Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715893 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2730 : 15 Haziran 2022, 17:39:49 »
Ben daha da ileri gideyim , birkaç yazımda değindim asıl püf noktaya ama kimse kavramdır ya da inanmak istemedi...

Bizimkilerin asıl niyeti de Batı'dan kopmak olmasın sakın... İdeolojik altyapıları , seçmen kitlesi tamamen bu yönde hareket etmiyor mu sizce de... Kanalları bile Abdülhamit'den , Alprslan'a,Barbaros'tan , Dirilişin hep bunun propagandasını yapmıyor mu?

Bunun arkasındaki subliminal mesajı farketmediniz mı? Bakın bunlar bize karşı hep düşmanlık besliyorlar bunlardan bize hayır yok... Hepsi düşman....
Hepsi düşman.... Hepsi düşman.... Hepsi düşman

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #2731 : 15 Haziran 2022, 18:07:53 »
Ben daha da ileri gideyim , birkaç yazımda değindim asıl püf noktaya ama kimse kavramdır ya da inanmak istemedi...

Bizimkilerin asıl niyeti de Batı'dan kopmak olmasın sakın... İdeolojik altyapıları , seçmen kitlesi tamamen bu yönde hareket etmiyor mu sizce de... Kanalları bile Abdülhamit'den , Alprslan'a,Barbaros'tan , Dirilişin hep bunun propagandasını yapmıyor mu?

Bunun arkasındaki subliminal mesajı farketmediniz mı? Bakın bunlar bize karşı hep düşmanlık besliyorlar bunlardan bize hayır yok... Hepsi düşman....

Aklıma eski Avrupa Birliği’nin komisyon başkanın Günter Verheugen‘nin programda konuk olduğu bir demeci aklıma geldi.

Verheugen: Erdoğan Avrupa birliği içinde sürecine hızlandırmak için benimle oturur bana çok danışırdı. Beraber sivi reformları tasarlar ve oda sunarak uygulardı. Gayet güzel bir iletişim içindeydik. Bak oğlum bu reformları çıkarır uygularsan böyle olur şöyle olur diye gayet güzel bir iletişim içinde kendisine bağ kura biliyorduk. Ona bugün diktatör gözüyle bakan bilsin ki onu bu duruma getirenın kabahatin çoğu bizler dedir.

Hükümet iletişimini hiçbir zaman batıyla kesmeye kalkmadı ama geliştirme niyetine girince ciğeri beş para etmeyen yunan lobisi Ermeni lobisi zıkkımların yüzünden ilişkilerimiz de köstek oldular.

Ha bir de bizim büyüklerimizin dedikleri gibi batının ve bilhassa Avrupa’nın her zaman Türkiye sunduğu rica: ver, ver, ver ama bizden bir şey isteme ve kendi başına da buyruk olma.

15 Temmuz’dan sonra Erdoğan’ın ilk istasyonu Moskova oldu. Avrupa birliği parlamenterleri bazıları bu durum kendi utançları sonucu olduğunu itiraf ettiler.

Benim anlayamadığım geçmişten hiç mi bir ders çıkaramadın? Bu konuları göndere göndere kaç kere tartıştık?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2732 : 15 Haziran 2022, 18:19:39 »

Kısmen hak veriyorum. Ama genel olarak katılmıyorum. Bu milleti yıllarca irtica geliyor masalıyla uyuttu birileri mesela. Öyle bir şey hiç olmadı. Milletin geneli bunu zaten kabul etmezdi.  Bunlar bazı değerleri kullanarak iç siyasete hitap etme çabası bence. Sanal bir dünya yaratılıyor ve o dünya sanal olmayan bazı gelişmelerle yönlendiriliyor. Bu sanal dünya sadece orada yaşamak isteyenler için. Benim gibileri pek etkilemiyor.

