Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #290 : 25 Ağustos 2011, 16:37:21 »
Bu ne ya iki kelime konusamiyoruz birbirimizle ne hale geldik (kanas bu sekilde hicbir sey elde edemezsin ) yok böyle bir sey seviyeli olun lütfen
kanas atıldı ...  daha fazla  söze  gerek  varmı?  konuyu kapatalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #291 : 25 Ağustos 2011, 21:13:43 »
moderatöre çağrıdır,

kanas tarafından aileme karşı yapılan küfür vardı... nedir sonuç yaptırımınız nedir? sadece yazılanlar mı silindi bilmek istiyorum.

herhangi bir cezası oldu mu? bana bildirilmiş bişey yok.
yoksa yalnızca silindi mi? açıklama bekliyorum.

eğer yalnızca silindi ve küfür edenin yanına kar olarak kaldıysa; bileyim bende seviyemi düşürür basarım küfürü. ondan sonra silin gitsin. böylemi yürüyor bu forumda işler. yokmu forum kuralları? seviyeli bir forum diye üye oldum. varsa bu forumun seviyesi gereken yapılsın. nedir yani durum bilmek istiyorum.

ivedilikle cevap bekliyorum. ilginiz için teşekkür ederim.

Var. Eğer zahmet edip Kanasın profilinde adının altında yazan yazıya dikkat ederseniz ne olduğunu anlarsınız. İşler bu şekilde yürümüyor. Aslında hiçbir ileti silinmiyor. Ancak yetkili arkadaş iletileri ayırıp yasaklı iletiler bölümüne taşımayı başaramadığı için silmek zorunda kalmış. Yoksa böyle bir durumda bu tarz mesajlar gerekirse yargıya delil olarak sunulmak üzere sadece yöneticilerin görebildiği bölümde saklanırlar.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #292 : 25 Ağustos 2011, 21:34:59 »
Cemiyet hayatında nizam intizam esastır. Adalet herkesin hakkıdır. Adaleti temininiz ve de hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Konu kapanmıştır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #293 : 25 Ağustos 2011, 22:45:11 »
Cemiyet hayatında nizam intizam esastır. Adalet herkesin hakkıdır. Adaleti temininiz ve de hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Konu kapanmıştır.

Rica ederim. Keşke olaylar bu kadar tatsızlıkla sonuçlanacak seviyeye gelmemiş olsaydı.

Konuya dönecek olursak, burada bizlerin birşeyler yazıp çizmesi gerçekleri değiştirmiyor. Gerçeğin ne olduğunu da bu konuda karar verecek olanlar biliyor. Herhalde çıkarlarımıza en uygun olan kararı vermişlerdir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #294 : 26 Ağustos 2011, 17:17:28 »
birseyi anlamadım kusra bakmayın füzeleri aldık mı yoksa amerikanın da bizim topraklara mı yerleştirecek!!

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #295 : 26 Ağustos 2011, 17:33:22 »
<a href="http://youtu.be/6hrZ4d1KxGY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/6hrZ4d1KxGY</a>
pac-3 simülasyonu

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #296 : 30 Ağustos 2011, 00:15:37 »
ABD sistemleri patriot pahalı ve bir habere göre hedefi vurmakda pek de başarılı değil. O haberi bulabilecek varsa burda paylaşabilir mi? Unuttum kaynağı, kaynağı belirtmeden yazmak da atmak gibi oluyor biraz. S-400 lerden yanayım ben, o olmaz ise FD 2000 teknoloji transveri ile böylece kendimize entegre etmek de mümkün olabilir.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #297 : 30 Ağustos 2011, 00:58:14 »
Hımm... Kötü olmuş. Ben Türkiyenin biraz daha kararlı durmasını beklerdim. En azından şu gemi işini başımıza getirip bölgeyi germeselerdi. Yani yapıcaklarsa yapsınlar, tamam ama  gemi ne alaka? Versinler bize füzeyi biz kuralım, ortak NATO ile kullanım yetkisi olur, bataryalar kendi elimizde kalır en azından.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #298 : 02 Eylül 2011, 12:36:41 »
Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

NATO'nun erken uyarı radarı Türkiye'ye kurulacak
02 Eylül 2011 Cuma, 01:26:59
Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, ABD tarafından NATO'ya tahsis edilen erken uyarı radarının Türkiye'de konuşlandırılmasının öngörüldüğünü bildirdi.

''ABD TARAFINDAN NATO'YA TAHSİS EDİLEN ERKEN UYARI RADARININ ÜLKEMİZDE KONUŞLANDIRILMASI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR''
''NATO, Türkiye dahil bütün müttefik ülkelerin katıldığı kapsamlı bir danışma süreci sonunda yeni stratejik konseptini geçtiğimiz sene Lizbon'da gerçekleştirilen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde kabul etmiştir. Yeni Konsept İttifak'ın 21. yüzyıl güvenlik sınamalarına mukabele edebilmesini ve savunma yeteneklerine dayalı olarak NATO'nun caydırıcılığının güçlendirilmesini teminen atılacak adımları ortaya koymaktadır. Bu bağlamda öne çıkan hususlardan birisi de yeni stratejik konseptte ittifakın günümüz koşullarını ve gelişen teknolojileri de dikkate alacak şekilde caydırıcı ve savunmaya yönelik yetenekler geliştirilmesi boyutuna ağırlık verilmesidir.''

Selçuk Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu çerçevede, NATO'nun caydırıcılığına katkı sağlamak üzere balistik bir füze tehdidine karşı savunma sistemi geliştirilmesi kararı keza Lizbon Zirvesi'nde alınmıştır. Ülkemiz bu karara yönelik çalışmalara başından itibaren destek vermiş ve sürece aktif katkıda bulunmuştur. Müttefik ülke kuvvetleri, toprakları ve halklarının korunmasına yönelik olan bu NATO yeteneğinin mimarisinde ülkemizin üstleneceği sorumlulukla ilgili teknik çalışma ve müzakereler hükümetimizin talimatı doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluşlarımızın yakın iş birliği ve eşgüdümü içinde yürütülmüş, nihayet bu çalışmalarda sonuç aşamasına gelinmiştir. Bu bağlamda söz konusu mimarinin bir unsurunu teşkil edecek olan ve ABD tarafından NATO'ya tahsis edilen erken uyarı radarının ülkemizde konuşlandırılması öngörülmektedir.''

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin bu unsura ev sahipliği yapması ülkemizin NATO'nun yeni stratejik konsepti çerçevesinde geliştirilen söz konusu savunma sistemine katkısını oluşturacak, NATO'nun savunma kapasitesini ve ulusal savunma sistemimizi güçlendirecektir.''

AA
http://www.haberturk.com/gundem/haber/665343-disisleri-bakanligindan-aciklama

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #299 : 07 Eylül 2011, 01:31:13 »
Şimdi ben anlamadım biri açıklık getirsin. pac-3 füzeleri alıncak mı alın mıyacak mı? Ülkemize fize falan konuşlandırmıyorlar dediler. Sadece radar ve akdenize gelicek amerikan gemileri mi var?