Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2590 : 04 Eylül 2020, 17:26:30 »
Düne kadar abd den don lastiği alırken sorun olmuyordu da bugün ben bunu dünyanın en büyük ikinci güçü olan çinden alalım deyince mi dert ve sorun etmeğe başladınız
Sorun ettiğim kısım burası değil çıkarın gerektiriyorsa gider Papua Yeni Gine'den alırsın don lastiğini buna bir itirazım yok ama sen kendini güvene almadan tedarikçini değiştirirsen lastiksiz kalırsın, atalarımızın dediği gibi; "Dereden geçerken at değiştirilmez" önce dereyi geçecektin sonra atı değiştirecektin.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 17:28:10 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2591 : 04 Eylül 2020, 17:32:24 »
Ben batı değerlerini AB'ye girelim diye istemiyorum...
Kendi halkım için istiyorum.

Bizi birileri nereye götürmek istiyor onu biraz düşünmek gerek...

Doğu Akdeniz özelinde ; yönümüzü doğuya çevirirsek Yunanistan,Fransa sizce üzülür mü yoksa
sevinir mi ???
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 17:34:50 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2592 : 04 Eylül 2020, 18:42:26 »
  O zaman çevirtmesinler yönümüzü doğuya bize Ege ve Akdenizde maksimalist yunan tezlerini dayatmaya kalkar bizim çıkarlarımızı yok sayarlarsa güneyimizde terör devleti kurup Güneydoğumuzu bizden koparmaya kalkarlarsa olacağı budur.Doğal olarak Türkiye de kendisine karşı kurulan ittifaka karşı koyacak başka ittifak arayışına girişir.Sonuçta 98 yıl önce de aynı yola girildi.Anadoluyu işgal eden emperyalist güçlere karşı Sovyet Rusyanın maddi ve silah desteği alındı ve Anadolu kurtarıldı.Sonuçta Rus hegemonyasına girip komünist de olmadık.Bugün yine aynı şekilde hareket edilebilir.Bu ülke Atatürk'ün yolundan gitse yeterlidir aslında ne doğu ne de batıcı olmak gerekmiyor.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 18:43:36 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2593 : 04 Eylül 2020, 20:39:05 »
  O zaman çevirtmesinler yönümüzü doğuya bize Ege ve Akdenizde maksimalist yunan tezlerini dayatmaya kalkar bizim çıkarlarımızı yok sayarlarsa güneyimizde terör devleti kurup Güneydoğumuzu bizden koparmaya kalkarlarsa olacağı budur.Doğal olarak Türkiye de kendisine karşı kurulan ittifaka karşı koyacak başka ittifak arayışına girişir.Sonuçta 98 yıl önce de aynı yola girildi.Anadoluyu işgal eden emperyalist güçlere karşı Sovyet Rusyanın maddi ve silah desteği alındı ve Anadolu kurtarıldı.Sonuçta Rus hegemonyasına girip komünist de olmadık.Bugün yine aynı şekilde hareket edilebilir.Bu ülke Atatürk'ün yolundan gitse yeterlidir aslında ne doğu ne de batıcı olmak gerekmiyor.

+1
Bizimle barışçıl işbirliği içeriisinde olan herkese kapımız açık olsun. Birlikte herşeyi yapalım. Düşmanlık besleyenlere de köle olmayalım. Çıkarlarımız için işbirliğine girmek asla başkalarına köle olmak değildir! Biz güçlü olursak düşmanımız azalır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2594 : 05 Eylül 2020, 23:30:46 »
Türkiyenin batı müttefikligi tek taraflı hep biz muttefiklik yapıyoruz ama batıya gelince sanki düşmanız bize Irak'a Libya'ya Iran'a uyguladıkları politikanın bir tık altını uyguluyorlar.

Bize S 400 aldık diye saçma sapan sebeplerle karşı çıkıyorlar da Patriotla Thaadı verdiniz de biz mi koşa koşa S 400 aldık.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2595 : 06 Eylül 2020, 00:11:12 »
Türkiyenin batı müttefikligi tek taraflı hep biz muttefiklik yapıyoruz ama batıya gelince sanki düşmanız bize Irak'a Libya'ya Iran'a uyguladıkları politikanın bir tık altını uyguluyorlar.

Bize S 400 aldık diye saçma sapan sebeplerle karşı çıkıyorlar da Patriotla Thaadı verdiniz de biz mi koşa koşa S 400 aldık.
+1

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2596 : 06 Eylül 2020, 00:45:45 »
Patriot çoğu NATO ülkesine verilmiş bize neden vermediler?
Bizim ihaleye neden girdiler o zaman?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2597 : 06 Eylül 2020, 10:09:44 »
Patriot çoğu NATO ülkesine verilmiş bize neden vermediler?
Bizim ihaleye neden girdiler o zaman?

Satmak istiyorlar. Diğer yandan da kendi çıkarları için ülkemizin güçlenmesini istemiyorlar. Ha bir de var oluş amaçları sadece Türk düşmanlığı olan lobilerin etkisi var tabi. Hani geçenlerde forumda tartıştığımız, mesela Almanya'daki Türklerin bu şekilde organize olup bir lobi oluşturamadığını konuştuğumuz, ABD kongresindeki etnik gruplar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2598 : 06 Eylül 2020, 10:43:54 »

Ne demek istediğimi anlamamışsınız veya ben anlatamadım.
Yüzümüzü doğuya çevirmemizi isteyenler dışarıdaki rakip,düşman,emperyalistler değil( tabiki onlar da var) ; içeride kimlerin asıl politikası onu bir düşünün.
Büyük resme bakın. Açıkça yazamıyorum dostum Silivri soğukları başlar yakında...

100 yıllık batılılaşma ( modernleşme de diyebilirsiniz , Japonya,Kore doğu diyorsanız benim doğu dediğim onlar değil) hareketini yoketme azmiyle işe girişenler gerçek ve suni sorunları , çatışmaları kullanarak insanımızın zihnini doğuya hazırlıyorlar.

Ben bu yaşanan sorunlarda gösterdiğimiz aşırı reaksiyonu biraz da buna bağlıyorum

"Alın 100 yıldır özlemle ulaşmaya çalıştığınız Batı , çağdaş medeniyet işte bu!" diye algı yaratanların emellerini de görmek lazım...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2599 : 06 Eylül 2020, 21:52:40 »
Yüzümüzü asıl çevireceğimiz yer orta asya köklerimiz.
Yoksa bu Rusya İran da güvenilir değil bakmayın bize sıcak göründüklerine al birini vur ötekine.
Bizim için aslolan bu iki karşıt grup arasında dengeli durmak en iyisi bu.