Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1120 : 03 Kasım 2018, 20:26:54 »
Valla ben Sedika orgu falan bilmem!
Google'a Çavuşoğlu ekim 2017 s-400 yazdım. Karşıma çıkan sayfalardan ratgele birkaçını açtım! Hepsinde aynı şeyler yazıyordu. Tesadüf en son baktığım sendika.org sayfasındaki haberdi oradan alını yaptım.

Başlığı bizim tartışma konumuz değildi! O nedenle sadece tartışma konusu olan kısmı paylaştım! Forumdaki tartışmayla ilgili olarak aynen şu yazıyor:

Alıntı
“Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı” diyen Çavuşoğlu’nun konuşması şöyle:

Biz orta ve uzun vadede ortak üretim konusunda prensipte anlaştık. Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı. Ama bize resmi olarak olumsuz bir bilgi gelmedi. Putin’in bizzat kendisi dedi ki —ben de o toplantıdaydım- ‘Ortak üretim konusunda birlikte adım atabiliriz hatta teknoloji de güncellenir, 500’ler çıkar’ diye de konuşuldu. Ancak şu anda vardığımız mutabakat alımla ilgili. Bizim acilen almamız gerekiyor. İhtiyacımız var. Hava sahamızı korumamız gerekiyor. NATO alınan karalara rağmen şu anda tüm müttefiklerin hava sahasını tamamının korumasını saylayamıyor. Her ülkenin kendi hava sahasını koruma hakkı var. İsterdik ki NATO müttefiklerinden bu imkânı bulalım. Tüm görüşmemize rağmen bu imkânı bulamadık. Rusya karşıtı ülkeler almamızı istemiyorlarsa o zaman onlar versin. Hem ona yok hem buna yok, olmaz öyle şey.

http://sendika62.org/2017/10/cavusoglundan-s-400-anlasmasinda-geri-adim-sinyali-mi-450030/

Diğerlerinde de...

Alıntı
Biz orta ve uzun vadede ortak üretim konusunda prensipte anlaştık. Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı. Ama bize resmi olarak olumsuz bir bilgi gelmedi. Putin'in bizzat kendisi dedi ki; bende o toplantıdaydım. 'Ortak üretim konusunda birlikte adım atabiliriz hatta teknoloji de güncellenir, 500'ler çıkar' diye de konuşuldu. Ancak şu anda vardığımız mutabakat alımla ilgili. Bizim acilen almamız gerekiyor. İhtiyacımız var. Hava sahamızı korumamız gerekiyor. NATO alınan karalara rağmen şu anda tüm müttefiklerin hava sahasını tamamının korumasını saylayamıyor. Her ülkenin kendi hava sahasını koruma hakkı var. İsterdik ki; NATO müttefiklerinden bu imkânı bulalım. Tüm görüşmemize rağmen bu imkânı bulamadık. Rusya karşıtı ülkeler almamızı istemiyorlarsa o zaman onlar versin. Hem ona yok hem buna yok, olmaz öyle şey."

https://www.milligazete.com.tr/haber/1243337/bakan-cavusoglu-s-400lerde-ortak-uretim-icin-anlastik

Alıntı
Biz orta ve uzun vadede ortak üretim konusunda prensipte anlaştık. Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı. Ama bize resmi olarak olumsuz bir bilgi gelmedi. Putin’in bizzat kendisi dedi ki; bende o toplantıdaydım. ‘Ortak üretim konusunda birlikte adım atabiliriz hatta teknoloji de güncellenir, 500’ler çıkar’ diye de konuşuldu. Ancak şu anda vardığımız mutabakat alımla ilgili. Bizim acilen almamız gerekiyor. İhtiyacımız var. Hava sahamızı korumamız gerekiyor. NATO alınan karalara rağmen şu anda tüm müttefiklerin hava sahasını tamamının korumasını saylayamıyor. Her ülkenin kendi hava sahasını koruma hakkı var. İsterdik ki; NATO müttefiklerinden bu imkânı bulalım. Tüm görüşmemize rağmen bu imkânı bulamadık. Rusya karşıtı ülkeler almamızı istemiyorlarsa o zaman onlar versin. Hem ona yok hem buna yok, olmaz öyle şey.'
http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2442882-bakan-s-400ler-hakkinda-son-noktayi-koydu
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1121 : 20 Kasım 2018, 19:34:55 »
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Eric Pahon, Kongre ile Türkiye'ye Rus S-400 füze savunma sistemine alternatif olarak ne sunabileceklerini görüştüklerini söyledi. Pahon ayrıca, "S-400 satın alınması birçok sonucu beraberinde getirebilir" diyerek haddini aşan ifadelerde bulundu.

