Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #940 : 23 Mart 2018, 18:17:16 »
2 sistem S400, 2 sistem Patriot olsa olsa para israfı olur. Sadece hava üslerimiz 8, 10 tane daha metropoller, suriye sınırı vs baya bataryaya ihtiyacımız var. Parayı bu şekilde çar çur edileceğine birleştirip adam akıllı Hss almak daha mantıklı. Örneğin 8, 10 batarya Patriot 4 batarya Thaad  veya  8, 10 batarya Aster 30, 4 batarya Aster 30 Block 1NT. Bu şekilde 1500 km menzile kadar bütün BM'lere karşı önlem almış oluruz.  Ve korkut, Hisar A ve O ilede alt katman ihtiyaclarımızı gideriz. Birbirleriyle iletişim içinde olacak 5, 6 katmanda farklı sistemlerle Israil'in uyguladığı gibi üst seviye koruma sağlarız.

Bende bu kadar sistem için para harcamanın hava savunma sistemleri'nde bizim seviyemizdeki ülkeler için biraz gelişimi durdurabilecek olabileceğine inanıyorum. Yani şu aşamada Kendi uzun menzilli sistemimizi geliştirirken ve anti-balistik için avrupalılarla iş birliği yaparken şu anlık iki büyük şehrimiz için anti-balistik konfigürasyonunda 2 sistem ve istenildiğinde tehdit algısına göre istenilen sınırda konuşlandırılacak şekilde mobil bir kaç sistem alırsak milli çözümlere kadar bize yeter gibi. Artan parayı da milli sistemlere aktarmak daha mantıklı keza bu sistemlerin güvenliği gayet şaibeli.

Bu benim fkrim.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #941 : 23 Mart 2018, 18:24:55 »
Amerika hibe etse olmuyor mu ya da ortak üretim & teknoloji transferi gibi

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #942 : 23 Mart 2018, 18:31:40 »
@BATTLESTAR

Hocam, bende sizin gibi düşünüyorum ama bizimkiler ipin ucunu iyice kaçırdılar. $2.5 milyar S400, bi o kadarda Patriot tutar, etti mi en az $5 milyar. Bu rakamlara çıktıktan sonra üstüne bari biraz daha koyalımda adam akıllı Hss'miz olsun.

Benim kendi düşüncem Eurosam ile acil ihtiyacımızın karşılanması ve Hisar için yardımcı olmaları kâfi gelirdi. Ama iş çok farklı noktalara geldi.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2018, 18:38:36 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #943 : 23 Mart 2018, 18:36:54 »
@BATTLESTAR

Hocam, bende sizin gibi düşünüyorum ama bizimkiler ipin ucunu iyice kaçırdılar. $2.5 milyar S400, bi o kadarda Patriot tutar etti mi en az $5 milyar. Bu rakamlara çıktıktan sonra üstüne bari biraz daha koyalımda adam akıllı Hss'miz olsun.

Benim kendi düşüncem Eurosam ile acil ihtiyacımızın karşılanması ve Hisar için yardımcı olmaları kâfi gelirdi. Ama iş çok farklı noktalara geldi.

Dediğiniz sistemler bize teslim edilene kadar BENCE biz Hisar-U'yu test etmeye başlarız. (Bizlerden gizli).  Testlerle aktif kullanımları arasındaki süreyi tolere etmek için sistem almak yerine Hisar-U lardan gelecek ekonomik tasarrufu s-400 ve patritot zararını hafifletmesi için totalde kabul edebiliriz böylece BENCE.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #944 : 04 Nisan 2018, 00:03:42 »
İsmail Demir: S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihini öne çekerek Temmuz 2019 tarihine aldık.
https://twitter.com/IsmailDemirSSM/status/981267282834935808

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2018, 00:06:02 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #945 : 04 Nisan 2018, 08:28:58 »
S-400’ler erken teslim edilecek

Erdinç ÇELİKKAN04.04.2018 - 00:41 | Son Güncelleme: 04.04.2018 - 08:09
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Akkuyu Nükleer Santralı’nın temel atma töreninin ardından Beştepe’de 1.5 saat başbaşa görüştü. Görüşmenin ardından Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı yapıldı. Erdoğan ile Putin, daha sonra ortak basın toplantısı ve 4 anlaşmanın imza törenine katıldı. S-400'lerin teslim tarihi de erkene çekildi.

BU DEFTERİ KAPATTIK, BİTTİ O İŞ

S-400 füzeleriyle alakalı konu tamamıyla Türkiye’nin kendi kararıdır. Bu konuda değerli dostlarımız Rusya Federasyonu’nun bu talebimize olumlu yaklaşımı aramızda bu anlaşmanın yapılmasını getirmiştir. Biz de S-400 konusunda anlaşmamızı yaptık, biz bu defteri kapattık, bitti o iş. Şu anda artık bu işin imalat süreci devam etmektedir. Hatta hatta biraz daha teslimatı erkene almak suretiyle Rusya, bize olan bu noktadaki samimiyetini çok daha güçlü hale getirmiştir.

