Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715865 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2600 : 06 Eylül 2020, 23:07:20 »
Yüzümüzü asıl çevireceğimiz yer orta asya köklerimiz.
Yoksa bu Rusya İran da güvenilir değil bakmayın bize sıcak göründüklerine al birini vur ötekine.
Bizim için aslolan bu iki karşıt grup arasında dengeli durmak en iyisi bu.

Hocam keşke köklerimiz olan yere doğuya dönsek. Ama bunların doğudan anladıkları şey belli

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2601 : 07 Eylül 2020, 00:59:06 »
Sn Serkan 1976

-İş siyasete kayacak diyorsunuz
-Silivri soğuk diyorsunuz
-yönümüz doğu olursa yandık diyorsunuz ama Burda japonya g. Kore değil diyorsunuz b
-batı bizi kendinden uzaklaşmak istiyor olabilir diyorsunuz

Ama açık ve net şekilde hangi doğuyu kasteddiğinizi söyleyemiyorsunuz

A) Çin yönetimi mi abd nin ambargo uyguladığı

Biz yakın zaman İzmir dahada açmak gerekirse CHP İzmir'i kalesi ya bunu belediyesi Narlıdere metro hattını bitirmek için uluslarası Çinli kamu kuruluşundan 50milyon dolar kredi veya borç aldı

Herhalde Çin in dünya en büyük ikinci gücü olduğunu ve ayrıca en büyük ikinci ekonomisi olduğunu tanımıyorsunuz

Yada başka örnek vereyim 5.nesil savaş uçağı üretmek bir muasır medeniyet olma seviyesi kabul edelim sadece 3ülke var.
1-abd f22, b2, f117, f35
2-rusya su 57
3-çin j20, j31

Doğu paktı dan kasıt Rusya ve çindir bizim için ve aynı şekil g. Kore ve Japonya bize ayna olabilir.

B) sizin kastınız doğu blokundan kasıt ümmetçi ve İslam liderliği gibi politikalar ise Osmanlı zamanı yada Abdülhamit zamanı Osmanlı'ya ayaklanaraktan sırtından bıçaklayarak bitmiş ve çürümüştür yani iflas etmiştir.burda herkesin Osmanlı zamanı doğu daha doğrusu Arap yarımadası da ihanete uğradığını arapların bizim askerleri ihanetleri sırtından bıçakladıklarının hikayeleri mevcuttur.

Size doğu bloku dan kastınız Arap bedevi ülkeleri ise kalsın eksik olsun derim.

Merak etmeyin ümmetçilik ve İslam liderliği bize göre değil heleki ihanete yatkın Arap devletleri var iken bugün hertürlü destek olduğumuz Filistin bize karşı yunanla birlik olup doğu Akdeniz'e bize karşı antlaşma imzalayabiliyorsa İslamcılık ve ümmetçilik çökmüş demektir.

Bizim için en iyi yol bir birlik ise Türki cumhuriyetle ve Rusyanın karşısında olmamak ve durmamaktır yani Rusya yı hedef almayan Türki cumhuriyetle ile birlik araplarla işbirliğinden daha iyidir
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2020, 16:03:54 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2602 : 07 Eylül 2020, 11:41:23 »
Hocam siz ne kadar gözlerine de soksanız ; bizi kasıtlı olarak batı medeniyetinden uzaklaştırmak isteyen içsel güçler , Arap ihanetini asla kabul etmezzzz.

Bizim yönümüzü çevirmemizi istedikleri doğu ; Rusya , Çin , Japonya  , G.Kore değil Vahabi-İhvan doğuculuğu...

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2603 : 07 Eylül 2020, 19:29:27 »
  O zaman çevirtmesinler yönümüzü doğuya bize Ege ve Akdenizde maksimalist yunan tezlerini dayatmaya kalkar bizim çıkarlarımızı yok sayarlarsa güneyimizde terör devleti kurup Güneydoğumuzu bizden koparmaya kalkarlarsa olacağı budur.Doğal olarak Türkiye de kendisine karşı kurulan ittifaka karşı koyacak başka ittifak arayışına girişir.Sonuçta 98 yıl önce de aynı yola girildi.Anadoluyu işgal eden emperyalist güçlere karşı Sovyet Rusyanın maddi ve silah desteği alındı ve Anadolu kurtarıldı.Sonuçta Rus hegemonyasına girip komünist de olmadık.Bugün yine aynı şekilde hareket edilebilir.Bu ülke Atatürk'ün yolundan gitse yeterlidir aslında ne doğu ne de batıcı olmak gerekmiyor.

Ne demek istediğimi anlamamışsınız veya ben anlatamadım.
Yüzümüzü doğuya çevirmemizi isteyenler dışarıdaki rakip,düşman,emperyalistler değil( tabiki onlar da var) ; içeride kimlerin asıl politikası onu bir düşünün.
Büyük resme bakın. Açıkça yazamıyorum dostum Silivri soğukları başlar yakında...

