Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1300 : 27 Mart 2019, 22:11:08 »
Şam emevi camiinde nsmaz kulmak için o ülkeyi alman gerekir.

Amerikanın gazıyla Suriyeye düşman olduk Rus uçağını düşürdük ve Amerika bize destek çıkar sandık. Onlar da ortada bırakınca özür diledik.

Suriyedeyken İran hizbullahı destekliyor diye çok da iyi sözler etmedik.

15 temmuz olayına hiç girmeyeceğim. Bazı şeyleri taş kafaya geldiğinde anlıyorsak ne diyebilirim ki  Şu an düşman dediğimiz Amerikaya 2 gün sonra müttefik diyoruz halen

Suudilerle Yemen arasındaki durumu bilmemek ?!

Son olarak dünyanın en büyük dansözü Amerika olabilir evet ama bu konuda başarılılılar ve para ile güç de onlarda. Ki onlar bile bizimki gibi bir Nato bir Rusya ekseninde gidip gelmiyor.  Biz niye dansözlük yapıyoruz bu kadar bilemedim.

Biraz stabil ve elle tutulur politika yapsak gözümüz bu kadar füze aramayacak.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #1301 : 27 Mart 2019, 22:24:25 »

Amerikanın gazıyla Suriyeye düşman olduk Rus uçağını düşürdük ve Amerika bize destek çıkar sandık. Onlar da ortada bırakınca özür diledik.

15 temmuz olayına hiç girmeyeceğim. Bazı şeyleri taş kafaya geldiğinde anlıyorsak ne diyebilirim ki  Şu an düşman dediğimiz Amerikaya 2 gün sonra müttefik diyoruz halen

Son olarak dünyanın en büyük dansözü Amerika olabilir evet ama bu konuda başarılılılar ve para ile güç de onlarda. Ki onlar bile bizimki gibi bir Nato bir Rusya ekseninde gidip gelmiyor.  Biz niye dansözlük yapıyoruz bu kadar bilemedim.

Baya bilgili birine benziyorsunuz.Sizce ne yapmalıyız?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1302 : 27 Mart 2019, 22:45:40 »
1). Ortadoğu, Kafkaslar,Balkanlar kapsayacak sekilde önce "Grand strateji" hedefini belirle. Sonra bu hedef için kendi politikanı izle. Ve mutlak hedefe kitlen.
2). Kademeli olarak her 2 taraftan uzaklaş. Isviçre modelini izle. Tarafsızlık politikası izle. Gerekirse incirlikteki uçuşları bile askıya al. İncirlikteki nükleer bombaları geri yolla Nato'ya. Kimse sana hiç birşey diyemez.
3) Tarafsız olmak iyi bir askeriyeyi gerektirir tabiki. Fransanın izlediği savunma modelini uygula. Tamamen yerli ve Milli kendine özgü silah sistemleri üret orduna teslim et ve ihracat et. Sn. ACE'nin dediği gibi biraz stabil olmak dostane olmak lazım.
4) Bu arada ekonomini geliştirmeye çaba harca ve terörü bitir.

10 yıl bu politikaları izlersek. 10 yılın sonunda tam bağımsız bir Türkiye oluruz.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #1303 : 27 Mart 2019, 22:56:50 »
Çok bilgili değilim. Sadece ülkeleri tek tek düşününce geçmiş 4-5 yıldaki hafızamı zorladım o kadar. Ülkelerin arasındaki Korelasyonu ve kronolojik tepkileri görmek aramızdaki konuya hakim arkadaşların ve daha önemlisi Dışişleri Bakanlığının işi.

İstekleri ve hassasiyetlerini net olarak açıklayabilen bir ülke olmalıyız. Bu anlamda tepkilerini beğendiğim ülkeler var. Her krizden ne fayda çıkarırız diye atlamayan ama dünya devi bile olsa çıkarlarına uymuyorsa reddeden ülkeler.

Fark ettiyseniz forumda konu F-35 de olsa S-400 de olsa bir yerde dış ilişkilerdeki tavırlarımıza girmek zorunda kalıyoruz. Konudan uzaklaşıyoruz. Çünkü çok hızlı değişen Bir tepkimiz var Devlet olarak ve biz bile yetişemiyoruz. Sürekli “o motor verir mi? Bu teknolojik destek verir mi? Şunlar ambargo uygular mı?” tarzı sorular kafamızda. Çok değişken.  Şu an Rusyayla aramız iyi değil mi? 2 hafta sonrasını kimse garanti edemez.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1304 : 28 Mart 2019, 00:53:58 »

- Olayları cümleleri cımbızla çekerseniz dediğim gibi sap saman karışır.. bahsettiğin söz Suriye'nin Türk uçaklarını düşürmesinden sonraki süreçte dile getirildi. ABD'nin gazıyla diyorsun Türkiye, AK Parti hükümet olmadan önce zaten Suriye ile hasımdı Erdoğan bu durumu değiştirdi. Hatta ABD Suriye'ye lübnandan çekilmesi için baskı uygularken Erdoğan hükümeti aracı oldu ve Suriye lübnandan çekildi. Tarihin bu kısmını niye hatırlamıyorsun?

- Gidip Hizbullah mevzilerini mi vurduk? Hala aynı söylemi devam ettiriyor. Fakat aynı Türkiye ABD'nin İran ambargosunu desteklemiyor ve suriye konusunda astana sürecinde aynı masadalar..

- ABD'nin müttefiğimiz olmadığını sanırım herkes kabul ediyor. Biz abd'nin çkarları doğrultusunda yararlandığı bir ülkeyiz. Biraz kıpırdandığımızda olanlar bunlar bugün bir ülkenin açıktan biz abd'nin düşmanıyız dediğinde olabilecekleri kestirmek zor olmasa gerek.

