Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715711 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1880 : 11 Temmuz 2019, 16:31:54 »
Şırnak cudi

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1881 : 11 Temmuz 2019, 16:32:37 »
Erzurum

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1882 : 11 Temmuz 2019, 16:33:11 »
İstanbul

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1883 : 11 Temmuz 2019, 16:33:43 »
İzmir

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1884 : 11 Temmuz 2019, 16:46:41 »
Bizim Kastamonu olmazmı?

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1885 : 11 Temmuz 2019, 17:08:30 »
S400ler için Hazreti bilmem kim efendimizin belirlediği yerin dışında görsel paylaşmak şirk koşmaktır. Sorosa hizmet etmeyin. Ümmet Ankaradan yönetiliyor S400ler Ankaraya lazım. Bunun bilincinde paylaşım yapalım lütfen.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1886 : 11 Temmuz 2019, 17:19:53 »
Ankara önemli baskent istanbul

Akinci üssünde görev yapan F  16 ceylan amblemli ucaklar B61 atom bombasini ada biliyor

onun icin arastirin oldan sonra yasin herkes birbirini daha üstün sanmazin

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1887 : 11 Temmuz 2019, 17:25:28 »
sunu yasim Anit kabir Atatürk yattigi yer Türkiye Cumhuriyeti kurucu

oray yapilacak sandiri Türkiyenin herhangi bir yerine atilacak bombadan daha önemlidir

subayimiz dogru yasmistir  Ankara tespiti dogrudur

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1888 : 11 Temmuz 2019, 22:24:45 »
Boş konuşmak dışında kimse Neden Ankaraya kurulmalıya düzgün cevap vermedi.. Kimse Ankaraya - İstanbula kurulmasında demedi. Yalnız gelen 1 sistem 2 batarya diğer partinin ne zaman geleceği belli değil. Siz diyorsunuzki Ankara çok önemli bir kent. Birçok savunma sanayii şirketimiz orda , birçok kamu binamız orda vb.. Bizde diyoruzki "Kimse Ankaraya - İstanbula saldıracak kadar çıldırmadı". Olası bir Akdeniz çatışmasında saldıracakları yer yine Akdeniz ve Egeye yakın hava ve deniz üslerimiz olacaktır. Akdenize gemi indirme diye Egeyi kilitleyemeye çalışacaklardır. Yani elimizdeki 2 bataryanın önceliği Ankara olmamalı diyoruz. Ben Yunanlı yada Mısırlı olsam Aksaz gibi üslere saldırırım neden Ankaraya saldırıyım. Ankaraya saldırmak demek sivillere saldırmak demektirki bunun Uluslarası bir yaptırımını kimse göze alamaz. Lakin askeri üslere saldıracakları kesin. O yüzden kendimizi yırtıyoruz Ege ve Akdenize kurulsun diye. Yunanistan - Mısır - İsrail Bunların hiçbirinde Ankaraya - İstanbula saldıracak paça yok. Düşmanımız Amerika ise hep diyorum yine diyeceğim 2 batarya ile Ankarayı zaten savunamayız. Bunları ilk yazarken aklımdan siyasi hiçbirşey geçmemişti. Lakin bana gelen cevaplarda siyasi içerik görünce bende cevabını veririm kimseden çekinmem.Şu yazdıklarımı 30 defa yazdım kimseye anlatamadım. Neymiş S400ler malatyaya kurulacakmış. Neymiş bilmem nereye kurulacakmış. Yahu akıl var mantık var. Şuan savaşın çıkacagı muhtemel yer Akdeniz Malatya ne alaka. Benim aklım almıyor. Burda herkes koro halinde bir Ankara türküsü tutturmuş. bende diyorumki okey. Ankaraya kurulsun. Olası bir çatışmada hava veya deniz üslerimize saldırı olupta Allah korusun sizin Ankaradaki S400leriniz benim askerimi koruyamazsa o zaman burda kıyamet kopar.. Bunuda dipnot olarak şuraya bırakayım..
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1889 : 12 Temmuz 2019, 00:05:20 »
S400ler için Hazreti bilmem kim efendimizin belirlediği yerin dışında görsel paylaşmak şirk koşmaktır. Sorosa hizmet etmeyin. Ümmet Ankaradan yönetiliyor S400ler Ankaraya lazım. Bunun bilincinde paylaşım yapalım lütfen.
Ankara mürted bakım onarım üssü diye biliyorum. Dolayısıyla önce oraya kurulup test ve eğitimleri biran önce bitirip egeye de diğil direk hataya kurulması gerekiyor. Hem sıcak çatışmanın olduğu ve daha da beklendiği kuzey suriyeye hakim oluruz. Hem de Kıbrıs ve Doğu akdenizin tamamını noflyzone yapabiliriz. Yunanlılar çok it dalaşına girsekde sınırlarımız içine çok fazla girdiklerini zannetmiyorum ama israillerin girdiğini boş yakıt tanklarından anlayabiliyoruz. Dolayısıyla Hatay ilk tercih olmalıdır. Aynı zamanda adana, kayseri ve Malatya hava üsleri ve İskenderun deniz üssü kapsama alanına girmektedir. 2.batarya ise Antalya veya Muğla dan biri seçilmelidir. Böylece Kıbrıs ve Girit arası tamamen kapatılabilir
Ankara ve İstanbul abd ikna için söylenmiş olup esasen Antalya Balıkesir ve Hatay a bataryalar kurulduğunda ülkenin yarısından fazlası için [Ankara ve İstanbul dahil] noflyzone oluşturulmuş oluyor. Bence Ankara ve İstanbul için anti balistik koruma gerekir onada mrbm engelleyen bir sistem lazım.