Rus haber ajansı Sputnik'e özel açıklamalarda bulunan Eric Pahon, "Kongre'ye 9 Kasım'da Türkiye'yle işbirliğine ilişkin raporumuzu teslim ettik. Raporda Türkiye ile ilişkilerimize her yönüyle bakılması gerektiği belirtiliyor. Türkiye ile S-400'e alternatifler konusunda diplomatik görüşmeler yapıyoruz. Kongre ile S-400'e alternatif bulmaları için yardım ediyoruz" dedi.

"TÜRKİYE'YE HATIRLATTIK, İKİLİ İLİŞKİLER İÇİN CİDDİ SONUÇLARI OLUR"

Pahon, Türkiye'ye Rus savunma sistemlerinin satın almasının ikili ilişkiler için ciddi sonuçları olacağını hatırlattıklarını da vurguladı ve "S-400 satın alınması birçok sonucu beraberinde getirebilir" dedi.

ABD, S-400 satın alırsa Türkiye'ye F-35'leri teslim etmeyeceklerini belirtmişti.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2764271-turkiyeye-bir-s-400-tehdidi-daha

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1122 : 20 Kasım 2018, 20:07:20 »
Putin ile Erdogani bir arada görürken zoruna gitmis kendisini bilmeyen Pahon. O teklifi daha seneler önce  vermeleri gerekiyordu. Cocuga seker verir gibi  PAC 3 -Patriotlari 7,5 Millyar Dollara sunmadan evvel düsünselermis. Üstelik teknoloji transfersiz.

Adi üstünde o sözcü. Basindakiler ne derse o da düdük gibi ona göre ötmesi gerek. Bunun artik geri dönüsü olmadigini o kusbeyinli anlamamis anlasilan.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1123 : 20 Kasım 2018, 21:04:56 »
Hakkaten ya. O is bitti. Pentagon calistirdigi adamlara dikkat etmeli.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1124 : 21 Kasım 2018, 00:14:01 »
Türkiye bir büyük ülke pasifik vede  avrupadan silah almazi

mecburlugumu var

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1125 : 02 Aralık 2018, 18:12:06 »
ABD Senatosu'ndaki Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı Inhofe, Türkiye S-400'lerden vazgeçmesini söyleyerek "Rusya ile Batı arasında bir tercih yapmalı." dedi.

ABD Senatosu'ndaki Silahlı Kuvvetler Komitesi'nin yeni Başkanı James Inhofe, Türkiye'nin Rusya ile Batı arasında bir tercih yapması gerektiğini söyledi. Inhofe'a göre, Türkiye ABD ile F-35 programında kalmak istiyorsa S-400 füze savunma sistemlerinden vazgeçmeli.

