Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1410 : 18 Nisan 2019, 21:17:47 »
Söz konusu kişi bu konuda yetkili olan biri değil. Bu nedenle bu haberi fazla ciddiye almayın bence.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1411 : 18 Nisan 2019, 22:19:38 »
putinde aciklamasinda erdogana cok baski yapiliyor demisti

sözler birbirine uyuyor

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1412 : 19 Nisan 2019, 19:14:34 »
Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasının Ege bölgesindeki hava sahası kontrolü anlamında durumu tamamıyla değiştireceğini söyledi.

Apostolakis, bir televizyon kanalına verdiği röportajda, Türkiye ve Yunanistan arasındaki meselelerle ilgili konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ikili ilişkilerinin iyi olduğunu belirten Evangelos Apostolakis, “Bir araya gelip konuştuğumuz zaman görüşleri samimi ve iki bakan olarak Ege’de tansiyonun düşürülmesi için yetkilerimiz çerçevesinde yollar arıyoruz.” dedi.

Apostolakis, Türkiye’nin birinci sorununun Yunanistan olmadığına işaret ederek, yine de Türkiye’nin “bazen kuvvetlice, bazen dengeli bir şekilde” hak iddialarında bulunmaya devam ettiğini ifade etti.

Ege Denizi için endişem yok

Ege Denizi’nde bir askeri kaza veya olay tehlikesine yönelik bir endişesi olmadığını dile getiren Yunan Bakan, “Eğer hata yapmazsak böyle bir şey olmaz.” diye konuştu.

Evangelos Apostolakis, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin ise “Bölgede (Ege), hava sahası kontrolü anlamında durumu tamamıyla değiştirecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Hava kuvvetlerini geliştirmemiz gerek

Yunan Hava Kuvvetlerini güçlendirmeleri gerektiğini de vurgulayan Apostolakis, Türkiye ile durumu dengelemek için F-35 veya farklı modelde savaş uçaklarının alımı ve mevcut jetlerin modernizasyonuna ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/19/yunan-bakan-s-400-egede-dengeleri-degistirir/

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1413 : 19 Nisan 2019, 20:00:09 »
   Yunanlılar S-400 lerin getireceği üstünlüğü dile getirmeye başlamışlar bile.F-35 alablirler mi bilmem ama S-400 ciddi bir kuvvet çarpanı olacaktır eğer Egeye yerleştirilecekse.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1414 : 19 Nisan 2019, 23:01:03 »
Ben olsam istanbul, Ankara'ya 1 er batarya. Çiğli üssüne doğrudan 1 sistem yerleştirirdim. Ayrıca 1'er adet, Buk m3 ve Pantsir alırdım. Çiğli'de ki S-400'leri korumak için.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1415 : 19 Nisan 2019, 23:16:31 »
S-300 ve Patriotları yerleştirirken akılları neredeydi. Şimdi sıra bizde patriotla gelirse 4 farklı sistem birden ege denizindeyiz.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1416 : 23 Nisan 2019, 12:01:08 »
Türkiye’yi hava tehditlerine karşı koruyacak dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemlerinden S-400’lerin Rusya’dan bu yaz sevk edileceği belli olurken nereye konuşlandırılacakları da netlik kazamaya başladı.

Türkiye Gazetesi'nin haberine gören Türkiye’ye 4 bölükten oluşan 2 adet S-400 sistemi verilecek. Her bir sistemde 72 olmak üzere iki sistemde toplam 144 füze olacak. Ayrıca 48 yedek füze bulunacak. Böylece toplamda 192 füze teslim edilecek. Rusya askeri yapılanmasına göre, bir hava savunma bölüğü 9 rampadan oluşuyor. Dört bölükteki batarya sayısının 36 olacağı belirtiliyor. S-400’lerin bir bataryası rampa, radar ve komuta merkezi olmak üzere üç mobil araçtan oluşuyor. Bu arada S-400 bataryalarındaki füze sayıların az olması kamuoyunda kafa karışıklığına yol açarken, bu konuda askeri yetkililer ortak üretime işaret ediyor. Yetkililer, ortak üretim sayesinde ihtiyaç duyulan füzelerin kolaylıkla karşılanabileceği değerlendirmesinde bulunuyor.

DÖRT YER ÖNE ÇIKIYOR

Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, S-400 bataryaların Ankara veya İstanbul’a yerleştirebileceğini söylerken, buralara ek olarak Türkiye’nin Ege ve güney sınırına da konuşlandırılabileceği belirtiliyor. Güvenlik uzmanlarına göre S-400’lerin Ege’de herhangi bir noktaya yerleştirilmesiyle birlikte Türkiye bölgede stratejik üstünlüğü ele geçirecek. Uzmanlar, güney sınırında ise Gaziantep veya Hatay’a konuşlandırılması ön görülen sistemlerin, Suriye’den gelecek füze tehditlerine karşı önlem olmakla birlikte Türkiye- Suriye sınırında “kuş uçurtmayacağı” değerlendirmesini yapıyor.

600 km’de algılıyor 400 km’de vuruyor

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor.  Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor,  10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

http://www.kokpit.aero/turkiye-s400-detaylar

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1417 : 23 Nisan 2019, 15:54:54 »
Bu S-400 İHALESİNDEN BERİ HER YERDE SORUP DURUYORUM KESİN BİR CEVAP ALAMADIM... ??? ??? ???

1-)  2 sistem S-400 alacağız ki bu 4 bölük ediyormuş. Her bölükte şu yukarıdaki 4'lü lançer taşıyan kamyondan 9 tane mi oluyor?

Yani toplamda  36 tane yukarıdaki kamyondan almış oluyoruz. Doğru mu?

Toplamda : 4'lü füze atan , 36 tane  kamyon alacağız değil mi?  (Radar , komuta merkezini işe hiç karıştırmıyorum? )

2-) Bir de 4 bölük alacaksak  , her bölük için bir radar + 1 komuta kontrol aracı mı olması gerekiyor?

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2019, 15:58:27 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1418 : 23 Nisan 2019, 16:19:58 »
Bu S-400 İHALESİNDEN BERİ HER YERDE SORUP DURUYORUM KESİN BİR CEVAP ALAMADIM... ??? ??? ???

1-)  2 sistem S-400 alacağız ki bu 4 bölük ediyormuş. Her bölükte şu yukarıdaki 4'lü lançer taşıyan kamyondan 9 tane mi oluyor?

Toplamda : 4'lü füze atan , 36 tane  kamyon alacağız değil mi?  (Radar , komuta merkezini işe hiç karıştırmıyorum? )

2-) Bir de 4 bölük alacaksak  , her bölük için bir radar + 1 komuta kontrol aracı mı olması gerekiyor?

Ne sen sor, ne ben soyleyeyim.

Kimse bilmiyor ki, transparanlik sifir.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1419 : 23 Nisan 2019, 17:08:07 »

Son çıkan habere göre öyle.Siz bence 2 sistem 4 batarya her bataryada 9 TEL aracı toplam 36 TEL aracı ve 36x4=144 atışa hazır füze olarak bilin.48 de yedek füze olacağı söyleniyor.Burada muallakta olan kaç adet radar alınacağı ve hangilerinin olacağı malum biz bu bataryaları daha normalden fazla radarla kullanacağımız söyleniyor belki Nebo-M radarı bile olabilir bu pakette