Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1640 : 10 Haziran 2019, 20:04:10 »
   Türkiye derhal 31 temmuzu beklemeden abd deki pilotlarını ve personelini geri çekmeli ve her konuda parmak sallanıp tehdit edilemeyecek bir olduğunu göstermelidir.Daha sonra ise bu mektuba cevap yazılmalı ve Türkiyedeki başta İncirlik ve Kürecik olmak üzere tüm abd üsleri bu mektupta gündeme getirilmelidir.Yeter artık bu nedir böyle hergün tehdit tehdit.Bu mesele S-400 meselesi olmaktan çıkalı uzun zaman oldu
Yok. MSB açıklama yapmış. Amerika ile çözüm yolları üzerinde görüşmeler devam ediyormuş... Daha akit muhabirine ses çıkaramayan yaptırım uyguluyamayan MSBden Amerikaya karşı incirlik yaptırımı beklemek biraz fazla olur... Yani dostumuz!!! amerika ile görüşmeler devam ediyormuş.
Senden başka karnı ağrıyarak msj yazan yok!
İşin gücün konuyu farklı yere çekip propaganda yapıyorsun!!
Daha önce banlanan birisi vardı aynı  onun gibi yazıyorsun.

Bu arada belirtiyim mevcut hükümet’den değilim.Yani yandaş değilim!
Ama alaka yokken konuyuda başka yere çekip karalama yapanlarada karşılığını veririm acımam.
Birader sen rahatsız mısın ? Ben burda hakaret etmediğim sürece istediğim kişiyi kurumu eleştirebilirim. Sne benim eleştiri hakkıma tecavüz edemezsin. Sen ne hakla her yorumuma saldırabilirsin yahu ? kim veriyor sana bu hakkı ? Gördüğüm yanlışları eleştircem yahu zoruna mı gidiyor bu durum. Ne ayaksın sen ya sıkıntı olmaya başladın artık.Git birader bir yerden parti adayı falan ol burda avukatlık yapma. Ne karın agrısı yapıyorsunuz burda. Gayette yandaşsın , biri birşey yazınca küfür edilmişcesine savunmaya geçiyorsun. Şu yandaş değilimci olupta dibine kadar avukatlık yapmanızda tam bir mide bulantısı. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Eleştirme hakkım var. Bu benim geleceğimi bağlayan bir durum. Beynin algılamıyor olabilir ama ben eleştirilecek yerde eleştirirm , savunulacak yerde savunurum. Bunun izahınıda sana yapacak değilim.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1641 : 10 Haziran 2019, 20:08:03 »
Alo beyler...

N´oluyor?

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1642 : 10 Haziran 2019, 20:13:34 »
Sayın yönetici bu yorumum bu konuyla alakası yok. Ama bazı ARKADAŞLARIN görmesi için özellikle burdan cevap vermenizi istiyorum... Bu sayfada eleştiri yasak mı? Burası konu başlıkların üzerinde konuşuldugu , gerektiğinde hakaret etmeden tartışıldıgı eleştirildiği bir platform değil mi ? Hepimiz aynı görüşe mi biat etmek zorundayız ? Yazdıgımız yorumlar bazı ideolojilere ters diye bu çok sevimsiz kitlenin saldırısına mı uğramamız lazım ? Ülkede olmayan demokrasi - eleştiri kültürü bu sayfadada mı yok. Eğer tamamen troll dolmuşsa bu sayfa ve sayfa bu baskı altında işlevini sürdüyorsa söyleyin ben ve benim fikrimdekiler farklı mecralara gidelim. Hiç yormayalım bu kitleyle birbirimizi. Sıkıldım artık her yorumumu bu algısı zayıflara açıklama yapmaktan...  İki tane troll burda ideoloji bekçiliğine soyunmuş yazmayalım o zaman birşey. Akit muhabirine ses çıkaramayan MSB dedim diye propaganda yapıyor olmuşum bu boş kitle tarafından... Sonuna kadar lafımın arkasındayım. Benim generalime eşek diyen muhabirin çoktan bir tarafına jopun monte edilmiş olması lazımdı. Bu propaganda ise dibine kadar propaganda yapıyorum.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2019, 20:19:57 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1643 : 10 Haziran 2019, 21:19:01 »
Sayın yönetici bu yorumum bu konuyla alakası yok. Ama bazı ARKADAŞLARIN görmesi için özellikle burdan cevap vermenizi istiyorum... Bu sayfada eleştiri yasak mı? Burası konu başlıkların üzerinde konuşuldugu , gerektiğinde hakaret etmeden tartışıldıgı eleştirildiği bir platform değil mi ? Hepimiz aynı görüşe mi biat etmek zorundayız ? Yazdıgımız yorumlar bazı ideolojilere ters diye bu çok sevimsiz kitlenin saldırısına mı uğramamız lazım ? Ülkede olmayan demokrasi - eleştiri kültürü bu sayfadada mı yok. Eğer tamamen troll dolmuşsa bu sayfa ve sayfa bu baskı altında işlevini sürdüyorsa söyleyin ben ve benim fikrimdekiler farklı mecralara gidelim. Hiç yormayalım bu kitleyle birbirimizi. Sıkıldım artık her yorumumu bu algısı zayıflara açıklama yapmaktan...  İki tane troll burda ideoloji bekçiliğine soyunmuş yazmayalım o zaman birşey. Akit muhabirine ses çıkaramayan MSB dedim diye propaganda yapıyor olmuşum bu boş kitle tarafından... Sonuna kadar lafımın arkasındayım. Benim generalime eşek diyen muhabirin çoktan bir tarafına jopun monte edilmiş olması lazımdı. Bu propaganda ise dibine kadar propaganda yapıyorum.

