Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #680 : 22 Aralık 2014, 11:37:27 »
Fransızların en başta neden değerledirilmediğini de hemen unutuverdik nedense!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #681 : 22 Aralık 2014, 14:54:29 »
Konjektur farkı. Şartlar şuan cok daha olgun ve hatta daha baska seylerede elverislidir belkide.(!)

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #682 : 22 Aralık 2014, 15:21:51 »
2 dünya savaşında bir ingiliz subay komutanı Montgomery'e Fransız askerlerini şikayet etmek ister. Kurt Mareşal soru bitmeden cevap verir : ''Konu Fransa ise haklısınız ''

Yani yanar döner millet bunlar. Suriye konusunda neredeyse bütün batıyı karşımıza aldık bir tek Fransa anormal  bir şekilde bizim siyasetimizi destekliyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #683 : 22 Aralık 2014, 15:48:35 »
Konjektur farkı. Şartlar şuan cok daha olgun ve hatta daha baska seylerede elverislidir belkide.(!)

Neden? Ermeni soykırımı masalı hakkında yaptıkları rezillikleri ortadan kaldırıp özür mü dilediler?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #684 : 22 Aralık 2014, 15:52:40 »
Bakan Yılmaz'dan füze müjdesi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, uzun menzilli füze projesinde teknoloji transferi, Türkiye'de ortak üretim, en kısa zamanda teslim ve uygun fiyat olmak üzere "dört başı mamur" bir teklifin oluşmasını beklediklerini söyledi.

Bakan Yılmaz'dan füze müjdesi
Uzun menzilli füzeler için Çinli firmayla görüşmeler devam ederken ikinci ve üçüncü teklifleri sunan firmalara da bu tekliflerin geçerlilik sürelerini uzatmaları yönünde talepte bulunduklarına işaret eden Yılmaz, "Muhtemelen henüz görüşmeler tamamlanmadı. Bir daha süre uzatımı isteyeceğiz. Ocak ayında yapacağımız Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında bunun da çerçevesini somut bir hale getiririz" dedi.

Bakan Yılmaz, füze konusundaki karar üzerinde en etkili hususun teknolojik paylaşım olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bağımsız bir Türkiye istiyorsak savunma sanayisinde kendine yeterli bir Türkiye olması lazım. Savunma sanayisinde bağımsız olmayan bir ülkenin bağımsız olduğu söylenemez. Biz diyoruz ki birincisi teknolojik paylaşımı, ikincisi ortak üretimi... Ortak üretim dediğimiz Türkiye'deki sanayinin katılımı. 3,5 milyar dolarlık bir projenin bir kısmı Türkiye'de üretilsin istiyoruz. Ama teknolojik transfere imkan veren bölümlerin Türkiye'de üretilmesini istiyoruz. Yoksa teknolojik transferi gerektirmeyen, fason üretimlerin Türkiye'de yapılması değil. Teknoloji transferi bir, Türkiye'de ortak üretim iki, en kısa zamanda teslim üç, bir de fiyatın makul olmasıyla dört başı mamur bir teklif bekliyoruz. Bu ana kadar bunlar oldu mu? Türkiye açısından en iyi neticeyi almak için görüşmelerimiz devam ediyor."

Kaynak: www.kokpit.aero

(Bir daha süre uzatımı isteyeceğiz  )   Bu hükümet bu  isi  beceremecek

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #685 : 22 Aralık 2014, 17:52:39 »
Sure uzatma olmadan Ocak ayinda sonuclanir diye bekliyordum, genel anlamda herkesin beklentisi bu yondeydi, bu kotu oldu.

Lakin uzatma olsa bile elestirmemek lazim, bizim istedigimiz teknoloji transferini yapmayi kabul etmiyorlarsa neden bu kadar para harcayalim ? Bunun icin ugrasiliyor.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #686 : 22 Aralık 2014, 22:48:05 »
Normalde böyle bir soruya cevap vermem ama böyle şeyler devletlere maal edilmez diye geçeyim.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #687 : 22 Aralık 2014, 22:52:35 »
Bu Cin isimiz umarim yatmaz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #688 : 23 Aralık 2014, 19:22:30 »
Palavra Dedektörü: Uçaksavarı Kıtalararası Füzeye Dönüştürmek!

Siyah Gri Beyaz'da yazı frekansını artırmak için bir "hinlik" düşündüm: Basın takibi. Başta günlük basın olmak üzere, savunma ve güvenlik alanındaki haber ve makalelerdeki yanlış bilgi, propaganda ya da vahim hataları elimden geldiğince tespit edip ifşa etmeye çalışacağım. F-16 resmi yerine Mirage koymak gibi (malesef) vahim sınıfına sokamadığım hatalardan ziyade safsata, abartı ya da okuyucuya psikolojik harp niteliği taşıyan çöpleri hedefliyorum.

Türk basınının içinde bulunduğu lağım çukuru, bana bol malzeme vereceğe benziyor.

İlk örneğimiz, hükümet bültenlerinden Haber7.com sitesinden

Haber7.com sitesinin Ekonomi bölümünde 22.12.2014 tarihinde "Kıtalararası Yerli Füze İçin Kritik Pazarlık" başlıklı bir haber yayınlandı. "Uzun menzilli füze çalışmalarına hız veren Türkiye, hava savunma sistemi ile ilgili kararını kısa bir süre içinde vermeye hazırlanıyor." alt başlığı ile verilen haber, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından yürütülen Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi'ne ilişkin.

Haber metni yakından incelendiğinde bir parti propaganda bülteni şeklinde kurgulanmış olduğu görülüyor. Öne çıkarılan hususlar, yerli savunma sanayiinde yapılan atılım, bu atılımların yabancı ülkelerin baskı ve engellemelerine karşı başarılmış olduğu, Çin tercihinin bu baskılara karşı bir meydan okuma niteliği taşıdığı ve tüm engellemelere karşın projede imza aşamasına gelindiği şeklinde özetlenebilir.

Haberin, tabiri caizse iyice "uçtuğu" kısımlar ise, Çin'den transfer edilecek füze teknolojisinin, "milli kıtalararası füze üretiminde kilometre taşı olacağı" iddiası. Bu ve benzeri abartılı iddialar, adı açıklanmayan "askeri uzmanlara" dayandırılıyor.

Devamı burada. >> http://www.siyahgribeyaz.com/2014/12/palavra-dedektoru-ucaksavar-ktalararas.html

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #689 : 23 Aralık 2014, 20:38:36 »
Bir ara Ukrayna ile fuze ve diger bazi alanlarda isbirligine gidilecekti ne oldu acaba bunlardan ses cikmiyor bu Ukraynanin basinda olaylar sebebiyle ucmadi umarim ayrica suan Rusya ve Ukrayna baya bi debeleniyorlar ve bunun sonucu ikisinin de ekonomi baya yara almisken simdi bu ulkelerden alabilecegimiz teknolojik yardimlari koparsak veya alabilecegimiz. Bizim isimize yarayacak. Bilim adamlarini ulkemize cekemezmiyiz bi dusunce sadece cok mu ucuk olurdu. Özellikle rusya bizimle kolay kolay teknoloji paylasmaz ama bazi bilim adamlarini biz cekersek mesela Nükler,Radar,Füze veya ucaklar uzerine yahut metalurji ile Uzay calismalari uzerine olma imkani nedir sizce