Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1540 : 22 Mayıs 2019, 00:09:00 »
'ABD’den Türkiye’ye, S-400 alımını iptal etmesi için iki hafta' https://t.co/uvM3A1yJrJ https://t.co/xnLjW0X2PG

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1541 : 22 Mayıs 2019, 00:54:05 »
Bu saatten, bu kadar yaygaradan sonra S400 iptal olursa büyük gürültü kopar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1542 : 22 Mayıs 2019, 01:43:50 »
Bu saatten, bu kadar yaygaradan sonra S400 iptal olursa büyük gürültü kopar.

Butun dogu karadeniz eşrafı samp-t diye inliyor valla. 😀
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1543 : 22 Mayıs 2019, 02:19:22 »
'ABD’den Türkiye’ye, S-400 alımını iptal etmesi için iki hafta'

Neden 2 hafta? CIA in bilip bizim bilmediğimiz ne olabilir? 🤔 Ya da şöyle soralım. Teslimat veya sistemin aktif edilmesi tarihi bu kadar geriye çekilebilir mi?
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1544 : 22 Mayıs 2019, 03:42:17 »

Neden 2 hafta? CIA in bilip bizim bilmediğimiz ne olabilir? 🤔 Ya da şöyle soralım. Teslimat veya sistemin aktif edilmesi tarihi bu kadar geriye çekilebilir mi?
Hocam, işi çok son dakikaya bırakmak istemiyorlar olabilir  mi ? Sağlama almak içindir belki.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1545 : 22 Mayıs 2019, 08:21:53 »
Ortağımız'ın değişik organlarının uzunca bir süreden beri tehdit ve şantaj seviyesini geçeç  mesajları karşın ,TC önceleri ve halen konu ile ilgili verilmiş olan beyanatlardan da görülebileceği gibi mevcut kararında ve izlemekte olduğu konu ile ilgili politikasında bir değişiklik olmadığı görülüyor .

Hali ile ile verilen karar neticesinde, ABD nin de uygulayacağımız karara tepki göstereceğini ve tepkisinin hangi boyutlarda ve derinlikte olabileceğini bu formda defalarca kendi içimizde tartiştık.

Artık soğukkanlılığımızı koruyup alınmış olan karar çarçevesinde yolumuza devam etmemiz gerekliliğine inanıyorum, aksini düşünmek dahi istemiyorum .'' Aksi durumda değil kendi iç kamu oyumuza oluşacak anlatım zorluğu, dişta da ise TC devletinin şantajlara karşın ne kadar güçsüz olduğu görülür''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1546 : 22 Mayıs 2019, 08:24:46 »

S 400 krizin çığrından çıktığı dönemde maksat Amerikalıların empati duyduğu hükümeti zayıflatmak. Endişeler ağır basarsa ve iktidar S400 tedariğinden vazgeçerse itibar kaybından CB ve partisi kendilerini bir daha toparlayamaz. Bunu Reis çok iyi biliyor ve Amerikan kongresi gitmesini çok hayal ediyor.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 08:29:41 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1547 : 22 Mayıs 2019, 08:25:09 »
Bizde de şöyle deniyor. Işte biz S400'lerde anlaşsak ABD başka şeyi bahane eder vs. Inanın bana öyle birşey olmaz. Diğer bütün meseleler yıllardan beridir var olduğu gibi Trump'ın Türkiye'ye bakış açısı yaptırım uygulamak üzere değil. Işte Suriye meselesi adam ne diyor. Biz ne anlıyoruz.  Oyunu doğru oynasak ABD' yı kullanabiliriz bile. Bu savaş baronlarının birde karşıtı var.

Amerikan CNBC Kanalı: "Türkiye, 2 hafta içinde S-400'den vazgeçmez ise, ağır yaptırımlar gelecek."

ABD Dışişleri Yetkilisi: "Türkiye S-400'den vazgeçip Patriot HSS almak zorunda yoksa F-35 programından çıkarılacak. Altını çiziyoruz, eğer Türkiye S-400'ü teslim alırsa çok gerçek ve negatif sonuçlarla karşı karşıya kalacak.'' https://t.co/pt9JEF2FxL

Demek ki olabiliyormuş!
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 08:25:44 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1548 : 22 Mayıs 2019, 09:47:42 »
FRANSA'DAN SAMP-T TEKLİFİ
Hava savunma sistemi SAMP-T tedarikine ilişkin Eurosam ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Akar, "Ekim ayına kadar bu çalışmalar devam eder ve bu konsept çalışmasını başarılı bir şekilde tamamlayabilirsek o günden itibaren nasıl üretim yapacağımızı tartışmaya, konuşmaya, görüşmeye başlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile NATO Zirvesi'ndeki görüşmesinin ardından kendisinin de Fransız mevkidaşıyla bir araya geldiğini anımsatan Akar, şunları söyledi:

"Yaptığımız görüşmeler çerçevesinde bir noktaya gelindi. Onlar bir Samp-T bataryasını Türkiye'de konuşlandırmayı önerdiler. Bununla alakalı biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onlar keşif yapacaklar. Şu anda İncirlik'te İspanyolların bir Patriot bataryası, Kahramanmaraş'ta ise İtalyanların Samp-T bataryası var. Bu iki yerde incelemeler yapmayı teklif ettiler. Bu konu üzerinde, onların intikali üzerinde çalışıyoruz. Eğer Cumhurbaşkanımız tarafından da bu uygun görülürse önümüzdeki dönemde en azından bir, iyi niyet göstergesi olarak, Türk-Fransız ilişkileri bakımından sembol olması bakımından da böyle bir konu üzerinde çalışmamızı sürdürüyoruz."

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1549 : 22 Mayıs 2019, 11:15:40 »
Yanlız halen öyle olduğunu düşünüyorum. Siz benim söylemek istediğimi anlamamışsınız. Ben orada; Trump'ın Türkiye'ye bakış açısı yaptırım üzere değil. Demişim. ABD Türkiye'ye yaptırım uygulamaz diye bir ibare yok. Suriyede işte Trump'a kalsa çekilecek ama ABD devleti çekilmiyor. Trump bunu diyor , ben söylemiyorum.

Şu saatten sonra S400 zaten alınacak. Alınıp 3. Bir ülkeye yollamak bir seçenek. Veya Nato'yu bahane ederek kullanmamak seçenek. Nasıl ki rahip ilk başta verilmedi sonra mahkeme ceza verdi onuda yattığı güne saydık denilip salıverildi ve kriz aşıldıysa, burada da Nato bahelane edilir. Nato'lu uzmanlar sistemi onaylamadı deriz vs sistem kullanılmaz.  Bu şekilde kriz aşılmış olur. Nitekim böyle olacağını düşünüyorum. O sistemleri alacağız ama kullanmayacağız. Bunu da şuraya not alın. Ayrıca geçmiş yazılarımı okursanız, aylardır ben S400'ler yüzünden çok şiddetli yaptırımlara uğrayacağımızı ve zar zor biryere getirdiğimiz savunma sanayide baltalanacağını defaatle söyledim.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 11:30:34 Gönderen: Mermi »