Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #950 : 04 Nisan 2018, 11:37:47 »
...Türkiyede Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık kurumu artık yazar kasa fırlatılabilecek sığlıktan çok öte bir seviyede.

Olayı yanlış yorumluyorsun... Türkiye o dönem için yazar kasa fırlatılabilecek kadar özgür bir ülkeydi. İnsanlar kendilerini bir şekilde ifade edebiliyor, en azından deşarz olabiliyordu. Sıkıysa şimdi fırlatsınlar bakalım! Adamı doğduğuna pişman ederler... Ayrıca o dönemin medyası kısmen de olsa özgürdü, toplum yalanlarla bu kadar uyuşturulmamıştı. Devlet ciddiyeti vardı, her hangi bir kuruma dilekçeyle müracaat ettiğiniz zaman; yaş, cinsiyet, ırk, mezhep gözetmeksizin dilekçenizin işleme alınacağına güvenebiliyor dunuz. Şimdi ki durumda AKP' li değilseniz, devlet kademesinde iş yaptırmanız mümkün değildir.

Bir iletide 24-25 yaşında olduğunu ifade etmiştin... Bu hesaba göre AKP iktidara geldiğinde 9-10 yaşlarında olman gerek. Yani 15 yıllık iktidarları süresinde RTE' den başka politikacı tanımadın. Kıyaslayabileceğin insan yok. Eskinin -KISMEN- kurt politikacıları dediğimiz Erbakan' lar, Süleyman Demirel' ler, Ecevit' ler dönemine denk gelmedin... Dolayısıyla gözüne açtın RTE' yi gördün... güdümlü medyanın yanlış yönlendirmesiyle RTE' yi allame-i cihan zannetmen normaldir. Oysaki Türkiye Cumhuriyeti' nin görmüş olduğu en başarısız politikacılardan birisidir. 15 yıllık iktidarları, başarı olarak algılanmasın. Toplumsal kutuplaşma ortamı yaratılarak elde edilmiş bir başarıdır. Yani 15 yıl iktidarda kalacağım diye ülke vatandaşlarını ayrıştırdılar. Siyasetlerini Din-İman edebiyatı üzerine bina ederek Atatürk düşmanlığı yaptılar. Bu şekilde toplumun çoğunluğunu oluşturan sağcı-muhafazakar seçmeni konsolide etmeyi başardılar. Bunu Türk milletini ayrıştırmayı göze alarak yaptılar. Çünkü onlar için iktidar nimetleri, Türk milletinin birliğinden daha önemliydi.

Peki diğer siyasetçiler nasıl? Kılıçdaroğlu, Bahçeli falan... Onlar siyasetçi bile değil, sadece silik figüran. Dolayısıyla RTE' yi diğerleriyle kıyasladığınız zaman bariz üstünlüğü ortaya çıkıyor. Fakat sırf bu kıyaslamayla RTE' ye Kurt Politikacı denilemez. Çünkü politikacı değil... Politikacı; devlet terbiyesi almış, devlet adamı özellikleri taşıyan, birikimli, liyakatli, basiretli devlet adamlarıdır. Türk siyasetçilerinde bu özelliklerden hangisi var. Türkiye' deki ''politikacı'' tipolojisi KASABA SİYASETÇİSİNDEN öteye geçememiştir. Menderesten itibaren bu böyledir. Tek bir Kurt politikacı vardır O da Atatürk' tür. Bunu bütün dünya kabul ediyor.

Kasaba Siyasetçisi nedir biliyor musun? İşte şudur; 

! No longer available

https://www.youtube.com/watch?v=UHzWhCIP3qg

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #951 : 04 Nisan 2018, 12:01:48 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #952 : 04 Nisan 2018, 15:10:04 »
400 km menzilli stratejik füzenin bize verileceğini pek tahmin etmiyorum açıkcası. En azında o füzeyi ben geliştirseydim şu anlık başkasına vermezdim.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2018, 15:11:27 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #953 : 04 Nisan 2018, 15:11:23 »
Bir ara ikinci bir S400 anlaşması yapılacağı konuşuluyordu oda yalan oldu sanırım.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #954 : 04 Nisan 2018, 15:12:55 »
400 km menzilli stratejik füzenin bize verileceğini pek tahmin etmiyorum açıkcası. En azında o füzeyi ben geliştirseydim şu anlık başkasına vermezdim.
400 km menzilli füze henüz seri üretime geçmedi diye biliyorum zaten. Gecsede o füzenin ihraç versiyonu geliştirilir o satilir. Tarih olarakta 2020den sonrası olur en hızlı.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #955 : 04 Nisan 2018, 15:25:39 »
abd-pyd ye ana ortagimiz  ana ortagimiz  diyor kim takar abdyi

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #956 : 04 Nisan 2018, 16:43:10 »

Rusyanın stratejik ve ticari anlayışı avrupalı ve Amerikalı gerizekalılardan farklıdır. Hani derler ya kötü komşu ev sahibi yapar Almanya örneğin PzH 2000 vermedi de ne oldu? Fırtına doğdu. Bunun gibi daha ne örneklerle karşılaştık.
Türkiye bir gün elbette kendi hava savunma sistemlerini geliştireceğine farkında. Kendi ürünümüz piyasaya çıkmadan evvel kendi sistemin satışıyla az veya çok faydalanmak ister.

Çevrimdışı gokkurt

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #957 : 06 Nisan 2018, 11:03:30 »
Amerika patriot için birlikte, üretip geliştirelim demiş:)
https://twitter.com/ssysfakb/status/982145011008483329
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 11:06:15 Gönderen: gokkurt »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #958 : 06 Nisan 2018, 11:11:13 »
Bunlar hâlâ S400'lerden vazgeçirme peşinde. O iş bitti arkadaşım.. Yanlız bi S400 ile bu adamlar bildiğin dize geldi. Thaad desek onu bile verirler. :)

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #959 : 06 Nisan 2018, 11:44:25 »
Amerika patriot için birlikte, üretip geliştirelim demiş:)
https://twitter.com/ssysfakb/status/982145011008483329

Şart olarak da S-400 den vazgeç mi diyorlar ? Var mı böle bir ibare haberde ?

S-400 ile beraber patriotta üreteceksek olur  yoksa verilen sözden geri dönmek hayatımızın en büyük hatası olur.