Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1520 : 17 Mayıs 2019, 10:29:54 »
@Partikül
Benim yazdıklarımı lütfen Ak parti dış politikası ile bir tutmayın. Suriye meselesi, açılım süreci, sayın öcalan söylemleri, annan planı ak partinin dış politika serüvenidir. Ayrıca Ak parti herzaman Rusya ve Iran ile iyi ilişkiler içinde olmak istemiştir. CB Moskovada 2
Bizzat Pirine 2012 yılında bizzat bizi Şangay işbirliği örgütüne alın demiştir.

Ben ve benim gibi düşünenleri ayrı tutun.
1- Suriye özelinde evet bende baştan CB gibi düşündüm ve yanıldım hata ettim. Bunu kabul ediyorum. Gerçeketen başta bizim için çok önemli bir fırsattı ama hükümetin bu meseleyi idare edemeyeceğini mâlesef hesaba katamadık.

2- Açılım sürecine şiddetle karşı çıktım. Terorle mücadele de herzaman Israil örneğini veririm. Mücadelenin her alanda Profesyonelce yapılması gerektiğini savunuyorum.

3- Annan planınada şiddetle karşı çıktım. Hükümetin şuan ki uyguladığı politikayı hep savundum. Agresif politika izlenmesini ve kıbrısın Güneyinde var olunmasını Israil ile nasıl ki şuanda ticari ilişkilerimiz var ise aynı şekilde enerji sektöründe de işbirliği yapılabilirdi. Bölgede enerji konusunda Israil'i yanımıza cekersek en azından anlaşabilirsek kıbrıs ve Yunanistan zaten tukaka kalacaktı be bizim politikalarımızı kabul etmek zorunda kalacaklardı.

4- iran konusunu yazmaya gerek yok. Yukarda herşeyi açıkladım. Iran'ın bölünmesi ve Tebriz merkezli bir TÜRK devleti kurulmasının gerektiğini savunuyorum. Aynı şeyler Irak içinde geçerlidir. O bölgelerde çok ciddi Petrol ve Doğalgaz söz konusu. Hem kurulacak TÜRK devletine ciddi bir gelir oluşturulur. Hemde Türkiyenin enerji ihtiyacını gidermiş olabilirdik. 50 milyar dolar para ülke içinde kalırdı. 5, 10 yıla Güney Kore seviyesine gelirdik.

Ben bu görüşlerim ile azınlıkta olan Müslüman kitleyi temsil ediyorum. Ak partiye oy veren ama benzer görüşleri taşımayan hatta çoğu konuda ters düşen azınlık bir kitle. Aynı şekilde Tr military'deki arkadaşlarda öyle. Solcular CHP' ye oy veriyorlar ama CHP ile yakından uzaktan alakaları yok. Çünkü tarafsız bakıyorlar. Oy kaygısı gütmüyorlar.

1.Evet idare edemedik çünkü hükümette Feto godoşların ciddi kararlarda mani oldular. Bunların sayısız örnekler geçmişte mevcut. Kilise düşen ilk mermide Münbice kadar girilecekti.

Reisin az çok aklı başına gelesiye kadar çok ağır bedeller ödedik.

2.Ben bu açılım sürecinin taraftarıydım. Nedenmi diyeceksin? Bu süreçte HDP’ lilerin maskeleri tamamen düşüşmüş ve Kürt’lere ve Dünyaya teröristlerle pazarlık yapılamayacağına tümüyle gösterilmiş oldu. Arkasında yatan plan bu. Sonuç:HDP itleri hapishanede çürüyorlar ve terör mücadelede arzuladığımız İsrail modeli şekil almaya başladı.
 Bu açılım sürecinde yapılan tek hata o bölgelerin denetimsiz kalması ve bu fırsatla teröristlerce mayınların karayollara döşenmesi. Ordu’nun içindeki hainler buna göz yumdular.

3. Tamamen aynı fikirdeyim. Eklemeye gereken bir şey yok.

4. İranda yaşayan Türkler acaba ayrılmak istiyor mu?  Biz burada bir azınlıktan bahsetmiyoruz İran halkının yüzde kırkını Türkler temsil ediyor.  Bu ciddi bir oran.  İran parçalandıktan sonra bunun zararı bize dokunmaz mı türklerin bağımsızlığından sonra acaba ne kadar bir kaos ortamı oluşur bunu bir düşündük mü ? İran türkleri bağımsız olmak isteselerdi onlara hiçbir şey engel olamazdı.

