Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1470 : 15 Mayıs 2019, 13:25:46 »
Madem olacak böyle bir saldırı S-400' mü bizi koruyacak mış ? 😂😂 Adam Suriyede 1 gece keyif için 59 Tomahawk fırlattı be. Senin S-400' ün hangi birini engelleyecek ? Hadi engelledi bir 59 daha atar. 1 tane Ageis burke Muhribi 50+ Tomahawk atabiliyor ve bu gemiden 60+ mevcut. Daha üzeri Ticonderoga sınifı kruvazörleri saymadım, Uçak gemilerini saymıyorum. B-1, 2 , 52 uçaklarını saymıyorum. Los angles sınıfı denizaltıları saymadım vs vs. 1 saat içinde 10 bin Tomahawk ve AGM-86 Füzesi boşaltır başından aşşagıya. Seni füze manyağı yapar be.

Yani orası öyle. O zaman S400'ü almayalım. Gelsin F-35'ler. Ama gün gelip ABD bize saldırdığında, bizi füze manyağı yaparken o F-35'leri pistte bile yürütemezsek, o zaman sarı öküze ağlarız!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1471 : 15 Mayıs 2019, 13:32:22 »

Partikül, serkan yukarida bak ne diyor: "Kemalistler abd ile anlasti" diyor.

Bir de yukarida bayagi bir Atatürk guzellemesi yaptin da...

Feto'ye ilk operasyonu ceken sabri uzun fetoculukten tutuklandi. Devran bizden habersiz iki kere dönmüş!

Bizler, ABD' ye teslim olanlara kesinlikle Kemalist diyemiyoruz. Olsa olsa eski solcu olabilirler... Kemalist' im diyen adamın ; Ne Amerika ne Rusya! Tam Bağımsız Türkiye'' diyebilmesi lazım. Ve bunu yaptıklarıyla da tasdik edecek... Öyle kuru kuruya olmaz.

Ha... mütekabiliyet ve egemenlik haklarına saygı çerçevesinde birtakım ittifaklar, ortaklıklar veyahut anlaşmalar yapılabilir. Bunlar Kemalist teoriye veya hayatın gerçeklerine aykırı şeyler değildir. Fakat Kemalist' im diyen bir Türk evladının; kesinlikle devletimizin egemenlik haklarına halel getirmemesi icap ediyor.

İsmi geçen birtakım şahıslar... Yok efendim Sabri Uzun' du, şuydu buydu... Hocam, kimin ne olduğunu bilemezsin. Bildik-tanıdık dediğimiz insanlar bile, öyle bir an geliyor ki; söyledikleriyle ve yaptıklarıyla insanı hayretler içerisinde bırakabiliyor.

Hocam şu hayatta bir tek kendime kefilim. Sadece kendimi biliyor, kendimi tanıyor ve kendime güveniyorum. Bu dışında emin olduğum bir şey daha var ki; En hakiki Kemalist Mustafa Kemal Atatürk' tür.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1472 : 15 Mayıs 2019, 13:34:45 »
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündemdeki konular hakkındaki soruları yanıtlıyor.
Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

ABD İLE S-400 KRİZİ

Bitmiş bir anlaşma. Ertelemeyi neden konuşalım? Erteleme ya da durdurma söz konusu değil. Türkiye ve ABD arasında görüş alışverişi sürüyor. ABD'nin endişeleriyle ilgili uzmanlar karar versin. ABD yapıcı ve iyi niyetliyse teklifimizi kabul eder.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-bakan-cavusoglundan-s-400-aciklamasi-41214703
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1473 : 15 Mayıs 2019, 13:49:56 »
Şöyle bir şark kurnazlığı yapsak yerler mi acaba?
Kardeşim bak, rusyaya şimdiye kadar ödediğim para kadar s400 alacam gerisi iptal ediyorum(sanırım 1 küsür milyar dolar vermiştikk ve 2 batarya ediyor ortalama.) 2,5 milyar doların geri kalanına da patriot ver HSS sistemim tamamlansın.(hisarA nın imha testini de başarıyla geçtiğini düşünürsek)
Amerika sana ne kadar ödedim F35ler için 1küsur milyar dolar. Sen de bana bu kadar F35 ver .gerisini iptal et.(Adedi 100milyon dolar varsayarsak 12 uçak eder.6sı F35A ,6sı F35B)
Geri kalan paramızı da MMU projemize ayırırız.
Rusyadan S400 aldıkmı aldık
Geri kalanları iptal ettikmi ettik
Patriot aldıkmı aldık
F35 aldıkmı aldık
Geri kalan siparişimi de sen iptal ettinmi ettin
 8)

Gerisi diye birsey yok. Verdigimiz siparisin parasini odeyecegiz. Bu şark kurnazligi degil. Sözünde durmaktir.

F35 konusuna gelince... Senin dedigin şark kurnazlığı olur adamin beynini delerler.

Odedigimiz ucret kadarlik f16 modernizasyonu yapmak ise ahde vefa!

