Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #190 : 04 Aralık 2010, 17:05:41 »
artık sana cevap bulamıyorum..

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #191 : 04 Aralık 2010, 18:24:08 »
Olayın kendi iç siyasi boyutunun dışında bu kalkan kesinlikle ama kesinlikle İsrail içindeğildir. İsrail'i işin içine karıştıran ABD ve tek amaçları dediğim gibi bizim çıkarlarımızın alehine hareket etmektir. En son NATO görüşmelerinde resmi olarak bu İsrail ve İran'ın hedef alınması sorunu çözüldü zaten. Ama herkes olayın iç yüzünü biliyor zaten derseniz 2-3 mesaj önce yazdıklarıma bakın bir zahmet. İsrail zaten son derece korunuyor hatta kendi geliştirdikleri sistemleri var(bkz:arrow). Genelde ben televizyon olarak ATV ve Habertürk'e bakıyorum. ATV'den ziyade habertürk bu işlerde en tarafsızı. Diğer saydığınız kanallarda illaki taraflı sırf hükümet alehi ve sadece kötü yanlarını gösteriyor ülkenin. Art TV nin stratejiyle ilgili bir programı var adını unuttum o güzel oluyor bir. Ve konu toprak satışından ziyade şu füze kalkanına gitsin böyle uzun konularda illaki dağılmalar oluyor ama bu kadar dağılma yeter herhalde.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #192 : 05 Aralık 2010, 11:57:30 »
TOprak satışı...Hadi gitsin bir Türk iş adamı batı trakyada hektar hektar araziler alsın....hadi gitsin milli bir türk şirketi..ABD de dönümler kapatsın .....Mümkünmü??
 neden  birkere ekonomik güç olarak ..

Bırakın Güney doğuyu ,toprak satışını ..ülkemizin hakkı olan kerkük petrollerinden yüzde kacını tahsil edebilmişiz...Rize taraflarında Büyük toprak parcalarının japonlara satıldığı söyleniyor....Ev yada devre mülk almak başka sey ..hektar hektar güney doğuda toprak almak başka şey..

Efendim Radarlar ülkemizde füzeler romanyada ....kalkan ...kime karşı ?? Şimdi önümüzdeki 10 sene icinde abd başkanı değişince klasik ABD politikalarına İran konusunda dönülünce ..ne olacak ?? İsrailin gelişmiş hava savunma sistemi varmış doğru olabilir ..olsunda ....doğru örnek o ,bizim yapmamız gereken o ..nato şemsiyesi bize güvenlikmi getirir? gelecek 10 yılda belamı getirir..Bush döneminde polonyaya kurucaklardı ...olmadı..avrupa dibinde öyle bir riski istemedi .. Biz niye isteyelim ?? aradan cekilmeliyiz bırakalım taraflar birbirlerini yesinler ..İran ,israil yada iran ABD catışmasında bizi ilgilendiren bir sey yok..ama radarlar ..??Bİzi taraf yapmazmı sizce ??bir kalkan var radarı var ..kontürolü başkasının elinde..füzeleri başka ülkelerde..biz tehlikede isek ?? bizim kendi milli radarımız ?? kendi özgün koruma kalkanımız nerede ??etrafımızda kendi olanakları ile nerdeyse nukkler başlık ve füze yapmayan ülke yok argumanlardan biri bu...ozaman bizim neden kendi olanaklarımız ile yaptığımız nükkleer başlıklarımız onu taşıyacak füzelerimiz yok??

Var olduğu söynen İran tehlikesine yada hangisi daha caydırıcı olur ?? radarmı ?? türkiyenin kendi yaptığı nükkler füzelermi?? Aynı tehlikenin ülkemize israilden gelmeyeceğinin garatisi ne ?? fransadan gelmeyeceğinin garantisi ne ?? evimiz var anahtarlarını başkasına veriyoruz ...Biz o evin sahibimiyiz ?? yada evi kirayamı cıkarttık haberimiz yok ??

olay bukadar basit saygılar..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #193 : 05 Aralık 2010, 12:37:07 »
Bu kalkan konusunda istediğimiz aldığımızı söyleyenlere katılıyorum. Ancak gülmekten katılıyorum. :D :D

NATO üyelerinden birine bir saldırı yapıldığında diğerine yapılmış sayılmıyor mu?
Evet...
Hal böyleyken kalkanın şu ülkeye veya bu ülkeye karşı kurulduğunu açıklamanın manası var mı?
İran'a karşı değilmiş. miş...
Yani İran bir balistik füze atsa meşhur kalkan kullanılmayacak.  ;D
Hadi canım. :)
Çocuk mu kandırıyorsunuz.

