Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 719878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #860 : 14 Şubat 2018, 19:41:37 »
S-400de bahsi geçen ortak üretim diğer adıyla yerli yapılan kısım sistemin metal - plastik ıvır zıvır kısmından öteye gitmez. Rusların gelip "buyrun bu bizim teknolojimiz , domatese karşılık bunu size veriyoruz" demesini mi hayal ediyorsunuz ? Adamların en öğündüğü konulardan biri hava savunma sistemleri onuda getirip sana mı verecek :D Daha kendilerinden olan Ukraynaya acımıyor be bunlar
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #861 : 15 Şubat 2018, 09:36:21 »
S-400de bahsi geçen ortak üretim diğer adıyla yerli yapılan kısım sistemin metal - plastik ıvır zıvır kısmından öteye gitmez. Rusların gelip "buyrun bu bizim teknolojimiz , domatese karşılık bunu size veriyoruz" demesini mi hayal ediyorsunuz ? Adamların en öğündüğü konulardan biri hava savunma sistemleri onuda getirip sana mı verecek :D Daha kendilerinden olan Ukraynaya acımıyor be bunlar

Direk s-400 projesini vermek yerine Hisar-U projemizdeki bazı kilit noktalarda s-300 üzerinden tecrübe ve çözüm aktarımı yapabilirler mi ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #862 : 15 Şubat 2018, 09:49:29 »
Yaparlar bence dostum sen amerika ile savaş değil s 400 sistemini s 500 sisteminin bile sana getirir kurarlar sırf amerikanının işi bitsin diye. Ne kadar amerikan uçağı pert olursa o kadar ruslar için

iyidir. Aynı şey amerika içinde gecerli  niye bizi bu kadar silahlandırdılar ruslar için  ileri karakolduk. Şimdi bu karakol keser sap misali döndü  yeni yerini arıyor :)

Bizim biraz zamana ihtiyacımız  var hepsi o kadar 10 sene kadar sonrası gelir inşallah. Belli başlı teknolojileri üretmek o kadarda zor değil gerekli kaynağı vede iş gücünü ayırdıkdan sonra zaten

sınırlar kalktı  elek altı birsürü uzman bulunur para için çalışan. Bizim odtü  proflar nükleer dersleri veriyor iranlılara bu iranlılar memleketine gidip reaktör kuruyor bizimkilere hadi sende birşeyler yap

dediğinde olmazzz  reaktörden önce park bahçe işleri var türkiye de  bu yaplamaz diyor oturuyor. Bize iki tane dünya genelinde marka değeri taşiyon teknolojik şirket lazım fazla değil sıcak para

getirecek gerisi gelir zaten ;)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #863 : 15 Şubat 2018, 10:47:17 »
Bizim odtü  proflar nükleer dersleri veriyor iranlılara bu iranlılar memleketine gidip reaktör kuruyor bizimkilere hadi sende birşeyler yap

dediğinde olmazzz  reaktörden önce park bahçe işleri var türkiye de  bu yaplamaz diyor oturuyor.

-Hadi nükleer reaktör yapın

Odtülü bilim adamları: Olmaz, reaktörden önce park bahçe işleri var Türkiye'de,bu yapılamaz
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2018, 10:49:32 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #864 : 15 Şubat 2018, 11:49:11 »
Efsane değil mi bunların hepsi sayın Turco  ;D  Aslı astarı yok hiçbirinin bizim üniv hocalarımız hiç siyasete karışmaz hepsi gece gündüz çalışır ve bilimsel gelişim kovalar   ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #865 : 15 Şubat 2018, 13:10:26 »
Rusya'dan ikinci S-400 alımı sonrasında başka şeyler de getirir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #866 : 15 Şubat 2018, 15:44:30 »
abd-pyd eyliliklaerinin durumuna bagli olacak

benim düsünceme  göre baska askeri isbirligi olacak gibi

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #867 : 17 Şubat 2018, 00:01:09 »
Bence daha ileri gitmez biz Ukrayna ile ufakta olsa iş yapıyoruz,Suriyede katil eset politikası var İran ile aramızda yakın zamanda sıkıntılar çıkabilir özellikle pyd konusunda ve bu adamlara karşı uygulanıcak politikaların hepsi direkt yada dolaylı yoldan Ruslarla sorun çıkartabilir kısacası ilişki pamuk ipliğine bağlı.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #868 : 17 Şubat 2018, 12:55:58 »
Diyordum zaten en az 5 sistemden aşağısı Türkiye'yi tam olarak korumaz. Hatta bu sayı artirilabilirde... Bizim hisarın uzun menzillisinin 2025den önce geleceğini sanmıyorum oda en iyi ihtimal. Yani güvenliğimizi hisar-U üzerinden kurgulamak çok yanlış olur. Önce mevcut sistemlerle kendimizi tam korumaya almak lazım diye düşünüyorum. hisar-U bizim gelecek için en önemli yatirimlarimizdan biri olacaktır. Ama 2019da gelse bile S-400un ne yeteneğini nede caydırıcılıgini yakalayamayacak... Kısacası bol bol S-400 iyidir. Rabbi bu sistemi koruyacak hisar-a ve o'nun bu sistemlere yetiştirilmesi şart. Bizim tf-2000ene hız vermemiz lazim
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #869 : 17 Şubat 2018, 14:16:11 »
Tf-2000 için aster kullanıcaz gibi duruyo bide bizim hisar, aster30 kopyası gibi Vlsiçinde sorun olmaz diye düşünüyorum ama asıl merak ettiğim konu ÇAFRAD ne durumda.