Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #880 : 24 Şubat 2018, 11:45:20 »
Valla ben bu s400 hikayesine baştan beri inanmadım.

Rusya, masada istediğini alınca s400 kodlarını anında Nato'ya İsrail'e satar. Ne vereceğine bağlı. Parasını aldığı halde İran'a teslim etmedi. İsrail ise cebri keşiflerle hergün test ediyordur zaten o bataryaları.

Velhasıl ben ortada Rusya-Nato çekişmesi olduğunu sanmıyorum. Belki de çoktan Rusya'nın payına düşmüşüzdür.  ::)
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #881 : 24 Şubat 2018, 11:55:37 »
Velhasıl ben ortada Rusya-Nato çekişmesi olduğunu sanmıyorum. Belki de çoktan Rusya'nın payına düşmüşüzdür.  ::)

Koskoca sovyetlerin bile afganistanda ne yaptığını gördük. Rusya bizi yutabilecek bir ülke değil.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #882 : 24 Şubat 2018, 11:58:02 »
Yutmaz, aç bırakır-bıraktırır, masaya çeker. Masada ne harikalar yarattığımızı(!) biliyorsundur!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #883 : 24 Şubat 2018, 13:17:16 »
Yutmaz, aç bırakır-bıraktırır, masaya çeker. Masada ne harikalar yarattığımızı(!) biliyorsundur!

Bir askeri tarihçi olarak bunlarıda geçmiştekileride çok iyi bilirim  :)

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #884 : 24 Şubat 2018, 13:45:51 »
Onu bunu bilmemde iş buraya geldikten sonra S-400den vazgeçilirse -ki ben mevcut hükümetin vazgececeğini sanmıyorum ha birçok U dönüşleri gördük , görmedik değil. En son asla vermeyiz denilen şu pkklı gazetecinin güle oynaya ülkeyi terketmesi falan tonlarca sayarım bu U dönüşlerini ama şimdi saydıkça vazgeçeceğine inanmaya başlarım. Haggaten dur ya yarın çıkar mevcut sistemden biri biz zaten rusyayla anlaşma yapmadık prensipte anlaştık amerika bizim nato müttefiğimiz hoca efendimizde zaten orda sıhhati gayet yerinde derse hiç şaşırmam. lafımı geri aldım vazgecer bunlar hiç güvenim yok. Putin bizi yoğurtsuz iskenderle döver dalga mı geçiyonuz lan siz diye...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 13:46:45 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #885 : 24 Şubat 2018, 14:22:43 »
Onu bunu bilmemde iş buraya geldikten sonra S-400den vazgeçilirse -ki ben mevcut hükümetin vazgececeğini sanmıyorum ha birçok U dönüşleri gördük , görmedik değil. En son asla vermeyiz denilen şu pkklı gazetecinin güle oynaya ülkeyi terketmesi falan tonlarca sayarım bu U dönüşlerini ama şimdi saydıkça vazgeçeceğine inanmaya başlarım. Haggaten dur ya yarın çıkar mevcut sistemden biri biz zaten rusyayla anlaşma yapmadık prensipte anlaştık amerika bizim nato müttefiğimiz hoca efendimizde zaten orda sıhhati gayet yerinde derse hiç şaşırmam. lafımı geri aldım vazgecer bunlar hiç güvenim yok. Putin bizi yoğurtsuz iskenderle döver dalga mı geçiyonuz lan siz diye...

İnşallah vazgeçmezler.  Keza şu an fazla uzadı ama en doğru modeli bulmuştuk. Batıya karşı çok güçlü stop gap bir sistemi olan s-400 alımı ve doğu uçaklarına karşıda hisar-u geliştirmek için ve anti bmd kabiliyeti için aster-30 block 2 gelişimine ortaklık ve teknoloji paylaşımı. Ayrıca gemilerde aster kullanma ihtimalide cabası.

Bozulursa üzülürüm.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #886 : 24 Şubat 2018, 16:06:12 »
Bugüne kadar nerdelermis?

Bu ihale kac seneden beri sürdü?

Tekliflerinde orta sinif Patriotlarda kaldilar sanki ondan  fazlasi bize zararmis gibi. Herseye ragmen daha yeni mi anlamislar Türkiye muz cumhurriyeti olmadigini?

Bosuna mi demisler Amerika gibi dostun olacagina Rusya gibi düsmanin olsun daha iyi.

THAAD teklif etmemislermiydi. Evet ancak komuta Amerikanlarda kalma sartiyla.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #887 : 24 Şubat 2018, 16:25:53 »

Tekliflerinde orta sinif Patriotlarda kaldilar sanki ondan  fazlasi bize zararmis gibi. Herseye ragmen daha yeni mi anlamislar Türkiye muz cumhurriyeti olmadigini?