Eleştiri tabiki yasak değil sizin eleştirinizdede yanlış olan birşey yok. Bende her eleştirinin aşırıya kaçmaması şartıyla politik olmadığını düşünüyorum. Burada bu konular hakkında hepimiz kafa patlatıyoruz yararlı olabilirmiyiz diye birbirimizi kırmanın gereği yok. Gerekli gördüğümüz yerde müdahalemizi yaparız zaten konunun dağılmaması için. Bu sebeple üyelerimizden sakin olup düzeyli bir şekilde tatışmaya devam etmelerini rica ediyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1644 : 10 Haziran 2019, 21:21:02 »
Türkiye’nin Rusya Federasyonu’ndan satın aldığı 4 batarya (2 sistem) S-400 Hava Savunma Füze Sisteminin ilk iki bataryası (1 sistem), geçtiğimiz hafta Rusya’da bulunan Fakel Makina Üretim Tasarım Bürosuna ait fabrikanın üretim bandından çıktı. Üretimi tamamlanan sistemlere, Türkiye tarafından geliştirilen Milli Dost-Düşman Tanımlama (IFF) Sistemi entegre edildi. İlk S-400 sisteminin, test faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından 2 ay içerisinde Türkiye’ye teslim edilmesi bekleniyor. Ayrıca Rusya Federasyonu tarafından görevlendirilen 9 kişilik Rus teknik ekibi, Haziran ayı sonunda sistemin yerleştirileceği bölgede çalışmalarda bulunacak.

Geçtiğimiz günlerde ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan tarafından Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi AKAR’a gönderilen mektupta, “Türkiye’nin S-400 sistemleri üzerine eğitim almak için Rusya’ya personel gönderdiğini öğrenmekle hayal kırıklığına uğradık.” ifadesine yer verilmişti. Mektuptan da anlaşılacağı üzere S-400’ü kullanacak Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, Rusya’da eğitimde olduğu tahmin ediliyor.

https://savunmasanayist.com/2019/06/10/turk-s-400leri-uretim-bandindan-cikti/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1645 : 10 Haziran 2019, 21:30:40 »

+1

Daha önce defalarca dile getirdim. Herkesin eleştiri hakkı var. Özellikle seçenlerin seçilmişleri eleştirme, hatta hesap sorma hakları bulunuyor. Tabi ki bunu kişiselleştirmeden ve de kötü amaçlı sadece karalama amaçlı yapmamak gerekli.

İnternet aleminde sayısız trol olarak adlandırılan kötü niyetli ve fanatik insanlar var. Bunlar gerçekleri çarpıtmak için çalışıyorlar. Muhtemelen bu çabalarının karşılığını da maddi olarak alıyorlar. Bizim aramıza da sızmaya çalıştıkları oldu. Belli seviyeye kadar görmezden geliyoruz ama sınırları aştıklarında, ki zaten amaçları bu, kendilerini yolcu ediyoruz.