Irak için ise 80 üstü pilakalar hazır.

Bu tutumuyla sen kesinlikle bir azınlık temsil etmiyorsun. Zannetme ki çoğu AKP’ye seve seve oy veriyor. Siyasi alternatif  olmadığından seçmenler homurdana homurdana  iktidara oy veriyor.
 Sadece bu forumun muhalefeti siyasi muhalefetlerden kat ve kat daha kaliteli ve yapıcı.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2019, 11:52:13 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1521 : 17 Mayıs 2019, 10:58:15 »
4- iran konusunu yazmaya gerek yok. Yukarda herşeyi açıkladım. Iran'ın bölünmesi ve Tebriz merkezli bir TÜRK devleti kurulmasının gerektiğini savunuyorum. Aynı şeyler Irak içinde geçerlidir. O bölgelerde çok ciddi Petrol ve Doğalgaz söz konusu. Hem kurulacak TÜRK devletine ciddi bir gelir oluşturulur. Hemde Türkiyenin enerji ihtiyacını gidermiş olabilirdik. 50 milyar dolar para ülke içinde kalırdı. 5, 10 yıla Güney Kore seviyesine gelirdik.

Gün gelecek, belki bu konu hakkında da ''yanlış düşünmüşüm, hatamı kabul ediyorum'' diyeceksin. Ama ne fayda! İnşallah süreç o şekilde işlemez.

Peki, insanları böyle düşünmeye iten sebepler nelerdir demiş olsak; benim görebildiğim en önemli neden, kamuoyu yaratmaya çalışanların gayretli çabalarıdır. Bu sayede senin gibi arkadaşlarımızı yanlış düşünmeye sevk ediyorlar.

Düşünelim, İran' ın zenginliklerini bize yedirirler mi?

Diyelim ki bir Türk devleti kuruldu! Kurulan Türk devleti, kurdaranın boyunduruğu altında olacağından, belkide Türkiye Cumhuriyeti' yle ilişkileri istenen seviyede olamayacaktır. Örnek mi istiyorsun?

Sovyetler Birliği'nin boyunduruğu altında ki Türk milletlerini kurtarmak için onca çaba sarfedildi. Şu kadar zaman geçti,  Azerbaycan hariç diğer Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerimiz istenen seviyeye gelemedi. Peki niye? Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Amerika' ya göbekten bağlıdır. Devlet kurdururlar ama senim kara kaşın için değil, Sovyetler Birliği' ni yıkabilmek için!

O hesap... İran' da kurulması istenen Türk devleti de aynı süreçlerden geçecektir. Öyle bir şey olursa sonuçlarını şimdiden yazayım. Bu iki Türk devleti bir araya gelemesin diye de Şah İsmail - Yavuz meselesinde olduğu gibi mezhepler üzerinden ajitasyon yaparlar. Belki de Türk'ü Türk' e kırdırırlar. Ve bu hal, Siyasal İslamcıların iktidar olduğu bir ülkede hiç de zor olmayacaktır. Şu memlekette halen Alevi-Sünni meselesini kaşımak isteyenler var. yarın da tutarlar Şah İsmail - Yavuz meselesi üzerinden kaşıma yaparlar.

Yahu bundan birkaç sene önce PONTUÇULUK çıkaracaklar dediğimizde, bize gülmüşlerdi. Bakınız süreç nerelere geldi. 19 Mayıs' ı ''Pontusçuluk Günü'' olarak anmak isteyen kanı bozuklar var. Yunanistan bu meseleyi kaşımaya çalışırken, bazı Siyasal İslamcılar da çıkıp Yunanisyan' ın değirmenine su taşıyor.

Özetle, kaldıramayacağın yükün altına girmeyeceksin. Çünkü altında kalırsın. Irak' da aynısı oldu, Suriye' de aynısı oldu... İnşallah İran' da da aynı hatayı tekrarlamayız. Çünkü sonrasında sıra bize geliyor. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1522 : 17 Mayıs 2019, 11:06:18 »

Gün gelecek, belki bu konu hakkında da ''yanlış düşünmüşüm, hatamı kabul ediyorum'' diyeceksin. Ama ne fayda! İnşallah süreç o şekilde işlemez.

