2019, 02:58:57 »
Ben birşey istemiyorum. Sen itiraz etmeyin diyorsun. ... Çünki neden ? Senin gibiler itiraz etmeyin dediği için... İnsanların düşünme/sorgulama neden/sonuç ilişkisi kurmalarından size ne abi. İtiraz etmeyin nedir.

Hayır, ben kimsenin düşüncesine ket vuramam. Kimseye, sen şöyle düşünemezsin de demedim. Ayrıca tartışmayı, sohbet etmeyi seven bir yapım vardır... Fakat konu rayından çıkarak hiç istemediğimiz mecralara sürüklenebiliriz. Çünkü sorduğun soruların böyle bir potansiyeli var. Gerek yok yani...

Arkadaşım, gecenin şu saatinde ''S-400 iyidir, almaya mecburduk ve aldık'' demekle yetiniyorum. Ayrıca bu konu memleketin onur meselesi haline gelmişti. Yok alırsan, F-35' leri vermem; yok efendim alırsan, seni döverim! falan... nedir bu ya! Türkiye şamar oğlanı değildir. Arkadaşım...  Türkiye olarak, oyun kurma yeteneğimiz sınırlıdır fakat çok güzel oyun bozarız.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 03:00:05 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1931 : 13 Temmuz 2019, 03:09:09 »

HSS tamam ok. Peki zaten 15 Temmuz dan sonra yıpratılmış olan Hava kuvvetlerimizin F35 ler de gelmeyeceğine göre gelecek vizyonu nasıl şekillenecek.

Bu süreçten güçlenerek çıkacağımızı düşünüyorum. Hatırlarsanız, 15 Temmuz' dan 1-2 ay sonra Fırat Kalkanı harekatını yapmıştık. Yine Kıbrıs Barış Harekatından sonra ambargo yedik ve bu ambargo sayesinde devletin aklı başına gelmiştir. Böyle de ilginç bir yapımız var. Ha, süreç nasıl gelişir, öngörülerimiz nelerdir? Onuda müsait zamanda yazarız artık.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1932 : 13 Temmuz 2019, 03:59:48 »
Ben birşey istemiyorum. Sen itiraz etmeyin diyorsun. ... Çünki neden ? Senin gibiler itiraz etmeyin dediği için... İnsanların düşünme/sorgulama neden/sonuç ilişkisi kurmalarından size ne abi. İtiraz etmeyin nedir.

Hayır, ben kimsenin düşüncesine ket vuramam. Kimseye, sen şöyle düşünemezsin de demedim. Ayrıca tartışmayı, sohbet etmeyi seven bir yapım vardır... Fakat konu rayından çıkarak hiç istemediğimiz mecralara sürüklenebiliriz. Çünkü sorduğun soruların böyle bir potansiyeli var. Gerek yok yani...

