Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716007 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #160 : 24 Kasım 2010, 23:36:12 »
Haber midir bu?
Haberse ve başka bir yerden alıntı ise kaynağı nedir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #161 : 28 Kasım 2010, 15:22:40 »
birçok arkadaş durumun ne olduğunu  daha kavraya bilmiş değil,hükümetimizin  bu konuda hiç bir başarısı yok ,açın o gözlerinizi,lübnana gidip telekomu beleşten verdiklerinin , sultan diye karşıladıklarına aldanmayın ,israile katil diyolar ,israili korumak için senin ,benim vergilerimle kalkan kuruyolar bunuda aymazlara ,biz kararlı duruşumuz la iranı hedef göstertmedik diye beyanda bulunuyolar,YANLIŞ.imzalanan belgede iranda yazılı olduğu ,bir uzman tarafından tvde açıklandı izleyin,milli duran kanalların haberlerini takip edin.yok füzelerin menzili şuymuş yok buymuş hahamlara kalkan oluyoruz,bir düşünün :irandan israile fırlatılan füze kalkanla etkisiz hale getirilirse bu iran füzesinin etkisi kimin hava sahası içinde  dağılacak?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #162 : 28 Kasım 2010, 15:27:00 »
birçok arkadaş durumun ne olduğunu  daha kavraya bilmiş değil,hükümetimizin  bu konuda hiç bir başarısı yok ,açın o gözlerinizi,lübnana gidip telekomu beleşten verdiklerinin , sultan diye karşıladıklarına aldanmayın ,israile katil diyolar ,israili korumak için senin ,benim vergilerimle kalkan kuruyolar bunuda aymazlara ,biz kararlı duruşumuz la iranı hedef göstertmedik diye beyanda bulunuyolar,YANLIŞ.imzalanan belgede iranda yazılı olduğu ,bir uzman tarafından tvde açıklandı izleyin,milli duran kanalların haberlerini takip edin.yok füzelerin menzili şuymuş yok buymuş hahamlara kalkan oluyoruz,bir düşünün :irandan israile fırlatılan füze kalkanla etkisiz hale getirilirse bu iran füzesinin etkisi kimin hava sahası içinde  dağılacak?

Katılıyorum. O belgeden İran'ın adı çıkarılmış bile olsa ne değişecekti zaten? O kalkanın kimlere karşı planlandığını bilmeyen mi var? Kimi kandırdıklarını sanıyorlar da, sanki çok büyük bir iş başarmış gibi konuşuyorlar?  :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #163 : 28 Kasım 2010, 16:02:31 »
cok doğru bir tespit bu etkisiz edilmeye calışılan iran füzesi eğer olursa.. kimin üstünde dağılacak ??????baştan beri merak ettiğim konu...

varsayalım nükkler başlık nereye düşecek ??

kimyasal ?? nereye düşecek ??

yada başka türlü başlık ?? nereye düşecek ??

yine elin oğlu icin kendimizi tehlikeye attık değmezdi..

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #164 : 28 Kasım 2010, 16:05:44 »
ekleme yapmak zorunda hisettim pardon bu iş bana göben ve breslau zırhlıların palas pandıras canakkaleden girip bizi 1 ci dünya savaşının içine çekmesini hatırlatıyor...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #165 : 28 Kasım 2010, 16:15:58 »
Nükleeri avrupaya sallasalar her türlü biz etkileniriz. Nükleer serpiti her zaman için bela olur.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #166 : 28 Kasım 2010, 16:19:14 »
İyi rüzgar hesaplamaları vb yapılmazsa bizde patlayan nükleer kimyasalar tüm bölgeyi etkileyebilir buna İsrail Irak İran Suriye.....Bölgedeki tüm ülkeler kısaca.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #167 : 28 Kasım 2010, 16:22:11 »
ekleme yapmak zorunda hisettim pardon bu iş bana göben ve breslau zırhlıların palas pandıras canakkaleden girip bizi 1 ci dünya savaşının içine çekmesini hatırlatıyor...

Bu olasılığı düşünmek gerek asıl tehlike bu.

Şahsen bu kalkanın sadece İsrail'i İran füzelerine karşı korumak için kurulduğunu sanmıyorum.

Kuzey Kore'nin Güney'i top ateşine tutması Çin'in bu kalkan projesine mesajı olarak algılanabilirmi?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #168 : 28 Kasım 2010, 16:35:10 »
o füze kalkanı kurulsada kurulmasada,olası bir savaşta zarar görme olasılığımız yüksek.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #169 : 28 Kasım 2010, 17:19:14 »
Bu fuze kalkani sadece Iranla problemler yaratsa iyi.Bence bunun yan etkisi sadece iranla sinirli  kalmayacak.Cinden ilave bu fuze kalkaninin problem yaratmadigi ulkeler bile bizim taraf oldugumuz dusuncesiyle bize yaklasacaklar.Ve ikili iliskilerde bu bazi aksakliklara neden ola bilir.