Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 721003 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #300 : 07 Eylül 2011, 10:02:03 »
Şimdi ben anlamadım biri açıklık getirsin. pac-3 füzeleri alıncak mı alın mıyacak mı? Ülkemize fize falan konuşlandırmıyorlar dediler. Sadece radar ve akdenize gelicek amerikan gemileri mi var?
radar   türkiyede (diyarbakır)   olacak , pac-3 bataryalarıda  ege akdeniz ve  karadenizde  hava savunma  destroyerlerinde yada fırkateynlerinde  bulunacak   ayrıca bazı  avrupa ülkelerinede (romanya)  pac-3 bataryaları  kurulacak  , böylece   bu topraklardan (ortadoğu)  avrupaya   herhangi bir  füze  saldırısında  müdahale  edile bilecek ,  yüksek ihtimalle  radarı korumak  içinde  birkaç  pac-3  bataryası  diyarbakıra  getirirler.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #301 : 07 Eylül 2011, 15:41:45 »
Peki bizim kendi alımımız ne oldu?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #302 : 07 Eylül 2011, 15:52:50 »
Peki bizim kendi alımımız ne oldu?

türkiye  füze kalkanının  koruduğu ülkeler  arasında  ve  açıkta  kalan  bazı alanlarıda  abd  den  getirilecek  pac-3  sistemleri koruyacak , füze kalkanındaki  en  önemli ülke  olmamızın  karşılığında  türkiyeye  gönderilecek  füzelerin  bir  miktarı (nekadarı bilmiyorum) nato  tarafından  karşılanacaktır ....  yani bizim  ihale  yalan  oldu  ,  2  yada 3  sayfa  öncesinde  bu  haber  verildi  , cumhuriyet  gazetesinin haberi...

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #303 : 07 Eylül 2011, 19:07:23 »
Sayin Enes oysaki su proje hakkinda ne hayallerim vardi hatirliyormusun ne kavga ederdik seninle bu konu yuzunden ben yazmaktan bikmazdim sen yeter demekten bikmazdin sonuc ne koca bi husran :)
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #304 : 08 Eylül 2011, 02:22:38 »
Şöyle bir tahminde bulunsak, (tamamen kendi düşüncemdir ve kendimce bir yorumdur yanlış anlaşılmasın lütfen)

Alaşma öncesi Türkiyenin çekincelerini teşkil eden maddeler ne olabilir?

1. Doğu akdenizde nato unsuru olsa dahi yabancı tekne istemememiz(?)
    çünkü israil ve kıbrıs rum yönetiminin sondaj planları bilinmekteydi ayrıca hemen sınırımız suriyedeki malum durum (natonun suriyeye müdahelesini hiç istemedik istemeyiz) yani doğu akdenizin ısınma ötesine geçmesi(?)
    israille aramızdaki husumet; pervasız, şımarıklığının ne gibi sonuçlar doğuracağını kestirememe(?)

2. sadece kara konuşlu batarya istememiz (her ne kadar doğrudan hedef arzetselerde yabancı bir tekneden kontrol edileceğine kendi topraklarımızda bizim dahlimizle kontrol edilmesini yeğlerim mantığı) olabilir mi?.

Belki daha başka maddeler de vardır. Tüm bunlar elbette düşünülüp ona göre de karar kılınmıştır.

Beni asıl ilgilendiren husus; kendi uzun menzilli hava savunma sistemimizi üretinceye kadar bize gerekli süreyi kazandırırmı? kaç bataryadan oluşacak? ozamana kadar ne derece yeterli olabilir? çünkü ben aslında satın almaya gitmeyip kendi sistemimizi kurmak için zaman aradığımızı düşünüyorum. buna göre plan yapıldığını ve başarabileceğimize inanıyorum.

Peki nato için tehdit ne? onu tanımlamak zor... İran mı? Rusya mı? Çin mi? Pakistan mı?

kanımca ortada tehdit falan yok amerikanın israilin (ki nato üyesi değil) gazına gelip kuruntu etmesinden başka bir şey değil. Aynı amerika değilmiydi? hindistan nükleer güç olduğunda pakistanın da nükleer güç olmasını sağladı. hatta bunu çin rusya ve diğerleri de destekledi... Ortada nükleer bir tehdit yokken israile bir dünya nükleer silah temin etti...

Farklı düşünüyorum belki birileri anlam veremez ama.... Ben hep iranın nükleer güç olmasını istemişimdir. Çünkü ozaman bizimde nükleer güç olmamız kaçınılmaz olacak.

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #305 : 08 Eylül 2011, 10:10:54 »
Pakistanın nükleer güç olmasının abd ile alakaası yok.ABD de çalışan ve P2 santrifüjlerini tasarlayan pakistanlı bir bilim adamının vatanseverliği sayesinde pakistan nükleer güç oldu.Aynı santrifüjü bugün iran ve çin de kullanıyor. Hatta belki Kuzey Kore...
İsrail de abd den nükleer bomba falan almamıştır. Zamanında kenedy vermeyince adamlar gizli bir zenginleştirme tesisi kurmuş ve uranyum zenginleştirmiştir.
Bu söylediklerimin hepsi tübitak'ın raporlarında var. Kaynak isteyen netten bulabilir...

