Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #350 : 01 Temmuz 2012, 22:48:26 »
Ben konuya pek vakıf olmamakla beraber Çin'in sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. Teknolojik bilgi paylaşımında anlaşabilirsek seçimimizin oraya kayması bence sürpriz olmaz.

Öte yandan Patriotlar elbette hala favori
Evet bir çılgınlık edip çin füzesine talip olursak kimse şaşırmasın derim,ama patriot mantıken 1-0 önde duruyor(nato uyumluluğu bakımından vs.vs.)Ama inşallah çin teknoloji paylaşımına yanaşırda,patriot  4+4batarya için harcanan para değerinde mesela 6+6 batarya kadar füze teklifiyle gelseler 10 numara olur iyimi :)(çinlileri öpesim geldi bian :D)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #351 : 02 Temmuz 2012, 00:13:31 »
Çin'in bu alanda kendi ürettiği bir sistem var. Ancak buna rağmen Rusya'dan S300 aldılar. Bu da biraz düşündürücü!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #352 : 02 Temmuz 2012, 12:59:16 »
.. Fransız italyan Ortaklığında Üretilen Aster 15/30 Var Ama O Savaş Gemileri İçin Ve Orta İrtifa , Yine EuroSam Var , İhaleye EuroSam Da Dahil Diye Biliyorum
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı Mirliva

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #353 : 02 Temmuz 2012, 14:35:08 »
Açıkçası ''Patriot'' dışında hangi sistem seçilirse seçilsin çok şaşırırım.Ama bence s-400 olmasada s-300 alınmalı.Tabi bildiğimiz üzere ihale süreçleri sadece en iyisini almak üzerine işlemiyor.

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #354 : 02 Temmuz 2012, 14:40:53 »
Açıkçası ''Patriot'' dışında hangi sistem seçilirse seçilsin çok şaşırırım.Ama bence s-400 olmasada s-300 alınmalı.Tabi bildiğimiz üzere ihale süreçleri sadece en iyisini almak üzerine işlemiyor.

Son Suriye Krizinden Sonra Ortaya Çıkan Taploya Bakarsak S-400 Ve S-300 Suya Düştü Ve Hatta S-400 Ve S-300 Almak Ateşle Oynamak Gibi , Lütfen S Serisi İsteyen Arkadaşlar Rusya'ya Ait Bir Kaç Form Ve Bir Kaç Haber Ajansını Okusunlar  :-[  Türk Medyası Yansıtmıyor Ama Bazı Haber Sitelerinde Türkiye'nin Müdahalesine Gereken En Sert Askeri Cevabın Verileceğini Yazıyorlar , Buda Bm Ve Nato'nun Neden Bu Kadar Çekimser Davrandığını  Gözler Önüne Seriyor ...

Yani Her Ne Kadarda ABD Karşıtı Olsakta Malisef Rus Sistemleri Bizim İçin Pek Hayırlı Olmaz ...

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #355 : 02 Temmuz 2012, 15:52:43 »
rusya 1430 *1480 yılları arasında moskava düklüğü iken istanbuldan kaçan bizans kraliyet ailesinin kızlarından biri yani konstatinin yeğeni bu dğkle evlenir. bu soylu evlilikleri sadece evlenelim soy sop türeyelim diye olmaz. siyasi anlam ve projelerde içerir. o tarihten sonra rusya 3 roma diye adlandırılır.

yukarıdaki kısa tarih aslında rusların bize hangi bakış açısı ile baktığını veya bakma potansiyeli olduğunu gösteriyor.

yaklaşık 2 haftadır süre gelen olaylar sonrasında ruslardan s300 gibi kritik sistemleri almak konusunda iyi niyete sahip, ülkemiz dış siyasetine bir takım yeni açılımlar gerektiği yaklaşımını sergileyen arkadaşalarım; size bir tarihi olay daha anlatayım;

Rusya ilhakı öncesi gürcistan ruslara sırtlarını iranlıların saldırılarından korunmak amacıyla dayarlar. ama ne tesadüftür ki buna rağmen iranlıların saldırıları bitmez hatta artar. ortada tek bir gerçek vardır; irnlıların saldırıları bitmemiştir ve ruslar yaklaşık 400 senedir hem gürcülerin hemde kafkasların arkasındadırlar(siyasi anlamda değil argo anlamda).