Hepsi düşman mı değil mi bilemem ama hiç biri dost değil. Doğal olarak kendi çıkarlarına göre hareket ediyorlar. Bazıları diğerlerinin çıkarlarını kendi düşmanlıkları için kullanıyorlar. Düşmanlık niyetinde olanlar dozajı artıyor. Aba altından sopa gösteriyorlar birileri sürekli.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2733 : 15 Haziran 2022, 19:28:32 »
Ülke yönetmek zor zanaat ... Dengeleri iyi kurmak lazım...
Rönesans, reform, bilim devrimi, sanayi devrimini ıskalayıp bu fırsatları 400 yıl iyi değerlendiren uluslarla rekabet etmek zor... Hele bir de bu zaman dilimlerinden önce o ulusların canın yakmışsak , bize diş bilemeleri normal...

Adamlar aynı soydan, aynı dinden, aynı kültürden geliyor bütün kralları kraliçeleri birbiriyle akraba birbirlerini dost görmeleri normal...

Benim kızdığım bu adamların bize düşmanlıkları değil ki , kızdığım bunu bile bile bunların yaptıkları sinsi teklifleri kabul edip  zarar görünce de ağlamamız...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #2734 : 15 Haziran 2022, 23:10:38 »
Dış politikada yanlışlar yaptık. Bizim yükselmemizi birileri istemiyor diyorsunuz; olabilir. Normal. Sen içinde dirayetli duruş sergilersen kimse zorla bir şey yapamaz. Yanlışları sıralayalım hangisine mecburduk bakalım.

- Suriyeye Amerikanın gazıyla girmek. (Bugün Ethem Sancak Amerika bizi kandırdı dedi)
- Amerikanın kuklası Fethullah adındaki bir adamı el üstünde tutmak. Kadrolaşmasına izin vermek.
- İsrail ile gereksiz bir gerginliğe girip müttefiğimizi düşman etmek.
- Mısır’ın içindeki siyasi tartışmalarda ön planda taraf tutmak.
- Ülkenin demografik yapısını ve kültürünü değiştirecek kadar çok; milyonlarca yabancıya kapı açmak
- Bunların içinden Avrupaya kaçanı dahi zorla geri almak. 
- Katar ile anlamlandırılamayacak derecede yakın bağ kurmak.
- Yabancılara ülkede mülkiyet satışını cazip hale getirmek.
(Bunlar aklıma gelenler)

Bazı kararlar vardır sonrasında nereye evrileceğini kestirmek zordur karar alıcıyı suçlamazsın. Ama ben şunların hiçbirinde bu bilinmezliği görmüyorum. Ben olsam yanlış karar vermezdim. Bunların dışında hemen her diplomatik ilişkimiz nara atar gibi; meydan okur aşağılar gibi. Bir ülkenin diplomatik enstrümanları bellidir ve zamanında kullanırsın şu an NATO’ya yaptığımız gibi ama eeey Macron deyip küfür etmek hiç de problem çözücü değil. Cumhurbaşkanımız agresif bir dil kullanıyor ve kötü bir şöhrete sahip oldu. Kuzey Kore lideri gibi herkesin dışladığı bir adama dönmesi an meselesi sanki. Dolayısıyla yönetim değişimi mantıklı gelebilir insanlara.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #2735 : 15 Haziran 2022, 23:21:54 »
AB müzakerelerini devam ettirmemizin tek sebebi AB fonlarından faydalanmaktı. Şahsen bir çok konuda AB uyumu için yapılan standardizasyonlar AB üyesi olamasak dahi bazı kulvarlarda düzen yaratmamız için faydalıydı diye düşünüyorum.