Füzeler Romanya'da ama radarlar Türkiye'de olacakmış.
Neden?
Neden Avrupa'nın güvenliği için tehdit olarak görülen füzeler bizim tepemizde patlatılmak isteniyor? Madem biz NATO üyesiyiz, füzeler de bizim topraklarımızda ve bizim konntrolümüzde olmalı ki, tehditi bize en az zarar verecek şekilde bertaraf edebilelim.
Nato üyesi değil miyiz? Kalkanın Türkiye ayağının kontrolü  bizde olabilmeli.
Nato üyesiyiz ya, herhangi bir ülke bize saldırırsa birliğe saldırmış sayılacak, belki tehdit İsrail'den gelecek. O kalkanı ben İsrail'den gelecek tehdite karşı kullanamayacaksam, o radarları, benim ülkeme kuracak olanlara anlayacakları şekilde iade ederim. >:(

Dış siyasette yine bir fiyasko yaşadık, ama bazıları zafer kazanmış gibi kutlamalar yapıyor. Malesef kral yine çıplak haberi yok.
Biraz hayal edin, başımızda kendini Atatürk'ten sonra en büyük lider sayanlar değil, Atatürk'ün kendi olsaydı bu kalkan konusundan nasıl hareket ederdi?
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2010, 12:55:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı gsclup66

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #194 : 05 Aralık 2010, 16:10:44 »
skywolf  yazdıklarınız doğru kimse istemez kalkanın bizim ülkemizde kurulmasını ama bu radarlar bize kurulmassa azerbaycana kurulacak ozaman bizim için tam bir felaket olur.  tabi bir digeride abd baskısı var bizim nekadar abd ye bağımlı olduğumuz ortada yani anlıyacağın bu sopanın iki ucuda b..

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #195 : 05 Aralık 2010, 16:24:24 »
skywolf  yazdıklarınız doğru kimse istemez kalkanın bizim ülkemizde kurulmasını ama bu radarlar bize kurulmassa azerbaycana kurulacak ozaman bizim için tam bir felaket olur.  tabi bir digeride abd baskısı var bizim nekadar abd ye bağımlı olduğumuz ortada yani anlıyacağın bu sopanın iki ucuda b..
Azerbaycan ne alaka?NATO üyesi değil ki ::)

Çevrimdışı gsclup66

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #196 : 05 Aralık 2010, 16:52:54 »
nato önerisi olmadan önce

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #197 : 05 Aralık 2010, 18:33:54 »
İran'ın doğrudan geçmemesi demek vurulmayacağı anlamına gelmiyor zaten, onu demek istememitim de neyse. İşi bozan füzeler niye bizim sınırda değil. Burda en iyi çözüm kendi füze sistemlerimizi alıp gerisini boşvermek.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #198 : 05 Aralık 2010, 19:08:38 »
avrupayi iran hayatta hedef almaz okadar da salak degiller nekadar da ambargo olsada teknolojik olarak ordan besleniyorlar sah doneminde de ayniydi deisen bisi yok!! basitce ornek vermek gerekirse su iranin nukleer tesislerinde simens urunleri kullaniyor ...saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #199 : 05 Aralık 2010, 19:24:52 »
Burda ilerisi için hedef İrandan ziyade Çin'de var. Bölgeyi olabildiğince kontrolde tutmak için radarı en uca yerleştiriyorlar. Biz bu işten karlı çıkmayacağız yine de kendi füze kalkanımızı kurmamız lazım bence. Bu haberciler bir şeyi tam olarak anlatamıyorlar o yüzden pek itibar etmeyin dedeiklerine. İran ın resmi hedef olmaktan çıkarılması İsrail'in doğrudan savunulmaması bize ne kazandırdı onu açıklamıyorlar. Biraz daha geniş açıdan bakıp zincirin devamını görmek önemli olan.