Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #70 : 26 Haziran 2010, 23:53:20 »
Evet sanırsam ihale sürecinin sürekli uzatılma sebebi eurosam i aster 30 la ihaleye çekip rekabeti arttırmaktı.Ama resmi olarak ihaleye katıldımı bilmiyorum.

Çevrimdışı cero

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #71 : 29 Haziran 2010, 14:58:51 »
HQ-9(Çin)   veya         S-400(Rusya)       olabilir..

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #72 : 01 Temmuz 2010, 13:30:03 »
S-400 olursa daha iyi olur. HQ-9da onun çakması değilmi zaten ?

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #73 : 01 Temmuz 2010, 19:18:13 »
HQ-9; S-300'ün çakmasıdır.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #74 : 19 Ekim 2010, 02:23:07 »
Amerika Nato zirvesinde, Patriot Havva Savunma Systeminin Türkiye´ye yerlestirilmesini istedi. Türkiye´yi baski seklinde olmasada zor durumda birakdi´lar. Adeta "Patriot alin, yoksa bizden degilmisiniz?" dercesine, psikolojik satranç oynandi.
Fakat Türk yetkilileri Moskova ve Tehran ilen olan Ekonomik iliskilerini tehlikeye atmak istemedikleri icin, Patriot Systemine olumlu bakmadiklarini ve bütün NATO üyelerinden anlayış beklediklerini söylediler.

Türk yetkilileri ayrica sunu ifade etti, eger Türkiye Patriot Havva Savunma Systemini alcak olursa, kesinliklen Tehrana karsi bir silahlanma olmayacak diye, basini uyardi. Türkiyenin istegi komsu ülkeleri´ilen dostca ve baris icinde bir yasam.

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #75 : 19 Ekim 2010, 05:07:31 »
Kim demiş, kime demiş? Patriot ne. Almak ne anlama geliyor. Sizi tenzih ederim de, Kiminmiş acaba bu zırvalar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #76 : 19 Ekim 2010, 09:40:19 »
Bu bir haber midir? Haberse kaynağı nerededir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #77 : 19 Ekim 2010, 09:58:35 »
S-400 almayalım, patriot alalım... Oldu paşam... Çaya da bekleriz...

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #78 : 19 Ekim 2010, 10:00:58 »
Patriot hava savunma sistemini yerden yere vuruyoruz ama gerek menzili gerek hızı gerekse vuruş yüzdesi bakımından oldukca iyi  yani Patriot alırsak s-300 den daha iyi bir hava savunma sistemine sahip oluruz(kendi görüşüm)   tabi Patriotlarında farklı modelleri var ama bize satmak istedikleri yeni ve oldukca başarılı bir sistem diye biliyorum  tek sıkıntı  fiyatıki oda akıllara zarar bir miktar  ''4 batarya ve 80 füzeye 7.5 milyar dolar'' istemişlerdi tabi yalnış hatırlamıyorsam gazetede öyle okumuştum  acaba s-300 lerin fiyatları nasıl?  gerçekten seçmeye değecek kadar bize uygun olanı hangisi? bizim önce buna karar vermemiz lazım ama biz karar verene kadar yıllar geçiyor  yetmedi birde teslimatın yapılması için yıllar geçecek artık 2015~2020 arası bir yüksek irtifa hava savunma sistemimiz olacak tabi bu arada ileri geri doğru yalnış konuşanlar çıkacaktır  bir iş uzarsa b..u çıkar  bunu herkezin bilmesi lazım.

not:s-400 satışı bize yapılmıyor  yani s-400 alımını unutun  en azından şimdilik öyle görünüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #79 : 19 Ekim 2010, 10:28:12 »
not:s-400 satışı bize yapılmıyor  yani s-400 alımını unutun  en azından şimdilik öyle görünüyor.

Bildiğim kadarıyla satışı değil, ortak üretimine izin yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com