ERKENE ÇEKME MUTABAKATI

Sayın Başkan’ın da ifade ettiği gibi, tabi S-400’ler konusunda mutabakatımız var. Ortak şirketler, kendi aralarında bu üretim üzerinde gerek fiyatlarda gerek üretimde zaten mutabakatı sağlamış vaziyetteler. Erkene çekme noktasında bir sıkıntı yok, onda da mutabakat sağlamış vaziyetteler. Bu şekliyle bu adım atılırken, ama savunma sanayine yönelik başka kalemlerde de işbirliklerimiz olabilir. Buna da tabi ki Rus şirketlerinin açık olduğunu zaten gördük ve bununla ilgili de görüşmeleri ilgili birimlerimiz, Savunma Sanayi Müsteşarlığımız başta olmak üzere muhataplarıyla yapıyorlar.”

PUTİN: TÜRK PARTNERLERİMİZİN RİCASI OLDU, ÜRETİMİNİ HIZLANDIRACAĞIZ

Rusya Devlet Başkan Putin, S-400’lerin teslimatıyla ilgili soruyu “Teslimat süresinin azaltılması konusunda Türk partnerlerimizin ricası oldu. Biz de bunu olumlu değerlendirdik. Üretimini hızlandıracağız. Fiyatlarla ilgili de mutabakat sağlamış bulunuyoruz. Ortak imalat ve teknoloji ihracatı meselesine gelince, bu güven meselesi değil, siyasi temas konusu değil. Bu tamamen ticari bir meseledir. Bu mesele şirketler tarafından çözüme bağlanıyor. Orada herhangi siyasi, askeri tutumlarımız yok, sınırlama da yoktur” diye yanıtladı.

Putin, “Projelerin batının Rusya’ya yaklaşımı nedeniyle zedelenme ihtimali var mı?” sorusuna, “Türkiye ile olan ilişkilerimizde bu tür provokatif unsurlar yoktur. Türkiye ile ilişkilerimiz çok yapıcı, verimli. Bizim Türkiye ile ilişkilerimizi zedeleyebilecek herhangi bir unsur görmüyorum şu anda” yanıtını verdi. “Rusya, PYD-YPG’yi Suriye’nin geleceğinde nasıl konumlandırıyor” sorusuna ise Putin şu yanıtı verdi: “Öncelikle oradaki hedefimiz Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlamaktır ve oradaki terör yuvalarını ortadan kaldırmaktır. Kürt halkı, Suriye toplumunun vazgeçilmez bir parçasıdır. Tüm siyasi süreçlere katılma hakkına sahiptir. Suriye geleceğinde de kendi yerini bulma hakkına sahiptir. Tüm ilgili taraflar uyum içinde çalışmalı. Bu olmazsa o zaman nihai sonuca da varamayacağız. Siyasi sürece kimler katılmalı buna Suriye halkı karar vermelidir.”

TEMMUZ 2019

Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, Twitter’dan yaptığı paylaşımla S-400’lerin teslim alınacağı tarihi açıkladı. Demir, “S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihini öne çekerek Temmuz 2019 tarihine aldık” ifadesini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/s-400ler-erken-teslim-edilecek-40793744
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #946 : 04 Nisan 2018, 08:59:35 »
@Skywolf

İki kurt yanyana. Rusya neden suriyede kitabında Salih Yılmaz putinin nasıl bir  lider olduğunu çok iyi anlatmış . Benim için Rus'un beş siyasi dahisinden biridir. (Petro,Ekaterina,Lenin, Stalin ve Putin)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #947 : 04 Nisan 2018, 09:13:23 »
@Skywolf

İki kurt yanyana. Rusya neden suriyede kitabında Salih Yılmaz putinin nasıl bir  lider olduğunu çok iyi anlatmış . Benim için Rus'un beş siyasi dahisinden biridir. (Petro,Ekaterina,Lenin, Stalin ve Putin)

Kurtları kandıramazsın. O nedenle ben ben resimde bir kurt görebiliyorum. Lütfen yanlış anlamayın, başka yöne çekmeye çalışmayın, siyasi tartışma konusu olarak algılamayın. Gerçek bu!
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2018, 09:14:27 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #948 : 04 Nisan 2018, 10:14:09 »
@Skywolf

Kurtları kandıramazsın. O nedenle ben ben resimde bir kurt görebiliyorum. Lütfen yanlış anlamayın, başka yöne çekmeye çalışmayın, siyasi tartışma konusu olarak algılamayın. Gerçek bu!

Hocam kandırılma konusu biraz muamma sende biliyorsun. Bu siyasi kurtlar göreve geldikleri dönemden iktidarlarının tartışmasız olarak nitelendirilebileceği döneme kadar bir çok şeyi kendi işleri için kullanır ve kurtulurlar. Putin bunları çok güzel uyguladı. Bizimkiside uyguladı. Türkiyede Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık kurumu artık yazar kasa fırlatılabilecek sığlıktan çok öte bir seviyede.

Bunu siyasi görüşle söylemiyorum Objektif görüşle söylüyorum yanlış anlaşılmasın. Sonuç olarak üstünde yaşadıkları toplum bazında değiştirdiklerine bakarsak iyi veya kötü İki kurt var.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #949 : 04 Nisan 2018, 10:44:22 »
S 400 için 40N6 söylemler geziyor .