Peki, insanları böyle düşünmeye iten sebepler nelerdir demiş olsak; benim görebildiğim en önemli neden, kamuoyu yaratmaya çalışanların gayretli çabalarıdır. Bu sayede senin gibi arkadaşlarımızı yanlış düşünmeye sevk ediyorlar.

Düşünelim, İran' ın zenginliklerini bize yedirirler mi?

Diyelim ki bir Türk devleti kuruldu! Kurulan Türk devleti, kurdaranın boyunduruğu altında olacağından, belkide Türkiye Cumhuriyeti' yle ilişkileri istenen seviyede olamayacaktır. Örnek mi istiyorsun?

Sovyetler Birliği'nin boyunduruğu altında ki Türk milletlerini kurtarmak için onca çaba sarfedildi. Şu kadar zaman geçti,  Azerbaycan hariç diğer Türk Cumhuriyetleriyle olan ilişkilerimiz istenen seviyeye gelemedi. Peki niye? Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Amerika' ya göbekten bağlıdır. Devlet kurdururlar ama senim kara kaşın için değil, Sovyetler Birliği' ni yıkabilmek için!

O hesap... İran' da kurulması istenen Türk devleti de aynı süreçlerden geçecektir. Öyle bir şey olursa sonuçlarını şimdiden yazayım. Bu iki Türk devleti bir araya gelemesin diye de Şah İsmail - Yavuz meselesinde olduğu gibi mezhepler üzerinden ajitasyon yaparlar. Belki de Türk'ü Türk' e kırdırırlar. Ve bu hal, Siyasal İslamcıların iktidar olduğu bir ülkede hiç de zor olmayacaktır. Şu memlekette halen Alevi-Sünni meselesini kaşımak isteyenler var. yarın da tutarlar Şah İsmail - Yavuz meselesi üzerinden kaşıma yaparlar.

Yahu bundan birkaç sene önce PONTUÇULUK çıkaracaklar dediğimizde, bize gülmüşlerdi. Bakınız süreç nerelere geldi. 19 Mayıs' ı ''Pontusçuluk Günü'' olarak anmak isteyen kanı bozuklar var. Yunanistan bu meseleyi kaşımaya çalışırken, bazı Siyasal İslamcılar da çıkıp Yunanisyan' ın değirmenine su taşıyor.

Özetle, kaldıramayacağın yükün altına girmeyeceksin. Çünkü altında kalırsın. Irak' da aynısı oldu, Suriye' de aynısı oldu... İnşallah İran' da da aynı hatayı tekrarlamayız. Çünkü sonrasında sıra bize geliyor. 

Kesinlikle +1
Gözleri açık, ileriyi gayet net görebilen Partikül'e sonuna kadar katılıyorum. Gerçek bu kadar net başka türlü açıklanamazdı. Teşekkürler...
Başımıza ne geliyorsa, ileriyi görmeden, günü kurtarma çabasıyla milleti oyalayan siyasetçiler nedeniyle geliyor.

Bu arada konu, Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi Projesinden çok daha yükseğe çıktı. Onu da belirteyim istedim.  ::) ;D
Konuyla ilgili bir haber çıksa da konun içeriğine geri dönebilsek. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1523 : 17 Mayıs 2019, 11:20:00 »

2.Ben bu açılım sürecinin taraftarıydım. Nedenmi diyeceksin? Bu süreçte HDP’ lilerin maskeleri tamamen düşüşmüş ve Kürt’lere Dünyaya teröristlerle pazarlık yapılamayacağına tümüyle gösterilmiş oldu. Arkasında yatan plan bu. Sonuç:HDP itleri hapishanede çürüyorlar ve terör mücadelede arzuladığımız İsrail modeli şekil almaya başladı.
 Bu açılım sürecinde yapılan tek hata o bölgelerin denetimsiz kalması ve bu fırsatla teröristlerce mayınların karayollara döşenmesi. Ordu’nun içindeki hainler buna göz yumdular.

4. İranda yaşayan Türkler acaba ayrılmak istiyor mu?  Biz burada bir azınlıktan bahsetmiyoruz İran halkının yüzde kırkını Türkler temsil ediyor.  Bu ciddi bir oran.  İran parçalandıktan sonra bunun zararı bize dokunmaz mı türklerin bağımsızlığından sonra acaba ne kadar bir kaos ortamı oluşur bunu bir düşündük mü ? İran türkleri bağımsız olmak isteselerdi onlara hiçbir şey engel olamazdı.

Sadece bu forumun muhalefeti siyasi muhalefetlerden kat ve kat daha kaliteli ve yapıcı.