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #306 : 08 Eylül 2011, 18:22:39 »
sayın shadowww

Elbetteki haklısınız. Zaten hiçbir ülkenin bir diğerine nükleer teknoloji aktarımı alenen olmaz sanırım. kaldı ki musevi bilim adamlarının bu konudaki bilgi birikimleri ve yetkinlikleri tartışılmaz bile. Lakin müdahele etmeyerek göz yummak da desteklemek anlamına gelmezmi sizce? Kendi çıkarları için bölgesel dengeler oluşturmada amerikanın kullandığı bir yöntem diye düşünüyorum.

Konuya vakıf olduğunuz açık. şahsi kanaatinizi merak ediyorum. Acaba iranın nükleer güç olması halinde bize getirisi götürüsü ne olurdu? dengeler açısından, bizim nükleer güç olmamızın önü açılmazmıydı?

şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Şahin Ağa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #307 : 08 Eylül 2011, 19:00:29 »
Pakistanın nükleer güç olmasının abd ile alakaası yok.ABD de çalışan ve P2 santrifüjlerini tasarlayan pakistanlı bir bilim adamının vatanseverliği sayesinde pakistan nükleer güç oldu.Aynı santrifüjü bugün iran ve çin de kullanıyor. Hatta belki Kuzey Kore...
İsrail de abd den nükleer bomba falan almamıştır. Zamanında kenedy vermeyince adamlar gizli bir zenginleştirme tesisi kurmuş ve uranyum zenginleştirmiştir.
Bu söylediklerimin hepsi tübitak'ın raporlarında var. Kaynak isteyen netten bulabilir...

Sayın shadowww bu bahsettiğiniz kişi Abdülkadir han'mı ?Eger Abdülkadir han ise o Amerikaya hiç gitmedi Hollanda da Nükleer santralde çalıştı.
Düşmanını ve kendini çok iyi tanırsan, her zaman kazanırsın. Eğer kendini çok iyi tanır düşmanını tanımazsan, bazen kazanır bazen kaybedersin. Ancak hem  düşmanını hem de kendini tanımazsan, sonuç daima yenilgi olacaktır...

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #308 : 09 Eylül 2011, 01:04:25 »
arkadaslar ben mi yanlis algiliyorum... anlamadim gitti...

benim bildigim kadariyla türkiyeye nato tarafindan hic hava savunma sistemi kurulmuyor yani ne topraklarimiza nede denizlerimize öyle sistem gelmiyor... sade hava ön uyari radari kuruluyor... yani havaya gelen cisimleri tanimliyor uyariyor... tehlikeye göre bulgaristanda Polonya'da misal orada kurulu olana hava savunam sistemleri aktif oluyor...  yani bizim topraklara füzeler yerlestirilmiyor... sade o radarlari korumak icin patriotlar yerlesiyor...

yani anladigim ve algiladigim bu....

o zaman yinede kendi hava savunma sistemlerimizi kendimiz ya satin alacagiz ya ortak üretim.... yada bu beklemenin birde nedeni kendi üretimimiz  bilmedigimiz calisma :).....

benim anladigim ve algiladigim son zamandaki haberlerden bu....
yanlisin eksigim varsa aydinlatilmaya acigim :)

saygilar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #309 : 09 Eylül 2011, 01:38:45 »
"Füze sistemi savunma amaçlı"

Cumhurbaşkanı Gül, ''Bu füze sistemi savunma amaçlıdır ve silahlara karşıdır'' dedi
08 Eylül 2011 Perşembe, 23:18:38
"Füze sistemi savunma amaçlı"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, füze kalkanına ilişkin bir soru, bilindiği gibi aslında Rusya Federasyonu'nun NATO'nun stratejik ortağı olduğunu ifade ederek, ''Bu füze sistemi savunma amaçlıdır ve silahlara karşıdır'' dedi.

Rusya Federasyonu'nun Yaroslavl kentinde düzenlenen küresel politika forumuna katılmasının ardından özel uçak ''ANA'' ile İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Gül, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde düzenlediği basın toplantısının ardından, bir gazetecinin ''Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile yaptığınız görüşmede füze kalkanı konusu gündeme geldi mi? Çünkü Rusya'nın da bu konuda çekincesi olduğu söyleniyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Medvedev ile tabi ki bu konuları görüştük. Bildiğiniz gibi aslında Rusya Federasyonu NATO'nun stratejik ortağıdır. Bazıları hala soğuk savaş dönemi mantığıyla düşünüyor. Dolayısıyla Rusya ve NATO arasında çok yakın ilişkiler söz konusudur. Bu füze sistemi savunma amaçlıdır ve silahlara karşıdır. Bu silahlar sadece devletlerle ilgili değil, biliyorsunuz ki devlet dışındaki bazı örgütler de bugünkü bazı teknolojilere sahip olabilmektedirler. Dolayısıyla tamamen savunma amaçlıdır. Biz bu konularda Rusya ile de zaten çok yakınız, istişareler içindeyiz. Vaktiyle sayın Medvedev'in de özel temsilcisi bana gelmişti, bu konuları paylaşmıştık. Dolayısıyla bunlar NATO içinde de zaten paylaşılıyor.''

http://www.haberturk.com/gundem/haber/667636-fuze-sistemi-savunma-amacli
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com