Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #530 : 25 Mart 2014, 20:38:25 »
Bu arada ihale kesinleşti arkadaşlar alınacak sistem HQ-9''C'' sistemidir..

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #531 : 25 Mart 2014, 21:11:15 »
nereden bilgi aldıniz ?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #532 : 25 Mart 2014, 22:25:03 »
Bilgi S&H oda doğrudan Hava Kuvvetleri komutan Orgeneral Akın Öztürk ile bağlantılı bir haber.. En başından beri HQ-9'un ilk sistemlerini aldığımızı düşünmüyordum yapılan testlerinde B veya C versiyonu ile olduğunu olabiliceğini söylemeye çalışmıştım. Bahsedilen menzil değerleri tamamen geçersizdir. Yeni sistemimizin teknik özelliklerinin açıklanması dileğiyle. Bu arada standart bir FD-2000 bataryasındaki komponentlerden değişiklikler göreceğiz sistemsel bazda veya ekstrem olarak.. Min. 200+km menzilli 30.000++ irtifada uçak ve balistik nesne önleme özelliğine sahip füzemiz hayırlı olsun. Hatırlatma dileğiyle..

HQ-9C sistemi HQ-9B'ninde gelişmişi yakıt teknolojisi ve füzenin karakteristlik özelliklerinde değişiklikler yapılarak menzili artırılmış ve güdümleme olarakda Aktif Radar güdümü kullanan bir SAM'dır.. Son nesil geliştirilen ve Çinlilerinde yazılım tecrübesini göz önüne aldığımda sistemin son derece hassas ve mükemmeliyette olduğunu iddia edebilirim şimdiden..

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #533 : 25 Mart 2014, 22:48:41 »

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #534 : 25 Mart 2014, 22:49:44 »
Bilgi S&H oda doğrudan Hava Kuvvetleri komutan Orgeneral Akın Öztürk ile bağlantılı bir haber.. En başından beri HQ-9'un ilk sistemlerini aldığımızı düşünmüyordum yapılan testlerinde B veya C versiyonu ile olduğunu olabiliceğini söylemeye çalışmıştım. Bahsedilen menzil değerleri tamamen geçersizdir. Yeni sistemimizin teknik özelliklerinin açıklanması dileğiyle. Bu arada standart bir FD-2000 bataryasındaki komponentlerden değişiklikler göreceğiz sistemsel bazda veya ekstrem olarak.. Min. 200+km menzilli 30.000++ irtifada uçak ve balistik nesne önleme özelliğine sahip füzemiz hayırlı olsun. Hatırlatma dileğiyle..

HQ-9C sistemi HQ-9B'ninde gelişmişi yakıt teknolojisi ve füzenin karakteristlik özelliklerinde değişiklikler yapılarak menzili artırılmış ve güdümleme olarakda Aktif Radar güdümü kullanan bir SAM'dır.. Son nesil geliştirilen ve Çinlilerinde yazılım tecrübesini göz önüne aldığımda sistemin son derece hassas ve mükemmeliyette olduğunu iddia edebilirim şimdiden..

Kaynak olarak bir haber şuan yok internette varsa paylaşabilirmisin.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #535 : 25 Mart 2014, 22:52:40 »

Çevrimdışı dagcan006

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #536 : 26 Mart 2014, 07:22:51 »
Yukarıdaki grafikte en iyisi arrow gözüküyor doğru mu en iyisi thaad ve s 400 değilmi

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #537 : 26 Mart 2014, 07:45:25 »
Som için öyle 2500 km  falan beklemeyin,balistik için hedef o civarda ama bu menziller muhtemelen balistik füze amaçlı olarak bir füzeye değil SLV amaçlı uzaya erişim ve yörüngeye uydu yerleştirme kapasitesi kazanımına yönelik tesis edilecek.
Aslinda beklenebilinir sevgili kardesim. SOM 1500km (Tomahawk gibi) yapildiktan sonra 2500km'ye (Tomahawk ER) ulasmak o kadar da zor olmasa gerek.

Bende başka bişey söylemedim aslında,mevcut Som'dan fazla bişey beklemeyin demek istedim ama gövdesi büyümüş ve ovalleşmiş bir Som ortaya çıkar buralara ulaşırsa onun adı artık som olmaz.O zaman koy gemiye,denizaltıya,yükle TEL'e at istediğin hedefe.Tamamen farklı scala onu anlatmak istemiştim.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #538 : 26 Mart 2014, 08:21:14 »
Bende Destinyy ye katılıyorum çinliler HQ-9 un ilk versiyonu üzerinde iyileştirmeler mutlaka yapmıştır.Bizim sahip olacağımız sisteminde en modern HQ-9 olacağına inanıyorum.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #539 : 26 Mart 2014, 10:13:11 »
Bende başka bişey söylemedim aslında,mevcut Som'dan fazla bişey beklemeyin demek istedim ama gövdesi büyümüş ve ovalleşmiş bir Som ortaya çıkar buralara ulaşırsa onun adı artık som olmaz.

Yine SOM olur. SOM = Stand Off Missile  :)