Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #200 : 05 Aralık 2010, 21:47:22 »
Burda ilerisi için hedef İrandan ziyade Çin'de var. Bölgeyi olabildiğince kontrolde tutmak için radarı en uca yerleştiriyorlar. Biz bu işten karlı çıkmayacağız yine de kendi füze kalkanımızı kurmamız lazım bence. Bu haberciler bir şeyi tam olarak anlatamıyorlar o yüzden pek itibar etmeyin dedeiklerine. İran ın resmi hedef olmaktan çıkarılması İsrail'in doğrudan savunulmaması bize ne kazandırdı onu açıklamıyorlar. Biraz daha geniş açıdan bakıp zincirin devamını görmek önemli olan.

Ben habercilerin değil, kendilerini kahraman gibi görerek neredeyse ekranlarda göbek atacak olan siyasetçilerin dediklerine bakıyorum. Tabi ki o kalkan sadece İran'a karşı kurulan birşey değil. Meşhur şer ekseni dediklere şeye karşı kurulan bir sistem. Bu şeyin içinde İran'da var.
Kalkan dedikleri sistem kimin?
Natonun.
Biz natonun üyesi değil miyiz?
Evet.
O zaman kimse kılıf uydurmaya çalışmasın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #201 : 06 Aralık 2010, 00:00:35 »
Burda ilerisi için hedef İrandan ziyade Çin'de var. Bölgeyi olabildiğince kontrolde tutmak için radarı en uca yerleştiriyorlar. Biz bu işten karlı çıkmayacağız yine de kendi füze kalkanımızı kurmamız lazım bence. Bu haberciler bir şeyi tam olarak anlatamıyorlar o yüzden pek itibar etmeyin dedeiklerine. İran ın resmi hedef olmaktan çıkarılması İsrail'in doğrudan savunulmaması bize ne kazandırdı onu açıklamıyorlar. Biraz daha geniş açıdan bakıp zincirin devamını görmek önemli olan.

Ben habercilerin değil, kendilerini kahraman gibi görerek neredeyse ekranlarda göbek atacak olan siyasetçilerin dediklerine bakıyorum. Tabi ki o kalkan sadece İran'a karşı kurulan birşey değil. Meşhur şer ekseni dediklere şeye karşı kurulan bir sistem. Bu şeyin içinde İran'da var.
Kalkan dedikleri sistem kimin?
Natonun.
Biz natonun üyesi değil miyiz?
Evet.
O zaman kimse kılıf uydurmaya çalışmasın.
Sizin konu hakkında görüşünüz bu tamam. Ben yine de habercilere kızıyorum. :) Bu olayların bizim açımızdan ne olacağının değerlendirmesini bir Allah'ın kulu yapmıyor. Biri zafer kazandıp diyip geçer diğeri saçma der geçer. Siyasetçi istediğimiz oldu der geçer, bir açıklama yapmaz. Böyle işler sarpa sarar gider her zamanki gibi. Sonuç basın kamuoyunu oyalar o da geçer, yarın türban çıkar bu da burda biter. Baştan beri demeye çalıştığım burda İranı saçma görünse de koruyarak çıkarlarımız yolunda hareket ediyoruz. Tabii o zaman neden NATO üyesisin? Körfez savaşında da biz ekonomik olarak Irak amargosunda zarar gördük yine bir şeyler olacak ama...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #202 : 06 Aralık 2010, 12:21:42 »
Eeee haberciler nasıl yapsın ki? Eğer doğruyu görüp de gerçekleri söylerseniz hemen etiketlenebiliyorsunuz bu ülkede. Ya da birilerine yaranmak için herşeyi toz pembe gösterip şakşakçılık yapacaksınız. Örnekleri bol...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #203 : 06 Aralık 2010, 14:58:42 »
Arkadaşlar konuya dönsek

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #204 : 06 Aralık 2010, 15:15:09 »
Arkadaşlar konuya dönsek

Konudayız zaten.
Konu şu; bir füze kalkanı var. Bu kalkan bizimde üyesi olduğumuz NATO adlı birliğin  şer ekseni adını verdikleri ülkelere karşı savunma amaçlı kullanılacak bir sistem. Ancak bu sistemin tam olarak bizi koruyabileceğini sanmıyorum. Çünkü sistemin sadece radarı ülkemizde olacak. Kullanılacak olan füzeler ise ülkemizim batısındaki başka bir ülkeye yerleştirilecek. Bizim için doğudan gelen bir tehditi bize zarar vermeden yok edebilmek bu yerleşim ile mümkün değil. Çünkü füzelerin menzilleri buna yeterli değil. Kısacası bu füzelerin bizi korumasını beklemek boşuna. Yani bu sistem sadece Hrstiyan birliğini koruyacak ve biz üvey evlat müslüman nüfuslu Türkiye yine dışlanmış olacak. Madem NATO üyesiyiz, neden kalkanın koruması bizi içerisine almıyor?

Çok basit!
Bizim de bu başlıkta adı geçen bir yüksek irtifa hava savunma sistemi ihalemiz var. Bizim gibi bu alanda aç bir müşteriyi neden kalkanın ardına alsınlar ki? Parasını alıp kurdurmak varken...