Toplum olarak daha müreffeh bir hayat yaşamamıza sebep olacaktı düzenlemeler ama Avrupayla ters düştük ve ardından milyonlarca cahil düzeni bozuk ortadoğuluyu içeri alarak üstüne kilit vurduk.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye’nin SAMP-T şartı
« Yanıtla #2736 : 29 Temmuz 2022, 08:38:26 »
Türkiye’nin SAMP-T şartı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, İtalya-Fransa ortaklığında geliştirilen SAMP-T füze sistemi konusunda tarafların doğrudan alım teklifini kabul etmeyeceklerini belirtti. Demir “Parasını verip bunu alalım, yıllarca size bağlı kalalım diyen Türkiye yok artık. Ancak teknoloji transferi ve ortak üretim olursa kabul ederiz” dedi.

BATILI ülkelerin savunma sanayi konusunda örtülü ambargolarının halen sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, “Uluslararası konularda artık hazır alımı kabul etmeyen bir Türkiye var. Savunma alanında kafamıza taktığımız bir projeyi yüzde 100 yaparız” mesajı verdi. Hürriyet Ankara büronun geleneksel kahvaltı konuğu olan Demir, şunları söyledi:

“(Rusya’nın İHA/SİHA teklifi) Olabilir bir şey diyemem. Bizim gündemimize gelmiş, işlemeye başlamış bir şey yok. Süreç, Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları çerçevesinde şekillenir. Biz meselenin teknik yönüyle ilgili çalışmaları yaparız.

CİDDİYET SORUNU

(SAMP-T) SAMP-T’de 2015 yılında net bir yol haritası hazırlamıştık. O süreç işlemedi. Diyelim ki Fransa’daki ve İtalya’daki bir sistem olduğu gibi Türkiye’ye gelip kurulacaktı. Biz bunu şart koşmuştuk. Buna ‘evet’ dedikleri halde gerçekleşmedi. Sonra bir tanımlama çalışması başlattık. ‘Alacaksanız alına’ doğru giden bir tartışma başladı. Nihayetinde bunu doğrudan alıma bağlayacaklarsa biz orada yokuz. Karşı taraf gelip ‘başlatalım’ derse orada ciddiyeti göreceğiz. Orada bir samimiyet ve ciddiyet sorununu gördüm. Mesele sonunda ‘satalım’a geliyor. Şunu anlatmakta zorluk çekiyoruz. ‘Biz gidip parasını verip bunu alalım, yıllarca size bağlı kalalım’ diyen Türkiye yok artık.

SAMP-T, İtalya ile Fransa’nın ortaklaşa kurduğu bir füze savunma sistemi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir süre önce İtalya ve Fransa hükümet liderleriyle SAMP-T alımı konusunu görüşürken “Bir an önce imza safhasına gelmek istiyoruz” diye açıklama yapmıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/turkiyenin-samp-t-sarti-42108966
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2737 : 29 Temmuz 2022, 10:13:48 »
Son yıllarda yerli HSS ler epey bir yol aldı, yol almaya da devam edecekler gibi duruyor..

Bu SAMP-T lere ihtiyaç var mi? Teknoloji transferine razı olacaklarını sanmam ama diyelim ki oldular, bize birşey katacak mi?

Yoksa Fransa'dan mal alirsak Yunanlilara olan desteklerini azaltirlar gibi bence temelden hatalı bir düşünce mi var?
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2738 : 29 Temmuz 2022, 11:39:42 »
Siper ile yola devam aster 30 isi yas

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2739 : 29 Temmuz 2022, 11:58:02 »
SAMP-T , balistik füze tehlikesi için lazım.
Siper ile şu aşamada sadece hava soluyan hedeflere karşı tedbir alıyoruz.
SSB demek ki Siper-balistik füze önleme yeteneğine daha zaman olduğunu görüyor...

Bir de "Örtülü ambargo sürüyor" lafı var...
"Bize hss verin teknolojisini de verin,Türkiye'de üretelim" diyoruz adamlar "teknoloji transferi olmaz" dediklerinde "Amanın Avrupa bize ambargo uyguluyor" diyoruz.
Bu ambargo değil ki , bunun adı "yüzünü verdiniz neden astarını da vermiyorsunuz pişkinliği" kimse kusura bakmasın...