100 yıllık batılılaşma ( modernleşme de diyebilirsiniz , Japonya,Kore doğu diyorsanız benim doğu dediğim onlar değil) hareketini yoketme azmiyle işe girişenler gerçek ve suni sorunları , çatışmaları kullanarak insanımızın zihnini doğuya hazırlıyorlar.

Ben bu yaşanan sorunlarda gösterdiğimiz aşırı reaksiyonu biraz da buna bağlıyorum

"Alın 100 yıldır özlemle ulaşmaya çalıştığınız Batı , çağdaş medeniyet işte bu!" diye algı yaratanların emellerini de görmek lazım...

Ben de pek anlatamadım sanırım.Batı bizim doğuya kaymamızı elbette istemez daima kendilerine bağlı kalalım ama asla fazla güçlenmeyelim kendi ayaklarımızın üstünde duramayalım hep muhtaç olalım kendi çıkarımız doğrultusunda bağımsız politikalar uygulamayalım onların sözlerinden çıkmayalım bizi istedikleri gibi itip kaksınlar istedikleri ve uyguladıkları politika aynen budur.Ancak son zamanlarda artık düşmanlık derecesine varan ve direk hayati çıkarlarımızı ilgilendiren konularda işi düşmanca davranışlara kadar getirdiler.Bu da otomatikman Türkiye de bir reaksiyona yol açıyor ve doğu ülkeleriyle işbirliği yapma gereği ortaya çıkıyor.Yani batılı kadim(!) dostlarımız kendi elleriyle bizi itiyorlar aslında farkında değiller.Ha içerde de bunu isteyen topluluklar yok mu var tabi ki.Ama doğuya kaymaktan kasıt tabiki doğunun gelişmiş ülkeleriyle yakınlaşmaktır Çin gibi Rusya gibi G.Kore gibi Singapur veya Japonya gibi.Vahabi İran yolculuğu,ümmetçilik gibi yollara zaten kesinlikle karşı olan bir insanım bu ülkenin bünyesi de kabul etmez böyle birşeyi.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Başkan DEMİR’den ikinci filo S-400 açıklaması
« Yanıtla #2604 : 09 Eylül 2020, 19:31:49 »
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, ikinci filo S-400 Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS) tedariki konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Şimdi, iki şey karıştırılmamalı. Biz, iki sistem alımıyla ilgili olarak masadaydık. İlk sistemin hızlı bir alımı oldu. İkinci sistem ile ilgili bir dizi yol haritamız var ve burada çeşitli adımlar var. Bu adımların bir kısmı ortak üretim, bir kısmı teknoloji transferi ve bir kısmı ödemeler gibi konular var. Prensipte bu anlaşma imzalandı ancak bu prosedürel şeylerin, teknik adımların atılması ile ilgili detaylar çalışılıyor. Sistemin sevkıyatı vs. başlama aşamasında değil ama prensip olarak bu konuda anlaşılmış durumda. Tabi ki detaylar çalışılıyor, detaylarda anlaşmanın yan unsuru olan şartların da yerine gelmesi için çalışmalar devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

https://www.savunmasanayist.com/baskan-demirden-ikinci-filo-s-400-aciklamasi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2605 : 09 Eylül 2020, 23:45:15 »
İlk sistem hızlı alım oldu ama halen aktif hale getirilemedi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2606 : 10 Eylül 2020, 00:06:50 »
Aktif hale getirilemedi değil ; getirilmedi...

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2607 : 13 Eylül 2020, 02:04:29 »

Aynen öyle getirilemedi değil getirilmedi.Aslında sistem aktif ama siyasete alet edildiği için şu an olması gereken bölgelerde değiller.Yoksa normalde Ege ve Akdenizde birer batarya kurulu olması lazımdı.Büyük ihtimalle abd seçimleri bekleniyor özellikle Trumpın elini Türkiye konusunda zayıflatmamak adına.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2608 : 13 Eylül 2020, 11:26:34 »

Aynen öyle getirilemedi değil getirilmedi.Aslında sistem aktif ama siyasete alet edildiği için şu an olması gereken bölgelerde değiller.Yoksa normalde Ege ve Akdenizde birer batarya kurulu olması lazımdı.Büyük ihtimalle abd seçimleri bekleniyor özellikle Trumpın elini Türkiye konusunda zayıflatmamak adına.

+1 Harika yorum👌👌👌 
Kıyamet seçimden sonra kopacak...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Çavuşoğlu: “S-400’ler henüz aktif değil”
« Yanıtla #2609 : 17 Eylül 2020, 09:19:38 »
Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Türkiye’nin tedarik ettiği S-400 Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi’nin henüz aktif olmadığını açıkladı.

Bakan ÇAVUŞOĞLU tarafından CNN Türk’e yapılan açıklamada, “S-400’ler henüz aktif değil çalışmalar var ama aktif değil. S-400’ün aktif hale getirilmesi konusunda yapılacakları askerlerimiz bilir, izah eder. Bu sistemi biz acil ihtiyacımız olduğu için aldık.” ifadelerine yer verildi.

https://www.savunmasanayist.com/s-400-son-durum-2020/