Ben 2 ve 4. Numaralı acıklamlarınıza küçük bir ekleme yapmak istiyorum Sn Tigerfish, tabii kişisel görüşüm olarak.

Açilim sürecinde kanımca eksik olan noktalarından biri konunun sadece iktidar tarafından yönetilmeye çalışılması  ve uygulamaya alınması idi. Bence böyle önemli bir konun içerisinde  tüm partileri kapsayacak şekilde konunun TBMM de gizli otorumlar ile tartışılması idi ,hatta gerekli komitilerde muhalefet partilleri de katılacak şekilde olmalı idi. Çünkü konu tüm Türkiyeyi ilgilendiren bir konu olamsı idi.

İkinci konu ise İrandaki Türk/Azeri ler . Evet İranda bu toplum'un sıkıntıları mevcutbu bir gerçek ,İran devlet organları içerisinde sayıları küçümsenemeyecek olan Türk/Azeri lerden tedirginler ,bunun nedeni ise bu toplumun dahili veya harici etkenler tarafından provokasyonundan ve mevcut devlet yapısına karşın sorun çıkarabileceği düşüncesi oldukça yaygın. Turk/Azeri toplumunun  sıkıntıları malesef yeni değil ,sıkıntılar bazan azalır bazen çoğalmakle birlikte huzursuzluğun sürekliligi mevcut. Yani sorun şah zamanından tutun şimdi de mevcut demek istedim burada önceki rejiminde şimdikiler gibi hep sorunları mevcut olduğu için bu topluma baskı uygulamışlardır. kanımca Türkiye cumhuriyetinin izlemesi gereken yol  İranda yerleşik olan Türk /azeri kökenli kardeşlerimizin bulundukları Ülke sınırları içerisinde daha uygar hayat şartlarına ulaşabilmeleri için İran rejimi ile iç işlerine müdahale etme olgusu yartmadan telkin ve yol göstericiliği yapması doğru bir yöntem olacağı kanısındayım.  Tabii bunu yapmadan önce kendi evimizi toparlayabilmemz gerek ki adamlar sen önce kendi vini düzenle sonra gel bize telkinde bulun demesin.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1524 : 17 Mayıs 2019, 11:39:09 »
Uluslararasi iliskilerde telkin diye birsey yoktur. Gucun varsa yaparsin! Telkin güçten düşmüş iliklar icindir!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1525 : 17 Mayıs 2019, 12:04:17 »

Tigerfısh Hocam, bu sorduğun soruların hepsini bende sordum. Bak sana Twitter de rasgele tanıştığım bir Iran Türkünün mesajını atacağım.

"Ben iran türkuyum yani güney azerbaycan
Burada herkes savaş çiksin diye dua ediyorlar
iran hükumeti korkudan kimseye silah  falan vermez
Yani savaş gönullusu sifir olur"

TRACTOR FC takımını araştır. Taraftarlarına bak o bölgede hiç azımsanamayacak milli duygular taşıyan büyük bir kitle mevcut. Türk nüfusu 30 milyonun üzerinde. Ve haritaya açıp baktığımız zaman Azerbaycan ile Türkiye arasında kalıyor. Azerbaycan ile kara sınırımız oluşuyor.

İran rejimi düştüğü zaman Irak ve Suriye gibi hiç olmaz. Çünkü; O bölgede yaşayan soydaşlarımız nüfus olarak çok fazla 30+ milyondan bahsediyoruz. En onemlisi Irak ve Suriyede olduğu gibi dağınık yapıda değiller. Tebriz merkezli özerk bölgeleri mevcut hali hazırda. Yani kurulu düzenleri var. Azerbaycan ordusuyla Kuzeyde biz Batıda varız. Suriyede ve Irakta olduğu gibi yanlizda değiliz. Bütün bunları dikkate aldığımızda yapabiliriz bence. Rejim düştükten sonra özerk bölgenin sadece bağımsızlık ilan etmesi veya Türkiye ve Azerbaycana bağlanma istemesi kalıyor. Azerbaycan ve Türkiye askeri güçleriyle bölgeye girmesi kalıyor. Çok kısa sürede çok etkili bir şekilde yapilabilir bence.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1526 : 17 Mayıs 2019, 12:05:21 »
Uluslararasi iliskilerde telkin diye birsey yoktur. Gucun varsa yaparsin! Telkin güçten düşmüş iliklar icindir!