F35 konusunda ısrarım teknolojisine sahip olmak için

+1

Bende tek bunun icin israr ediyorum.
Kardeşim bak, rusyaya şimdiye kadar ödediğim para kadar s400 alacam gerisi iptal ediyorum(sanırım 1 küsür milyar dolar vermiştikk ve 2 batarya ediyor ortalama.) 2,5 milyar doların geri kalanına da patriot ver HSS sistemim tamamlansın.(hisarA nın imha testini de başarıyla geçtiğini düşünürsek)
Amerika sana ne kadar ödedim F35ler için 1küsur milyar dolar. Sen de bana bu kadar F35 ver .gerisini iptal et.(Adedi 100milyon dolar varsayarsak 12 uçak eder.6sı F35A ,6sı F35B)
Patriot aldıkmı aldık
F35 aldıkmı aldık
 8)

Gerisi diye birsey yok. Verdigimiz siparisin parasini odeyecegiz. Bu şark kurnazligi degil. Sözünde durmaktir.

F35 konusuna gelince... Senin dedigin şark kurnazlığı olur adamin beynini delerler.

+1

[/quote
Patriot aldıkmı aldık
F35 aldıkmı aldık
 8)

+1

F16'dan ne alabildiysen F35'den de o kadarini alirsin.

F-16 ‘ dan epey alacağımızı aldık.

Bu iki kaynağı okumanıza tavsiye ederim.

https://shiftdelete.net/turkiye-f-16nin-sifrelerini-elde-etti-33787/amp

Ve ardından

http://m.gazetevatan.com/amp/abd-f-16-kodlarini-turkiye-ye-neden-verdi--410532-gundem/

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1474 : 15 Mayıs 2019, 13:56:49 »
Uyvar öyle bir güzel alıntı yapmışsın ki benim yorumum nerdeyse kaynayacak.

Alıntının en son yazıları okuyun lütfen 🥺
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2019, 14:49:25 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1475 : 15 Mayıs 2019, 13:58:52 »
Bu ipek yolu, Çin, Rusya ile ticaret falan bunlar hep aldatma işi. Mâlesef okumadan bilmeden yazılıyor. Arkadaşlar bizim Rusyaya ihracatımız an itibariyle 3.5 milyar dolar. Ithalatımız işe 20+ milyar dolar. Çin ile ihracatımız 3 milyar dolar iken ıthalatımız, 25+ milyar dolar. Yani bu 2 ülkeye ihracatımız sadece ve sadece 6.5 milyar dolar. 170 milyar doların 6 milyar doları. Doğru düzgün ilişkimizin olmadığı italya ya bile bu 2 ülkeye yaptığımız ihracattan daha fazla yapıyoruz. CB ben bildim bileli hep şangay 5 lisini ortaya atıyor. Çin ile ilişkilerden dem vuruyor. Ama 17 yıldır gelinen nokta 3 milyar dolar. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Rakamlar ortada. Senin ihracatının yarışı AB ilkelerine ABD ve Anglosaksonları dahil edersen % 80 üzeri. ABD irana uyguladığı şiddette ambargo uygulasa aç kalırız. Fransa gibi bir ülke bile savunma sanayide tam bağımsız. Nükleer güç ve üretim ekonomisini oluşturmuş ülke bile parasını peşin verdiği Rusyaya Mistralleri satmadı. Dünya öyle kafana göre hareket edeceğin bir yer değil. S-400 bu saatten sonra alınacak şüphesiz. Ama alındıktan sonra 3. Bir ülkeye transferi gerçekleşebilir. Katar çok uygun. Hatta somali bile olabilir. Yanan 1 milyar dolarımız olsun. Şuan da 1 sistem için anlaşma yapıldı.

Sorun bizim ticaret hacmimiz değil çin demriyolu için iran ve türkiyeye muhtaç başka yol yok. çünkü rusyaya güvenemiyor. kazakistan-azerbeycan-türkiye / afganistan-iran-türkiye / pakistan-iran-türkiye .Yani anlayacağın demiryolu ile ticaret yapmayı düşünüyorsa Türkiyeye muhtaç.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1476 : 15 Mayıs 2019, 14:02:01 »
Patriot aldıkmı aldık
F35 aldıkmı aldık
 8)

Bunu kimse yemez malesef abd nin tek derdi S-400 lerin tek bir vidasının bile ülkemize gelmemesi.Herifler ne depoya kaldırmayı ne ortak komisyon kurulmasını kabul ediyorlar.Şimdi de 2020 yılına ertelenmesini istemişler ki kimbilir ne haltlar peşindeler ne gibi bir sinsi plan var kafalarında.

şu anda öncelikleri bence iran sonra biz. Bence öncelikleri de s400 felan değil çin ipekyolu. İstanbuldan geçmesi planlanan demiryolu geçişini iptal edersek dertleri kalmaz

Niye iptal edelim İpek Yolunun parçası neden olmayalım? İrandan sonra sıranın bize geleceği muhakkak.O yüzden İranı zerre kadar sevmesem de tek parça olarak kalması bizim çıkarımızadır.Ayrıca 2020 ye ertelenince ne olacak? Neler var kafalarında bilmek isterdim

İptal edelim demiyorum adamların sıkıntısını söylüyorum. Kafalarında öncelikli olarak federatif Türkiye sonra 4 parçanın birleşmesiyle bağımsız ...istan. Bundaki kastı nedir? 1-israil? 2-kaos?

