Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716222 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #840 : 01 Şubat 2018, 22:01:30 »
Zaman kimin haklı çıkacağını gösterir en iyisi zamana bırakmak ;)

BOP projesi başarısız olmuş çökmüş bir projedir arap baharının başarısız olması ve Suriye'deki iç savaşta muhalefetin başarısız olmasıyla proje tamamen bitti.Eğer BOP projesi devam ediyor olsaydı mevcut hükümetimizle ABD'nin arası bozulmuş olmazdı zaten BOP'un eş başkanıydı.BOP kapsamında Esad'ı ABD ile birlikte indirecektik ama olmadı sonrası malum.

ABD'nin orta doğuda doğru düzgün bir stratejisi planı olduğu sanmıyorum Suudilerin ılımlı islama geçiyoruz şeklinde bir açıklaması oldu anlaşılıyor ki buradan yürüyecekler ama bununda pek bir etkisinin olacağını sanmıyorum...Kafalar iyice karışık.

Bu son cümleniz cok hosuma gitti. Evet üstadim kafaniz beya karisik. Hemde öyle bir karisik ki  artilari ile ve eksikleri ile siyasi konjüktürü takip edememeniz. Siyasi könjünktür icin de yasamak ne anlamina gelir, mevcut olan duruma ayak uydurma. 2012 senesinde o zamannin sartlarinda bize en uygun S200 devsirmeden HQ- 9 isimize geldi. Onlardan alabilecegimiz teknoloji transferiyle kendi özgün hava savunma sistemimiz gelistirelecekti. Ama senin Amerikan Baban CPMIEC kurulusu yaramaz cocuk kategorisine soktu. Neymis Kuzey Kore ile flört etmis.
Bu senin hayran kaldigin dostlarin  Cin Cumhurriyetiyle sonuclanan  ihaleyi baltalamasalardi bugün belki UMHSS prototipini denemis olacaktik. Rusya ise elbette kendi cikarlarini da göz önüne koyarak Türkiyeye arka cikiyor.

Size olan Tavsiyem Türkiye-Rusya iliskilerini bir geriye dönük arastirin ve bize kimlerden fayda geldigini inadinizi kenara atip arastirin.

Su gercegi bir kere kafaniza sokun. Cumhurriyet tarihimizde Demir Celik ve Petro-Kimya sanayisinin ilk adimlarini Ruslara borcluyuz.
 Bakmisiniz ileride onlarin sayesinde fezaya ulasimi onlarin bilgi birikimleriyle kurabiliriz.

Canim Amerikaya ise onlardan ithal ettigimiz silah sistemlerin ve tüketim ürünleriyle borclandik.
''Hayran kaldığın dostların,Amerikan baban''  gibi kelimeler hiç tartışma üslubuna uymuyor...Hemen ad hominem.

Rusya'yla zaten ekonomik olarak gayet iyi ilişkilerimiz var bunun geliştirilmesine kimsenin itirazı olmaz ama silah alımı helede bu tarz kompleks silahsa bu savaş uçağı alımı gibi pakt seçmektir.

Eğer s-400 alımı sadece hazır alım değilse eğer ciddi manada teknoloji transferi olacaksa eyvallah alımı canı gönülden desteklerim ama şuana kadar bununla ilgili her iki taraftan somut bir açıklama bile yapılmış değil.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2018, 22:05:09 Gönderen: chngr »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #841 : 01 Şubat 2018, 22:28:08 »
Evet doğru.
Benim uslübüm bugün sayenizde alışık olmayan bir şekil aldı.

N’ apalım üstadım? Herkesin kaldırabileceği bir kapasitesi daha doğrusu toleransı vardır.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #842 : 01 Şubat 2018, 22:39:16 »
Eskiden askeri sanayi forumlarda gezen HARZEMŞAH nikiyle bir zat vardı, bazılarınız hatırlıyordur. ABD adamı tecavüz etsin gene ABD`yi savunurdu. FETÖ ve PYD gibi başımıza bela olanların asıl destekçisi ABD`yi haklı çıkarmak barbarlıktır.
Yanılıyorsunuz.

Rica ediyorum. Lütfen Harzemşah hakkında bu tür temelsiz suçlamalar yapmayın.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #843 : 01 Şubat 2018, 22:40:59 »
Eskiden askeri sanayi forumlarda gezen HARZEMŞAH nikiyle bir zat vardı, bazılarınız hatırlıyordur. ABD adamı tecavüz etsin gene ABD`yi savunurdu. FETÖ ve PYD gibi başımıza bela olanların asıl destekçisi ABD`yi haklı çıkarmak barbarlıktır.
Yanılıyorsunuz.

Rica ediyorum. Lütfen Harzemşah hakkında bu tür temelsiz suçlamalar yapmayın.

Temelsiz değil sözümün arkasındayım!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #844 : 01 Şubat 2018, 22:57:08 »
  FETÖ ve PYD gibi başımıza bela olanların asıl destekçisi ABD`yi haklı çıkarmak barbarlıktır.

Bunda sizinle hemfikirim.