"DAHA İLERİYE GİTMEMELİ"

Bloomberg'e açıklama yapan Inhofe, "F-35 programında kalmak istiyorsa Türkiye Rus S-400 sistemini satın alma konusunda daha ileriye gitmemeli" dedi. Inhofe, S-400'den vazgeçmezse Türkiye'nin sekiz partner ülkeden biri olması konusunun yeniden değerlendirileceği konusunda uyardı.

https://www.haberler.com/abd-den-turkiye-ye-kustah-rest-ya-rusya-ya-bati-11496223-haberi/
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2018, 18:13:10 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1126 : 02 Aralık 2018, 18:46:04 »
Abd silah sistemlerinden artık vazgeçme zamanı...biz bu s 400'den vazgeçsek ilerde abd bu sefer f 35'lerin yedek parçasını vermek için baskı yapacak!!!...en iyisi şimdiden vazgeçip parayı tfx projesine aktarmalıyız...adamlar  t 129 motorunda bile problem yaptılar unutmayalım

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1127 : 02 Aralık 2018, 19:37:54 »
F-35 ‘ lerin tedariği için belki en çok ben savunanlardanım. Daha önce bir kaç kez dediğim gibi F-35 savaş uçakların bu konfigürasyon ve kabiliyetle alternatifi yok. Onun üzerinden high tech analiziyle mutlaka temas etmemiz gerek.

Ama bu şartlar altında kesinlikle . S-400 farzedelim entegrasyon sonucu sorunlu olduğu kesin olsa bile artık bu saatten sonra geri adım atılmamalı. Ok bir kez yaydan çıktı. S-400’ lerin iptalini istesekte  devletin ciddiyetin pahasına artık yapılamaz.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 00:22:52 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1128 : 02 Aralık 2018, 21:34:44 »
Öncelikle Sn infohe'ye yeni makamı hayırlı olsun . S400 ya da   F35 konusuna gelince sanırım artık bu konuyu en azından devletimizin fazla dillendirmesine gerek yok diye düşünüyorum. S400 siparişinin verildiği defalarca CB nımız tarafından belirtilmiş olup hatta S400 teslimatın süresi öne alınıp tarih verildi. Bu durumda F35 konsorsiyumuna da ortak olduğumuzu ve 100 F35 siparişimiz olduğunu ve ilk F35 lerimizin de ABD de  THK  pilotlarının eğitiminde kullanıldığını biliyoruz. Halen ABD . Ya F35 ya  da S400 arasında seçim diyor'sa onun da cevabı gayet açık  şekilde S400 teslim tarihlerinin açıklanması ile tercihin yönü belirtilmiş olduğu kanısındayım.

Umarim bu aşamadan sonra ise siyasilerimiz bir U dönüşü yapmazlar . Bu konuda yapılacak bir U dönüşü ve S400 iptali olması halinde  illalah bir daha  ABD nin yapacağı şantajlarından kurtulamayız.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 00:31:39 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1129 : 03 Aralık 2018, 00:02:29 »
Artık işin rengi iyice belli oldu. Amerika açısından 4 batarya ki 3. sistemi de alırsak ki alıcağız 6 batarya  s-400 buna ek kısa vadede gayet iyi irtifa ve menzile sahip hawkx ler ve diğer rapier atılgan vs. + koral + awacs + f-16'lar gerçekten amerika için bile ilk dalga saldırıyı kırabilecek nitelikte. Yani bu tarz şeyler onlar için muhtemel bir savaşın faturasını şişirecek ve vatanadaşlarına anlatamayacakları şeyler.

Ayrıca Türklerin Ruslardan s-400 alması ve bu yolda işbirliğine gidip teknoloji transferi ve ortak sistem geliştirmesi Hisar-U'yu felan yapması çok sıkıntı yaratır.

Bizim açımızdan bakarsak ;

Gerekirse trakyayı yapmaz o projeyi lhd projesiyle birleştirip tf-x lerin kalkabileceği stobar hafif uçak gemisi yaparız ve tüm döner kanatlarıda anadoluya kaydırırız. Hürjetle idare ederiz tf-x'e kadar . stop gap alırız başka ülkelerden ama f-35 almak kadar bir hata yoktur şu an.

En büyük düşmanının isteğiyle çalışacak bir araca dünyanın parasını vermenin bir anlamı yok.
Savaş Var Denildiğinde Biz;