Bosuna mi demisler Amerika gibi dostun olacagina Rusya gibi düsmanin olsun daha iyi.

bu zihniyet çok değil bundan birkaç yıl önce rusyaya atıp tutuyordu , akşam namazını moskovada kılacaklardı hatta. Şu kesin kanaat getirme huyunuzdan bir kurtulun artık. Amerikadaki güç Rusyada olsaydı nefes alabilecek miydin bu topraklarda ? Ben amerikalılar varda nefes alıyoruz demiyorum bunlar ikiside birbirinden beter. lafa bak Rusyanın düşmanlığı daha iyiymiş. Tabi haftasonları piknik zevkine avlanan çeçen çocuklarından haberin yok. tecavüz edilen katledilen kafkas halklarından haberin yok. Ruslar çok çok iyiymiş bak bak. Rusları antalyaya turist olarak gelen nataşadan mı ibaret sanıyorsun sen yahu. sen hayatında rus düşmanlığı mı gördün ?
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #888 : 24 Şubat 2018, 18:26:53 »

bu zihniyet çok değil bundan birkaç yıl önce rusyaya atıp tutuyordu , akşam namazını moskovada kılacaklardı hatta. Şu kesin kanaat getirme huyunuzdan bir kurtulun artık. Amerikadaki güç Rusyada olsaydı nefes alabilecek miydin bu topraklarda ? Ben amerikalılar varda nefes alıyoruz demiyorum bunlar ikiside birbirinden beter. lafa bak Rusyanın düşmanlığı daha iyiymiş. Tabi haftasonları piknik zevkine avlanan çeçen çocuklarından haberin yok. tecavüz edilen katledilen kafkas halklarından haberin yok. Ruslar çok çok iyiymiş bak bak. Rusları antalyaya turist olarak gelen nataşadan mı ibaret sanıyorsun sen yahu. sen hayatında rus düşmanlığı mı gördün ?

Moskovada namaz kilma palavrasini geciyorum. Sam ile karistirdiysaniz o baska birsey.

Evet lafimin arkasinda duruyorum.

Rusyanin düsmanligi hic olmasa gözlerimizi aciyor, Amerikanin dostlugu 60 seneden fazla ülkemizin kanini sinsice emerken. Birbirinden beter ülkenin biri zamaninda demir-celik ve petro-kimya sanayisin ülkemize ilk temelerini atanlardandir. Bu sanayi teknoloji transferi saglayan ülke Amerika degildir. Kurtulus savasinda bize silah yardimlarina daha deginmedim. Bize sagladiklari yardim karsiligi döviz kitligi zamaninda neyle ödedigimizi biliyormusunuz? Meyve ve sebze ihraciyla. Uzman diliyle "terms of trade" karsikli mal ihraci ile aciklarimizi kapatabiliyorduk. Bu avantajli olanagi saglayan yine de hic sevmediginiz ülke.

Ben demiyorum Ruslar ak kasigi süt emmis gibi masumlar. Bunu bilhassa iki cecen savasinda gördük. Birinci Cecen savasini ruslar resmen kaybettikten sonra ikinci savasinda Grosniyi dümdüz ettiler. Cecen mücahitlerin artik saklanacak yapilari kalmamisti. Ya bugün? Bir Grosniyi gidip görün. Kafkasyanin New Yorku olmus. Savas izlerinden eseri bile kalmamis. Cecen liderin babasi Ahmet Kadyrov Cecenistanin müftüsüydü. Ruslara karsi fazla tutanamayacagini anladiktan sonra saflari degistirdi. Iyi mi yapti kötümü o herkesin kendi görüsüne bagli. En azindan bu savasi durdurarak daha fazla Cecen kanin akitilmasini önledi. Bu karari nitekim hayatiyla ödedi. Velihati oglu Ramzan Kadyrova gecti. Simdi cecenlerden kim Türklerin onlara sempati beslediklerini hatirliyor? Ucak düsürme olayindan sonra hatta Türkiyeye kafa tutmaya basliyorlardi.
Anlayacaginiz  ülkenizin cikarlar adina real politika sürmekten acizseniz kaybeden siz olursunuz. Bu sadece Rusya icin  degil  dispolitikada bütün ülkeler icin gecerli.

Buyrun tarih kitabini okuyun.

« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 18:29:42 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #889 : 24 Şubat 2018, 20:11:16 »
Yüksek irtifa hava savunma işi iyice çorbaya döndü, s-400'ün 2. sistemi için anlaşma yapılacak derken tillerson görüşmesi sonrası amerika çıktı gene ortaya.
Bizimkilerin istikrarsız politikaları olmasa amerikanın teklifinden bir şey çıkmaz derdim o kadar hızlı dönüyorlar ki yetişmek mümkün değil.
Amerikanın s-400 konusunda bu kadar bastırması nato hava sahası içerisinde rusyanın s-400 radarları ile veri toplama ihtimalinden kaynaklı olabilir.

Hoş amerika ile bu kadar kanlı bıçaklıyken hava savunma sisteminde de amerikanın kucağına oturmak pek akıl karı iş değil.