Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #370 : 17 Temmuz 2012, 13:40:53 »
Bence pac sistemi alinsaydi cokdan alinirdi bu kadar uzamazdi mesele, galiba bir supriz olabilir.Olurda s300/400 secilirse conilerin surat ifadesi cok merak ediyor olacagim

Çevrimdışı ünal

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #371 : 17 Temmuz 2012, 13:48:10 »
Karar bugün kesinlikle verilecek mi?

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #372 : 17 Temmuz 2012, 14:33:13 »
hic sasmam hicbiri secilmezse :)
insallah o kadari parayi AR-GE ye yatirilir ve gece gündüz calisilir ve milli bir sistem gelistiririz...

Çevrimdışı swat

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #373 : 17 Temmuz 2012, 14:36:10 »
Bence karar patriot sistemin yana olacaktır sisteme ait bir takım bileşenler Türkiye'de üretilmeye başlandı diye biliyorum. (Röle istasyonu na ait alt sistemler)
ABD şu an patriot için bir alt yapı oluşturmakta her ne kadar sistemi desteklemesemde (gönlüm S-400'de) yaklaşma yöntemleri etkili, bu sebeple patriot'un seçileceğini düşünüyorum Suriye krizinde Rusya ve Çin yüzünü gösterdi bu ülkelerden bize dost olmaz ve olmayacak.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #374 : 17 Temmuz 2012, 14:47:53 »
Bence karar patriot sistemin yana olacaktır sisteme ait bir takım bileşenler Türkiye'de üretilmeye başlandı diye biliyorum. (Röle istasyonu na ait alt sistemler)
ABD şu an patriot için bir alt yapı oluşturmakta her ne kadar sistemi desteklemesemde (gönlüm S-400'de) yaklaşma yöntemleri etkili, bu sebeple patriot'un seçileceğini düşünüyorum Suriye krizinde Rusya ve Çin yüzünü gösterdi bu ülkelerden bize dost olmaz ve olmayacak.
Hepsini gömün gitsin.Sanki ABD çok mu iyi bize.Dereyi geçene kadar dayı diyoruz mecburiyetten...

Çevrimdışı swat

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #375 : 17 Temmuz 2012, 16:12:46 »
Hepsini gömün gitsin.Sanki ABD çok mu iyi bize.Dereyi geçene kadar dayı diyoruz mecburiyetten...

Haklısınız Aselsan'nın hali hazırda Alçak ve Orta irtifa özgün hava savunma sistemleri projeleri mevcut. Bence Patriotta kendi alt yapımızı oluşturmak adına kabul edilecek bir sistem olacaktır.

Çevrimdışı enes@frasko

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #376 : 17 Temmuz 2012, 17:18:47 »
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/07/17/4-milyar-dolarlik-ihale-masaya-yatirildi
Arkadaslar karar berinlernmis..Savunma Komitesi karirin etelenmesine karar vermisler..
Alıntı
Toplantının ardından yaklaşık 4 milyar dolara mal olacak uzun menzilli füze ihalesinin ertelenmesine karar verildiği açıklandı.
harp zorunlu ve kaçınılmaz olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeyle karşı karşıya kalmadıkça harp bir cinayettir.

Çevrimdışı enes@frasko

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #377 : 17 Temmuz 2012, 17:20:49 »
4 saatlik toplantida alinan kararlar:
ANKA İnsansız Hava Aracının daha uzun menzil ve yük taşıma kapasitesine sahip Turbo-Prop Motorlu versiyonunun ön tasarım faaliyetleri için TUSAŞ firması ile sözleşme görüşmelerine başlanması; Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Projesi kapsamında tasarım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş ile sözleşme görüşmelerine başlanması; Sahil Güvenlik SAR-33 Botu Modernizasyonu Projesi kapsamında İstanbul Denizcilik Gemi İnşa Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması; Denizaltı Dalış Simülatörü Projesi kapsamında HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş ile sözleşme görüşmelerine başlanması; Yavuz sınıfı fırkateynlerine Milli Elektronik Harp Sistemi geliştirilmesi maksadıyla ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması.'
harp zorunlu ve kaçınılmaz olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeyle karşı karşıya kalmadıkça harp bir cinayettir.

Çevrimdışı enes@frasko

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #378 : 17 Temmuz 2012, 20:58:09 »
Arkadaslar benmi yaniliyorum,ama  FD-2000(çin savunma sistemi) S-300(rus savunma sistemi)'u kopyalamis gibime geliyor :)
FD-2000

S-300

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #379 : 17 Temmuz 2012, 21:10:39 »
Arkadaslar benmi yaniliyorum,ama  FD-2000(çin savunma sistemi) S-300(Rus savunma sistemi)'u kopyalamis gibime geliyor :)
FD-2000

S-300

Ilahi enes sanki bu cinliler ozgun bir sey yaptilarda biz gorecegiz