Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2420 : 03 Haziran 2020, 21:30:51 »

Malum bu Dünya eşcinsel devlet başkanlarının sevişme görüntülerini bile gördü ..

::) ::)
Sanırım ayrı dünyalardanız.

:D :D :D :D
Hocam haksız mıyım?
S-400'ün bir vuruş(!) videosu olmaz mı yahu? Tüplerden fırlatılıyor ama "Ağa , bu füze nereye gidiyor?" diyen kimse yok benden başka...

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2421 : 04 Haziran 2020, 17:51:40 »

Malum bu Dünya eşcinsel devlet başkanlarının sevişme görüntülerini bile gördü ..

::) ::)
Sanırım ayrı dünyalardanız.

:D :D :D :D
Hocam haksız mıyım?
S-400'ün bir vuruş(!) videosu olmaz mı yahu? Tüplerden fırlatılıyor ama "Ağa , bu füze nereye gidiyor?" diyen kimse yok benden başka...

S-400 den daha eski rus HSS lerinin uçak düşürdüğünü daha önce meydana gelmiş savaşlarda gördük.O yüzden çok daha gelişmiş S-400 lerden kuşku duymaya gerek yok.F-22 de hiç çatışmaya girip uçak düşürmedi şimdiye kadar ne yapalım bu F-22 den de mi şüphe duyalım.Ondan önce üretilen F-16 ve F-15 dünya kadar uçak düşürdü ama😉

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2422 : 08 Haziran 2020, 18:06:57 »
SSB İsmail Demir: Bir sistem kullanılmak için alınır.Nokta! 2.parti S-400 ler konusunda prensip anlaşmamız var.Teknik detayları konuşuyoruz.
Anlamı:Ruslarla İdlip ve Libya konusunda yeni bir olumsuzluk yaşanmazsa 2.parti S-400 ler sipariş edilecek.Ayrıca S-400 ler depoya koyulmak için alınmadı.2.parti sipariş verilmeli ve birtakım teknolojik kazanımlar elde edilmeye çalışılmalı.1 sistem 2 batarya son detece yetersiz kalır ve dişimizin kovuğuna yetmez.İçimizdeki atlantikçiler üzülecek.
SSB İsmail Demir: Eurosam ile daha gelişmiş bir HSS üzerinde tanımlama çalışmaları bizim tarafımızca bitmek üzere.O zamana kadar ilave Samp-T satışı teklifleri de onun içinde değerlendirilmekte.
Anlamı:Bu konuda çalışmalar ağır aksak da olsa yürüyor.Fransa taş koymazsa belki Samp-T sistemi de alabiliriz ki rus ayısı ve kaypak İrana karşı iyi de olur.İş Fransanın tutumunda bitiyor.
SSB İsmail Demir:MMU ilk bloklarda raftaki hazır ürünler kullanılacak.İlk uçuşu 2025 sonuna yetiştirmeye çalışacağız.
Anlamı: Uçak ihtiyacımızdan dolayı MMU nun bazı özelliklerinden taviz vererek 4,5 nesil bir uçağı mümkün olduğunca çabuk üretip uçurmaya çalışacağız.Bu yüzden ithal ürünler ve alt sistemler kullanılacak.Mantıklı! Ancak evdeki hesap çarşıya uyarsa ve takvim sarkmazsa yoksa çok zor durumda kalırız.O yüzden bir miktar ara uçak alımı yapılmalıdır şimdiden.
SSB İsmail Demir:TCG Anadoluya F-35B yerine gemi konuşlu İHA lar konuşlandırmayı planlıyoruz.Bunlar içinde jet motorlu İHAlar da var.
Anlamı: F-35 lerin ne A ne de B modelinin yakın gelecekte geleceğini pek düşünmüyoruz.O yüzden ağırlığı SİHAlara vereceğiz.Acaba dikey iniş kalkışlı (VTOL) bir SİHA geliştirilir mi? Jet motorlu olarak gemi konuşlu MİUS mu düşünülüyor? Bunları göreceğiz...
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2020, 18:10:34 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2423 : 16 Haziran 2020, 13:55:21 »
S-400'cüler hadi yine iyisiniz. Ruslar açıklama yapmış. S-400'ler belli bir ayarlamanın(😴😴😴) ardından Hipersonik füzeleri vurma yeteneği kazanacakmış...😎😎😎

https://sptnkne.ws/CGfU

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2424 : 16 Haziran 2020, 14:27:36 »
S-400 Triumf hava savunma sisteminin geliştirilmiş sürümünün anti-hipersonik özelliğine sahip olabileceği bildirildi.

hipersonik özelliğine sahip degilmiymis  giddi paramiz  S 400 bir sey vurdugunu görebilseydik iyi olurdu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2425 : 16 Haziran 2020, 14:58:33 »
Error 404 (Not Found)!!1

5:23'de ve 10:42'de hedefin vurulma görüntüleri var. Vuran S400 mü yoksa başka bir sistemin görüntülerinden alınıp araya sıkıştırılmış mı bilemem.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2426 : 16 Haziran 2020, 16:20:37 »
Error 404 (Not Found)!!1

5:23'de ve 10:42'de hedefin vurulma görüntüleri var. Vuran S400 mü yoksa başka bir sistemin görüntülerinden alınıp araya sıkıştırılmış mı bilemem.