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1477 : 15 Mayıs 2019, 14:10:56 »

Partikül, serkan yukarida bak ne diyor: "Kemalistler abd ile anlasti" diyor.

Bir de yukarida bayagi bir Atatürk guzellemesi yaptin da...

Feto'ye ilk operasyonu ceken sabri uzun fetoculukten tutuklandi. Devran bizden habersiz iki kere dönmüş!

Bizler, ABD' ye teslim olanlara kesinlikle Kemalist diyemiyoruz. Olsa olsa eski solcu olabilirler... Kemalist' im diyen adamın ; Ne Amerika ne Rusya! Tam Bağımsız Türkiye'' diyebilmesi lazım. Ve bunu yaptıklarıyla da tasdik edecek... Öyle kuru kuruya olmaz.

Ha... mütekabiliyet ve egemenlik haklarına saygı çerçevesinde birtakım ittifaklar, ortaklıklar veyahut anlaşmalar yapılabilir. Bunlar Kemalist teoriye veya hayatın gerçeklerine aykırı şeyler değildir. Fakat Kemalist' im diyen bir Türk evladının; kesinlikle devletimizin egemenlik haklarına halel getirmemesi icap ediyor.

İsmi geçen birtakım şahıslar... Yok efendim Sabri Uzun' du, şuydu buydu... Hocam, kimin ne olduğunu bilemezsin. Bildik-tanıdık dediğimiz insanlar bile, öyle bir an geliyor ki; söyledikleriyle ve yaptıklarıyla insanı hayretler içerisinde bırakabiliyor.

Hocam şu hayatta bir tek kendime kefilim. Sadece kendimi biliyor, kendimi tanıyor ve kendime güveniyorum. Bu dışında emin olduğum bir şey daha var ki; En hakiki Kemalist Mustafa Kemal Atatürk' tür.

+1

Tam bağımsız Türkiye tek düsturumuz olmalı.Bunu elde edinceye kadar da adına ister denge politikası deyin isterseniz de geçiici ortaklıklar diyin gözetmemiz gerekiyor.Çünkü henüz hiçbir konuda tam bağımsız değiliz. En azından savunma snayinde bağımsızlığımızı elde edinceye kadar denge politikası gütmeliyiz.
Ne kadar içi boşaltılsa da komşularımızla 0 sorun umuz olmalı.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1478 : 15 Mayıs 2019, 14:13:42 »
 Mevlüt Çavuşoğlu yükselen deger oldu S 400 ile

abd-yahudi-kiytirik 35 gol oldu

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1479 : 15 Mayıs 2019, 23:22:03 »
Bu ipek yolu, Çin, Rusya ile ticaret falan bunlar hep aldatma işi. Mâlesef okumadan bilmeden yazılıyor. Arkadaşlar bizim Rusyaya ihracatımız an itibariyle 3.5 milyar dolar. Ithalatımız işe 20+ milyar dolar. Çin ile ihracatımız 3 milyar dolar iken ıthalatımız, 25+ milyar dolar. Yani bu 2 ülkeye ihracatımız sadece ve sadece 6.5 milyar dolar. 170 milyar doların 6 milyar doları. Doğru düzgün ilişkimizin olmadığı italya ya bile bu 2 ülkeye yaptığımız ihracattan daha fazla yapıyoruz. CB ben bildim bileli hep şangay 5 lisini ortaya atıyor. Çin ile ilişkilerden dem vuruyor. Ama 17 yıldır gelinen nokta 3 milyar dolar. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Rakamlar ortada. Senin ihracatının yarışı AB ilkelerine ABD ve Anglosaksonları dahil edersen % 80 üzeri. ABD irana uyguladığı şiddette ambargo uygulasa aç kalırız. Fransa gibi bir ülke bile savunma sanayide tam bağımsız. Nükleer güç ve üretim ekonomisini oluşturmuş ülke bile parasını peşin verdiği Rusyaya Mistralleri satmadı. Dünya öyle kafana göre hareket edeceğin bir yer değil. S-400 bu saatten sonra alınacak şüphesiz. Ama alındıktan sonra 3. Bir ülkeye transferi gerçekleşebilir. Katar çok uygun. Hatta somali bile olabilir. Yanan 1 milyar dolarımız olsun. Şuan da 1 sistem için anlaşma yapıldı.
   Ekonomik gerçekleri göz ardı etmiyoruz ama bunu mazeret göstererek de her ulusal davamızda taviz vermeye karşıyız.Bugün S-400 den vazgeçince tüm meseleler çözülmüş olmayacak.Yarın aynı şekilde ypg konusunda Kıbrıs konusunda ve Akdeniz enerji havzaları konusunda da benzer tavizleri vermemiz gerekecek.Ee bunlarda da mı boyun eğip taviz verelim? Ondan sonra alalım F-35 leri turşusunu kuralım kullanacak bir gerekçe kalmamış oluyor bu durumda