Diyalog kurma imkanı olduğunda ''Telkin veya İkna yönteminin güçlü bir silah olduğu kanısındayım''.
Telkin veya İkna yapmayı planlayan kişi ,kurum,devletin güvenirliliği ve kabiliyeti ,yapmayı planladığı Telkin veya iknanın etkin olmasında en önemli faktördür.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1527 : 17 Mayıs 2019, 13:23:44 »
Exkurs altında güzel bir fikir alışverişiydi. Neyse Patrondan dayak yemeden asıl  konumuza dönelim.

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlunun ifadesinden aldığım algı S400 tedariği pürüzsüz devam ediyor.

http://www.kokpit.aero/s-400-cevabi
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2019, 13:27:17 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1528 : 17 Mayıs 2019, 14:18:11 »

Tigerfısh Hocam, bu sorduğun soruların hepsini bende sordum. Bak sana Twitter de rasgele tanıştığım bir Iran Türkünün mesajını atacağım.

"Ben iran türkuyum yani güney azerbaycan
Burada herkes savaş çiksin diye dua ediyorlar
iran hükumeti korkudan kimseye silah  falan vermez
Yani savaş gönullusu sifir olur"

TRACTOR FC takımını araştır. Taraftarlarına bak o bölgede hiç azımsanamayacak milli duygular taşıyan büyük bir kitle mevcut. Türk nüfusu 30 milyonun üzerinde. Ve haritaya açıp baktığımız zaman Azerbaycan ile Türkiye arasında kalıyor. Azerbaycan ile kara sınırımız oluşuyor.

İran rejimi düştüğü zaman Irak ve Suriye gibi hiç olmaz. Çünkü; O bölgede yaşayan soydaşlarımız nüfus olarak çok fazla 30+ milyondan bahsediyoruz. En onemlisi Irak ve Suriyede olduğu gibi dağınık yapıda değiller. Tebriz merkezli özerk bölgeleri mevcut hali hazırda. Yani kurulu düzenleri var. Azerbaycan ordusuyla Kuzeyde biz Batıda varız. Suriyede ve Irakta olduğu gibi yanlizda değiliz. Bütün bunları dikkate aldığımızda yapabiliriz bence. Rejim düştükten sonra özerk bölgenin sadece bağımsızlık ilan etmesi veya Türkiye ve Azerbaycana bağlanma istemesi kalıyor. Azerbaycan ve Türkiye askeri güçleriyle bölgeye girmesi kalıyor. Çok kısa sürede çok etkili bir şekilde yapilabilir bence.

Dış müdahalelerle ülkelerin parçalanması ancak felaket getirir.sizin bu planınız güzel ama evdeki hesap çarşıya uymaz.planımıza karşılık abd,rusya ve ingilterenin 41 planı vardır.ve çıkarları uğruna kimsenin gözünün yaşına bakmazlar.
''what if'' çalışması mı diyorlar buna bilemedim ama varsayalım ki iran parçalandı ve  Türkler bağımsızlık aldı,araplar bağımsızlık aldı ve bingo kürtler de alır bu durumda. Düşünün şimdi güneyimizde 3 parça kürt bölgesi oluştu.Sizce bundan sonra gözler ne tarafa çevrilir?tabii ki bize ve emin olun bunun için planları şimdiden hazırdır.
Onun için sınırlarımız içindeki birlik ve beraberliğimize dikkat edelim
komşularımızı emperyalistlerin eline bırakmayalım ya da en azından ekmeklerine yağ sürmeyelim.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1529 : 17 Mayıs 2019, 18:15:15 »
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Finlandiya'da S-400'lerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısına için Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'dan satın alınan S-400 füze savunma sistemiyle ilgili olarak "Rusya teslimata hazır olduğu an S-400'leri alacağız" dedi.

Sputnik'te yer alan haberde, son olarak ABD Temsilciler Meclisi'nin bir grup üyesi, Türkiye’nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın alımıyla F-35 savaş uçağı programında kalmak arasında bir seçim yapması gerektiğini savunmuştu. Cumhuriyetçi temsilci Kevin McCarthy, "Türkiye’ye verilen mesaj açıktır. Türkiye ilerledikçe ve S-400’leri edindiğinde F-35’leri almaması gerektiğine dair geniş, ortak bir görüş birliği var" demişti.

http://www.kokpit.aero/s400-aciklamasi