Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1290 : 27 Mart 2019, 10:25:06 »
Hatta kopma noktasına bile geldiği zamanlar olmuştur. Fakat ABD bizden hiçbir zaman vazgeçmemiştir. ABD ne kadar bizsiz birşeyler yapmaya çalışsa Ortadoğu'da işin ucu yine bize dek geliyor bir şekilde.

ABD'nin şimdiye dek  Türkiyeyi ıskartaya çıkarmamasının bir sebebi Türkiyenin konumu ve bulunduğu coğrafyadaki özgül ağırlığı  . Ama esas neden özgül ağrlığımız olduğu için değil bilakis ABD nin oynamakta olduğu oyunu akıllaca oynamasından ibaret yani Türkiyeyi ıskartaya çıkarıp attımı bir daha gerektiğinde kullanamayacağını bilmesidir. ;)

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1291 : 27 Mart 2019, 10:26:54 »
Simdi bazi arkadaslar uzulecek biliyorum ama abd icin artik vazgecilmez degiller. Suriye projesinde kendilerine rol verildi evde oturup "yegen" yollamayi tercih ettiler. Abd'nin kendilerini cizecegini anlayinca da son anda dahil olmaya kalktilar. Ustune ustluk, abd-rusya-avrupa ucgeninde mekik dokudular.

Bana gore abd'nin ortadogu'daki yeni partneri artik Suudi Arabistan'dir. Eger ortadogu'dan cekilirse vekilligi ona birakip gidecek.

''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1292 : 27 Mart 2019, 12:52:54 »
Birde şu aşağılık kompleksi lafı var. Bunu ben yapmıyorum arkadaşım.. Bunu rakibine göze göz dişe diş kafası yasiyim diyip rahibi içeri atarsan , e yemeyincede serbest bırakırsan otomatik olarak ulkece asagilaniyoruz dostum bilmiyorum bunun farkında mısın. Ülkeyi aşağılayan benim lafim mi ? Birde Amerika evet insanlardan oluşuyor lakin sığırlardan oluşmuyor. Amerikayla kafa kafaya verince amerikayi haritadan silebilecegini zanneden andavallar var bu ülkede. Ben fazla ucmayalim fazla gurur bilmem nereye vurur diyorum. Kimsenin kişisel hırsları yüzünden bu ulkenin mahvolmasina göz yumacak değilim. Birilerinin her dediğine şak şak yapacakda değilim.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1293 : 27 Mart 2019, 13:13:06 »
Birde şu aşağılık kompleksi lafı var. Bunu ben yapmıyorum arkadaşım.. Bunu rakibine göze göz dişe diş kafası yasiyim diyip rahibi içeri atarsan , e yemeyincede serbest bırakırsan otomatik olarak ulkece asagilaniyoruz dostum bilmiyorum bunun farkında mısın. Ülkeyi aşağılayan benim lafim mi ? Birde Amerika evet insanlardan oluşuyor lakin sığırlardan oluşmuyor. Amerikayla kafa kafaya verince amerikayi haritadan silebilecegini zanneden andavallar var bu ülkede. Ben fazla ucmayalim fazla gurur bilmem nereye vurur diyorum. Kimsenin kişisel hırsları yüzünden bu ulkenin mahvolmasina göz yumacak değilim. Birilerinin her dediğine şak şak yapacakda değilim.
Bal gibide aşağılık kompleksi yaşıyoruz sayın Mugen benim lafım sana değil alınmana gerek yok.Bu ülke Kıbrıs barış harekâtından sonrada ABD ambargolarıyla uğraştı ama bak halen ayakta. Hatta bize faydası bile oldu savunma sanayinde bir yerlere geldiysek bu ABD ambargosu sayesindedir. Tamam anlıyorum seni ABD süper güç her yönden, uzun süredir de kendine göre dünyanın jandarması rolünü oynuyor, eli dünyanın her yerine uzanıyor fakat sende küçük önemsiz bir devlet değilsin.Bölgende 80 milyonluk dev nüfusunla ve bulunduğun coğrafya itibarıyla önemli ve büyük bir ülkesin. Ordun hernekadar zayıflatılmaya çalışılsa da bölgedeki önemli ve güçlü ordulardan biri. Dünyanın 17. büyük ekonomisi bizim ekonomimiz. Benim istirhamım kendimizi bu kadar umutsuz ve önemsiz görmemiz yoksa hepimiz ülkemizi seviyoruz tabiki.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2019, 13:17:37 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1294 : 27 Mart 2019, 13:27:35 »
S-400'ün yerine patriot, thaad koyabiliyor muyuz? Koyamıyoruz. F-35'in yerine koyabileceğimiz T-50leri koyabilir miyiz? Koyamayız. Gerçekten iki ucu sivri değnek. Yapılacak en iyi şey Siper gelene kadar, TFX de önemli bir aşamaya gelininceye kadar idare etmek.

