Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720655 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #140 : 22 Kasım 2010, 21:22:25 »
Türkiye açısından önemi ,Füze Kalkanı Projesinin gerek İran ve gerekse Rusya İlişkilerini nasıl etkileyeceğidir.Hiç şüphe edilmemesi gereken konu Tetik Mekanizmasının ABD askerinin elinde olacağıdır.Aksıni düşünmek safdillik olur.
Amerikanın dayatmaları sadece bununla da bitmiyor. 1936 Montrö Anlaşmasının Karadenize yayılma politikası doğrultusunda yeniden ele alınarak düzenlenmesini istiyor.AKP taviz üzerine taviz veriyor. İhanet cephesi o hale geldi ki , Lozan Antlaşmasının başarı olmadığı , topraklarımızı kaybettik söylemi artık Lozan ile haksız kazanımlar elde ettik söylemine geldi.
Şahsen Türkiye'nin Askeri Projeleri Hükümet Asker ilişkileri boyutunda ne kadar ilerler ? Türkiye Güçlü Askeri Potansiyele ulaşabilirmi ?
Ben artık şahsen umutlu değilim.
Maalesef

Füze kalkanı projesinin Türkiye'nin güçlü askeri potansiyeliyle ve Türkiye'nin askeri projeleriyle ne alakası var?
1974 yılında kurulmuş olan şirketler o yıldan bu yana hangi hükümet döneminde bukadar etkindi?

Ayrıca Lozan ile haksız kazanım elde etmişiz söylemi sadece AK Partiye çakma adına bir söylem bırakın böyle birşeyi  ege adalarını hesaba katarsak alacaklı sayılırız.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #141 : 22 Kasım 2010, 21:39:15 »
Türkiye açısından önemi ,Füze Kalkanı Projesinin gerek İran ve gerekse Rusya İlişkilerini nasıl etkileyeceğidir.Hiç şüphe edilmemesi gereken konu Tetik Mekanizmasının ABD askerinin elinde olacağıdır.Aksıni düşünmek safdillik olur.
Amerikanın dayatmaları sadece bununla da bitmiyor. 1936 Montrö Anlaşmasının Karadenize yayılma politikası doğrultusunda yeniden ele alınarak düzenlenmesini istiyor.AKP taviz üzerine taviz veriyor. İhanet cephesi o hale geldi ki , Lozan Antlaşmasının başarı olmadığı , topraklarımızı kaybettik söylemi artık Lozan ile haksız kazanımlar elde ettik söylemine geldi.
Şahsen Türkiye'nin Askeri Projeleri Hükümet Asker ilişkileri boyutunda ne kadar ilerler ? Türkiye Güçlü Askeri Potansiyele ulaşabilirmi ?
Ben artık şahsen umutlu değilim.
Maalesef

Unutmadan bu hükümete fazla yüklenmeyelim Mesut Yılmaz örneği önümüzde duruyor ABD'nin askeri yardımını az bulunca ''beğenmiyorsanız almayın''cevabından bugüne geldik.Belki bugün nevar diye soran olur;en azından o günlerden çok daha iyi yerdeyiz.

Çevrimdışı S@id

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #142 : 22 Kasım 2010, 21:42:29 »
Soğuk Savaş biteli çok zaman oldu ama biz hala olayları değerlendirirken soğuk savaş değerlerlerini kendimize esas alıyoruz.
Rusya'nın NATO'ya, NATO'nun da Rusya'ya ihtiyacı var. Yeni çekim merkezi kafkaslar.
Yeni potansiyel güçler öncelikle Çin ardından Hindistan. Bu iki gücün kontrol altında tutulabilmesi için Kafkas enerji kaynaklarının elegeçirilip bunların dünyaya pazarlayıcısının kim ve ya kimler olacağı belirleniyor. Özelliklle Çin'in kontrol edilebilir olması için bu çeşmenin (Kafkasların) başına geçmek gerekir. Afganistan operasyonunun en önemli esprisi bu.

Montro'ye gelince Türkiye bu anlaşmayı nasıl uyguladığını Gürcistan savaşında bölgeye gösterdi. Bu uygulamasındandır ki Gürcistan savaşından sonra ne Rusya'yla ne Amerika'yla ne de Gürcistan'la olan ilişkileri bozuldu. Amerika'nın bu savaşı fırsat bilerek sözde insani yardım adı altında anlaşmayı delmek için yaptığı bütün baskılara karşı Türkiye dik duruş sergileyerek Rusya'nın güvenini kazanmıştır.
Unutulmaması gerekir ki karadeniz birliğinin yabancı savaş gemisi bulunmasının kısıtlı olmasını savunan sadece iki devlet vardır. Biri Türkiye diğeri de Rusya. Yoksa diğer kıyı ülkelerine kalsa karadeniz çoktan amerikan gölü olmuştu.

