Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #740 : 17 Kasım 2015, 22:44:57 »
Güdümlü atışlar da yapıldı mı? Birde thrust vectoring kapasitesi nereden geliyor,roketsanın böyle bir kabiliyeti var mıydı?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #741 : 30 Kasım 2015, 01:06:34 »
 Füze kalkanı için gözler Fransa’da
ANKARA, “Füze Kalkanı” olarak adlandırılan "Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi" alımında, yeni rotasını Fransa’ya çevirdi.

Mahmut GÜRER

3.4 milyar dolarlık teklif veren Çin ile yollarını ayıran Türkiye, 4 milyar doların altına inen Fransa-İtalya ortak şirketiyle görüşmelere birkaç gün içinde başlayacak..

ERDOĞAN KONUŞACAK

Fransızlarla yapılacak olan pazarlıkta Türkiye, "ortak üretim ve teknoloji transferi" şartını masaya koyacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da, 30 Kasım tarihinde Paris'te gerçekleştirilecek olan BM İklim Değişikliği Konferansı'nda, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile bu konuyu konuşması bekleniyor. Şart kabul edilirse, “Eurosam" tipi füze savunma sistemi alım sözleşmesinin, kısa sürede imzalanabileceğini belirtiyorlar.

http://www.aksam.com.tr/guncel/fuze-kalkani-icin-gozler-fransada/haber-463194

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #742 : 30 Kasım 2015, 17:31:04 »
Hani milli olacaktı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #743 : 30 Kasım 2015, 21:17:20 »
mülteci parasi gelede gelmeyecek avrupada kalacak

Çevrimdışı maverick

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #744 : 04 Aralık 2015, 00:11:34 »
uzun süre daha benim pek ümidim yok malesef.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2015, 00:13:43 Gönderen: maverick »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #745 : 04 Aralık 2015, 14:37:13 »
SSM ve Hava Kuvvetleri'nden kritik hava savunma ziyareti

Türkiye’nin füze hava savunma sistemi ihalesi T-Loramids iptal edildikten sonra bu alanda beklenmedik bir gelişmenin yaşandı. İşte o ziyaret!
SSM ve Hava Kuvvetleri'nden kritik hava savunma ziyareti

Edinilen bilgiye göre Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Türk Hava Kuvvetleri heyetlerinin geçtiğimiz hafta başında İtalya ve Fransa’da bir dizi ziyarette bulundu. Ziyarette Fransız-İtalyan Eurosam Konsorsiyumunun Aster 30 SAMP/T füzesinin yeteneği atışlı bir test ile incelendi.

Türk yetkililer ihale sırasında füze ve sistem yeteneklerini bu şekilde yerinde görememişti. Heyetin bir bölümü Fransa’da Bourges atış sahasında testi takip ederken, savunma sisteminin en önemli parçalarından birini oluşturan arama takip radarı İtalya’da yer alıyordu ve ikinci heyet burada radarın yeteneklerini yerinde gördü.

C4 Defence'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan T-Loramids ihalesinin iptalinin ardından yaptığı açıklamada uzun menzilli taarruz füzesi istediklerini belirtmiş ve Türkiye’nin ihtiyaçlarının konuşulması için ay sonunda Fransa’ya gideceğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin 21. Taraflar Konferansı kapsamında 30 Kasım’da Fransa’ya gitmişti. Ancak görüşmeler sırasında füze konusunda bir açıklama yapılmadı.
Kaynak: C4 DEFENCE     

Aster 30 SAMP/T

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #746 : 04 Aralık 2015, 14:43:25 »
Uzun menzilli taarruz füzesi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #747 : 04 Aralık 2015, 16:14:57 »
MIM-104 Patriot  kadar gider bu

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #748 : 07 Aralık 2015, 11:43:08 »
Ankara'da kritik görüşme
Çin füzesinden vazgeçen Ankara, Fransa-İtalya ortaklığıyla üretilen SAMP-T füzeleri için son görüşmeleri yapıyor. İmzalar atılırsa, imalat bitmeden hazır bataryalar Suriye sınırına gönderilecek.

Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemleri ihalesinde Çin ile yollarını ayıran Türkiye, bölgedeki gergin ortamı ve sınır hattında giderek yükselen tehditleri dikkate alarak, ikinci en iyi teklifi veren Fransa-İtalya ortaklığı ile görüşmelerini yoğunlaştırdı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı ekiplerinden oluşan resmi bir heyet, geçtiğimiz hafta hem Fransa, hem de İtalya'la giderek "SAMP/T" türü balistik füzenin atış testlerini yerinde izledi.

YERİNDE İNCELENDİ

İlk durak, elektronik ateşleme parçalarının üretildiği Fransa oldu. Türk heyeti, daha sonra İtalya'ya geçerek füze savunma sisteminin takip radarını inceledi. Yurda dönen heyet, olumlu izlenimlerini hükümetle paylaştı. Fransa-İtalya ortaklığının, görüşmeleri olgunlaştırmak için önümüzdeki günlerde Ankara'yı ziyaret edeceği belirtildi. Buluşmada iki önemli konu masaya yatırılacak.

TEKNOLOJİ TRANSFERİ

Türkiye'nin şartlarından ilkini "teknoloji transferi" oluşturuyor. Ankara'daki buluşmada gündeme getirilecek diğer konu ise "füze savunma sistemlerinin imalatı sürecinde belli sayıda hazır bataryanın Suriye sınırına konuşlandırılması" olacak. Görüşmelerden uzlaşı çıkarsa, zaman kaybedilmeden alım sürecine geçilecek. İmzaların atılmasıyla birlikte, geçici bataryalar teknik personel eşliğinde kısa sürede Türkiye'ye gönderilecek ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye sınırında belirleyeceği noktalara konuşlandırılacak. Geçici bataryalar, Ankara'nın siparişi olan savunma sistemleri tamamlanıp teslimat yapılıncaya kadar Türkiye'de kalacak. Türkiye gemileri yasaklayabilir Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Hikmet Azizoğlu, savaş halinde Türkiye'ye bazı haklar verildiğini belirterek, "Türkiye ve Rusya çatışan taraflar olursa, Türkiye ülkesini koruma adına evrensel hakka sahip olduğu için Boğaz'ı Rus gemilerine kapatabilir ve asla da gemi geçişine müsaade etmeyebilir. Ama gerilim iki ülkeye de yarar sağlamaz" ifadelerini kullandı. 600 km menzilde etkili - SAMP/T sistemi, Fransız Aster 30 Block 1 füzelerini kullanıyor ve 600 km menzilli balistik füzeleri durdurabiliyor. - 510 kg ağırlığındaki Aster füzelerinin uzunluğu 4,2 m, çapı 180 mm boyutlarında oluyor. Asterlerin, katı yakıtlı, iki aşamalı roket motoru bulunuyor. - SAMP/T füze sistemlerinin bir ateş ünitesinde 8 füze bataryası bulunuyor. 10 saniye içinde tüm füzelerini atabiliyor.
- Daha çok orta menzilli bir sistem. Çok fonksiyonlu radar, erken ikaz sistemini içeren muharebe yönetim sistemine entegre olarak, Scud gibi taktik balistik füzelere karşı savunma gerçekleştirebilme yeteneğine sahip bulunuyor. (Akşam)

http://www.f5haber.com/gundem/ankara-da-kritik-gorusme-haberi-668310/?utm_source=mansetler&utm_medium=mansetler&utm_campaign=mansetler

« Son Düzenleme: 07 Aralık 2015, 12:03:55 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #749 : 07 Aralık 2015, 11:50:45 »
Paylaştığınız haberlerin kaynağını, yayımlandığı internet sitesindeki sayfa adresi olarak belirtiniz!