Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #340 : 26 Haziran 2012, 22:01:54 »
türkiye içinde en uygunu patroit sistemleridir

Allah yazdiysa bozsun. Bu Patriot sistemleri hic de hic hayirli degildir. Hele kaynak kodlarini vermedikten sonra düsmanini bile secmen zor olur.
Ha dünya kadar para bayila biliriz bu sistemler icin.Ona Uncle Sam´in itirazi olmaz.
Bana kalirsa benim Favorim S400 Sistemleri. Bunlari belki istegimize göre modifiye edebiliriz.

Çevrimdışı sorenson

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #341 : 27 Haziran 2012, 01:24:53 »

Allah yazdiysa bozsun. Bu Patriot sistemleri hic de hic hayirli degildir. Hele kaynak kodlarini vermedikten sonra düsmanini bile secmen zor olur.
Ha dünya kadar para bayila biliriz bu sistemler icin.Ona Uncle Sam´in itirazi olmaz.
Bana kalirsa benim Favorim S400 Sistemleri. Bunlari belki istegimize göre modifiye edebiliriz.

rusya babasının hayrına s400 ü ve kaynak kodlarını hele hele s teknolojisini vermez ... türkiye bir nato ülkesi bunu kabullenin... amerika malatya üssünü boşuna kurmadı... eğer siz s400 füzelerini alırsanız uçaklarınızın sistemlerini ona göre uyumlandırmanız lazım... f16ların sistemi belli, nato standartlarına göre tasarlanmış... s400 ler türkiye için hem daha maliyetli hem de çok saçma bir tercih olur....

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #342 : 27 Haziran 2012, 12:07:03 »
Ankette s-400 işaretledim ancak bizimkilerin Amerika' dan alacaklarını sanıyorum. Tek ümidim Amerika'nın teknoloji transferi yapmayı kabul etmemesi durumunda, bizden bir yiğidin çıkıp " O zaman senden almıyorum " diyebilme ihtimali. Ama bu ihtimal çok düşük. Açıkçası ben çok ta s-400 olmuş veya patriot olmuş önemsemiyorum. Benim için Amerikan üretimi olmasın yeter. Zaten f-35 ve Skorsky ile geleceğimizi bu adamlara verdik. Birde füzeleri onlardan almayalım.
 Amerika'dan alınan silahlar sadece bir işe yarıyor. O da eğer Amerika' nın keyfi bir ülkeyi vurmak isterse Amerika tarafından savaşa girerek Amerika' ya hizmet etmek için. Bunun dışında hiç bir işe yaramaz. Kullandırtmazlar...

Çevrimiçi Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #343 : 27 Haziran 2012, 19:51:07 »

Rusya babasının hayrına s400 ü ve kaynak kodlarını hele hele s teknolojisini vermez ... türkiye bir nato ülkesi bunu kabullenin... amerika malatya üssünü boşuna kurmadı... eğer siz s400 füzelerini alırsanız uçaklarınızın sistemlerini ona göre uyumlandırmanız lazım... f16ların sistemi belli, nato standartlarına göre tasarlanmış... s400 ler türkiye için hem daha maliyetli hem de çok saçma bir tercih olur....

Evet vermez. Verecek olursa oda o ülkenin konumuna bakar. Zannedersem Ruslar Türkiyenin simdiki posisyonu pek kücümser gibi bakmiyorlar.
Tersine, her alanda karsilikli cikarlarimiz Rusya nin gözünde önem kazaniyor.
Simdi bu füzelerin ucaklara entegrasyonu bir sorun olarak mi görüyorsunuz? Bunu sorun olarak görseler zamaninda bizim yetkililer acikca Ruslarin S400 sistemine ilgileri oldugunu beyan etmezlerdi.Ayrica maliyeti kesin gözden gecirilmistir.
Ha birde sunu hatirlatim. Yunanistanin S300 haricinde:

TOR-M1
OSA AK/AKM-SA-8/b

Hem hava- ve karakuvvetlerinde bu sistemler mevcut.

Yunanlarda sorun degil de bizde mi sorun? Güldürmeyin beni :D
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 19:54:32 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #344 : 27 Haziran 2012, 21:46:16 »
Rusların suriye'ye gemi ve asker göndermesinden sonra rus hava savunma füzelerinin ihalede devre dışı bırakılacağını düşünüyorum. Ayrıca Sinopta yapılan füze denemelerinden biri hava savunma füzesiyle ilgili olabilirmi diyede düşünmeden geçemiyorum.

Çevrimiçi Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #345 : 27 Haziran 2012, 22:39:10 »
Rusların suriye'ye gemi ve asker göndermesinden sonra Rus hava savunma füzelerinin ihalede devre dışı bırakılacağını düşünüyorum. Ayrıca Sinopta yapılan füze denemelerinden biri hava savunma füzesiyle ilgili olabilirmi diyede düşünmeden geçemiyorum.

Olabilr , ama faaliyete gecmesi seneler alabilir. Ayrica Rusya-Türkiye iliskileri Suriye gibi ülkelere endeksli degildir

Çevrimdışı alpagut

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #346 : 28 Haziran 2012, 00:56:58 »
Artık Türkiye gibi bir ülke için böyle bir sistemin lüks olduğunu kimse iddia etmesin.GSMH mız 1 tirilyon dolara yaklaştı uzun zamandor epey cimri alımlar yaptığımızda gerçek.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #347 : 28 Haziran 2012, 14:45:05 »
biz şimdi sonuç olarak kaç batarya alacağız bazı yerlerde 4 milyar dolarlık diyorlar 4 milyardolar fazla değilmi        4 milyar dolara baya fazla alınır heralde....

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #348 : 28 Haziran 2012, 18:55:36 »
... Görünürde 4+4 Batarya , Yani Toplamda 8 Batarya AlımDüşüncesine Sahibiz ...
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı Travelair

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #349 : 01 Temmuz 2012, 21:54:14 »
Ben konuya pek vakıf olmamakla beraber Çin'in sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. Teknolojik bilgi paylaşımında anlaşabilirsek seçimimizin oraya kayması bence sürpriz olmaz.

Öte yandan Patriotlar elbette hala favori