Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716074 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #60 : 25 Haziran 2010, 15:03:32 »
Biliyorum hepsini buraya yollamaz ama bu delinin ne yapacağı belli olmaz.4+4 batarya bunları nereye yerleştiricekler ? İstanbul İzmir Ankara ? :D Bana göre az biraz daha fazla batarya olsaydı iyi olurdu.;)

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #61 : 25 Haziran 2010, 15:49:40 »
Uçaklar için sadece uzun menzil değilde orta ve kısa menzilde var ama. Burada tüm uçalarla kapışmak yerine öncü uçak filosunu indirmek olur herhalde ve balistik füzeler için isteniyor asıl olarak bu sistem.

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #62 : 25 Haziran 2010, 20:52:54 »
4+4 füze ile ne yapılabilirki ? 1000 küsür uçağı var coninin.:) Biraz daha fazla olması daha iyi olabilir bence.

4+4 füze değil, 4+4 füze bataryası.

Örneğin yanlış hatırlamıyorsam bir S 300 bataryasında 12 adet 4'lü fırlatma tüpü bulunuyor. Bu da 48  adet füze atışa hazır demek.

Coninin bildiğin uçak sayısını en az 4 ile çarp sen. Ancak coni  1000 uçağı buraya yığıp hepsiyle birden saldıracak kadar aptal değil. ;)
Biliyorum hepsini buraya yollamaz ama bu delinin ne yapacağı belli olmaz.4+4 batarya bunları nereye yerleştiricekler ? İstanbul İzmir Ankara ? :D Bana göre az biraz daha fazla batarya olsaydı iyi olurdu.;)
4+4 füze ile ne yapılabilirki ? 1000 küsür uçağı var coninin.:) Biraz daha fazla olması daha iyi olabilir bence.

4+4 füze değil, 4+4 füze bataryası.

Örneğin yanlış hatırlamıyorsam bir S 300 bataryasında 12 adet 4'lü fırlatma tüpü bulunuyor. Bu da 48  adet füze atışa hazır demek.

Coninin bildiğin uçak sayısını en az 4 ile çarp sen. Ancak coni  1000 uçağı buraya yığıp hepsiyle birden saldıracak kadar aptal değil. ;)
  Sayın skywolf nasıl yani ne demek istediğinizi anlayamadım. 1füze bataryası 1 kamyom üstündeki 4 lü fırlatma tüpünden ibaret değilmi. 4 lü fılatma tüplü 12 kamyonmu 1 füze batayası oluyor.Kafam karma karışık oldu şimdi.O zaman 1 batarya füze sisteminde 4 lü fırlatma tüplü 12 kamyon yani 48 fırlatma tüpümü oluyor.Bu muazzam bir güç o zaman bize 4+4 batarya yeterde artar bile.Ama dediğiniz gibi değildir sanmıyorum. Eminmisiniz.
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 25 Haziran 2010, 21:44:28 »
A typical S-300PMU-1 battery contains 48 missiles on 12 mobile launchers.

http://www.missilethreat.com/missiledefensesystems/id.50/system_detail.asp

The SA-10A launch complex consists of a missile battery which includes a battery command post and engagement control center, the large CLAM SHELL 3D continuous wave pulse Doppler target acquisition radar, the FLAP LID A I-band multi-function phased-array trailer-mounted engagement radar with digital beam steering in hardened sites, and up to 12 semi-trailer erector-launchers which mount four tubular missile container-launchers.

http://www.fas.org/nuke/guide/russia/airdef/s-300pmu.htm

http://tech.military.com/equipment/view/89086/sa-10-grumble.html

http://www.globalsecurity.org/military/world/russia/s-300pmu.htm

The S-300PMU1 SAM system comprises a 30N6E1 illumination and guidance radar mounted on an all-terrain vehicle, up to 12 5P85ME (5P85SE) launcher vehicles each carrying four 48N6E or 5V55 missiles, a 54K6E command and control (C2) post and other associated vehicles and equipment for reloading, maintenance and repair.

http://www.deagel.com/Air-Defense-Systems/S-300PMU1_a000372001.aspx

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #64 : 25 Haziran 2010, 21:53:57 »
Sağolun sayın skywolf bilmiyordum.Ben şuana kadar 1 bataryada 1 kamyon 4 lü füze tüpü var sanıyordum.İnanın çok şaşırdım.
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #65 : 25 Haziran 2010, 22:15:12 »
Rica ederim. Bir Patriot füze bataryası da bazı kaynaklara göre 6 bazılarına göre de 8 adet dörtlü fırlatma tüpüne sahip. Yani bu durumda bir bataryadaki füze sayısı S 300'de daha fazla gibi. ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #66 : 25 Haziran 2010, 22:40:23 »
Genelde patriot resimlerinde 4'lü batarya olduğu için akıllarda;
1 Patriot bataryası = 4 tüp = 4 pac2 füzesi veya varyasyonuna göre
1 Patriot bataryası = 4 tüp = 4*4=16 pac3 füzesi diye kaldığı için tüp sayısı artınca ezberde bozulmuş oluyor.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 26 Haziran 2010, 16:12:27 »
Peki Firma´lar tekliflerini verdi.......Amerikan´lar Patriot-Systemlerini, Ruslar S-300/400 Serisini, Cinler HQ-Serisini, Türklerin Hava Savunma Ihale listesine yazdirdilar.
Rocketsan ve Aselsan´in kendi ürünleri daha Proje asamasinda oldu icin, SSM mecbur bir teklife EVET demesi lazim.

Neden SSM daha bir karar veremedi? Yoksa karar veremiyormu? Yoksa daha umduklari teklif verilmedi mi?

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #68 : 26 Haziran 2010, 21:08:59 »
Uzun menzilli sistem icin bir yerli proje yok.. Bunlar baska baska seyler..

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #69 : 26 Haziran 2010, 21:53:43 »
Bu arada EUROSAM sistemide katıldı ihaleye sanırım