Idare edelim derken?

Tedariye devam ederekmi yoksa   elimizdekileriyle kalan tayarelerlemi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1295 : 27 Mart 2019, 14:15:43 »

:) :)
Tamam sakin ol. Bizim gündem her zaman baş döndürücü. Bakmışsın Şam'da Cuma namazına gidiyoruz derken bir anda Moskova'ya sefere gider oluveriyoruz.  O da kesmiyor boş ver Moskova'yı, Mokova'yla kanka olup Washington'a gidelim... İyi de hani o Wash Ortadoğu'da Osmanlı yönetimine ihtiyaç var diyerek bu bölgenin kontrolünü bize bırakacaktı! Haydaaaa! Yarın öbür gün Mars'ı fehtetmeye gideriz. Hatta enerji kaynağı diye Güneş'i ilhak edelim derler...

Bu kafada pek çok cahil var malesef.
Daha kötüsü bu cehaletten faydalananlar da var!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1296 : 27 Mart 2019, 14:24:40 »
Bal gibide aşağılık kompleksi yaşıyoruz sayın Mugen benim lafım sana değil alınmana gerek yok.Bu ülke Kıbrıs barış harekâtından sonrada ABD ambargolarıyla uğraştı ama bak halen ayakta. Hatta bize faydası bile oldu savunma sanayinde bir yerlere geldiysek bu ABD ambargosu sayesindedir. Tamam anlıyorum seni ABD süper güç her yönden, uzun süredir de kendine göre dünyanın jandarması rolünü oynuyor, eli dünyanın her yerine uzanıyor fakat sende küçük önemsiz bir devlet değilsin.Bölgende 80 milyonluk dev nüfusunla ve bulunduğun coğrafya itibarıyla önemli ve büyük bir ülkesin. Ordun hernekadar zayıflatılmaya çalışılsa da bölgedeki önemli ve güçlü ordulardan biri. Dünyanın 17. büyük ekonomisi bizim ekonomimiz. Benim istirhamım kendimizi bu kadar umutsuz ve önemsiz görmemiz yoksa hepimiz ülkemizi seviyoruz tabiki.

Paylaşılmış olan yorumların özünde kanımca doğru olan kısımlar mevcut . Evet karamsarlığa gerek yok karamsar olmak bizler için en kötü durum. Ölüm hariç herşeyin bir çözümü mevcut .Önemli olan ayni hataları sürekli tekrarlamamak için geçmişi hatırlamak......

Papaz konusunda lamı cimi yok çuvalladık. Önce yargılamadan adamı içeri attık ve dünya aleme suçlu ilan ettik sonra da adamı kapsalı verdik ne hikmetse.
17 ci en büyük ekonomi olmamız açıkcası bana pek birşey ifade etmiyor. 17 büyük ekonomi olmakle halkım zenginleştimi ''malesefef'' halkım geçim sıkıntısı çekiyormu ''çekiyor '' halkım mutlumu ''hayır'' o zaman 17 ci büyük ekonomi olmamız açıkcası beni sevindirmiyor. Evet 1974 bariş harekatı sonrası uygulanan silah ambargosundan sonra uyandık ve savunma sanayimizi geliştirdik ''doğru''  Acı olan adamlar bizi acıtmasalardı biz halen uyur olacaktık.Yani uzun lafın kısası birisi bizleri dürtmese tehtit etmese ekonomimiz ikide bir çuvallamamış olsa bizler pek pozitif birşeyler yapma niyetinde değiliz acı ve gerçek olan bu.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1297 : 27 Mart 2019, 15:31:01 »
Yapacak birşey yok hocam bazılarımız Osmanlı hayallerinden vazgeçemeyip  heryeri fethederek, Şam'da namaz kılar, bir bakmışsın bazılarımız ABD olmadan öldük bittik yiyecek ekmeğe muhtaç hale geleceğiz zanneder, basınımıza görede dünya şoktadır, dünyanın gözü üzerimizdedir, Almanya bizi kıskanıyordur. Sadece belirli bir kısım iyimser ve gerçekçi düşünür. Türkiye'nin durumu bundan ibaret.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1298 : 27 Mart 2019, 20:25:38 »
Pragmatik politika yapacağız derken bildiğin dansöze döndük.