- Yemen konusunda senin ne bildiğini anlayamadım. Yemen ikiye bölünmüş durumda bi tarafta merkezi hükümet diğer tarafta İranın desteklediği husiler Türkiye merkezi hükümeti destekliyor aynı şekilde arabistan'da

- Farkında değilsiniz sizin dansözlük dediğinizin adı Türkiye'nin son 300 yıldır yaptığı denge politikasına verilen bugünkü addır. ABD günümüzün tartışılmaz en büyük askeri gücü neden sağa sola savrulsun? bu yorumu hiç anlamadım.

- Bizim stabil olmamız istenmiyor. İtaat etmemiz isteniyor.
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1305 : 28 Mart 2019, 08:31:59 »
Simdi bazi arkadaslar uzulecek biliyorum ama abd icin artik vazgecilmez degiller. Suriye projesinde kendilerine rol verildi evde oturup "yegen" yollamayi tercih ettiler. Abd'nin kendilerini cizecegini anlayinca da son anda dahil olmaya kalktilar. Ustune ustluk, abd-rusya-avrupa ucgeninde mekik dokudular.

Bana gore abd'nin ortadogu'daki yeni partneri artik Suudi Arabistan'dir. Eger ortadogu'dan cekilirse vekilligi ona birakip gidecek.

Ama ne tesadüftür ki Suudiler de S400 istiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #1306 : 28 Mart 2019, 09:15:25 »
Muyesseroğlu, herşey Amerikanın kışkırttığı Arap Baharıyla başladı. Suriyede muhalifler tepki gösterdi ve Suriye göstericilere sert tepki gösterdi. Amerika demokrasi elden gidiyor dedi ve biz de o arada yancı olarak Suriyede muhalifleri desteklemeye başladık. Bundan kısa süre öncesinde ise Suriye ile can ciğerdik elle tutulur bir sorun yoktu. Bildiğin Amerikanın gazıyla girdik.

Adını duymadığımız din ve mezhep kökenli onca grubu destekledik. Elimize geçen 4 milyon suriyeliden başka hiç bir şey... o kadar Suriyeliye harcadığımız parayla şu sistemlerin hepsini alırdık.

Denge politikası öyle haftada bir, ayda bir değişmez. Biz sadece taraf değiştirmiyoruz herkese gülücük de dağıtıyoruz. 

İsveç, Finlandiya vs bu tarz ülkelerin kendi yağında kavrulan mesafeli tavırlarını seviyorum.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1307 : 28 Mart 2019, 13:10:41 »
Muyesseroğlu, herşey Amerikanın kışkırttığı Arap Baharıyla başladı. Suriyede muhalifler tepki gösterdi ve Suriye göstericilere sert tepki gösterdi. Amerika demokrasi elden gidiyor dedi ve biz de o arada yancı olarak Suriyede muhalifleri desteklemeye başladık. Bundan kısa süre öncesinde ise Suriye ile can ciğerdik elle tutulur bir sorun yoktu. Bildiğin Amerikanın gazıyla girdik.

Adını duymadığımız din ve mezhep kökenli onca grubu destekledik. Elimize geçen 4 milyon suriyeliden başka hiç bir şey... o kadar Suriyeliye harcadığımız parayla şu sistemlerin hepsini alırdık.

Denge politikası öyle haftada bir, ayda bir değişmez. Biz sadece taraf değiştirmiyoruz herkese gülücük de dağıtıyoruz. 

İsveç, Finlandiya vs bu tarz ülkelerin kendi yağında kavrulan mesafeli tavırlarını seviyorum.

- Evet başladı, Evet istediler, Ama Suriye'de elden gidecek bir demokrasi yoktu ki! ABD gazı ile girmedik gireli kaç sene oldu? Uzun süre bekledik hatta Suriye içinde güvenli bölge kurulsun mültecileri orada tutalım diye tüm dünyaya neredeyse yalvardık. Bunları nasıl unutuyorsunuz anlamıyorum.

- Adını duymadığımız onlarca desteklediğimiz kim? ÖSO ve Türkmenler başka kimi destekledik? Sizi bilmem fakat benim gözümde harcanan para insan hayatından daha değerli değil.

- Haftada bir derken? AB'nin ve ABD'nin her olayda Türkiye'ye olan tavrı saatlik değişiyor. Bu cümleler yok devlet onu yapmaz politika bu değildir siyasetçi şunu demez boş laflar. Almanya'da senin cumhurbaşkanını ölü gösteren posterler asılıyor Nato tatbikatlarında kurucumuzu hedef olarak gösteriyorlar vs vs neyden bahsediyoruz hala anlamıyorum. Şu ütopya söylemlerden bir sıyrılmak gerek.. Gerçek çıplak ortada duruyor..

-
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1308 : 28 Mart 2019, 14:40:23 »
Simdi bazi arkadaslar uzulecek biliyorum ama abd icin artik vazgecilmez degiller. Suriye projesinde kendilerine rol verildi evde oturup "yegen" yollamayi tercih ettiler. Abd'nin kendilerini cizecegini anlayinca da son anda dahil olmaya kalktilar. Ustune ustluk, abd-rusya-avrupa ucgeninde mekik dokudular.

Bana gore abd'nin ortadogu'daki yeni partneri artik Suudi Arabistan'dir. Eger ortadogu'dan cekilirse vekilligi ona birakip gidecek.

So what? Adamlarin elinde Dongfeng bile var!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1309 : 28 Mart 2019, 16:13:32 »

So what? Adamlarin elinde Dongfeng bile var!

Evet. Uçak gemisi gibi yüzer platformlara karşı stratejik bir silah.