Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1920 : 13 Temmuz 2019, 01:33:11 »
Ofis ofis geziyor da adam kafalamak icin geziyor. İcerideki adamlariyla rusvet-tehdit iliskisiyle calisir cogu firma.

Ustelik bedava da vermiyor. En pahali teklifi verdiler yanlis hatirlamiyorsam. Burokratlara verdigi kayintiyi da faturaya ekler sonra.

Sahil seridinin favorisiydi avrupalilar. Hala da kanirtmaya calisirlar satmak icin.
Bu avrupalılarla geçmişe dair bir hikayen falan mı var senin ? :D
en nihayetinde en iyi sistem sana ait olan sistemdir. Ben kısa sürede bu heriflerin seviyesine gelebileceğimizi düşünmüyorum. Keşke şu Korelilerin yaptıgı çakallıgı ilk biz yapsaydık. Bak ne güzel HSSleri oldu adamların... Yada daha önce yazdıgım gibi Ruslarla hem S400 anlaşması yaparken hemde S400 olmadı S300 üzerinden ortak geliştirmeye gitseydik... Bazıları diyor teknoloji transferi falan var diyede inanmıyorum. Amerika bize ne kadar güvenmiyorsa Ruslarda en az o kadar güvenmiyor bize :D Dün bir youtube kanalında izledim herif Ruslara Türkiyeye gönderilen S400leri sormuşta... Rusun teki diyor "uçağımızı düşürdünüz , unutmadık , yetkililer unutmuş ama biz unutmadık" diyor. 10 kasa domates sattıgın ülkeye neye dair teknoloji alabileceksin aklım almıyor... :D ama yinede burdaki sempatizanlar için (-ki buraya Allah birdir yazsam yinede eksi basacak çapta çıldırmışlar hepsi) teknoloji transferi var. Amerika saldırsa Putin yardıma koşacak. Ruslarla kardeşiz falan filan... hayat onlara güzel...
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1921 : 13 Temmuz 2019, 01:35:23 »
Ara sıra bakıyorum da... forum dünyasında S-400' ü karalayan insan çok. Biz tarafımızı en başından tespit etmiştik; S-400 bize göre en iyi seçimdir. Bunun artık lamı cimi yok! Türkiye tercihini yapmıştır ve bu tercih nedeniyle ABD bize bedel ödetecek. Ona da eyvallah...! En azından, yol yakınken tedbirimizi alırız. Dostumuzu, düşmanımızı bilelim... Biz zaten biliyoruz da, bu güne kadar anlamayanlar için; sıcak sudan soğuk suya dalmışız gibi şok terapisi olacak:) Açıkça yazalım; kısa vadede sıkıntı çeken Türkiye, orta vadede kaybeden ise ABD olur.   

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1922 : 13 Temmuz 2019, 01:37:20 »
İcerideki "cocuklarini" sevmem sadece.  ;D

Bir de Allah bir yazsan kimi kastettigini nerden bileyim. Yahweh'den bahsediyor olmayasin. İyi tarafindan bak artik trabzon degilsin. 😀
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1923 : 13 Temmuz 2019, 01:47:03 »
Ara sıra bakıyorum da... forum dünyasında S-400' ü karalayan insan çok. Biz tarafımızı en başından tespit etmiştik; S-400 bize göre en iyi seçimdir. Bunun artık lamı cimi yok! Türkiye tercihini yapmıştır ve bu tercih nedeniyle ABD bize bedel ödetecek. Ona da eyvallah...! En azından, yol yakınken tedbirimizi alırız. Dostumuzu, düşmanımızı bilelim... Biz zaten biliyoruz da, bu güne kadar anlamayanlar için; sıcak sudan soğuk suya dalmışız gibi şok terapisi olacak:) Açıkça yazalım; kısa vadede sıkıntı çeken Türkiye, orta vadede kaybeden ise ABD olur.   

Abd icinde de cok kelleler gidecek. Kitlesel bir hesaplasmaya gidilecek bence.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1924 : 13 Temmuz 2019, 02:07:18 »
Yaa şunuda yazmak istiyorum. Kendimi tutamıycam.. Hulusi Akar hala çıkıp Patriotta alabiliriz diyor. Yaa arkadaş sinir oluyorum artık madem alabiliyorsun THAAD al patriot mu kaldı artık herşey hava soluyor  ;D madem amerikadan alabiliyordun neden S400 aldın... Madem alamıyordun neden şimdi alabiliriz kafası yaşıyorsun. Birde bildiğim kadarıyla Eurosam diye Avrupa şirketi bildiğin köpek gibi yattılar kapımızda.. teknoloji vermeyi bile kabul ettiler. Adamları kapıdan kovduk pencereden girdiler teknoloji verelim Türkiyede üretelim herşeyi yaptılar adamlar biz gittik S400 aldık. Mesela  neden eurosam almadık diye düşünmüyorda değilim. Adamlar köpek gibi yalvardılar yahu. Aster füzeleri belki bir S400 değiller ama kendi hss ailemizi kurmamız için adamlar köpek oldular kapımızda... Yani şu "Amerikadan patriot istedik vermediler" ve "amerikalı dostlarımızla patriot görüşmelerimiz devam ediyor" saçmalıgını bir bitirelim artık. Hala çıkıp patriot diyorlar. teknolojim çalınır diye F35i sana güvenmeyen adam patriot mu verir :D dalga mı geçiyonuz. Tek üzüldüğüm eurosam oldu. Amerikalılara yaranmaya çalışmak için patrotta alacaz kafası yaşamaktansa aramız iyiken eurosamdan 2-3 sistem teck. transferiyle yerli üretim herşeyi alabilirdik kaçtı fırsat

