Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716189 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #980 : 19 Nisan 2018, 10:39:26 »
Hocam, bence meseleyi anlamamışsınız. Mesele IPHONE, araba meselesi değil. Senin güçlü ekonomin yoksa, bağımsız savunma sanayin , uçağın, tankın yoksa neyle savaşacaksın ? Bugünü 100 yıl öncesiyle neden kıyaslıyorsursunuz ? Atın üzerine binip kılıçla savaşma devrindemiyiz ? Bak ırak'a herkes Saddam, Amerikaya direndi İraklılar ne büyük ülkemi diyor ? Bak Suriyeye Esad, Amerikaya direndi ne büyük lider mi diyor. Gelenin gidenin vurduğu ülkeler haline geldiler. Işte Libya noldu şimdi ülkede birbirlerini kırıyorlar. Şimdi bu ülkeler birdaha eski hallerine gelebilecekler mi ? Diyelim bu ülkeler gibi olmadık, Bak iran'a Kuzey Kore'ye çok mu iyiler. ? Ülkede insanlar açlıktan kırılıyor. Ülkemde açlıktan, sefaletten öleceğine savaşıp ölmeyi tercih ederim. Bu vatanı kaybedersek bu savaşı kaybedersek geri dönüşü olmaz. Biz buralara kolaymı geldik. Birilerinin hırsı için ülkeyi ateşemi atalım dicem lâkin iktidarda artık durumun farkında Patriot almak istemeleri F-35 uçaklarından vazgeçmemeleri, Abd ile sürekli müttefikiz gibi demeçler vermeleri durumun farkında olduklarını gösteriyor. Eğer biz, TF-X uçağını yapmayı başarırsak 10 yıl sonra Devler liginde olacağız. 300 yıllık gerileme dönemimiz bitti artık yükselme dönemindeyiz. Böylesine zamanda hata yapma lüksümüz yok 50 yıldır sabrettik 10 yıl daha sabrederiz. Bu Amerikaya boyun eğmek değil. Bilâkis Amerikayla daha güçlü daha sağlam mücadele edebilmek için. Kaldı ki kimse Rusya ile, iran ile vs ilişki kurma demiyor. Dengeyi gözeterek bütün dünya ile işbirliği yapmalıyız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #981 : 19 Nisan 2018, 10:50:50 »
300 yıllık gerileme dönemi bitti derken! Türkiye Cumhuriyeti henüz 300 yaşında bile değil! Ki kuruluşundan bu yana en krizli dönemlerinde bile ilerleme sağlamıştır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #982 : 19 Nisan 2018, 10:55:33 »
Üstat sorum savaşmak Yada savaşmamak değil . Ben Almanya'da yaşıyorum evanjelist Allah bir savaş durumunda .Amerika ya da Avrupa buradan o kadar kolay savaşamaz. Biz üstümüze düşeni yerinde  çözeriz. Ama sorun Büyüklerimizin Af edin birer showman edesında bizi yalnız bırakmasıdır. Almanya ile probleminde deseydi vatandaşlarım gelin bir karşı çıkalım bir günlüğüne  Bankadaki paralarınızı bir çekin diye o zaman Almanya'yı götürdüm. Ama bizi burda öyle böldülerki bir grub olamıyoruz . Amerika içinde geçerli . Türk oğlu Türküm şiirindeki gibi yılanlarla dolu göğsüm . Biz yurtdışında unutulduk sırf izin zamanı dövüş getirenler olarak yaşamaktan bıktık biz Artık Show yapan değil halkı için  uğraşan politika istiyorum. Artık bu Avrupa'da vede Almanya'da 3 cü - 4 cü sınıf insan muamelesi görmekten bıktık

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #983 : 19 Nisan 2018, 10:58:26 »
Özür " YILANLARLA DOLU BAĞRIM" dı

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #984 : 19 Nisan 2018, 11:05:28 »
Türkiye'yi Osmanlı devletinin devamı olarak görüyorum. Türkiye cumhuriyeti tarihinde de 3 adım ilerlediysek gene 3 adım geriledik. Inişli, çıkışlı tarihimiz, bunu ilerleme olarak almamak lazım. Son 25 yıldır ilerleme var. Taı, Aselsan, Roketsan kuruluş yıllarına bakarsanız görürsünüz. Özellikle savunma sanayide belli bir yükseliş var. Şuanda tam atak yapma zamandayız. Bu zamanı iyi değerlendirebilirsek. 10 sene sonra bu zamanın en ileri teknolojilerine sahip olacağız. Hata yapmamamız lâzım.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 11:06:12 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #985 : 19 Nisan 2018, 11:22:41 »
Dostlarım  bende elbette savaş ıksın gidelim ABD ye dalalım demiyorum. Elbette maksimum fayda elde edecek hareket tarzı ile devlet yönetilmeli fakat  biz  S-400 alacağız dedikmi dedik anlaşmayı

yaptıkmı yaptık, bize paramızla patriot satmadılarmı satmadılar bizim ülkemizde isdedikleri gibi darbe vb işlmelerin hepsi ABD nin başından çıkıyormu çıkıyor, ileride ypg desdeği yüzünden sıcak