Suriyeyi alacağız dedik. Amerikanın gazıyla Rus uçağını düşürdük. Sonra özürler falan derken Amerikayı düşman ilan edip Rus müttefiki olduk. İrana atar gider yaparken ambargoyu illegal şekilde delip ticaret yaptığımız ortaya çıktı. Amerikanın gazıyla Mısırda taraf tuttuk diğer taraf kazandı şimdi Nato ve Amerika silahlarıyla silahlanıp bize bileniyor. İsraille fiziken alıp veremediğimiz bir şey yokken hiç bir Arap ülkesinin umursamadığı Filistin için tehdit ettik. Suudilerle kankaydık sonra ters düştük Yemen ve Katar’ı destekliyoruz. Kıbrısı verelim Federasyon kursunlar dedik sonradan akıl başa geldi Doğalgaz için üstüne düşüyoruz. Suriyeli mültecileri almıyoruz sadece 200.000 kişi gelecek dediler 4 milyon olduğu ortaya çıktı. Avrupaya gidenleri bile tuttuk biz geri aldık.

Bunlar 5-6 yılda yaşadıklarımız. Ne yaptığımızı kimse bilmiyor. Güven vermiyoruz. Ne Amerikaya, ne Avrupaya, ne ortadoğuya, ne Rusya ne de Balkanlara. Azerbaycan bile Ermenistanla ilişkilerimizde şaşkına döndü hayal kırıklığı yaşadı.

En basit strateji tabanlı bilgisayar oyununda bile düşmanlarının hepsine aynı anda saldırmazsın. Belli önceliklerin sıralamaların vardır. Düşman değilsen, dost olmuyorsan risk yaratmayacak bir şekilde nötr tutman gerek.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1299 : 27 Mart 2019, 21:24:27 »
Pragmatik politika yapacağız derken bildiğin dansöze döndük.

Suriyeyi alacağız dedik. Amerikanın gazıyla Rus uçağını düşürdük. Sonra özürler falan derken Amerikayı düşman ilan edip Rus müttefiki olduk. İrana atar gider yaparken ambargoyu illegal şekilde delip ticaret yaptığımız ortaya çıktı. Amerikanın gazıyla Mısırda taraf tuttuk diğer taraf kazandı şimdi Nato ve Amerika silahlarıyla silahlanıp bize bileniyor. İsraille fiziken alıp veremediğimiz bir şey yokken hiç bir Arap ülkesinin umursamadığı Filistin için tehdit ettik. Suudilerle kankaydık sonra ters düştük Yemen ve Katar’ı destekliyoruz. Kıbrısı verelim Federasyon kursunlar dedik sonradan akıl başa geldi Doğalgaz için üstüne düşüyoruz. Suriyeli mültecileri almıyoruz sadece 200.000 kişi gelecek dediler 4 milyon olduğu ortaya çıktı. Avrupaya gidenleri bile tuttuk biz geri aldık.

Bunlar 5-6 yılda yaşadıklarımız. Ne yaptığımızı kimse bilmiyor. Güven vermiyoruz. Ne Amerikaya, ne Avrupaya, ne ortadoğuya, ne Rusya ne de Balkanlara. Azerbaycan bile Ermenistanla ilişkilerimizde şaşkına döndü hayal kırıklığı yaşadı.

En basit strateji tabanlı bilgisayar oyununda bile düşmanlarının hepsine aynı anda saldırmazsın. Belli önceliklerin sıralamaların vardır. Düşman değilsen, dost olmuyorsan risk yaratmayacak bir şekilde nötr tutman gerek.

Ben hiçbir zaman Suriye'yi alacağımızı işitmedim. hatta uzun bir süre olaylar yatışsın diye Esed'e heyetler geldi gitti. ABD'nin gazı ile de Rus uçağı düşürmedik. Ağer öyle olsaydı ABD Rusya'ya iki çift laf ederdi. Onun yerine kendi aranızda halledin demeyi tercih edip bizi ortada bıraktı. Bizmi ABD'yi düşman ilan ettik ABD mi bizi? (15 Temmuz ve diğerleri) İran bize atar yapmış olabilir fakat biz İran'a atar yapmadık hatta İran'ı Nükleer antlaşma olması için ABD'ye karşı destekledik.. ABD gazıyla Mısır'da taraf tutmadık ABD' her zaman Mübarek'i destekledi biz serbest seçimleri kazanan Mursi'yi destekledik ABD ise Mursi'ye karşı Sisi'yi destekledi. Birilerini fiziken problemimiz yokken desteklemeyeceksek Kore'de Bosna'da Afganistan'da ne işimiz vardı? Yemen'i destekliyoruz derken? Arabistan'da Yemeni destekliyor.. Yorum yaparken sapla samanı bu kadar karıştırmamak gerek üstad. Son olarak dünyanın en büyük dansözünün de ABD olduğunu görmek gerek..
« Son Düzenleme: 27 Mart 2019, 21:32:55 Gönderen: muyesseroglu »
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com