Bakan Paşa diplomasi yapıyor sadece. Kendisi de iyi biliyordur emin ol vermeyeceklerini. Zira bir nato komutanı ve Abd den Liyakat madalyası alan bir Türk komutanı. Abd yi senden benden iyi tanıyordur.
Bu arada hep bir transfer peşindeyiz. Teknoloji transferi, Mühendis transferi bende buna üzülüyorum. Eğitimi adam edip kendi mühendis ordumuzu oluşturmuyoruz.  Eğitim sistemi bu sene yine değişiyor. Allah çocuklarımızın yardımcısı olsun.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 02:10:20 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1925 : 13 Temmuz 2019, 02:07:41 »
Hocam, şimdiki duruma göre her ülke kendi pozisyonunu belirleme aşamasında. Gelecek öngörüsü ile kar/zarar hesabı yapıyor. İttifaklar yavaş yavaş şekilleniyor, yol haritaları belirleniyor; gelecek kaos ortamına hazırlık aşamasındayız. Bazı andavallar da var ki; halen dünyayı eski dünya zannediyor. Yılanın kabul değiştirmesi misali, dünya kabuk değiştirecek. fakat bu süreçler hep sancılı olmuştur.

1. Dünya savaşıyla, İmparatorluklar dönemi sona erdi.

2. Dünya savaşı sonrasında ''Faşit devletler'' dönemi sona erdi; Almanya, İtalya, Japonya... Dünya iki kutba ayrıldı; Kapitalist dünya ve Sosyalist Blok. Berlin Duvarın yıkılmasıyla Sosyalist Blok çatladı ve dünya tek kutuplu (Kapitalist) düzene evrildi. Yalnız bunlar olurken dünyada ilginç bir olay oldu; Komünist Çin, kapitalist düzenin argümanlarını kullanarak dünya gücü haline geldi. İktisat ve dünya tarihi açısından çok ilginç bir olay! Gelinen noktada dünya kabuk değiştirmektedir ve bu süreç sancılı olacak.

Türkiye olarak, bizimde kendimize göre gündem maddelerimiz var. Ama bu gündem maddeleri dünya siyasetinden bağımsız değildir. İttifaklar oluşturacak veya ittifakları dağıtacak potansiyel içeriyor. Mevcut durumda Türkiye, bir karar aşamasına doğru gidiyor. Karar aşamasına  gelmesini istemeyen bir takım etki odakları; Türkiye' yi mecburen gitmek zorunda olduğu istikametten saptırmaya çalışıyor. Bu işin sonu sıcak çatışmaya kadar varabilir. Benim öngörüme göre; Doğu Akdeniz ve Ege' de yaşanan olaylar nedeniyle; Yunanistan' la kapıştırılmamız kuvvetle muhtemeldir. Yani mecburen kapışmak zorunda kalacağız. Uygun koşullar sağlandıktan sonra; 1. dünya savaşında olduğu şekliyle, üzerimize salacaklardır.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 02:13:07 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1926 : 13 Temmuz 2019, 02:19:08 »
Allah aşkına ülkeyi ilgilendiren tüm yetkiler bir kişinin elinde ve tüm kararları o alıyor kimin itiraz etme hakkı varda itiraz etmeyin diyorsunuz... Komedi
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 02:19:56 Gönderen: ムゲン (Mugen) »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1927 : 13 Temmuz 2019, 02:23:12 »
Allah aşkına ülkeyi ilgilendiren tüm yetkiler bir kişinin elinde ve tüm kararları o alıyor kimin itiraz etme hakkı varda itiraz etmeyin diyorsunuz... Komedi

Şimdi, buna çok güzel cevaplar yazarım yazmasına da... ben yazdığım zaman konuyu çok güzel saptırırım! Ondan sonrada SKYWOLF elinde beyzbol sopasıyla gelir, hepimizin kapasını gözünü dağıtır. Onu mu istiyorsun?

