Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 723570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1250 : 06 Mart 2019, 23:45:44 »
RUSLAR'LA ANLAŞTIK BU İŞ BİTTİ! BELKİ S-500'E GİRECEĞİZ

S-400 konusunda bu işi bitirdik biz. Kredi şartlarından, ortak üretime varıncaya kadar bunlar konuşuldu, anlaşıldı, imzalar atıldı, bitti. Geri dönüş asla olamaz. Bu ahlâki olmaz. Bu ahlâksızlık olur. Kimse bize tükürdüğümüzü yalamasını istemesin. Biz farklı siyasiyiz. Patriotları Obama döneminde konuştuk. Sayın Trump'la konuştuk. Biz hala verebiliyorlarsa verin dedik. Şartlar, kredi, ortak üretim uygunsa tabii. Ortak üretim, teknoloji, kredi şart. Ben size vereyim ama anahtar bende olsun, kusura bakma. Böyle bir şey olmaz, bunlar tarih oldu. Biz S-400'de anlaştık. Belki S-500'e gireceğiz. Ruslar S-400 konusunda bize gönderimini Temmuz'da yaptılar. İnşallah ilk partiyi Temmuz'da alacağız.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar-41140421

S 500 konusu benim düsünceme göre hayanden önde

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1251 : 07 Mart 2019, 18:55:56 »
İşin komiğide şu abd bu kadar ruslar f-35'in radar ecosunu çalacak, bimem bilgilerini çalacak diye ağlayadururken, niyeyse rusya tüm hava savunma sistemi altyapısını bağladığı S-400 sistemine karşı f-35'lerin üstünlük sağlamasına yarayacak bilgi toplarlar tatbikat yaparlar felan diye hiç sızlanmıyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1252 : 08 Mart 2019, 10:31:10 »
İşin komiğide şu abd bu kadar ruslar f-35'in radar ecosunu çalacak, bimem bilgilerini çalacak diye ağlayadururken, niyeyse rusya tüm hava savunma sistemi altyapısını bağladığı S-400 sistemine karşı f-35'lerin üstünlük sağlamasına yarayacak bilgi toplarlar tatbikat yaparlar felan diye hiç sızlanmıyor.

Onu geçtim İsrail çatır çatır s400 ün burnu dibinde kullandımı kullandı...rusya alacağını aldı mı veri olarak almıştır. 2 kat fiyata patriot kitleyemediler acısı o yahu genç delikanlı idim sene 1990 1. körfez savaşı aldık alıyoruz alacaz 2019 ...buraya iyi bir küfür girer...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1253 : 09 Mart 2019, 23:57:25 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'S-400' açıklaması: Aklı selimle halledeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da TÜGVA programında konuştu. Rusya'dan alınan S-400 konusuna değinen Erdoğan "Türkiye'nin S-400'leri'nin hangi şartlarda aldığı ortadadır. Bunun NATO'yla, F-35'le, ABD'nin güvenliğiyle bir ilgisi yok." ifadelerini kullandı. "İnşallah S-400 meselesini de aklı selimle halledeceğiz." diyen Erdoğan, "Bugün bize S-400 alıyoruz diye yüklenenlerin dün ülkemiz topraklarına terörist bombaları yaydığı mevcut sistemleri nasıl topladığını unutmadık." dedi.

S-400 KONUSU

Bu konunun, ne NATO ne F35 projesi ne ABD'nin güvenliğiyle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını işin erbabı olan herkes biliyor.

Mesele S-400 değil, Türkiye'nin Suriye başta olmak üzere bölgesindeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır.

Türkiye'nin bu hava savunma sistemini niye aldığı, ne şekilde kullanacağı açıktır.

Bugün bize S-400 alıyoruz diye yüklenenlerin dün ülkemiz topraklarına terörist bombaları yaydığı mevcut sistemleri nasıl topladığını unutmadık.

İnşallah geçmişteki pek çok hadise gibi bu meseleyi de akliselimin, mantığın, ortak çıkarların gerektirdiği şekilde halledeceğiz.

Türkiye istiklali ve istikbali için girdiği 15 Temmuz başta olmak üzere pek çok bedel ödediği, şehitler verdiği bu yoldan asla geri dönmeyecektir.

https://www.f5haber.com/hurriyet/cumhurbaskani-erdogan-s-400-aciklamasi-akli-haberi-7227205/
« Son Düzenleme: 09 Mart 2019, 23:58:35 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1254 : 23 Mart 2019, 14:59:06 »
 İnternette dolaşan söylentiye göre Türkiye'nin Ukrayna'ya İHA satışı nedeniyle Ruslar S-400 teknolojisi paylaşımı konusunda sıkıntı çıkarmaya başlamışlar. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba?
« Son Düzenleme: 23 Mart 2019, 15:00:33 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1255 : 23 Mart 2019, 17:18:20 »
İnternette dolaşan söylentiye göre Türkiye'nin Ukrayna'ya İHA satışı nedeniyle Ruslar S-400 teknolojisi paylaşımı konusunda sıkıntı çıkarmaya başlamışlar. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

O teslimat denizde firtinaya yakalanacakti zaten. Simdi hepten mi yatti? Benim bir bilgim yok. Ruslar vites buyutmemislerdir bence.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1256 : 23 Mart 2019, 17:54:02 »
Zaten eğer böyle bir bahaneye sığınacaklarsa bu işin altında bir başka bir şeyler aramak lazım. Çünkü bizim sattığımız 6 İHA  Rus hava savunma sistemleri karşısında sinek gibi kalır ki, Ukrayna'nın ayrılıkçı bölgelerini Rusya füzelerle doldurmuştur bile.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2019, 18:00:47 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1257 : 23 Mart 2019, 18:55:56 »

Buna ben hiç şaşırmadım doğrusu. Hem Rusya’ya canım ciğerim diye hitap et hemde resmî düşmanına stratejik silah temin et. Almanların bir atasözü var: “ iki düğünde dans edemesin.

Bizim siyasiler sadece iki düğünde oynasalar bari ....
« Son Düzenleme: 23 Mart 2019, 18:56:59 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1258 : 23 Mart 2019, 20:24:55 »
Adamlar teknoloji transferi zaten yapmayacaktı.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1259 : 23 Mart 2019, 21:23:37 »
Ruslarla sorun yok olsa olsa abd olur

neden diyersek Trump abd hep sorun olmaya basladi