Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1390 : 18 Nisan 2019, 01:14:49 »
S-400 sisteminin 91N6E ana arama radarı 360 derece kapsama alanlı ve 600 km menzil sahip. Ayrıca 2 yüzlü yani İzmire konuşlandırdımız radar hem Yunan hava sahasının tamamını izlerken diğer taraftan Ankara'ya kadar bir alanında gözlemlemekte. Yani sistem 1200 km lik bir alanı izliyor. Kapsama alanını bu açıdan değetlendiriniz.

2 sistem (4 batarya)

8 batarya hocam.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1391 : 18 Nisan 2019, 01:18:24 »
Senin dediğin olsun  :D
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Eray537

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1392 : 18 Nisan 2019, 01:27:05 »
Anladım. Yanlış bilgimden dolayı biraz şaçmalamışım. Teşekkürler.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #1393 : 18 Nisan 2019, 01:53:30 »
S-400 91N6E Radarı 3 bölgeye ortalama yerleştirilince zaten tam kapsama gerçekleşiyor.

Bir de bu radarın sınıra yakın bir şekilde yerleştirildiğini düşünün. Neredeyse Kosova dan Hazara, Kırımdan İsrail hava sahasına kadar durumsal farkındalık.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1394 : 18 Nisan 2019, 02:13:44 »
Efsane duruyor o zaman. Hava sahasını iyi korur.

Bence 4-5 sistem alınmalı. Tam koruma için.

Ben çözümü söyledim. F35 lerimizi Japonyaya verelim. Japon F15'lerini alıp modernize edelim. Böylece ne F35 üretiminden koparız, ne F35 izi çalınır diye abdnin endişesi kalır.

16-32 adet Lhd için F35B siparişini kesinleştirelim.

Herkes mutlu.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1395 : 18 Nisan 2019, 10:15:57 »
Bu sistemlerin alınıp Katara gönderilmesi bize çok ciddi siyasi manevra imkânı sağlıyor. Sistemlerin Katarı yollanmasına veya kullanılmamasına karşılık. ABD bize F-35 ve Patriot satışları garantilemiş olur. Yarın vermem dediğinde bizde sistem Katardan gelir deriz. Ayrıca CAATSA tehlikeside ortadan kalkıyor. Bu şekilde 5, 10 yıl geçirdikten sonra zaten. TF-X, TF-2000, Hisar Ailesi, Siper hepsi hazır oluyor. Şurada ABD' den alacağımız son sofistike sistemler. Onlarıda alıp ileriki süreçte ithal defterini kapatalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1396 : 18 Nisan 2019, 10:23:24 »
Bu sistemlerin alınıp Katara gönderilmesi bize çok ciddi siyasi manevra imkânı sağlıyor. Sistemlerin Katarı yollanmasına veya kullanılmamasına karşılık. ABD bize F-35 ve Patriot satışları garantilemiş olur. Yarın vermem dediğinde bizde sistem Katardan gelir deriz. Ayrıca CAATSA tehlikeside ortadan kalkıyor. Bu şekilde 5, 10 yıl geçirdikten sonra zaten. TF-X, TF-2000, Hisar Ailesi, Siper hepsi hazır oluyor. Şurada ABD' den alacağımız son sofistike sistemler. Onlarıda alıp ileriki süreçte ithal defterini kapatalım.

Türkiye'nin F-35 programından çıkartılıp Amerikalıların sıkça dediği üzere devam niteliğindeki ambargo tehditi, F-35'in teknik özellikleri dışında S-400'e göre daha ağır basıyor. Ama S-400 de olmasa hava sahamız Allah'a emanet uzun vadede buna siper sistemi dahil S-400'ün alternatifi yok.

S-400 ve F-35 hem bu kadar elzemken bana göre yapılması gereken Türkiye'nin S-400lerle F-35leri birbirini kapsamayacak şekilde bulundurma sözü olmalıdır. Yalnız Azarbeycan'a koyalım dersek arada Ermenistan var. Al sana ikinci bir kriz. Katar'a koyalım dersek civarında bu sefer bizzat Amerikan uçakları var çok daha ciddi bir kriz.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1397 : 18 Nisan 2019, 10:41:58 »
Katar muhtemelen sorun olmaz, bana Azerbaijan secimi radar menzili Israili kapsamasin kaygisindan geliyor.

Yoksa Kibrisa koyalim degil mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1398 : 18 Nisan 2019, 10:56:00 »
Bence planlandığı şekilde birini İstanbul'a, diğerini Ankara'ya koyalım!

Biz bu sistemi almasak dahi, çeşitli bahanelerle bizi her zaman olduğu gibi zorda bırakacaklar nasıl olsa!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1399 : 18 Nisan 2019, 10:56:30 »
Bizim şu raddede bu platformda doğru bir yorum yapmamız için Amerika'dan bize olan tehditin boyutunu bilmek lazım. Yani abd bizi sadece F-35 platformundan çıkartacak mı ? Yoksa devamı da var mı ? Bence yok . Caatsa'yı bizim savunma çevreleri çıkarttı S-400'ler gelirse Türkiyeyi Caatsa kapsamına alırız diye ciddi bir resmi açıklama görmedim.

Durum bundan ibaretse biz şöyle bir şeyin kararını vermemiz lazım. Biz 10-12 sene Tf-x'e kadar Stealth bir uçak  almama dezavantajını kaldırabilecekmiyiz. Kaldırabilirsek sorunu ikinci el F-15, Hürjet vs. bir şekilde çözeriz. Ama 2 gün sonra bizim hak iddia ettiğimiz yerde adamlar gelir sondaj kulelerini dikerse siz oraya gemi ve uçaklarınızı sürdüğünüzde adamlar  F-35'lerle sizin haberiniz olmadan size kilit attıklarında veya siz radarda görmeden adamın F-35'ini elektro optikle tespit edebileceğin seviyelere indiğinde boynu bükük o kulelere razı gelmek zorundayız.

Savaş Var Denildiğinde Biz;