Ama Harzemşah hakkında yanılıyorsunuz.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #845 : 01 Şubat 2018, 23:52:40 »
S 300 aldi yunanlilar  simdi abd sana silah vermem diyormu

bizim aldigimiz  S 400  dünyanin en iyilerinden  nato üyesi ülkeye bu sistemi vermeye bilirdide   

F 35 ucagini vermezse  pyd versinler   onlar alisti  vermeye

bu günün haberi( Pentagon: Türkiye’ye yönelik her saldırıyı kınıyoruz ) Türler bu haberler itibar edmiyor

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #846 : 02 Şubat 2018, 00:21:59 »
ABD füzeyi önleyemedi

ABD Füze Savunma Ajansının Hawaii adalarında konuşlu balistik füze savunma sistemini test ettiği ancak sistemin uçaktan fırlatılan bir füzeyi önleyemediği iddia edildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) “Füze Savunma Ajansı ile ABD  Donanmasının Aegis Ashore Füze Savunma Test Kompleksi Hawaii’nin Kauai adasında  yer alan Pasifik Füze Atış Tesislerinde gerçek Standart Füze (SM) 3 Block IIA  füzeleriyle test atışları yaptığını” açıklamıştı.

Ancak Amerikan CNN Televizyonu birçok savunma yetkilisine dayandırdığı  haberinde  Rheython savunma şirketi tarafından geliştirilmekte olan füzenin  uçaklardan fırlatılan füzeleri vuramadığını öne sürdü.

Pentagon konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, CNN, ABD  ordusunun testin başarısız olmasının nedenlerini araştırdığını duyurdu.

Geliştirme aşamasında olan sistemin orta menzilli balistik füzeleri  önlemek için inşa edildiği, özellikle de Kuzey Kore’nin füze tehdidine karşı  ABD’nin Pasifik’teki füze savunma sisteminin önemli bir unsuru olacağı  belirtiliyor.

Aegis Ashore füze sistemi daha önce Aegis gemilerinde kullanılırken bu  denemenin sistemin karadan havaya atış kabiliyetini test ettiği belirtildi.

http://www.gazetevatan.com/abd-fuzeyi-onleyemedi--1139554-dunya/

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #847 : 02 Şubat 2018, 01:00:20 »
Haziran ayındaki test de başarısız olmuştu ama 2017 başındaki başarılı olmuştu.Şimdi kide başarısız olmuşsa şaşırmam neyse geliştirme aşamasındaymış zaten...Batı medyasında kendi silah sistemleriyle ilgili bu tarz haber ve eleştiriler gelirken Rusya'dan bunları hiç duymuyoruz bildiğin kapalı kutular bu anlamda.

Bu menzil ve boyutlardaki balistik füzeleri engellemek ciddi bir teknoloji, maliyet demek..Bunlar olsa bile nihayetinde bu testlerde olduğu gibi başarısız olmakta var.

Bizim için SAMP/T- S-400 sistemleri yeterli olur...Daha üst düzeydeki balistik füzeleri engellemenin altından biz kalkamayız gibi orada en iyi savunma saldırıdır deyip bizimde Uzun menzilli balistik füze yapıp caydırıcılığımızı artırmamız daha doğru olur...
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 01:02:08 Gönderen: chngr »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #849 : 02 Şubat 2018, 01:29:43 »
Ne yazık ki, dost-düşman tanımlama sitemimizde arızalar var. Diyorlar ki, ABD ile aramız şimdilik kötü olabilir lakin Rusya ve İran' la rekabet halindeyiz. O nedenle S-400... şu, bu...! falan.

Efendim... Rakip olmak başka, düşman olmak başka şeylerdir. Evet, Rusya ve İran bizim rakibimizdir fakat düşmanımız değildir. Peki ABD (?)

Cevabını ben vereyim; ABD ile sözüm ona müttefikiz fakat gerçekte düşmanız (.) Biz düşman dediğimiz için değil, düşmanlık yaptıkları için düşmanız.

''Rakibimin düşmanı benim dostumdur'' şeklinde bir mantık önermesi var mı ?

Üstelik, rakibimin düşmanı benim gerçek düşmanım sa (!)

Demiş olsalardı ki; ''Düşmanımın düşmanı benim dostumdur'' şeklindeki önermeyi dile getirmiş olsalardı;

Peki benim, düşmanımın düşmanı kim; Rusya ve İran.

Bana söyler misiniz; düşmanımın düşmanına ben niye düşman olayım (?) Mantık bunun neresinde ?

Ha.. diyorlar ki, silah seçmek pakt seçmektir....

Kıbrıs Rum' u, Yunanistan bilmem kimi kafasına göre silah seçerken pakt seçmiş olmuyor mu? Kıbrıs Rum' u AB üyesi değil mi?

Şu ''pakt seçme'' olayı, söz konusu Türkiye olunca mı akıllara geliyor? Ben üniter, egemen bir devlet değil miyim?

Ayrıca NATO, hangi milli davada Türkiye' nin çıkarlarını korumuş?

Türkiye' nin NATO' ya verdikleri, aldıklarından milyon kez fazladır. Her şeyden önce, NATO uğrunu geleceğimizi ipotek altına aldırmışız. İttifak sistemi içinde AZ GELİŞMİŞ BİR ÜLKE olmaya mahkum edilmişiz. Şayet üyesi olmasaydık... örneğin Atatürk zamanında 3 tane uçak fabrikamız vardı.

Vesselam bana öyle geliyor ki; eninde sonunda ABD ile kapışacağız. Tabi ABD tek başına gelmeyecektir. İngiliz' in yaptığı gibi önden Yunan piyonunu sahaya sürecektir. O nedenle S-400 konusunu ABD' ye karşı alınmış bir önlem olarak düşünmek lazım.

Efendim NATO sistemleriyle konuşamıyor muş (!) zaten konuşamasın diyoruz.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 01:33:48 Gönderen: PARTİKÜL »