Şimdi hal böyleyken halen birilerini "vay be zafer kazandık" diye görünce güler miyiz, yoksa ağlar mıyız? Yine birileri bizi keriz yerine koydu, bizimkiler de kına yaksınlar.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #205 : 06 Aralık 2010, 16:56:54 »
yahu arkadaslar bu ulkede hangi siyasi iktidar yapmis oldugu icratin ulkenin zararina yada yanlis oldugunu soyledigi duydunuz????? bu ulkede herzaman iki tip gazeteci vardir yandas ve karsi olanlar,isine gelenler  yandas isine gelmeyenler karsit bunda sasiracak olay yok ....bu ulke bizim guzel ulkemiz ne kadar terslikler olsada yinede coook seviyoruzzz.saygilarrrr
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #206 : 06 Aralık 2010, 18:07:22 »
Hberciler ne yapsın medyadır toplumları manüpile eden. Referandum olacak sen adamın tartışmalarla evet olursa ne olur hayır olursa ne olur diyerek insanları etkiliyen medya bu tip olaylara gelince 1 sayfa anca ayırıyor. Türkiyede sadece sağ görüşlü medya ve sol görüşlü medya var o kadar. Dürüstünü göremiyorum. O siyasetçilerinde ne yaptığını aktaran bize yine medya. İstedikleri gibi gösterirler ki yapıyorlar laf oyunlarını dolduruyorlar haberlere genelde(hepsi için geçerli). Atıyorum x bakanı yanında isviçre çakısı taşpıyor neden ofisinde kağıt keserlen konserve açarken falan filan neyse, sen de haberlere milletvekili yanında bıçak taşıyormuş ve çok işe yarıyormuş yazarsan olacaklar aşikar. Bu fazla siyasete girdi sayın RekarnO kızar sonra :). Olaylar geniş açıdan değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum  İranla ortak çıkarlarımız var sonuçta.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #207 : 06 Aralık 2010, 20:17:46 »
"Bütün gerçekler üç aşamadan geçerler. Önce alay edilir, ikinci olarak şiddetle karşı çıkılır, ve üçüncü olarak da "besbelli" diyerek kabul edilir." !

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #208 : 06 Aralık 2010, 21:48:50 »
radarı ve türkiyenin açıkda kalan doğu kısmı için ülkemize bir miktar pac-3 ve thaad konuşlandırılacaktır

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #209 : 07 Aralık 2010, 12:03:22 »
Füze Sistemlerinin alımları sırasında Teknoloji Transferi

MBDA offers Turkey full missile technology

European missile maker MBDA is hopeful to win a multibillion-dollar Turkish tender which would enable it to build Turkey’s long-range air and missile defense system, known as T-Loramids.

MBDA –a missile developer and manufacturer with operations in France, Britain, Germany, and Italy– offers Turkey a complete freedom of technology transfer in case of a cooperation.

MBDA and French company Thales are partners in Eurosam. Eurosam is the industrial prime contractor and system design authority for the development, production, marketing and sales of a range of medium-range naval and ground-launched air-defence missiles, systems that were developed under contract from the French and Italian governments.

In a press tour at MBDA facilities in Italy, company executives gave information about company profile and its operations, as well as their possible bid for T-Loramids project. MBDA officials guaranteed a joint understanding in developing Turkey’s air and missile defense system, saying that MBDA products were the latest generation in NATO’s joint defense systems.

MBDA executives said their products offer a great number of advantages against their U.S., Russian and Chinese rivals in T-Loramids tender, which they said were a full and unconditional technology transfer, NATO-compatibility, and joint production of T-Loramids missile systems, including a national software and industrial partnership and cooperation with Turkish defense industry firms.

Last month, MBDA signed a framework agreement with Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan and Ayesas to develop an air defense system. The agreement prescribes a certain road map for cooperation.

Russian and Chinese systems do not offer NATO-compatible missiles, MBDA executives said, adding that producer of U.S. Patriot missiles does not allow freedom of technology transfer. Company’s experts said MBDA would work together with Turkey also to develop a new generation missile launcher, if they won the T-Loramids tender for which U.S. Patriot, Russian S-400 and Chinese FD-2000 systems are expected to compete with Eurosam’s Samp-T.

MBDA produces around 3,000 missiles annually, and has a turnover of more than 3 billion euro. It is also interested in a project to build NATO’s planned missile shield.

Meanwhile, officials of Italy’s defense industry giant Finmeccanica, a partner in MBDA, offered Turkey to jointly build Eurofighter jets as Turkey’s F-4 fleet is too old and it would take at least 10 years for the first F-35 fighter jet delivery.

Finmeccanica officials said Turkish F-16 fleet should be reinforced by 40 to 60 EU-made, twin-engine, delta-wing Eurofighter jets, valued at 2-3 billion USD. They said new generation Eurofighters could be manufactured jointly by EU and Turkey.

A Finmeccanica company, Agusta Westland, was awarded an 2008 tender to co-produce Turkey’s first national assault helicopter T129 ATAK together with Turkey’s TAI. Mass production of ATAK helicopters is due in 2013.

Avrupalilar, eger bizim sistemimizi tercihederseniz ve bizimle ortak üretime katilirsaniz, size istediginiz kadar teknoloji transferi saglariz diyorlar. Örnek olarakta ATAK projesi ve son yillardaki Italyan ve Türk askeri projeleri gösteriliyor.

Kaynak: http://www.trdefence.com
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2010, 12:09:19 Gönderen: levo »