Skywolf hocam buna da şükür... Video hızını 0,25'e düşürüp , sağ gözünü tamamen kapayıp , sol gözümü de çeyrek kırpınca S-400'ün hava aracını ( Gözümün neresini oynatırsam oynatayım vurulan hedef hava aracı iha mı , hedef drone uçağı mı , gerçek uçak mı anlayamadım) vuruşu gözüküyor... :D :D :D

Şöyle bir görüntü arıyoruz tüm savunma camiası olarak...

https://www.youtube.com/watch?v=0VBiqsQ2CjY

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2427 : 16 Haziran 2020, 16:41:24 »
Benim gözümden kaçmış.Biz bu sistemleri şimdi aktif etmedik mi?Tabiri doğru ise kutularına geri koyup bekletiyoruz mu.

Nisan ayında bu sistemleri aktif etmediğimizi açıkladık ?

Bazen birilerinin kulaklarını çınlatmakta fayda var
Sn Erol mütercimler görün bakın biz bu sistemleri kutusuna kaldırıcaz aktif edemiceğiz abd bu sistemi kutusundan çıkarttırmaz deyince inanmamıştım öngörüsünde haklı çıktı.

Madem böyle bir basiretsizlik gösterecektik yada zayıflık neden f35'lerden olduk ki kurulumunu yapamıyacağımız sistemi niçin tedarik ettik gibi sorular gözümün önünde canlandı.

Bir yandan da sorun s400 değil abd bu uçakları vermek istemediği için bahanesi s400 gibi düşünce oluşuyor.

Bırakın ikinci sistemleri tedarik etmeyi elimizdeki sistemleri aktif edebilelim o bize yeter.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2428 : 16 Haziran 2020, 17:56:27 »
Benim gözümden kaçmış.Biz bu sistemleri şimdi aktif etmedik mi?Tabiri doğru ise kutularına geri koyup bekletiyoruz mu.

Nisan ayında bu sistemleri aktif etmediğimizi açıkladık ?

Bazen birilerinin kulaklarını çınlatmakta fayda var
Sn Erol mütercimler görün bakın biz bu sistemleri kutusuna kaldırıcaz aktif edemiceğiz abd bu sistemi kutusundan çıkarttırmaz deyince inanmamıştım öngörüsünde haklı çıktı.

Madem böyle bir basiretsizlik gösterecektik yada zayıflık neden f35'lerden olduk ki kurulumunu yapamıyacağımız sistemi niçin tedarik ettik gibi sorular gözümün önünde canlandı.

Bir yandan da sorun s400 değil abd bu uçakları vermek istemediği için bahanesi s400 gibi düşünce oluşuyor.

Bırakın ikinci sistemleri tedarik etmeyi elimizdeki sistemleri aktif edebilelim o bize yeter.

Nisan ayında aktif hale getirilecekti. Ancak corona nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Sistem kutusunda değil, kurulu vaziyette. Sadece aktif hale geitirilecek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2429 : 16 Haziran 2020, 18:02:24 »
Skywolf hocam buna da şükür... Video hızını 0,25'e düşürüp , sağ gözünü tamamen kapayıp , sol gözümü de çeyrek kırpınca S-400'ün hava aracını ( Gözümün neresini oynatırsam oynatayım vurulan hedef hava aracı iha mı , hedef drone uçağı mı , gerçek uçak mı anlayamadım) vuruşu gözüküyor... :D :D :D

Şöyle bir görüntü arıyoruz tüm savunma camiası olarak...

https://www.youtube.com/watch?v=0VBiqsQ2CjY

Hemen arıyorum Putin'i. Bu ne kardeşim, böyle S400 videsu mu olur? Bizim sihaların bile onlarca hedef vurma videosu var. Adam gibi reklam yapın. Bir iki f-15, F16 falan vurun da görelim. Milleti kandırmayın. vs vs diyorum. Selamını da söylerim bu ara. Şükrediyor ama adamın kaşı gözü oynayıp duruyor, sizin yüzünüzden tik oldu da derim.  :D :D :D

Aha çalıyor telefon. Alooo...  :D :D

« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 18:04:41 Gönderen: SKYWOLF »