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1928 : 13 Temmuz 2019, 02:41:29 »

Şimdi, buna çok güzel cevaplar yazarım yazmasına da... ben yazdığım zaman konuyu çok güzel saptırırım! Ondan sonrada SKYWOLF elinde beyzbol sopasıyla gelir, hepimizin kapasını gözünü dağıtır. Onu mu istiyorsun?
Ben birşey istemiyorum. Sen itiraz etmeyin diyorsun. Bende itiraz etsek "ok almıyoruz o zaman" diyecek bir sistemin/yapının olmadıgından bahsediyorum. Bunu S400 için söylemiyorum. Yunanistan - İsrail Mısır derken Yarın Petagonya ile savaşa girsek kimse "durduk yere neden bu ülkeyle savaşa girdik ki şimdi" diyemeyecek... Çünki neden ? Senin gibiler itiraz etmeyin dediği için... İnsanların düşünme/sorgulama neden/sonuç ilişkisi kurmalarından size ne abi. İtiraz etmeyin nedir. Bu ülke güvenliğine itiraz edecek tep kitle pkk -fetö kitlesidir orda mutabıkız... Lakin İnsanlara Türk insanına bir açıklamada borçlusunuzdur. Nedenler tek tek anlatılır , işinize geldiğinde milletin isteği işinize gelmeyince keyfimin kahyası o zaman orda işler karışıyor... Sen benim itiraztan kastımı iyi anladın... Ne demek istediğimide anladın. Bende siyasi tarafa çekmek istemiyorum ama nerden tutarsan tut siyasete çıkıyor ucu. Sonucta S400 alma kararını şoförler odası almadı.

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1929 : 13 Temmuz 2019, 02:54:31 »

Türkiye olarak, bizimde kendimize göre gündem maddelerimiz var. Ama bu gündem maddeleri dünya siyasetinden bağımsız değildir. İttifaklar oluşturacak veya ittifakları dağıtacak potansiyel içeriyor. Mevcut durumda Türkiye, bir karar aşamasına doğru gidiyor. Karar aşamasına  gelmesini istemeyen bir takım etki odakları; Türkiye' yi mecburen gitmek zorunda olduğu istikametten saptırmaya çalışıyor. Bu işin sonu sıcak çatışmaya kadar varabilir. Benim öngörüme göre; Doğu Akdeniz ve Ege' de yaşanan olaylar nedeniyle; Yunanistan' la kapıştırılmamız kuvvetle muhtemeldir. Yani mecburen kapışmak zorunda kalacağız. Uygun koşullar sağlandıktan sonra; 1. dünya savaşında olduğu şekliyle, üzerimize salacaklardır.

Zaten bunun siyasi alt yapısını Yunanistan da ki son seçimlerde yaptılar. Yeni demokrasi partisi yeniden büyüyen ve gelişen Yunanistan için sloganı ile kazandı. Buradaki büyüyeni çevreye daha çok yayılan olarak anlayabilirsiniz. Peki Yunanistan neyine güvenerek böyle iddalı bir söylem içerisine giriyor. ABD ve AB nin tam desteğini alıyor. Bu aslında Avrupa'nın gaz konusunda Rusya ya bağımlılığından kaynaklanıyor. Bu bağımlılığı kırmak ve Akdeniz gaz kaynaklarını Avrupa ya aktarmak ve bunu yaparken Türkiye'yi bu oyunun dışında bırakmak istiyor. Abd'nin zaten yıllardır Rusya dan gaz alan Avrupa Rusya'yı finansal olarak besliyor eleştirisini yaparken eğer doğal gaz kaynaklarının bir bölümü Türkiye'nin eline geçer ise aynı parayı gelecekte Türkiye ye ödeyeceğini iyi biliyor. Tabi bu istedikleri bir şey değil. Rusya'nın da aslında Bu füzeleri bu kadar erken tarihte vermeyi kabul etmesi bundan kaynaklanıyor. Akdeniz de oyunun kuralını değiştirecek bir adım atıyor füzeleri bize vererek. Çünkü Akdeniz de ki gazın Avrupa ya direkt  akmasını ve Rus gazına alternatif olmasını istemiyor. Bizi araya tanpon olarak koyup füzeler ile de elimizi güçlendirmek istiyor.

HSS tamam ok. Peki zaten 15 Temmuz dan sonra yıpratılmış olan Hava kuvvetlerimizin F35 ler de gelmeyeceğine göre gelecek vizyonu nasıl şekillenecek. Çünkü S400 alımı Hava kuvvetlerinin gelecek vizyonunu tamamen değiştirmesini gerektirecek. Peki hava kuvvetlerini nasıl bir planlama ve gelecek bekliyor? Savunma şirketlerine eğer bir yaptırım gelir ise MMU ve benzeri devam eden projeler nasıl ilerleyecek? Avrupa ile ortak ilerleyen savunma sanayi projeleri, imzalanan protokoller ve anlaşmalar ne olacak?  Çevremizde Yunanistan F16 lıalrını vipere yükseltirken İsrail F35I versiyonunun adedini çoğaltırken. Biz ne yapacağız. Mecbur kalıp Su35s mi alacağız. Yoksa MMU projesini Hindistan veya Çin ile mi devam edeceğiz. ABD bağımlılığı bitip Rusya bağımlılığımı başlayacak.

Peki şimdi  Sırada ne var?
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2019, 03:03:04 Gönderen: Cetin »