Arkadaşım, gecenin şu saatinde ''S-400 iyidir, almaya mecburduk ve aldık'' demekle yetiniyorum. Ayrıca bu konu memleketin onur meselesi haline gelmişti. Yok alırsan, F-35' leri vermem; yok efendim alırsan, seni döverim! falan... nedir bu ya! Türkiye şamar oğlanı değildir. Arkadaşım...  Türkiye olarak, oyun kurma yeteneğimiz sınırlıdır fakat çok güzel oyun bozarız.
Türkiye ve oyun bozmak denilince aklıma Atatürk'ün milli mücadele yılları ve Ecevitin Amerikaya rest cekip Kıbrıslı Türkleri kurtarması dışında birşey gelmiyor. Suriyede falan Amerikanın terör devleti oyununu bozduk diyenlere en başta neden Amerikayla bir olup Suriyede esadı devirme kafası yaşadın diye sorarlar... Ben Esadın kara kaşına kara gözüne hasta değilim , Saddam sonrası kürt gruplar nasıl Irakta kendi kitlesini kurmuşsa aynısının Suriyede olabiliritesinin öngörülmesi lazımdı. En başından Suriyeyi terör devleti kurulabilir hale getirtmemeliydik..Sonucta Amerikadan bahsediyoruz. Diğer konu Akdeniz... Akdenizde işleri kendimize çevirip oyun bozacak isek Libyayı kontrolümüz altına almamız şart. Libya ile Türkiye ortak Meb ilan ettiğinde Akdenizde bırakın kuşu balık bile gezdiremezler. Libyayı kaybettiğimiz an Akdenizi kaybettiğimiz gündür diye düşünüyorum. Kısacası şuan için oyun bozdugumuz yok.Akdenizin düğümü Libyada kopacak. Farklı bir başlıkta Türkiyenin Libyayı boşlamaması gerektiğini bizzat yazmıştım ama bazı kitle onada eksi basmış. Kısacası akıllı davransak hiç düşmeyeceğimiz durumlardan çıkmaya oyun bozma gözüyle bakmıyorum. Bugün Akdenizde gaz çıkaranların en büyük hayali o gazı Türkiyeye satmaktı en çokta o şerefsizlerin gazlarını almayacagımız için mutluyum. Diğer mutlu oldugum konuda para din kardeşliği ümmet kardeşliği dinlemiyor.. Menfaat sözkonusu olunca Mısırda Suudilerde gözünün yaşına bakmıyor , kardeş geçinenlerin asıl niyetini ortaya cıkarıyor.... Burdanda ders çıkarılması şart aksi halde yine bazı hatalara düşüp "aldandık" "kandırıldık" demek zorunda kalmayalım. Artık ülke olarak oyun bozmayı geçtik umarım yine birileri kandırmaz aldatmaz diye düşünmeden edemiyoruz..
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 04:03:39 Gönderen: ムゲン (Mugen) »
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1933 : 13 Temmuz 2019, 08:18:43 »
Dün gece 2 kez PEntagon basın toplantısı iptal edildi, basın toplantısını izlemeye gelen gazeteciler baya tii ye aldılar olayı.
Bakalım kokusu çıkar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1934 : 13 Temmuz 2019, 08:45:39 »
Türkiye ve oyun bozmak denilince aklıma Atatürk'ün milli mücadele yılları ve Ecevitin Amerikaya rest cekip Kıbrıslı Türkleri kurtarması dışında birşey gelmiyor. Suriyede falan Amerikanın terör devleti oyununu bozduk diyenlere en başta neden Amerikayla bir olup Suriyede esadı devirme kafası yaşadın diye sorarlar... Ben Esadın kara kaşına kara gözüne hasta değilim , Saddam sonrası kürt gruplar nasıl Irakta kendi kitlesini kurmuşsa aynısının Suriyede olabiliritesinin öngörülmesi lazımdı. En başından Suriyeyi terör devleti kurulabilir hale getirtmemeliydik..Sonucta Amerikadan bahsediyoruz. Diğer konu Akdeniz... Akdenizde işleri kendimize çevirip oyun bozacak isek Libyayı kontrolümüz altına almamız şart. Libya ile Türkiye ortak Meb ilan ettiğinde Akdenizde bırakın kuşu balık bile gezdiremezler. Libyayı kaybettiğimiz an Akdenizi kaybettiğimiz gündür diye düşünüyorum. Kısacası şuan için oyun bozdugumuz yok.Akdenizin düğümü Libyada kopacak. Farklı bir başlıkta Türkiyenin Libyayı boşlamaması gerektiğini bizzat yazmıştım ama bazı kitle onada eksi basmış. Kısacası akıllı davransak hiç düşmeyeceğimiz durumlardan çıkmaya oyun bozma gözüyle bakmıyorum. Bugün Akdenizde gaz çıkaranların en büyük hayali o gazı Türkiyeye satmaktı en çokta o şerefsizlerin gazlarını almayacagımız için mutluyum. Diğer mutlu oldugum konuda para din kardeşliği ümmet kardeşliği dinlemiyor.. Menfaat sözkonusu olunca Mısırda Suudilerde gözünün yaşına bakmıyor , kardeş geçinenlerin asıl niyetini ortaya cıkarıyor.... Burdanda ders çıkarılması şart aksi halde yine bazı hatalara düşüp "aldandık" "kandırıldık" demek zorunda kalmayalım. Artık ülke olarak oyun bozmayı geçtik umarım yine birileri kandırmaz aldatmaz diye düşünmeden edemiyoruz..

+1

Bu kullanıcı adıyla bu forumda bugüne kadar yazdığın en doğru cümleler. Bu bahsettiklerini eğer çok eskiden beri takip ediyorsan, bizler (Partikül dahil) ta o zamanlar, daha kimseciklerin aklına gelmezken zaten söylüyorduk. Söylediklerimizin hepsi çıktı. Bir yığın hata yapıldı. Bu hataların hesabını soracak olan da millettir! Zamanı geldiğinde soracaktır da!

Bir ülke duygusallıkla yönetilemez! Felaket olur. Ülkeler arasına duygular değil, çıkarlar söz konusudur! Yöneticilerin duyguları, ülkenin çıkarlarının önüne geçiyorsa ve bu süreklilik arz ediyorsa daha çok kandırıldık kelimesi duyulabilir!

Ancak şu an içerisine düştüğümüz durumdan nasıl çıkarız, onu düşünmeliyiz. Bence bütün bunlar zaten çok önceden planlanmıştı! Oyunu bozmak gerek (oyunu bozmak gerek derken büyük oyunu bozuyoruz diye senelerdir şaklabanlık yapanlar gibisinden bahsetmiyorum). Oyunu dengeyi lehimize çevirecek şekilde bozmak gerek ama!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1935 : 13 Temmuz 2019, 10:12:21 »
Alıntı
Rusya'dan satın alınan S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatında ikinci güne girilirken bir uçak daha Ankara'ya iniş yaptı.

https://www.ensonhaber.com/s-400-teslimati-devam-ediyor.html

Alıntı
Fitch Türkiye'nin kredi notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch, Türkiye'nin 'BB' olan uzun dönem kredi notunu BB-'ye düşürdü, görünümünü de negatif olarak teyit etti.

