Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1150 : 11 Ocak 2019, 20:11:54 »
Seni neden attilar partikul? O adamlardan farkli dusunecek biri degilsin ki?

Benim açımdan problem yok. Onlara küsmüş, darılmış veyahut kızmış değilim. Olabilir böyle şeyler... fikir uyuşmazlığı diyelim! Suriye konusunda Esad' la diyalog kurulması gerektiğini söylemiştim -zaten yıllardır iddiam bu şekildedir- bu konuda anlaşmazlık oldu.   

Ben oradayken suriye savasini destekleyenler gizlice arka kapidan sutlaniyordu. Bir tek "Esad'in gunleri sayili ustadim" diyen uye atilmadi, kendi istegiyle ayrildi.

Neyse. Konudan devam.

Ben atıldıktan sonra arkamdan ne yazsalar beğenirsiniz.Esad terör destekçisiymiş onunla anlaşmayı savunan yarın birgün Karayılanla da anlaşmayı savunurmuş zihniyet aynen bu.Tövbe tövbe  >:(

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1151 : 11 Ocak 2019, 20:19:27 »
Artık bu bahsi kapatalım, bence gerek yok. Konuyu daha fazla uzatmak yakışık almaz.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1152 : 11 Ocak 2019, 20:22:26 »
Artık bu bahsi kapatalım, bence gerek yok. Konuyu daha fazla uzatmak yakışık almaz.

Haklısın üstadım yeri değil zaten burası :)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1153 : 14 Ocak 2019, 13:53:16 »

Görüşler ve fikirler herzaman biri birini tutmaz. O ayrı bir konu.

Bu mütevazı tavrından dolayı seni tekrar yıllın üyesi olarak önerdim. Tartışma kültürün , açıklayıcı özelliğin, kin ve nefretten uzak duruşum seni saygı değer bir karekter yaptı.

Bu gidişle Trmilitary eski nesil üyelerini tamamen kaybedecek.

Suriye konusunda bende dahil seninle hemfikir değildi çoğu. Ama senin gibi eski bir üyeye erken karar verilmemeliydi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1154 : 14 Ocak 2019, 22:02:12 »
Farklı düşünenleri neden istemiyorlar? Bir forum zaten farklı düşüncelerin tartışıldığı bir sohbet alanı değil midir? Yoksa birilerinin egolarını tatmin ettikleri, herkesin papağan gibi aynı şöyleri tekrarladıkları, çocuk parkı görünümlü bir yer midir?

Çok yüksek irtifa oldu bu!  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1155 : 15 Ocak 2019, 16:27:10 »
ABD'nin Patriot heyeti Ankara'ya vardı. ABD'li teknik heyet, Ankara ile Patriot için görüşmelerde bulunacak.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abd-heyeti-ankarada-41083947

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1156 : 15 Ocak 2019, 16:51:31 »
Farklı düşünenleri neden istemiyorlar? Bir forum zaten farklı düşüncelerin tartışıldığı bir sohbet alanı değil midir? Yoksa birilerinin egolarını tatmin ettikleri, herkesin papağan gibi aynı şöyleri tekrarladıkları, çocuk parkı görünümlü bir yer midir?

Çok yüksek irtifa oldu bu!  ;D ;D

Yani farklı düşüncelere yer verilmeyecekse forum kurmanın ne anlamı var hocam dediğiniz gibi:) İşin acı tarafı bir de kendilerini vatansever farklı düşünenleri terör destekçisi olarak görmeleri.Kendilerinden başka ülkenin çıkarını düşünen yok.
    Neyse konumuza dönersek Patriot heyeti bugün geliyor.Bakalım ne çıkacak.Eğer S-400 ler konusunda zorlamaya gelmişlerse yine avuçlarını yalayıp dönerler umarız.Bu durumda ne Türkiyeyi vazgeçirebilirler ne de Patriot satabilirler.Bakalım merakla bekliyoruz sonucu

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1157 : 15 Ocak 2019, 17:05:41 »
ABD'nin Patriot heyeti Ankara'ya vardı. ABD'li teknik heyet, Ankara ile Patriot için görüşmelerde bulunacak.

Umarım teknoloji transferi ve lisansaltı üretim konusunda bastırılır. Keza Amerika'dan bir taviz alınacaksa en uygunu bu zaman. Yoksa getir getir senden de alayım tarzında bir tutum bu adamlara prim verir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1158 : 15 Ocak 2019, 18:29:53 »

Umarım teknoloji transferi ve lisansaltı üretim konusunda bastırılır. Keza Amerika'dan bir taviz alınacaksa en uygunu bu zaman. Yoksa getir getir senden de alayım tarzında bir tutum bu adamlara prim verir.

Böyle birşeyi hem kabul etmezler etseler bile S-400 den vazgeçme şartına bağlarlar ki yapacakları direk satışa karşılık bu şartı getirmek olacaktır.Dolayısıyla ben bugünkü görüşmenin boş bir muhabbetden öteye gideceğini sanmıyorum.Ha belki bizimkiler S-400 konusunda dayatma olmazsa hazır alımı kabul edebilirler

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1159 : 15 Ocak 2019, 21:39:13 »
hazir alim olacak gibi siyasi olaylar her gün degisiyor