Asker- sivil ilişkilerine gelelim. Artık Askerin her isteğine olur diyen SSM, yerini ilkeli ve yerli sanayiye öncelik veren SSM'e bırakmıştır.
Bundan sonra yapılması gereken savunma bütcesini şeffaflığa kavuşturmak ve böylece vatanımızı emanet ettiğimiz askerimizin rüşvet gibi vatan hainliği derecesine düşme potansiyelinin önüne geçmektir. TARİH TEKERRÜRDEN İBARETSE yeni lockheed skandalların olmasını istemiyorsak tarihten ders almalıyız...

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #143 : 22 Kasım 2010, 23:50:03 »
sayın site yetkilisi, said denen vatandaşın waff daki yorumlarını gördüyseniz sitenizin zamanla kirlenmemesi için biran önce önlem alın ne kemalistleri düzmediği kaldı ne ulusalcıları,nede atatürk e etmediği hakaret kalmamıştır. saygılar
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 00:52:57 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #144 : 23 Kasım 2010, 00:32:19 »
sayın site yetkilisi, said denen vatandaşın waff daki yorumlarını gördüseniz sitenizin zamanla kirlenmemesi için biran önce önlem alın ne kemalistleri düzmediği kaldı ne ulusalcıları,nede atatürk e etmediği hakaret kalmamıştır. sayılar

Eğer dediğiniz doğruysa bu şahsın burada bulunmaması gerekir.

Unutmadan bunlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar.

Türkiye laiktir öylede kalacak.

Saygılar.

Çevrimdışı S@id

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #145 : 23 Kasım 2010, 01:19:24 »
waff taki s@id i tanımıyorum dolayısıyla bir alakam yok ama bu yorumlardan sonra ben de merak ettim.
yorumlarını okuyucam.

Çevrimdışı S@id

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #146 : 23 Kasım 2010, 01:56:26 »
Genel olarak baktım ama bahsedilen şahsın yazılarını göremedim...
Yalnız şu nokta önemli; burada konuları tartışırken parti ismi vererek konuyu siyasileştirmeyelim ve ya ideolojiler üzerinden konuşarak tartışmaları içinden çıkılmaz hale getirmeyelim. Tartışmanın selameti açısından bu bir ricadır...

Ayrıca devlet yönetimi sadece partilerden ibaret değildir. Perde arkasındaki AKİL adamlara haksızlık etmeyelim. Buyüzden HÜKUMET sözcüğünü kullanmamız heralde daha şık olacaktır.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #147 : 23 Kasım 2010, 19:30:52 »
Bir sürü said adın da insan olabilir. Waff a ben de takılmayı düşünüyordum ama saf dalaş yani :) hellenic turkish foruma girdim hep millet birbirini aşalıyor :D hatta tekrar şimdi bakıyım dedim I want to make love with a beautiful Grik :) diye bizimkiler saçma bir başlık açıp bayağı kadını teşhir etmiş :D. Burası daha seviyli daha iyi ordan (ben orda olsam heriflere bir ton küfür ederdim herhalde dayanamayıp :D). ideolojiye fazla girmeden ve saçma basın organlarına hemen kanmadan devam edelim.
İşler karıştı gibi bu füze işinde vakti zamanında 10-15 sene önce almadılar şimdi ceremesini biz çekiyoruz.

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #148 : 23 Kasım 2010, 21:49:35 »
bir soru!bu pac-3 lerin mesafesi cok kısa nette baktıgıma göre 15-45 km yazıyor bunlardan mı yerleştirecekler! yada biz bunlardan mı alacagızz!!

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #149 : 23 Kasım 2010, 22:02:05 »
Nato dahilinde olan sistem pac-3 ve thaad diye biliorum ortalık toz duman eksik bilgi var birisi diyor sadece radar sistemleri  olacak birisi diyor füzeler türkiyede olacak radarlar dışarıda olacak hükümet açıklama yapmadığı sürece bu sorular hep muallakta kalacak,bide mecliste oylama olacakmı olmayacakmı oda mechul.