Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 719892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1140 : 11 Ocak 2019, 16:55:51 »
+1 

Bu arada hoş geldiniz:)

Sağolun hocam sizinle aynı kaderi paylaştık o ismini anmak istemediğim forumda:)

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1141 : 11 Ocak 2019, 17:04:01 »
+1 

Sağolun hocam sizinle aynı kaderi paylaştık o ismini anmak istemediğim forumda:)

Olur böyle şeyler:) Canları sağ olsun. Fikir ayrılıkları her zaman olabilir. Fakat yanıldıklarını zaman içerisinde görecekler. Sağlıklı analiz yaptıklarını düşünmüyorum.   

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1142 : 11 Ocak 2019, 18:18:44 »
+1 

Olur böyle şeyler:) Canları sağ olsun. Fikir ayrılıkları her zaman olabilir. Fakat yanıldıklarını zaman içerisinde görecekler. Sağlıklı analiz yaptıklarını düşünmüyorum.

Yaptıkları ayıp birşey hocam ne hakaret ettik ne küfürlü yazdık ne de provokasyon yaptık.Sırf kendilerinden farklı düşündüğümüz için üyelik silmek kimseye yakışmaz.Kaldı ki siz uzun zamandır üyeydiniz bense 1 aylık.Farklı düşüncelere tahammül edemiyorsanız neden forum kuruyorsunuz o halde.Herkes bunlar gibi düşünmek zorunda mı.Neyse uzatmayayım tencere kapak misali takılsınlar kendi aralarında.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1143 : 11 Ocak 2019, 18:44:24 »
Üyelik konusunda bir şey diyemem. Sonuçta taktir yetkileri var, tahammül etmek istemeyebilirler. Olur böyle şeyler. Fakat S-400 konusunda farklı düşündüğümüz ortada. Genel kanaat odur ki, S-400 radar ağına entegre edilemeyeceğinden beyhude bir anlaşmadır -diyorlar. Hem paramızı çarçur edecekler hem de diğer Amerikan sistemlerinde ambargo yeme tehlikesi var. Nedir O? F-35' i vermez, F-16' dan tutunda Chinook' a kadar bir dünya silah sisteminde ambargo yeme tehlikesi var deniliyor. Zaten Amerika bu minvalde açıklamalar yaptı. Caydırmak için üstü kapalı tehdit ettiği yetmezmiş gibi diğer taraftan da Patriot sistemi üzerinden havuç gösteriyor.

Bana göreyse S-400 muhakkak alınmalıdır. Zaten parasını vermişim... İş şayet Ambargoya giderse; Türkiye' yi tümden kaybetme tehlikesiyle karı karşı kalırlar ki Amerikanın kaybı daha büyük olur. Türkiye' nni yapacağı iş nedir dersek; mümkün mertebe, şartları veya ortaklıkları zorlayarak en kritik silah sistemlerini yerlileştirmek... Zaten bunu yapmaya çalışıyoruz. Amerika' dan başka kurtuluş yolu yok. Artık özgür bir ülke olmamız lazım. Aksi taktirde gelişemiyoruz, tabiri caizse adam yularını bi' kere tutmuş ya... bir türlü bırakmıyor. Paçayı bi' kere kaptırmışız. Kurtulmamız lazım. Buna karşılık diyorlar ki; peki bu sefer de Rus' un kucağına düşmüş olmuyor musun -diyorlar. Bence olmuyoruz... uzatmaya gerek olmadığı için o bahse hiç girmiyorum.

Fakat benim asıl anlaşmazlığa düştüğüm konu Suriye konusuydu... S400 konusunda hak verdiğim taraflar olmakla birlikte Suriye konusunda kesinlikle yanıldıklarını söyleyebilirim. Bakalım zaman kimleri haklı çıkartacak!
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 18:46:23 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1144 : 11 Ocak 2019, 19:22:49 »
   Her iki konuda da sizinle aynı fikirdeyim Partikül üstadım.Hem bağımsızlığı savunacaksın hem de alternatifleri görmezden gelip abd silahları alalım diye diretip daha beter göbekten bağlanmamızı marifetmiş gibi savunacaksın.Suriye konusunda da aynı ypg ye karşı Suriye hükümetiyle anlaşmalıyız dedikçe çıldırdılar.Fikirleri abd çıkarlarına hizmet ediyor farkında değiller.Farkındalarsa bu daha vahim zaten.S-400 leri füze savunmasından çok Akdeniz ve Egede şu an bize hasım olan ülkelerin hava kuvvetlerine karşı alıyoruz o ülkelerden İsrail hariç bize balistik füze tehdidi yok zaten.Patriotu da alınmasın demiyoruz füze savunması için Nato ağına entegre bir Patriot özellikle de PAC3MSE füzesi TBF ve SRBM önlemede başarılı.Yarın birgün İran ve Rusya ile papaz olursak faydalı olabilir.Ben ikisine birden sahip olunması gerektiğini savunuyorum.Ama tabi abd aldırmamak için herşeyi yapıyor.Şimdi 15 Ocakta Patriot için Ankaraya gelecek abd heyeti kesin bizi vazgeçirmek için baskı yapacaktır.İLk önce F-35 leri bahane ediyorlardı şimdi Patriot satışını da S-400 şartına bağlamaya başladılar ki bu kabul edilemez.Bir füze sistemi almakla Türkiyenin yönü Natodan doğuya kaymaz ama bu bahaneyle ambargo uygulamaya kalkarlarsa dediğiniz gibi tümden kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler Türkiyeyi.İşte o zaman eksen kayması oluşmaya başlar Türkiye de mecburen başka arayışlara girer.İmkansız bir seçenek gibi görülen rus uçakları veya Çİn uçakları daha çok konuşulmaya başlanır.Ama iş tabi ki kritik önemdeki silahları yerlileştirmekte.Çünkü en güvenilir silah kendi ürettiğin silahtır her zaman
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2019, 19:23:44 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1145 : 11 Ocak 2019, 19:27:47 »
Bizim DefenceTurk' te Beğeni kutucukları var. Bir +1 daha:)

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1146 : 11 Ocak 2019, 19:48:20 »
Seni neden attilar partikul? O adamlardan farkli dusunecek biri degilsin ki?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1147 : 11 Ocak 2019, 19:56:47 »

Benim açımdan problem yok. Onlara küsmüş, darılmış veyahut kızmış değilim. Olabilir böyle şeyler... fikir uyuşmazlığı diyelim! Suriye konusunda Esad' la diyalog kurulması gerektiğini söylemiştim -zaten yıllardır iddiam bu şekildedir- bu konuda anlaşmazlık oldu.   

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1148 : 11 Ocak 2019, 20:06:50 »

Malesef sayın Partikül de ben de çok farklı düşünüyoruz gerek S-400 gerekse Suriye meselesi konusunda onlardan onlar derken birkaç kişiden söz ediyorum o forumdaki kişilerin genelinden değil.Hazımsızlık işte başka birşey değil ayrıca ayıp da...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1149 : 11 Ocak 2019, 20:07:38 »

Benim açımdan problem yok. Onlara küsmüş, darılmış veyahut kızmış değilim. Olabilir böyle şeyler... fikir uyuşmazlığı diyelim! Suriye konusunda Esad' la diyalog kurulması gerektiğini söylemiştim -zaten yıllardır iddiam bu şekildedir- bu konuda anlaşmazlık oldu.   

Ben oradayken suriye savasini destekleyenler gizlice arka kapidan sutlaniyordu. Bir tek "Esad'in gunleri sayili ustadim" diyen uye atilmadi, kendi istegiyle ayrildi.

Neyse. Konudan devam.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''