Kimse kimseyi eleştirmez, kimse gördüğü yanlışı söylemez, yapılan haksızlığa ses çıkarmazsa, orada gelişmeden söz etmek imkansız olur. Çıplak bir kral ve etrafındaki dalkavuklar bir topluluğu felakete götürür.

Her ne kadar savunma konuları bile dönüp dolaşıp siyasete geliyor olsa da, bizler forumda siyasi konuların tartışılmasını uygun görmüyoruz. Çünkü bizde maalesef siyasi fanatizm gerçeklerin çok üzerinde tutuluyor. En ufak bir konuda iç savaş çıkarırcasına insanlar birbirine giriyor.

Lütfen forumda görüşlerinize uymayan bir ileti gördüğünüzde moderatör raporu göndermeyin. Kimseye hakaret etmeyin ve suçlamayın. o görüşe neden katılmadığınızı belirtin sadece. Varsa gerçekçi argümanlarınızı paylaşın. Öyle yapın ki forum "körler, sağırlar birbirini ağırlar topluluğu" olmasın!
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2019, 08:19:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1646 : 11 Haziran 2019, 00:17:51 »

Türkiye’nin Rusya Federasyonu’ndan satın aldığı 4 batarya (2 sistem) S-400 Hava Savunma Füze Sisteminin ilk iki bataryası (1 sistem), geçtiğimiz hafta Rusya’da bulunan Fakel Makina Üretim Tasarım Bürosuna ait fabrikanın üretim bandından çıktı. Üretimi tamamlanan sistemlere, Türkiye tarafından geliştirilen Milli Dost-Düşman Tanımlama (IFF) Sistemi entegre edildi.

Bilmedigim icin soruyorum.  IFF sisteminin S400 e simdiden yuklenmesi sakinca olusturmuyormu?
yoksa sirf IFF  in S400 e entegrasyon ve uyumunu denemek amacli ile dummy IFF data yuku kullanilmakta.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1647 : 11 Haziran 2019, 00:57:47 »
Beyazıt Karataş Paşamız, ''Neyin Nesi TV'' Youtube kanalında, S-400/F35 karşılaştırması yapmış. Yeni bilgiler içeriyor, izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=DTDEljciigY

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1648 : 11 Haziran 2019, 09:53:56 »
Beyazıt Karataş Paşamız, ''Neyin Nesi TV'' Youtube kanalında, S-400/F35 karşılaştırması yapmış. Yeni bilgiler içeriyor, izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=DTDEljciigY

Error 404 (Not Found)!!1

Tesekkurler Sn Partikul IFF Konusundaki sorumun cevabi ve fazlasinin cevabini paylasilan videodan aldim.
Acikcasi imalatci firma ticari olarak konsepti  gayet  akillica gelistirmis F35 projesi icin. S400 konusunda fikrim halen sabit alinmasi sart. F35 konusunda tedirginligim halen devam etmekte video Sn Generalin aciklamalarinin belirtmis oldugu risklerin yarisi dogru olsa dahi ulkemiz icin sikinti . Ben halen F35 konusunda ABD nin tum provokasyon ve santajlarina sinirlenmeden sakin olarak masanin onlar tarafindan devrilmesi taraftariyim ki sartlar uygun olursa tazminat veya dostane  cikis cozumu uygulanabilsin.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2019, 10:30:11 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1649 : 11 Haziran 2019, 12:08:48 »
Emekli Generalimiz F-35 konusunda riskleri değerlendirmiş. Haklı yönleri var ama bu risk yalnız bizim için değil bütün kullanıcılar için geçerli. Hiç bir ülke gidip savunması için hayati değere sahip bir uçak için bile bile risk alıp lades demez. Global ağ tabanı ile gerektiğinde yerden uçak düşünülebiliyorsa bu risk ABD içinde geçerli. Basit bir Hacker F-35 sisteminin içine girebilmiş peki bu doğruysa bu uçak tam bir fiyasko olması lazım değil mi? Fakat siparişler ve müşteri sayısı maşallah devamlı yağıyor.

Bu ülkeler arası f-35 global ağ ve bilgi alış verişinde farklı kripto (kot) ve koruma sisteminin işlediğini düşünüyorum.  Yoksa biri bana sıkıntılı denilen bu uçağın peynir ekmek gibi sipariş ve talep almasının tezadını açıklasın.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..