bizim ruslara karşı b,bir önyargımız yok hatta onca savaşa rağmen onlara karşı gayet sıcağız(:)) ama ülkemiz toplumsal ve devletsel zekası onlanarı bir yerşlere yazıyor.
Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #356 : 02 Temmuz 2012, 17:54:25 »
...  Türkiye Tarihsel Olarak Asla Rusya'yı Dost Bilmedi , Bilmeyecekte , İlginçtir  O Türkiye Tarihsel Süreç İçerisinde Batı İle İyi İlişkiler Kurmuşsada Yine Batı'yıda Asla Dost Bilmedi Ve  Bilmeyecekte ,  Ben Ülkemi Bu Sebebten Çooook Seviyorum  ;)  Bizim İlişkilerimiz Tamamen Çıkar İlişkisi Olmuştur , Suriye , İran Gibi Tam Teslimiyet Olmamıştır , Yada Almanya , Belçika , Hollanda Gibi Ülkeler Tam Teslimiyet Ama Türkiye'm Asla Tam Anlamıyla Teslimiyet İçerisinde Olmamıştır , Kısa Süreli Gaflet İçerisinde Kalsada Sonunda Kendi Güçünü Yükseltmeye Çalışmıştır

Konumuza Geri Dönmek Gerekirse , Bu Son Suriye Krizi S-300 Ve S-400 Bizim İçin Bitmiştir ...

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #357 : 02 Temmuz 2012, 22:20:05 »
...  Türkiye Tarihsel Olarak Asla Rusya'yı Dost Bilmedi , Bilmeyecekte , İlginçtir  O Türkiye Tarihsel Süreç İçerisinde Batı İle İyi İlişkiler Kurmuşsada Yine Batı'yıda Asla Dost Bilmedi Ve  Bilmeyecekte ,  Ben Ülkemi Bu Sebebten Çooook Seviyorum  ;)  Bizim İlişkilerimiz Tamamen Çıkar İlişkisi Olmuştur , Suriye , İran Gibi Tam Teslimiyet Olmamıştır , Yada Almanya , Belçika , Hollanda Gibi Ülkeler Tam Teslimiyet Ama Türkiye'm Asla Tam Anlamıyla Teslimiyet İçerisinde Olmamıştır , Kısa Süreli Gaflet İçerisinde Kalsada Sonunda Kendi Güçünü Yükseltmeye Çalışmıştır

Konumuza Geri Dönmek Gerekirse , Bu Son Suriye Krizi S-300 Ve S-400 Bizim İçin Bitmiştir ...
bir musibet bin nasihatten iyidir demişler.
Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı yeniçerİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #358 : 03 Temmuz 2012, 11:45:40 »
bişi sorcam rusyanın elinde s-400 undne iyi s500 yada s-600 varmı abd le karşılaştırırsak hangisinin hava savunması daha iyi ?

Çevrimdışı Mirliva

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #359 : 03 Temmuz 2012, 12:52:57 »
Alıntı

Son Suriye Krizinden Sonra Ortaya Çıkan Taploya Bakarsak S-400 Ve S-300 Suya Düştü Ve Hatta S-400 Ve S-300 Almak Ateşle Oynamak Gibi , Lütfen S Serisi İsteyen Arkadaşlar Rusya'ya Ait Bir Kaç Form Ve Bir Kaç Haber Ajansını Okusunlar  :-[  Türk Medyası Yansıtmıyor Ama Bazı Haber Sitelerinde Türkiye'nin Müdahalesine Gereken En Sert Askeri Cevabın Verileceğini Yazıyorlar , Buda Bm Ve Nato'nun Neden Bu Kadar Çekimser Davrandığını  Gözler Önüne Seriyor ...

Yani Her Ne Kadarda ABD Karşıtı Olsakta Malisef Rus Sistemleri Bizim İçin Pek Hayırlı Olmaz ...

Bu konuda hemfikiriz.Ben sadece sistemler üstünden değerlendirme yaptım.''İhale süreçleri en iyisini almak yönünde işlemiyor'' derken bunu kastetmiştim.Ama ''işleyemiyor'' demek daha doğru olur sanırım.Her potansiyel ithalat/ihracat durumu için siyasi ilişkiler ve menfaatler belirleyici rol oynuyor tabiki. Heleki söz konusu ürün savunma sanayi ürünü ise...Kısacası söylediklerinize katılıyorum.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 12:56:23 Gönderen: Mirliva »