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin teslimatının ABD yaptırımları riski taşımasından dolayı Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu indirdi.

MERKEZ BANKASI İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER DE ETKİLİ OLDU
Yapılan açıklamada, Türkiye'nin uzun dönem yabancı para cinsinden kredi notunun "BB"den "BB-" seviyesine düşürüldüğü, not görünümünün "negatif" olduğu bildirildi.

Açıklamada kredi notunun indirilmesinin nedenleri arasında, Merkez Bankası ile ilgili son gelişmeler, ekonomideki dengelenme için beklenen büyümenin gecikmesi, enflasyonun düşürülmesinde gecikme yaşanması, kredi notunun düşürülmesinde de etkili oldu.

https://www.ensonhaber.com/fitch-turkiyenin-kredi-notunu-dusurdu.html
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 10:13:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1936 : 13 Temmuz 2019, 10:49:21 »
Pentagon S400lerle ilgili yapacagı basın açıklamasını 2 defa iptal etmiş. Sonrada gelen gazetecilere teşekkür edilmiş. Pentagona basın açıklamasını Beyaz Saray'ın iptal ettirdiği bilgileri var.

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1937 : 13 Temmuz 2019, 10:55:29 »

HSS tamam ok. Peki zaten 15 Temmuz dan sonra yıpratılmış olan Hava kuvvetlerimizin F35 ler de gelmeyeceğine göre gelecek vizyonu nasıl şekillenecek.

Bu süreçten güçlenerek çıkacağımızı düşünüyorum. Hatırlarsanız, 15 Temmuz' dan 1-2 ay sonra Fırat Kalkanı harekatını yapmıştık. Yine Kıbrıs Barış Harekatından sonra ambargo yedik ve bu ambargo sayesinde devletin aklı başına gelmiştir. Böyle de ilginç bir yapımız var. Ha, süreç nasıl gelişir, öngörülerimiz nelerdir? Onuda müsait zamanda yazarız artık.

Yazın tabi yazın merak ediyorum yazacaklarınızı. Umarım akılcı şeyler yazarsınız.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1938 : 13 Temmuz 2019, 12:49:18 »
Dün uçaklarla gelen lançer araçlarından yola çıkarak Ruslardan 250 km menzilli füze alındıgı fikri ortaya atılmış.. Şahsen ben bilmiyordum mesela S400 lançerlerinin hepsi aynıdır kafası vardı bende ama öyle değilmiş sanırım.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 12:50:12 Gönderen: ムゲン (Mugen) »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1939 : 13 Temmuz 2019, 13:17:14 »
Yazın tabi yazın merak ediyorum yazacaklarınızı. Umarım akılcı şeyler yazarsınız.

Olacağı şu... ABD hırpalamaya çalıştıkça, biz yeni arayışlar içine gireceğiz. ABD baktı ki, Türkiye elinden kaçıyor; iki seçenek var;

- Ya ipleri gevşetecek (yaptırımlar anlamında)
- Ya da bizi iyice boğmaya çalışacak.

İpleri gevşetirse; bize zaman kazandırır,
Boğmaya çalışırsa; tamamen Türkiye' yi kaybeder.

İki durumda da Türkiye bu işten kazançlı çıkar... Çünkü, Türk milletinin kendi has özellikleri vardır. Hani öldürmeyen mikrop güçlendirir derler ya... Aynen öyle olacak.

Türkiye' nin yapacağı iş şudur;

1- Milli Eğitim
2- Milli savunma

-bunların ikisi de milli olmak zorunda. Zaten öyle olması gerektiği için MİLLİ demişler fakat gereğini de yapmamışlar. Yani millilik lafta kalmış. Bu iki teşkilat ne kadar milli olursa, Türkiye O kadar bağımsız olur. Orta doğu' da bağımlılık; ben şamar oğlanı olmak istiyorum demektir. 

Şimdi buraya kadar genel çerçeveyi çizdik... Hemen olacak iş değildir lakin olması gereken iştir. Tam bağımsız olabilmemiz için belki on yıllar gerekecek. Neticede insan evladı kolay yetişmiyor.

Peki ara çözüm olarak neler yapılabilir?

Bu da karşı tarafın yapacağı hamleyle orantılıdır. Çok sık boğaz ederse; mecburen Çin/Rus teknolojilerine yönelmek zorunda kalacağız. İpleri gevşetirse; kendi yağımızla kavrulmaya çalışacağız. Silah sistemleri millileştikçe bağımlılığımız azalacak, bağımlılığımız azaldığı oranda ise bağımsızlığımızı kazanacağız.

Özetle olacak şey budur.