çatışma ihtimalı varmı  var , Biz S-400 ü ileride ABD ile bir savaş çıkarsa bir nepzede olsa kendimizi korumak için alıyoruz şimdi size f-35 vermiyoruz natodan çıkartırız ekonomik ambargo uygularız

dediler diye kendimizi savunma gereclerinden vazmı gececeğiz. Diyelimki vaz geçtik biz bağımsız kendi cıkarımızla hareket ettiğimizde s-400 de yok elimizde bize ekonomik ambargo

uygulamıyacaklar mı ? Uygulayacaklar yani sonuç biz ülkemizin menfaatine hareket edersek illaki bizimle sorunları olacak eğer onların menfatine hareket edersek ambargo olmuyacak fakat faiz , kredi

, borçlanma  vb gibi yollarla yine ekonomimizi halledecekler. Marşal yardımlarında imf yardımlarında oldugu gibi bize yardımmı ettiler yoksa bizi sömürdülermi önce bunun cevabının verelim.

Bu gecilmesi gereken bir süreç bu süreçde eğer ambargo yiyeceksek yiyeceğiz, bize silah satmayacaklarsa satmasınlar , teknoloji vermesinler fakat biz bunları üretmek için farkında olalım isteyelim

hayal edelim birlik olalım  bunun sonucunde elbette kazanan biz olacağız biz tarihin başıdan beri var olan vede imparatorluk geleneği bilgi bezerisi ve kabiliyeti olan bir milletiz bugun gerideyiz ama

gelecekde hakettiğimiz yerde olacağız Allahın izniylen...   

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #986 : 19 Nisan 2018, 13:01:40 »
Sizlere anbargo ile ilgili bir yaşanmış örnek vermek istiyorum.
Kıbrıs savaşi zamanında ABD nin bize uyguladiğı anbargodan dolayı savaş uçaklarınin kanat altı bomba taşıma istasyonları Sakarya daki vagon fabrikasında imalatı yapılmıştır.( Babam bu imalat hattında çalışmış kişidir.)
O zamanki Türkiye nin imkaları kapsamında bu tür çözümler bulunmuş; birde şimdiki imkanlarla neler yapabiliriz.? Anbargo bizi muhakkak etkiler ancak çözümü yine bizde...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #987 : 19 Nisan 2018, 13:15:49 »
Rusların güçlenmesi avrupayı ve amerikayı endişelendiriyor. Ülkemiz coğrafi konum olarak dengeleri değiştirebilecek bir konumda. Kimse Türkiyeyi kaybetmeyi  istemez. sözde müttefiklerimiz bence blöf yapıyorlar.

Ruslar bölgede giderek yalnızlaşıyor. ruslarda Türkiyeyi yanına çekerek bölgede dengeleri değiştirmek istiyor.

ola ki abd F35leri satmadı diyelim, bu durumda Türkiye farklı bir uçak arayışına girer. Rusyadan uçak alma ihtimali avrupanın ve amerikanın zararına olur.  amerika bunu göz önüne alamaz. Türkiye sıradan bir ülke değil. şuanda  almanyadan sonra avrupanın 2. kalabalık ülkesi. bir kaç yıl sonra avrupanın en kalabalık ülkesi olacağız.

abd nin suriyede  terör devleti kurma adımları sürdükçe Türkiyenin rusyada S400 almasına kimse engelleyemez. ileriki yıllarda suriyenin kuzeyine müdahale edersek s400 kalkanı ile birliklerimiz güvenliğini sağlayacağız. amerika bunu görüyor bu yüzden endişeli.

Türkiye blöf kartını açmalı eğer F35 alamazsak rusyada uçak alabiliriz demeli. amerika blöf yapıyorsa bizde yapalım.

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 13:16:44 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #988 : 19 Nisan 2018, 13:23:33 »
Sizlere anbargo ile ilgili bir yaşanmış örnek vermek istiyorum.
Kıbrıs savaşi zamanında ABD nin bize uyguladiğı anbargodan dolayı savaş uçaklarınin kanat altı bomba taşıma istasyonları Sakarya daki vagon fabrikasında imalatı yapılmıştır.( Babam bu imalat hattında çalışmış kişidir.)
O zamanki Türkiye nin imkaları kapsamında bu tür çözümler bulunmuş; birde şimdiki imkanlarla neler yapabiliriz.? Anbargo bizi muhakkak etkiler ancak çözümü yine bizde...
Artik kullanilan ekipmanlarin Parcalarin çoğu elektronik kodları bilmeden entegre etmek kullanmak çok zor.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #989 : 19 Nisan 2018, 13:52:36 »
Şu an verilebilecek en etkili cevap bir Türk yetkilinin Sukhoi fabrikasını ziyaret etmesidir. Onemli biri bile olmasına gerek yok alt kademeden biri bile olabilir.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 13:53:57 Gönderen: Destroyed »