Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #650 : 26 Kasım 2014, 14:00:27 »
Sene olmuş 2014 ve "Yeni Türkiyenin" halen bile yüksek irtifa hava savunma sistemi yok. Şaka gibi!
"Komşularla sıfır sorun" politikasıyla başlayıp bazılarıyla savaşma sınırına kadar geldiğimiz 10 yılı aşkın süre içerisinde, ülkemizi etkileyebilecek NC başlıklı balistik füze tehditinde artış varken, bölgemiz sürekli kaynarken, amip gibi terör  örgütleri türeyip kafa kesen bu caniler orduların balistik füzelerini bile ele geçirirken, ülkemizi yöneten süper zeki insanlar, envanterlerinde NBC başlıklı silahlar bulunan ülkelere kafa tutma, savaş açma cesaretini sergiliyorlar. Bunu yaparken de NATO'dan patriot sistemi dileniyorlar. Son yıllarda savunma sanayinde yaptıkları işlerin başarılı olduğunu herkes kabul ediyor. Ancak topraklarımıza fırlatılacak NBC başlıklı bir balistik füzeyi ne ATAK, ne ALTAY, ne ANKA vs durdurabilir. Buna bizde "ayranın yok içmeye, atla gidersin çeşmeye" denir. 23 senedir tedarik edilecek sistem için; bu sürenin yarısının koalisyon hükümetlerinin siyasi çekişmeleri içersinde kaynadığını kabul edersek, diğer yarısı da, her haltı bire bin katarak abartıp siyasi malzeme haline getiren, tek başına iktidar olan bir hükümetin beceriksizliği olarak kabul edebiliriz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #651 : 26 Kasım 2014, 14:46:35 »
Sevgili Sky, Yuksek irtifa savunma ile hemfikirim ancak balistik fuze savunmasini hicbir sistem dogru durust yapamiyor hele hele NBC'lere karsi. NBC ye karsi en buyuk caydiricilik halen atom bombasina ve kendi uzun menzilli
fuzelere sahip olmak.

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #652 : 26 Kasım 2014, 15:00:23 »
Türkiye'nin içinde bulunduğu bölge üzerinde en fazla mühendisliği yapan, bölgeyi en çok kurcalayan kimse bizim için birinci derecede tehdit odur. ABD gelipte güneydoğunuzdan şu kadar toprağı kürt yönetimine vereceksiniz derse buna itiraz edip savaşı göze alabilecek güç ve birikim var mıdır acaba. Varsa bu savunmaı ABD temelli silahlarla ABD ye karşı yapmak ne derece akla atkın.

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #653 : 28 Kasım 2014, 15:53:58 »
Sene olmuş 2014 ve "Yeni Türkiyenin" halen bile yüksek irtifa hava savunma sistemi yok. Şaka gibi!
"Komşularla sıfır sorun" politikasıyla başlayıp bazılarıyla savaşma sınırına kadar geldiğimiz 10 yılı aşkın süre içerisinde, ülkemizi etkileyebilecek NC başlıklı balistik füze tehditinde artış varken, bölgemiz sürekli kaynarken, amip gibi terör  örgütleri türeyip kafa kesen bu caniler orduların balistik füzelerini bile ele geçirirken, ülkemizi yöneten süper zeki insanlar, envanterlerinde NBC başlıklı silahlar bulunan ülkelere kafa tutma, savaş açma cesaretini sergiliyorlar. Bunu yaparken de NATO'dan patriot sistemi dileniyorlar. Son yıllarda savunma sanayinde yaptıkları işlerin başarılı olduğunu herkes kabul ediyor. Ancak topraklarımıza fırlatılacak NBC başlıklı bir balistik füzeyi ne ATAK, ne ALTAY, ne ANKA vs durdurabilir. Buna bizde "ayranın yok içmeye, atla gidersin çeşmeye" denir. 23 senedir tedarik edilecek sistem için; bu sürenin yarısının koalisyon hükümetlerinin siyasi çekişmeleri içersinde kaynadığını kabul edersek, diğer yarısı da, her haltı bire bin katarak abartıp siyasi malzeme haline getiren, tek başına iktidar olan bir hükümetin beceriksizliği olarak kabul edebiliriz!

Aklima takilan isi sey var.

İlk olarak, seneler once uzun menzilli fuze projeleri baslamisti, talimat verilmisti. 2500km ve daha uzun menzilli fuzeler, bunlarin yapim asamasi hakkinda bir bilgi var mi ? Proje detaylari paylasiliyor mu yayin organlariyla ? Ve Hindistan 5000km menzilli fuzeler uretirken biz neden daha bu kadar gerideyiz bu konuda ? Buyuk bir kriz bu aslinda.

İkincisi ise, diyelim ki, hic ihtimal vermesem bile 31 aralikta projede karar kildik, Cin secildi. Bu projenin %100 sekilde hayata gecirilip, savunma kalkaninin kurulmasi kac senelik bir asama tahmini olarak ? 1 sene icinde tum sinirlari %100 koruyacak bir sistemi kurabilecekler mi ?
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2014, 15:55:35 Gönderen: acabuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #654 : 28 Kasım 2014, 20:25:28 »
2500km menzilli füze projesini hiç hatılamıyorum. Ancak şu an yanlış bilmiyorsam 1000km menzilli balistik füze geliştirilmek isteniyor.
Sistemin seçilip %100 hayata geçirilmesinin 1 seneden fazla süreceğini düşünüyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #655 : 29 Kasım 2014, 15:47:45 »
ben hatırlıyorum 2500 km yi hatta dönemin başbakanı Sultan I. Recep ;D iranı örnek gösterip savunma sanayi icra kurulunda geliştirilmesi talimatı vermişti.

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #656 : 29 Kasım 2014, 17:34:52 »
ben hatırlıyorum 2500 km yi hatta dönemin başbakanı Sultan I. Recep ;D iranı örnek gösterip savunma sanayi icra kurulunda geliştirilmesi talimatı vermişti.

Aynen oyle, 2011 in son aylarinda talimat verilmisti, guya 2014 e hazir olacakti 2500km menzilli fuzeler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #657 : 29 Kasım 2014, 18:26:14 »
Tamam hatırladım. Hatta konuyu bile buldum. >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,4322.0.html

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #658 : 29 Kasım 2014, 19:35:59 »
guya 2014 e hazir olacakti 2500km menzilli fuzeler.

Nerden biliyorsunuz hazır olmadığını.. ?  ;)

Yıldırım sistemi geliştirilmeyecek diyorlardı.. Şimdi 280 km menzile ulaştığı dilleniyor. Kendi izlenim ve görüşüm Türkiye 800 km lik sistemi çooktan envantere aldı. 1500 ise güney afrikada denedi... 2500 km ise büyük ihtimal Çin ana karasında denenecek.
Bizim İran'a bir cevap vermemiz lazım.. Aynı  Yunanın Scalp hareketine Popeye ile karşılık vermemiz gibi gibi anlayın artık.. Ha biz 2500 üretsek bile uzun zaman ne resmini ne videosunu görebiliriz.  ;)

Beğenmediğimiz Çin bile 2002 den 2007 ye kadar yıldırımın resimlerini medyaya sızdırmadı..

« Son Düzenleme: 29 Kasım 2014, 19:36:37 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #659 : 30 Kasım 2014, 19:17:30 »
800km'lik sistem cidden yıldırım değil bu arada. Sistem BORA veya BORAN'dı sanırım bu ad ile ortaya çıkacakmış. 800kmde iyi bie vuruş değerleri yakalandığı konuşuluyor.